Článek

Zemřel uznávaný filmový producent Jan Jíra: Podílel se na vzniku Kolji i Samotářů

 
Ve věku sedmaosmdesáti let zemřel uznávaný filmový producent Jan Jíra. Jako koproducent se podílel na filmech Samotáři, Jedna ruka netleská či oscarovém snímku Kolja. Získal dokonce Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii. O jeho úmrtí jako první informoval Blesk. 
24.06.2024 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Jíra (2 články)
Podobné články

Zemřel klavírista, dramaturg, redaktor a publicista Milan Jíra. Bylo mu 81 let

 
Ve věku 81 let zemřel v pondělí ráno v Praze po těžké nemoci klavírista, dramaturg, hudební redaktor a publicista Milan Jíra. ČTK o tom informoval novinář Jan Petránek, autor textů k některým Jírovým skladbám. "Byl to virtuózní skladatel a klavírní šéf spolku Šanson - věc veřejná, který byl založen měsíc po smrti Jana Palacha s tím, že by se Československo mělo bránit proti sovětské okupaci alespoň na kulturní frontě," uvedl Petránek. Jíra složil desítky opusů z oblasti vážné hudby, asi stovku šansonů v interpretaci zejména Aleny Havlíčkové a Ljuby Hermanové či Rudolfa Pellara, Jana Faltýnka a dalších. K hlavním textařům Jírových písní patřili Ivo Štuka, Jan Petránek a Jaroslav Jakoubek.
11.07.2016 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Ljuba Hermanová (13 článků) , Jan Faltýnek (53 článků) , Jaroslav Faltýnek (346 článků)

Syn Ivana Trojana jde v tátových šlépějích: Zahraje si v pokračování Samotářů!

 
Milovníci legendárního snímku Samotáři se můžou těšit na jeho volné pokračování s názvem Děti samotářů. Navíc si v něm hlavní roli zahraje skutečný syn jedné z hvězd původního filmu Ivana Trojana (53)!
13.08.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (396 článků)

Každá holka někoho má: Mrkněte, jak teď vypadá arogantní Robert z legendárních Samotářů

 
Dvacet let po natáčení legendární komedie Samotáři si partička herců udělala večírek. Střípky ze srazu Samotářů se pochlubila herečka Jitka Schneiderová  (46) , představitelka Hanky.
18.11.2019 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Schneiderová (429 článků)

Schneiderová slaví 20 let Samotářů: Na pařbu s Macháčkem vytáhla i Křena!

 
Přesně 20 let uplyne příští rok v dubnu od premiéry filmových Samotářů. Jitka Schneiderová (46) s Jiřím Macháčkem (53) a dalšími hvězdami ale začali slavit už nyní!
18.11.2019 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Schneiderová (429 článků) , Jiří Macháček (317 článků)

Extra Host Kryštof Michal: 20 let od natáčení Samotářů přiznal, jak vznikly legendární hlášky

 
Hudebník a filmař Kryštof Michal (45) bývá nejčastěji spojovaný s kapelou Portless (a dříve Support Lesbiens), hodiny by ale mohl vyprávět i o natáčení filmů. Je už totiž 20 roků asistentem režie a na této pozici fungoval například i u Samotářů, kteří oslavili dvacet let existence. Co prozradil o marihuaně na plátně? A jak vznikly hlášky s koláčky? Více ve videu v rozhovoru pro pořad Extra Host.
26.01.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Michal (62 článků)

Ivan Trojan přijel do Varů: Hvězda Samotářů nešetřila úsměvy. U Puppu se vřele objal s Muchou

 
České herecké eso je ve Varech. Ivan Trojan, který má za sebou bezpočet skvělých rolí, převezme v rámci filmového festivalu cenu za mimořádný přínos českému filmu. Na hvězdu Samotářů stál u hotelu Pupp zástup fanoušků a výkonný ředitel MFF KV Kryštof Mucha, se kterým se Trojan ihned objal, jak zachytil fotograf redakce eXtra.
03.07.2024 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (396 článků) , Kryštof Mucha (20 článků)

Kruté osudy hvězd z Jasněnky: Kuklová bojuje s rakovinou, létající švec Jíra skončil na vozíku

 
Život umí pro člověka přichystat kruté rány, jak na vlastní kůži pocítili hlavní hrdinové z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Švec Jíra Jan Potměšil skončil po nehodě na invalidním vozíku a Jasněnka Michaela Kuklová stále bojuje s rakovinou, jak nedávno uvedla pro redakci eXtra.cz.
25.12.2023 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Potměšil (113 článků) , Michaela Kuklová (330 článků) , Jan Jíra (2 články) , Jan Potměšil (32 článků)

V USA zemřel Formanův filmový producent Saul Zaentz

 
Ve věku 92 let zemřel americký filmový producent Saul Zaentz, který stál mimo jiné za oscarovými snímky Amadeus či Přelet nad kukaččím hnízdem režiséra Miloše Formana. Zaentz zemřel v pátek ve svém domě u San Franciska. Příčinou úmrtí byly komplikace v souvislosti s Alzheimerovou chorobou, kterou trpěl. "Byl to výjimečný člověk," řekl jeho synovec a rovněž producent Paul Zaentz, který skon strýce potvrdil. 
04.01.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (546 článků) , Saul Zaentz (4 články) , Paul Zaentz (2 články)

Zemřel producent Horečky sobotní noci. Robertu Stigwoodovi bylo 81 let

 
Ve věku 81 let zemřel australský manažer a producent hudebních filmů Robert Stigwood. Oznámili to podle agentury Reuters jeho přátelé. Nejvíce se Stigwood proslavil spoluprací s britskou popovou skupinou Bee Gees v době její největší slávy v 70. letech. Stigwood dělal manažera například také Eriku Claptonovi během jeho úspěšné sólové kariéry. Na Broadwayi produkoval muzikály jako Vlasy nebo Jesus Christ Superstar. Jako producent se podílel také na vzniku filmové rockové opery Tommy od skupiny The Who nebo snímku Horečka sobotní noci, díky němuž se Bee Gees celosvětově proslavili.
05.01.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Stigwood (2 články) , The Who (26 článků)

Užasnete: Maminka filmového Kolji otěhotněla ve 47 letech. Vypadá stále na třicet

 
Štěstím bez sebe je ruská herečka Irina Bezrukova (47), která v roce 1996 ztvárnila maminku malého Kolji ve stejnojmenném filmu Jana Svěráka.
13.09.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Irina Bezrukova (2 články)

Babička Kolji - Lilian Malkina (78) o rakovině: Málem jsem si to šla hodit!

 
Lilian Malkina (78) se proslavila hlavně díky roli babičky filmového Kolji. Tento snímek jí v Praze zajistil kariéru a dopomohl i k českému občanství. Herečka neměla vůbec jednoduchý život. Její maminka navíc umřela na leukémii, ze které má teď strach i ona sama.
26.05.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Lilian Malkina (8 článků)

Lilian Malkina (78) z Kolji o rakovině: Málem si to hodila!

 
Lilian Malkina (78) se proslavila hlavně díky roli babičky filmového Kolji. Tento snímek jí v Praze zajistil kariéru a dopomohl i k českému občanství. Herečka neměla vůbec jednoduchý život. Její maminka navíc umřela na leukémii, ze které má teď strach i ona sama.
26.05.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Lilian Malkina (8 článků)

Šuvadová z Kolji před kamerou ukázala tělo v plavkách! FOTO UVNITŘ

 
Herečka z Kolji Silvia Šuvadová se odhalila. Ukázala se v plavkách a podpořila tím hlasy svých fanoušků, aby se pořádně najedla. Její tělíčko totiž vypadá jako od dítěte. Jí to ale asi nevadí. Má teď totiž jiné starosti. Dostala totiž roli ve slovenském seriálu.
21.06.2017 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Silvia Šuvadová (18 článků)

Silvia Šuvadová z Kolji: Z vychrtlé kostry sexy dračicí!

 
Sice je extrémně hubená, umí být ale i za dračici. Herečka z Kolji Silvia Šuvadová (44) se oblékla do sexy podprsenky, korzetu a kalhotek a vyrazila na molo. A byla hodně sexy!
27.06.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Silvia Šuvadová (18 článků)

Poznali byste ho? Takhle po 22 letech od premiéry vypadá představitel Kolji

 
Před 22 lety měl premiéru oscarový snímek Kolja. A to už je pěkně dlouhá doba! Představitel Kolji Andrej Chalimon byl tehdy ještě malý chlapec.
09.11.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Chalimon (16 článků)

Smolný osud představitele Kolji: Láska mu zdrhla do Izraele i se synem

 
Osmadvacetiletý představitel filmového Kolji to nemá v životě vůbec jednoduché. Chtěl by se stát hercem, ale místo toho střídá jedno zaměstnání za druhým. A nedaří se mu ani v lásce...
19.11.2018 12:10 |

podobné články

Smolný osud hvězdy oscarového Kolji: Láska mu zdrhla do Izraele i se synem

 
Osmadvacetiletý představitel filmového Kolji to nemá v životě vůbec jednoduché. Chtěl by se stát hercem, ale místo toho střídá jedno zaměstnání za druhým. A nedaří se mu ani v lásce...
19.11.2018 13:50 |

podobné články

Karlovarský festival navštívil i světově uznávaný kardiolog Petr Neužil, prozradil svůj filmový tip

 
Mezi známými osobnostmi, které navštívily letošní karlovarský filmový festival, je i světově uznávaný kardiolog Petr Neužil z pražské Nemocnice Na Homolce. Lékař Novinkám přiblížil svůj filmový tip i jaký vztah má ke svým pacientům.
28.08.2021 15:10 |

podobné články

Jířa z Holek z porcelánu: Kvůli komu sekla s kariérou? Co si řekly s Havlovou!

 
Kam se poděla svobodná matka Jířa z oblíbené filmové komedie Holky z porcelánu? Stala se z ní osminásobná babička! Herečka Jelena Juklová (67) v rozhovoru pro deník Aha! prozrazuje, jak před 44 lety bojovala o svou životní roli s Naďou Konvalinkovou (66), jak soupeřila s Dagmar Havlovou (64), tenkrát ještě Veškrnovou, i jak přišla k neobvyklému křestnímu jménu. A také co dělá dneska...
10.03.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Naďa Konvalinková (157 článků) , Dagmar Havlová (1524 článků)