Článek

Židovští studenti v Praze v nebezpečí? Kvůli umělcům

 
Zastavte izraelskou armádu! Konec zabíjení palestinských civilistů! Studenti FAMU v Praze sepsali výzvu namířenou proti Izraeli. V podstatě vyzvali k židovskému bojkotu. K bojkotu institucí židovského státu, s nimiž fakulta spolupracuje. A FAMU není zdaleka jedinou českou fakultou, kde to kvůli terorismu palestinského hnutí Hamás a vojenské odpovědi Ozbrojených sil Státu Izrael (IDF) vře.
29.05.2024 11:35 |

podobné články

Podobné články

Exkluzivní video: Židovští rabíni z celého světa trénovali v Praze sebeobranu

 
Židovští rabíni z evropských zemí se tento týden sešli v Praze, aby trénovali sebeobranu a poskytování první pomoci. Jde o reakci na vlnu útoků proti Židům a vzestup antisemitismu na evropském kontinentu. Informovaly o tom webové stránky britského listu Daily Mail.
25.02.2015 16:36 |

podobné články

Exkluzivní video: Židovští rabíni trénovali v Praze sebeobranu

 
Židovští rabíni z evropských zemí se tento týden sešli v Praze, aby trénovali sebeobranu a poskytování první pomoci. Jde o reakci na vlnu útoků proti Židům a vzestup antisemitismu na evropském kontinentu.
25.02.2015 16:41 |

podobné články

Židovští osadníci vyhnali diplomaty USA házením kamenů

 
Házením kamenů zahnali dnes židovští osadníci americké konzulární úředníky, kteří na okupovaném Západním břehu Jordánu chtěli prošetřit stížnost místních Palestinců. Těm prý byly způsobeny škody na zemědělském majetku. Podle agentury AP o tom informovala izraelská policie.
02.01.2015 20:37 |

podobné články

Vyhazovat ze škol. Vyhostit z Česka. Kalousek žádá akci

 
Na českých vysokých školách se šíří antisemitismus a židovští studenti se bojí o svoji bezpečnost. Strach ale mají i účastníci propalestinských demonstrací, kteří za své aktivity čelí šikaně. Bývalý politik Miroslav Kalousek navrhuje, že by měli být studenti z českých vysokých škol za šíření antisemitismu okamžitě vyloučeni a zahraniční studenti dokonce vykázáni ze země.
20.11.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7858 článků)

Lounová chce radit stagnujícím umělcům, lidem na internetu je k smíchu

 
Zpěvačka Olga Lounová (34) se rozhodla pomoct všem umělcům, kteří mají syndrom vyhoření nebo se jim nedaří. Nabízí semináře, kde prý poradí, jak se posunout dál. Své rady ráda předá i mladým začínajícím umělcům a také jejich rodičům.
23.04.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Olga Lounová (452 článků)

Začátek chatu 8:24 461774 tomský macháček --- po korektuře Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam přijedou hrát, nebo mít výstavu, tak... Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam při

 
I když je sám režisérem a producentem, rýpl si do vlastních řad. Řeč je o Davidu Martinkovi, který umělcům věnoval na svém facebookovém profilu nelichotivý komentář nazvaný „Prorežimní umjelci & česká umělecká konformita“.
08.11.2016 11:15 |

podobné články

Palivo nemocnicím v Gaze půjde. Ale v Izraeli je kvůli němu oheň na střeše

 
„Pokud bude potřeba 400 kamionů, zítra jich bude 400.“ Izrael částečně mění taktiku v Gaze. Jenže v kabinetu Benjamina Netanjahua se kvůli pomoci pro Gazu schyluje ke tvrdému střetu. Silná slova zazněla i z USA. Armáda také hlásí do světa, že v boji proti ozbrojencům Hamásu bude pokračovat, ať už se budou vyskytovat kdekoliv na světě. Není přitom bez zajímavosti, že bahrajnský korunní princ zkritizoval Hamás a vyzval k propuštění rukojmích. Židovští studenti vystoupili na Harvardu ze studentské unie s odkazem na „hanebné selhání solidarity“.
18.11.2023 09:05 |

podobné články

Babyboom mezi celebritami: Letos přijde čáp k...

 
Kvůli pandemickým restrikcím loňský rok umělcům příliš nepřál. Když se ale nedaří v jedné sféře, daří se jinde – třeba v rozšiřování rodiny. A to našim umělcům (a také sportovcům) šlo na výbornou!
09.01.2022 05:05 |

podobné články

dTest: Studenti z Opavska zvítězili v tvorbě spotřebitelského časopisu o mobilním trhu

 
Soutěž o zájezd do Evropského parlamentu přilákala 54 studentských týmů k redakční práci a ochraně spotřebitelů. V desátém ročníku soutěže Spotřeba pro život soutěžili studenti v tvorbě vzorového čísla časopisu, který pomůže čtenářům s orientací v džungli českého telekomunikačního trhu. Sami studenti si díky tomu osvojili znalosti o svých právech a povinnostech vůči mobilním operátorům. Do Štrasburku nebo Bruselu se podívají studenti z Opavska, Zlínska a Prahy se svými pedagogy.
08.06.2018 16:20 |

podobné články

Díky, že můžem, vzkáží současní studenti na Národní

 
25. výročí Sametové revoluce oslaví současní studenti po svém. Poděkovat těm, kteří se zasloužili o naši svobodu, přijdou 17. listopadu na Mezinárodní den studenstva na Národní třídu. Ta se díky desítkám umělcům promění v jedinečné místo plné živé hudby, divadel, otevřených diskuzí, workshopů a korzujících lidí.
05.11.2014 12:50 |

podobné články

ČT: Ministr Riedlbauch měl za listopadu 1989 vyhrožovat stávkujícím umělcům

 
Současný ministr kultury v překlenovací vládě Václav Riedlbauch měl údajně v listopadových dnech roku 1989 coby šéf opery Národního divadla vyhrožovat stávkujícím umělcům finančními postihy, vyhazovy a dokonce i vězením. V neděli o tom informovala Česká televize s odvoláním na 20 let starý dokument.
25.10.2009 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Riedlbauch (33 článků)

Ruským umělcům hrozí za kontroverzní díla vězení

 
Ruským umělcům stále hrozí vězení za kontroverzní díla. Až čtyři roky za mřížemi může strávit malířka Jelena Chejdizová (s pseudonymem Lena Hades) za to, že namalovala obrazy Chiméra záhadné ruské duše a Welcome to Russia, které urazily city krajanů, především z tábora pravoslavných vlastenců neboli ruských ultranacionalistů.
07.07.2010 13:35 |

podobné články

Publicista umělcům, kteří chtějí příchod vojsk USA: Držte hubu, šašci. Kdo vás za ty kydy platí?

 
Nevídaná nálož umělcům, kteří se v posledních dnech vyslovili pro co nejtěsnější spojenectví s USA a uvolnění našeho území pro jejich vojáky, se objevila na internetu. Pravicový blogger Radek Velička televizním hvězdám vzkázal, že jsou pro něj kašpárci odříkávající napsaný text a rozhodně z nich fakt, že je pouštějí do televize, nedělá nic výjimečného.
05.06.2014 14:20 |

podobné články

Čínský prezident řekl cenzurovaným umělcům, že mají být morální a vlastenečtí

 
Čínský prezident Si Ťin-pching vzkázal všem umělcům, že jejich práce má reprezentovat hodnoty socialismu a nemají se nechat zkazit penězi, informovala BBC. V zemi funguje cenzura všech uměleckých oborů i zahraničních děl.
17.10.2014 10:15 |

podobné články

VOZP žádné smluvní závazky vůči umělcům nemá

 
Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (VOZP) se důrazně ohrazuje vůči tvrzení některých médií, zejména bulvárních, že nedostála svým smluvním závazkům vůči několika známým umělcům, mezi kterými měli údajně být Bára Basiková, Karel Gott, Hana Křížková, Jaromír Nohavica, Jakub Smolík, Hana Zagorová a další.
02.03.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6835 článků) , Jaromír Nohavica (244 článků) , Bára Basiková (727 článků) , Hana Zagorová (752 článků) , Hana Křížková (28 článků) , Jakub Smolík (62 článků)

Moravskoslezský kraj: Ceny hejtmana handicapovaným umělcům jsou rozdány

 
Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje handicapovaným umělcům mají nové majitele. V Galerii výtvarného umění Ostrava je předal vítězům náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.
08.12.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Navrátil (34 článků)

Omluvte se umělcům, napsala Zemanovi pražská radní Třeštíková. „Vaše přání zní spíš jako výsměch“

 
Prezident Miloš Zeman prolomil ve čtvrtek několik dní mlčení a vystoupil s projevem, v němž se vyjádřil k aktuální situaci v boji proti šíření nového typu koronaviru. V něm se pustil nejen do opozice, ale také do divadelníků a umělců. „Zatímco jste mlčel, divadla šila roušky. Omluvte se umělcům,“ píše nyní hlavě státu rozčílená pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková v dopisu, jak uvádí Forum24.cz.
21.03.2020 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28082 článků)

Zeman: Virus? Blbeč*i, vyhráli jsme! Vlasovci? Esesáci. Peníze umělcům, to je tak. A Pavel Novotný...

 
Není tajemstvím, že mezi ministrem zdravotnictví za hnutí ANO Adamem Vojtěchem a jeho náměstkem Romanem Prymulou nepanují právě nejvřelejší vztahy. Prezident Miloš Zeman k jejich vzájemným neshodám řekl své. Nezůstal však jen u tohoto sporu. Poslal vzkaz také umělcům, kteří by chtěli stát požádat o pomoc v koronavirové krizi, okomentoval tolik probíraný pomník vlasovcům a vynadal šéfovi komunistů Vojtěchu Filipovi.
21.05.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1345 článků) , Vojtěch Filip (1564 článků) , Vojtěch Adam (1792 článků) , Miloš Zeman (28082 článků) , Adam Vojtěch (1385 článků) , Pavel Roman (352 článků) , Roman Novotný (25 článků)

Jdu na tebe sbírat víčka! Martin Dejdar dostal sodu z vysokých míst

 
Umělci v divadlech mají tarify jako uklízečky a hned tak by to někdo dělat nechtěl, řekl herec Martin Dejdar pro iDnes. Zlobí ho, že pak lidé proti umělcům štvou. A dodal, že si musí vydělávat různými melouchy. Ovšem právě štvaní proti umělcům mu jeden melouch zatrhlo. „Půl roku práce a spousta investic,“ postěžoval si Dejdar a řekl, že v tak nenávistném prostředí nemá sílu něco tvořit. A komunistický poslanec Ondráček chce na chudé umělce vybírat víčka od PETek...
17.12.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (552 článků)