Článek

Zemřela zakladatelka ARO kliniky v Československu Táborská

 
Ve věku 91 let zemřela zakladatelka první anesteziologicko-resuscitační kliniky v Československu Danuše Táborská. ČTK to dnes potvrdila Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, v níž Táborská kliniku založila. V oboru anesteziologie a resuscitace byla v roce 1989 jako první žena jmenovaná profesorkou. V roce 2015 jí prezident Miloš Zeman udělil medaili.
08.04.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25593 článků)
Podobné články

Zemřela první dáma české anesteziologie Danuše Táborská: Kolegové dojemně vzpomínají

 
Lékařská komunita truchlí. Svět navždy opustila první dáma české anesteziologie a zakladatelka anesteziologicko-resuscitační kliniky v Československu doktorka Danuše Táborská. Bylo jí 91 let.
15.04.2020 19:30 |

podobné články

Peklo na ARO: S covidem víc mrtvých než zachráněných. Pacient je OK a najednou... Lidé s rýmou? Toto nám dělají

 
ROZHOVOR Vážně nemocných s covidem přibývá, museli jsme otevřít nová oddělení pro nejtěžší případy, říká pardubický zdravotník Jan Chovančík. Na oddělení ARO (oddělení anesteziologie a resuscitace), kde pracuje, začíná pracovat i personál z jiných oddělení, který není vyškolený a musí se učit za běhu. Stav pacientů se může změnit opravdu náhle, i u těch, kteří předtím vypadali v pořádku. A statistika z ARO je zatím smutná, více lidí s nemocí zemřelo než se zotavilo. Kromě toho zdravotník prozradil i to, které mýty o covidu jsou nejnebezpečnější, zda už dostali slíbené odměny a co si myslí o vládě a Romanu Prymulovi.
02.11.2020 12:05 |

podobné články

Šichta sestřiček z ARO: Je to masakr! Pečují o šest infikovaných koronavirem na plicní ventilaci

 
Lidé o nich říkají, že pracují v první linii. Málokdo si ale umí představit, co zdravotníci, kteří se starají o nakažené koronavirem, prožívají. Jak vypadá směna sester z kliniky ARO Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze, které pečují o šest nakažených pacientů připojených na plicní ventilaci?
31.03.2020 17:25 |

podobné články

Peklo. Většina na ARO zemře. Zcela jiná stránka covidu, přímo z „fronty“

 
Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP Infekční kliniky FN Ostrava, patří k lékařům, kteří sepsali otevřený dopis, v němž žádají veřejnost, aby epidemii koronaviru nezlehčovali. 60 až 70 procent pacientů, kteří se dostanou v nemocnici na ARO (anesteziologicko-resuscitační oddělení), tak v tuhle chvíli umírá. Lékaři a sestry, kteří pečují o pacienty s koronavirem, podle Sagana zažívají covidové peklo.
07.10.2020 19:50 |

podobné články

Injekční stříkačky kolem základní školy. Exstarosta byl u vyklízení Kliniky, aktivisté na něj vytáhli netradiční zbraň

 
Ve věci Kliniky byl aktivní i bývalý starosta Prahy 3 za ODS Alexander Bellu. Podal trestní oznámení v souvislosti se znásilněním, kterého se měl dopustit Jiří (Marie) Feryna, a také se snažil, aby bylo vymoženo právo SŽDC na budovu. Proto se u příležitosti vyklízení Kliniky média snažila získat jeho reakci. Aktivisté z Kliniky jim k tomu foukali bublifuk a natáčeli se přitom.
10.01.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (347 článků)

Spisovatelka Irena Táborská: Každý v sobě máme mýdlovou bublinu

 
Spisovatelka Irena Táborská napsala prózu inspirovanou e-mailovou poštou Mailové povídání, v němž hlavní hrdinka řeší mnoho trablů - manžela alkoholika, nemocné dítě, neshody s matkou a internet využívá jako útěk.
03.09.2009 07:00 |

podobné články

Táborská nemocnice odměňuje klienty svých lékáren

 
Od vitaminů přes autochladničku, odšťavňovač až po travní sekačku mohou získat během následujících měsíců klienti lékáren v Nemocnici Tábor nebo na Poliklinice Světlogorská. Táborská nemocnice se v rámci svých služeb pacientům rozhodla odměnit ty, kteří si vyzvednou léky nebo nakoupí volně prodejné zboží v nemocničních lékárnách. Už během července tak mohou získat zajímavé ceny.
22.07.2013 18:10 |

podobné články

Fotbalista z Táborska se blýskl parádním sólem. To by i Messi koukal

 
Krásný gól dal za juniorku Táborska Miljan Vukadynovič, bratr slavnějšího Vukadyna z Jablonce. Prošel přes celé hřiště a nakonec zavěsil.
28.08.2013 07:35 |

podobné články

Pravicová aktivistka promluvila o polistopadovém Klausovi a jeho obtížném úkolu

 
ROZHOVOR V době silných protestů proti Nečasově vládě se podílela na vzniku sdružení, které naopak vládu podporovalo. Jako reakci na levicové hnutí ProAlt spolu s dalšími pravicově orientovanými založila sdružení ProtiAlt. Nyní Miroslava Táborská pro ParlamentníListy.cz komentuje současnou politickou situaci a říká, proč si nemůže nikdy vážit a uznávat prezidenta Miloše Zemana. Na rozdíl od jiných je Táborská přesvědčena, že ODS má šanci se znovu vzpružit. Přeje si návrat Václava Klause do aktivní politiky.
06.01.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10426 článků) , Miloš Zeman (25593 článků)

Čunek chce být opět starostou Vsetína. Funkci obhajuje Táborská

 
Starostkou Vsetína chce být opět Iveta Táborská (ODS), která chce v podzimních komunálních volbách obhájit svůj post. Za lidovce však bude kandidovat bývalý starosta Jiří Čunek.
16.07.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (843 článků)

RECENZE: Běsa. Táborská poslala postavy na dno

 
Ve svém loňském románovém debutu zkoumala prozaička Dita Táborská téma mateřství a zejména jeho nefunkčnost. Tohoto motivu se nezřekla ani ve své druhé knize.
06.11.2018 12:25 |

podobné články

Slavná česká tiktokerka Arie Táborská alias glittery_chloe: TikTok je jako sněhová koule

 
Arie Táborská (30) vystupuje na TikToku pod přezdívkou glittery_chloe a patří mezi top 3 české účty. Má něco přes 3 300 000 sledujících a její nejoblíbenější video s více než 13 miliony lajků (srdíček) vzniklo teprve před dvěma měsíci. A tohle tiktokové virtuální impérium se jí podařilo vybudovat za uplynulých 12 měsíců. Znáte ji?
15.01.2020 07:05 |

podobné články

DPP zrekonstruuje tramvajovou trať v ulicích Táborská a Na Pankráci

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne od nadcházející soboty 27. března 2021 rekonstruovat tramvajovou trať v ulicích Táborská a Na Pankráci, která pochází ještě z druhé poloviny 80. let.
24.03.2021 20:35 |

podobné články

Tři sestry z Táborska ignorovaly distanční výuku za covidu: Policie obvinila rodiče

 
Více než 490 zameškaných hodin mají tři nezletilé školačky z Táborska. Několik měsíců se vyhýbaly školní docházce, neúčastnily se ani online výuky během koronavirové krize. Kriminalisté obvinili jejich rodiče.
14.06.2021 10:10 |

podobné články

Jak pomoct dětem s nemocí motýlích křídel. Chatujte s primářkou kožní kliniky

 
O jedné z nejnepříjemnějších nemocí – nemoci motýlích křídel – bude 10. listopadu od 10:00 chatovat se čtenáři Blesku Hana Bučková, primářka Kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno, zakladatelka a odborný garant sdružení DEBRA ČR. Právě této organizaci se deník Blesk věnuje celý listopad v rámci projektu Srdce pro vás. Téma je tedy onemocnění kůže Epideromolysis bullosa congenita, kterou lidé znají spíše pod názvem nemoc motýlích křídel.
02.11.2015 11:40 |

podobné články

Jiřina Jirásková: Už nemusí být na ARO

 
5:00 – Stav herečky Jiřiny Jiráskové (78), která je hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí po páté operaci, se již zlepšil natolik, že ji přemístili z jednotky ARO na klasický pokoj!
10.10.2009 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Jirásková (439 článků)

V opočenské nemocnici bude uzavřena chirurgie a ARO, rozhodl kraj

 
Zastupitelstvo královéhradeckého kraje dnes definitivně odhlasovalo zrušení chirurgie a oddělení ARO nemocnice v Opočně.
09.09.2010 19:30 |

podobné články

Jiří Langmajer: Komplikace po operaci páteře! Převoz na ARO do Motola!

 
Jiří Langmajer (44), kterému minulý týden operovali prasklé šrouby v páteři, musel být převezen na anesteziologickoresuscitační oddělení ve Fakultní nemocnici v Motole! „Přesunuli ho na ARO, přitom ve většině případů jdou tito pacienti jen na pár dnů na jednotku intenzivní péče,“ říká dobře informovaný zdroj. A zatím to nevypadá, že by se hercův stav lepšil...
18.12.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (556 článků)

Zpěvák Pavel Bobek: Leží na ARO po operaci srdce, má komplikace a půjde pod kudlu znovu

 
Zpěváka Pavel Bobek  (73) leží už dva týdny na ARO v pražské nemocnici IKEM poté, co legendě české country lékaři voperovali do srdce umělou chlopeň. Zákrok byl plánovaný, jen v částečné narkóze, vše ale neběží tak, jak by sto zpěvák představoval.
07.06.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bobek (120 článků)