Článek

Zemřela hvězda nechutného hororu Lidská stonožka: Smrt Lasera (†78) je záhadou

 
Žaludek zvedal milionům diváků po celém světě. Jeho ztvárnění odporného doktora Josefa Heitera v nechvalně proslulém hororu Lidská stonožka bylo natolik přesvědčivé a odporné. Svůj herecký um však už bohužel nikdy více nepředvede. Dieter Laser (†78) bohužel zemřel.
11.04.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Dieter Laser (2 články)
Podobné články

Zemřela hvězda hororu pro fajnšmekry Lidská stonožka: Smrt Dietera Lasera (†78) je záhadou

 
Dieter Laser zemřel v osmasedmdesáti letech za záhadných okolností. Herec proslul hlavně rolí nechutného doktora Josefa Heitera ve filmu Lidská stonožka z roku 2009. Dodnes někteří lidé považují tento snímek co to nejodpornější, co kdy viděli. Herec zemřel na konci února a jeho smrt byla oznámena na Facebooku.
11.04.2020 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Dieter Laser (2 články)

Pozdvižení v letadle: Pasažérce lezla po noze 10centimetrová stonožka

 
Pasažéři letu ze Samoy na Nový Zéland si během cesty „užili“ nečekanou zábavu. Na palubě se totiž objevila zhruba deseticentimetrová jedovatá stonožka, která mezi cestujícími vyvolala velký rozruch. Nouzově se však přistávat nemuselo, napsal v pondělí server New Zealand Herald.
10.09.2014 18:25 |

podobné články

JEDOVATÁ STONOŽKA V ČESKU: Jak moc je nebezpečná?

 
Černé pruhy, dlouhatánské nohy a celková velikost až 10 centimetrů! Tak vypadá cizokrajná stonožka strašník dalmatský. Jedovatý druh pocházející z jižní Evropy se už zabydlel i v Česku. Máme se bát?
15.09.2020 05:15 |

podobné články

Jedovatá stonožka se šíří Českem: Může kousnout, „sprintovat“ a být i užitečná

 
Stále exotičtější druhy živočichů můžeme poslední roky vídat v Česku. Po teplomilných komárech či klíšťatech se na našem území rozšířila i stonožka původem z jihu nazvaná strašník dalmatský. Ta díky svému vzhledu již vyděsila nejednoho Čecha, na první pohled vypadá skutečně velmi cizokrajně. Nepomáhá, že je stejně ostatní stonožky mírně jedovatá. A když chce, dokáže „sprintovat“. Pro lidi však nepředstavuje nebezpečí, dokonce se doporučuje si ji doma nechávat, protože dokáže pomoci s kontrolou škůdců.
15.09.2020 05:35 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (157 článků)

Šokující smrt šampiona muay thai: Zabilo ho kousnutí obří stonožkou!

 
Dokmaipa Por Pongsawang (†52) byl známým thajským boxerským šampionem. Zemřel za velmi podivný okolností, podle všeho za jeho smrt může velká stonožka, která ho pokousala.
12.10.2020 20:50 |

podobné články

Když se horor stane skutečností aneb tito herci zemřeli krátce poté, co si zahráli v hororu

 
Hrát v hororu je obvykle práce jako každá jiná v Hollywoodu. Od doby „Poltergeista“ ale víme, že někdy může znamenat role v hororu brzkou smrt. „Poltergeistova“ kletba je známá po celém světě, ale takové „kletby“ najdeme i u různých dalších strašidelných filmů.
21.04.2021 13:10 |

podobné články

Místo zmocněnce pro lidská práva se nezruší, slíbil Sobotka. Jen zrovna není obsazené

 
V nové koaliční vládě mají lidská práva spadat do správy ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera, který má právě lidská práva a rovné příležitosti v popisu práce. Místo vládního zmocněnce pro lidská práva nebude zrušeno, ale ani obsazeno, uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.
09.02.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků)

Historici o Masarykově smrti: Vražda nedává smysl. Kauza asi zůstane záhadou

 
Vražda Jana Masaryka nedává politický smysl, zní z úst historiků. Teorií kolem smrti syna T. G. Masaryka je mnoho, vražda ale patří k těm nejpopulárnějším. Experti se shodují, že usvědčujících důkazů je poskrovnu a nejpravděpodobnější verze je ta, že si Masaryk sáhl na život skokem z římsy. Nikdo z expertů si ale nedovolí potvrdit jednu, či druhou verzi a přiklání se k tomu, že Masarykova smrt zůstane záhadou. Případ se nyní díky 51 let starým nahrávkám policisty opět otevírá, jak rozhodl státní zástupce. Kauza tak nejspíše nebude jen tak promlčena.
31.10.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (134 článků)

Doprava v Ostravě zkolabovala. Kvůli stávkujícím dopravákům

 
I druhý den stávkují v Ostravě řidiči městské dopravy. I v tento den ale dlouhá stonožka lidí brání na přechodech jiným autobusům a lidem v přesunu do práce.
02.06.2011 11:15 |

podobné články

Zahraniční Češkou roku je Běla Gran Jensenová

 
V anketě o největšího zahraničního Čecha/Češku roku zvítězila zakladatelka hnutí „Stonožka“ paní Běla Gran Jensenová z Norska. Na pomyslné druhé příčce skončil plastický chirurg Bohdan Pomahač a na třetím pak Madeleine K. Albrightová.
28.09.2012 12:00 |

podobné články

Video, které se šíří internetem jako lavina: Tahle zrůda má 32 nohou a 8 ocasů! Poznáte, co to je?

 
Na první pohled toho moc nerozeznáte. Dlouhý černý had? Nebo snad zmutovaná stonožka? Na videu je ve skutečnosti úplně něco jiného.
25.03.2015 17:01 |

podobné články

Chlapec se vzbudil s 10centimetrovou stonožkou v uchu

 
Opravdový horor si užil čtrnáctiletý hoch z Arkansasu v USA. Ukázalo se, že za bolesti v uchu, s níž se v úterý vzbudil, může zhruba deseticentimetrová stonožka.
02.07.2015 15:35 |

podobné články

VLS se zapojí do akce Společně proti Crohnovi

 
Vojenské lesy a statky se zapojí do charitativní akce hnutí Stonožka a Charity České republiky „Společně proti Crohnovi,“ která probíhá v rámci celého resortu obrany.
12.04.2017 20:35 |

podobné články

Armáda ČR: Čeští vojáci ve spolupráci s hnutím Stonožka předali pomůcky dětem ve školách v Bamaku

 
Hlavní město Bamako, které se nachází v africké zemi Mali, se na několik měsíců stalo místem působení prostějovských průzkumníků. Mají zde za úkol chránit velitelství mise EUTM Mali (European Union Training Mission Mali) a zároveň reprezentovat schopnosti a možnosti AČR.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Armáda ČR: Stonožkovým dětem byla věnována slavnostní mše kardinála Duky

 
Stovky dětí, ale i dospělých dnes zaplnilo katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Uskutečnila se zde totiž již devátá slavnostní mše svatá věnovaná hnutí Na vlastních nohou Stonožka, se kterým spolupracuje také Armáda ČR.
07.12.2019 21:40 |

podobné články

Česká centra: „Divné jaro“ očima dětí. Plzeň přivítala Stonožku a dětská výtvarná díla

 
Společná tisková zpráva Českých center, Města Plzeň, hnutí Na vlastních nohou Stonožka.
28.10.2020 19:35 |

podobné články

Magda (†27), která záhadně zemřela v Egyptě: Byla jednou ze zlaté mládeže?

 
Případ krásné Magdy, která za nejasných okolností zemřela během své dovolené v Egyptě, zajímá celé Polsko. Objevily se teorie, že byla pod vlivem drog předtím, než ji našli v jejím pokoji v bezvědomí. To, proč dva dny poté zemřela, je stále záhadou. Podle novináře Witolda Gadowského patřila Magda ke zlaté mládeži.
16.05.2017 11:25 |

podobné články

Potupa pro Kim Kardashian: Prodávají ji na tričkách s motivem nechutného porno hororu!

 
Kim Kardashian je opět pro smích. Tentokrát za to ale nemůže sama. Stala se obětí internetových vtipálků, kteří její fotomontáž nechali natisknout na trička.
30.07.2015 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1367 článků)