Článek

Ženě se zatoulal kocour: Díky mikročipu se znovu setkali po dvanácti letech!

 
Když se Vicky Swainsonová v roce 2008 jako dospívající stěhovala, utekla jí z okna milovaná kočička Gucci. I přes všechny snahy se jí nepodařilo chlupatého kamaráda v Gildersome v Británii najít. Až po neuvěřitelných dvanácti letech jí zavolali z veterinární kliniky na základě mikročipu pod kůží!
02.07.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Vicky Vicky (10 článků)
Podobné články

Američané chtěli chytit bin Ládina pomocí mikročipu v prášcích

 
Americké tajné služby chtěly špehovat Usámu bin Ladina pomocí mikročipu schovaného v lécích, které pravidelně užíval. Tajní agenti údajně dávali do pilulek speciální sledovací zařízení, pomocí něhož by dopadly kdysi jednoho z nejhledanějších teroristů. Jestli svůj záměr nakonec tajné služby realizovaly americký sever The Intercept, který s touto zprávou v pátek přišel, nepíše. Bin Ládina ovšem v roce 2011 zabilo speciální komando a nikoli pilulka s čipem. 
22.05.2015 11:21 |

podobné články

Srazilo ho auto a přišel o obě zadní nohy. Kocour dostal protézky a lidé ho zbožňují

 
Italský kočičí unikát. Šestiletý kocour Vituzzo měl své paničky zrovna na líbánkách, když se zatoulal do ulic Milána. Tento nevinný výlet se mu stal osudným poté, co jej přejelo auto a museli mu amputovat dvě packy.
27.01.2020 18:20 |

podobné články

Šilhavý kocour vydělal už stovky tisíc

 
Na první pohled vypadá kocour jménem Belarus poněkud zmateně. Může za to jeho oční vada zvaná strabismus, tedy šilhání. Kocour však má širokou fanouškovskou základnu na Instagramu, kde jeho profil sleduje čtvrt milionu lidí. A díky tomu také dokáže vydělat peníze na charitu.
08.02.2020 05:31 |

podobné články

Oficiální premiérův kocour na Downing Street konečně zabil myš

 
Kocour Larry, kterého úřad britského premiéra na Downing Street před více než rokem přivedl na chytání myší, se dnes konečně svým zaměstnavatelům odvděčil a připsal si na konto první úlovek. Oznámila to mluvčí Downing Street. "Mohu potvrdit, že kocour dnes ráno zabil myš," uvedla.
29.08.2012 10:45 |

podobné články

Kocour s ustaraným obočím rozesměje i zapšklé mrzouty

 
Kocour jménem Sam má možná devět životů, ale jen jeden výraz – ustaraný. Předurčují ho k tomu dvě černé skvrny na čele, které vypadají jako obočí. Bílý kocour se tak může snažit sebevíc, ale tvářit se jinak se mu podaří jen málokdy.
14.02.2013 04:45 |

podobné články

Kocour se zahrabal do vánočního balíku a putoval tisíc kilometrů daleko

 
Jacqueline Lake z Nového Skotska poslala rodině vzdálené tisíc kilometrů balík. Netušila, že před uzavřením a jeho zalepením se dovnitř zahrabal a usnul její kocour. Zvíře tak putovalo v papírové krabici sedm set mil. Řidič přepravní společnosti dost koukal, když na něj kocour z balíku vyskočil. Vánoční příběh má šťastný konec.
19.12.2018 10:35 |

podobné články

Dědečkovi se zatoulal vnuk (4). Policie ho našla v rekordním čase!

 
Necelých dvacet minut trvalo policistům, než vypátrali pohřešovaného čtyřletého chlapce v pražském Motole. Zatoulal se z dětského hřiště dědečkovi.
03.04.2012 16:05 |

podobné články

A je to zase tady: Agáta Hanychová přišla o psa: Prosí o pomoc a nabízí tučnou odměnu!

 
Uběhl pouhý měsíc a Agáta Hanychová  (27) opět přišla o psa. Její stříbrný výmarský ohař Bacio se zase zatoulal. U Agáty už to je snad na denním pořádku. Je to snad dvacátý pes, který se jí zatoulal, zemřel, nebo zmizel navždy. "Jsem z toho zoufalá. Bacia hlídala kamarádka a utekl," vysvětlila Super.cz Agáta a poprosila nás, abychom jí pomohli psa vrátit domů.
13.06.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2840 článků)

Medvěd se zatoulal do města a uvelebil se v houpací síti

 
Neobvyklou zálibu si našel minulý týden medvěd, který se zatoulal do floridského města Daytona Beach. Na zahradě jednoho z domů se mu zalíbila houpací síť, do níž si vlezl a spokojeně si tam hověl, napsala agentura Reuters.
03.06.2014 20:15 |

podobné články

Tuleň se zatoulal 30 kilometrů do vnitrozemí

 
Tuleně, který se zatoulal až 30 kilometrů od moře do vnitrozemí, zachránili lidé na poli v severní Anglii. Informovala o tom v úterý agentura AFP.
24.12.2014 08:11 |

podobné články

Chlupatý zloděj sežral dětem svačinu. Policie pak zjistila, že měl rypák a zatoulal se

 
Městská policie v Lehnici (Legnica) na jihozápadě Polska řešila tento týden kuriózní případ krádeže. Divočák, který se zatoulal do města, sežral dětem hrajícím si venku svačinu. Při incidentu se nikomu nic nestalo, informovala v pátek polská média.
06.06.2020 10:20 |

podobné články

V Polsku se divočák zatoulal do města, sežral dětem svačinu

 
Městská policie v Lehnici (Legnica) na jihozápadě Polska řešila tento týden kuriózní případ krádeže. Divočák, který se zatoulal do města, sežral dětem hrajícím si venku svačinu. Při incidentu se nikomu nic nestalo, informovala v pátek polská média.
06.06.2020 12:35 |

podobné články

Psí příběhy: Žena našla po dvou letech pejska, kterého prodal její bývalý přítel

 
Další ze série dojemných příběhů o psech přichází tentokrát z Anglie. Třiapadesátiletá Angličanka přišla před dvěma lety kvůli rozchodu o milovaného pejska, kterého její expřítel prodal neznámým majitelům. Díky mikročipu má však svého miláčka zase zpátky u sebe! Stalo se něco podobného i vám?
14.03.2014 14:10 |

podobné články

Když mazlíčci, tak MEGA? Kocour Simon už váží 10 kilo…

 
Pes Jack, kocour Simon a morče Berta jsou domácí mazlíčci. Tak o nich sice hovoří jejich majitelé z Karlových Varů, ale ve skutečnosti jsou to pořádní obři. Jack totiž váží ve dvou letech už 70 kg, Simon v deseti letech 10 kilo a čtyřletá Berta 1,5 kilogramu. Prostě MEGAMAZLÍČCI...
27.10.2010 03:10 |

podobné články

Kocour se po třech letech od tsunami v Japonsku vrátil domů

 
Říká se, že kočky disponují instinktem, který jim dává schopnost najít vždy a odkudkoliv cestu domů. Tuto schopnost prokázal japonský kocour Suika, když se po třech letech od zásahu ničivou vlnou tsunami vrátil svým majitelům.
13.05.2014 11:21 |

podobné články

Chytrý prsten pro zapomnětlivé manžele: Díky tomuto snubáku už nikdy nezapomenete na výročí svatby!

 
Vypadá to jako luxusní snubák a to taky je. Dostanete ho ve čtrnáctikarátovém bílém i žlutém zlatě a bude vás stát jen o trošku víc, než stojí "běžný" prsten. Uvnitř je totiž použita speciální "hot spot" technologie pomocí chytrého mikročipu, do kterého vám nahrají datum vaší svatby. A čip je nastaven tak, že se každý rok začne vaše výročí připomínat.
06.06.2013 12:05 |

podobné články

V aljašskému městečku Talkeetna je starostou kocour

 
Městěčko Talkeetna, které leží na jihu Aljašky, ví, jak vzbudit rozruch. V jeho čele totiž už patnáct let stojí prapodivný starosta - kocour jménem Stubbs. Díky němu míří do města tisíce turistů. Informuje o tom regionální televize KTUU.
17.07.2012 15:40 |

podobné články

Kocour se ztratil při tsunami, domů přišel po třech letech

 
Kočičí instinkt umožňující najít cestu domů prokázal japonský kocour Suika, který se vrátil ke svým pánům tři roky poté, co zmizel během ničivé vlny tsunami. Informoval o tom server BBC.
13.05.2014 11:20 |

podobné články

Poznali byste ho? Takhle dnes vypadá dětská hvězda filmů Ukradená vzducholoď nebo Až přijde kocour

 
Pamatujete si na dětskou hvězdu Michaela Pospíšila? Začínal už v 8 letech, kdy se objevil ve filmu Vojtěcha Jasného Až přijde kocour. Mnozí si ho mohou pamatovat i ze snímku Karla Zemana Ukradená vzducholoď.
12.12.2019 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Jasný (35 článků) , Karel Zeman (320 článků) , Karel Pospíšil (17 článků)