Článek

Zemřela animátorka Pospíšilová, která zfilmovala Fimfárum nebo Broučky

 
Začínala pod slavným Jiřím Trnkou, sama později natočila seriál Broučci.
15.04.2022 19:15 |

podobné články

Podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o DVD Lidice a Fimfárum!

 
LIDICE: Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofi lm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. FIMFÁRUM DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO: Tři nové pohádky, tři režiséři, tři výtvarníci a jeden – jedinečný – Jan Werich   Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofi lm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Fimfárum do třetice všeho dobrého: Tři nové pohádky, tři režiséři, tři výtvarníci a jeden – jedinečný – Jan Werich
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Werich (151 článků)

Na koronavirus zemřela animátorka Lvího krále Ann Sullivanová

 
Ve věku 91 let zemřela Ann Sullivanová, dlouholetá animátorka ve studiích Disney. Příčinou byly komplikace spojené s koronavirem.
14.04.2020 16:20 |

podobné články

Na koronavirus zemřela animátorka Lvího krále Ann Sullivanová

 
Ve věku 91 let zemřela Ann Sullivanová, dlouholetá animátorka ve studiích Disney. Příčinou byly komplikace spojené s koronavirem.
20.04.2020 10:46 |

podobné články

Hvězda Primy prozradila krásnou novinku: Sandra Pospíšilová čeká druhé miminko

 
Moderátorka Primy Sandra Pospíšilová (34) se stane brzy podruhé maminkou. Dva a půl roku po porodu dcery Emilky je krásná blondýnka opět těhotná. Radostnou novinu oznámili s manželem Pavlem osm měsíců po svatbě. Dcerka Emily se tak dočká sourozence. Sandra Pospíšilová se má stát jednou z tváří CNN Prima News.
02.04.2020 09:35 |

podobné články

Premiéry - Černá labuť, Fimfárum 3D i Londýnský gangster

 
Filmy, které přicházejí tento týden do kin, vzbuzují velká očekávaní a vesměs sklízejí kladná hodnocení. Jde o thriller Černá labuť, který patří mezi nejnadějnější oscarové kandidáty, dále český loutkový 3D film Fimfárum - Do třetice všeho dobrého, britskou krimi Londýnský gangster nebo japonské drama Norské dřevo.
10.02.2011 09:20 |

podobné články

Fimfárum v Chebu letí z Dejvic do Nejdedál

 
Fimfárum Jana Wericha jsou jiné pohádky než ze sbírek Erbena či Němcové. Liší se i od vyprávěnek Františka Hrubína nebo Jana Drdy. Sluší jim zkrátka přívlastek werichovské, proto originální, jeho humorem a moudrostí pepřené. Od variace rybářky z láhve od octa až po pohádku z jednoslabičných slov.
19.11.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Drda (6 článků) , František Hrubín (5 článků) , Jana Němcová (114 článků)

Nová DVD - Machete, Svítání a Fimfárum - Do třetice všeho dobrého

 
V nabídce DVD najdeme tento týden akční film Machete režiséra Roberta Rodrigueze s napohled největším zabijákem Dannym Trejem a Robertem De Nirem v roli senátora, dále horor Svítání o záhadné nákaze, která mění lidi na upíry, a pro děti je tu Fimfárum – Do třetice všeho dobrého.
18.10.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert De Niro (66 článků) , Robert Rodriguez (19 článků) , Danny Trejo (14 článků)

Karlovarský festival představil Fimfárum a Lidice

 
Závěrečný díl werichovské trilogie Fimfárum - do třetice všeho dobrého, který se objeví v kinech 10. února příštího roku, představil v rámci karlovarské přehlídky producent Martin Vandas a distribuční společnost Bioscop.
08.07.2010 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Vandas (4 články)

Fimfárum ve 3D, natáčení trvalo tři roky!

 
Zhruba po devíti stech dnech od prvního záběru se v pražském studiu Anima v Holešovicích ozvala poslední klapka celovečerního loutkového filmu s názvem Fimfárum do třetice všeho dobrého 3D. Tak jako předchozí dvě části obsahuje pohádky Jana Wericha v jeho autentické interpretaci.
22.09.2010 18:45 |

podobné články

Exkluzivně: Fimfárum 3D jde v únoru do kin, podívejte se na trailer

 
Desátého února vstoupí do českých kin film Fimfárum do třetice všeho dobrého 3D podle předlohy Jana Wericha. Novinky nabízejí exkluzivně trailer.
17.12.2010 16:30 |

podobné články

Švankmajerův snímek Přežít svůj život získal cenu na Anifilmu

 
Snímek Jana Švankmajera Přežít svůj život a pohádka Fimfárum - Do třetice všeho dobrého získaly hlavní ceny na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni. Švankmajerův snímek uspěl v soutěži celovečerních filmů pro dospělé, Fimfárum režisérů Kristiny Dufkové, Vlasty Pospíšilové a Davida Súkupa v kategorii celovečerních filmů pro děti. Švankmajer a jeho dlouholetý producent Jaromír Kallista získali Cenu za celoživotní přínos animovanému filmu.
09.05.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Kallista (3 články) , Jan Švankmajer (51 článků) , Vlasta Pospíšilová (1 článek) , Kristina Dufková (1 článek) , David Súkup (2 články)

Fimfárum získalo cenu na Anifilmu v Třeboni

 
Fimfárum do třetice všeho dobrého 3D získalo cenu na třeboňském festivalu Anifilm. V rámci mezinárodní soutěže uspělo v kategorii Nejlepší celovečerní film pro děti.
10.05.2011 11:25 |

podobné články

Fimfárum do třetice všeho dobrého vychází na DVD

 
Šest měsíců po české premiéře v kinech vychází na DVD a Blu-ray třetí pokračování animovaných pohádek Jana Wericha. Pod názvem Fimfárum do třetice všeho dobrého nabídne divákům příběhy Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl tři syny a Rozum a Štěstí.
19.10.2011 09:20 |

podobné články

Werichovo Fimfárum míří do francouzských kin

 
Zhruba v padesáti filmových a digitálních kopiích se vydává do francouzských kin závěrečná část werichovské trilogie Fimfárum do třetice všeho dobrého. Film je uváděn pod názvem Le jardinier qui voulait etre roi (O zahradníkovi, který chtěl být králem).
12.01.2012 12:35 |

podobné články

Zemřel výtvarník Petr Poš: autor výtvarných návrhů filmů Fimfárum

 
Pod dlouhé těžké nemoci dnes zemřel jedenasedmdesátiletý výtvarník Petr Poš. ČTK to oznámila jeho rodina. Autor výtvarných návrhů animovaných filmů Lakomá Barka a série Fimfárum byl držitelem dvou Českých lvů a dalších českých i zahraničních ocenění.
01.05.2015 18:15 |

podobné články

Werichovo Fimfárum na výstavě: Vzácné loutky můžete obdivovat v Brně

 
Letohrádek Mitrovských v Brně připravil lahůdku v podobě expozice k animovanému českému filmu Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého. Vystaveny jsou originální natáčecí scény z animované pohádky oceněné Českým lvem.
17.02.2018 14:20 |

podobné články

Bude to další holka, nebo kluk? Těhotná Sandra Pospíšilová už zná pohlaví miminka

 
V 8. měsíci těhotenství prozradila moderátorka zpráv Sandra Pospíšilová  (34) , za svobodna Parmová, pohlaví miminka. Fanoušky napínala černobílým snímkem, na kterém jsou vyskládané dětské oblečky a obálka s nápisem: „Holka, nebo kluk?“
15.07.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Parmová (195 článků)

Škatulata na Primě: Nová moderátorská dvojice! Vrátí se Lašková, nebo Pospíšilová?

 
Na Primě hledají novou moderátorskou dvojici pro Hlavní zprávy! Podle informací Blesku by se tak mohla na obrazovky vrátit buď Sandra Pospíšilová (35), nebo Gábina Lašková (31).
19.03.2021 09:45 |

podobné články

Zemřela »duše« českých pohádek Jurásková (†92): Oživila Rumcajse, Broučky i Makovou panenku

 
Ve věku 92 let zemřela scénáristka Broučků, Lišky Bystroušky a dalších večerníčků a pohádek Anna Jurásková. ČTK to včera oznámila Karolína Blinková z tiskového oddělení České televize, v jejímž vysílání se díla Juráskové objevují dodnes.
17.08.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Jurásková (4 články)