Článek

Zemřel Poslední Mohykán!

 
Ve věku 72 let v pondělí zemřel herec a bojovník za práva Indiánů Russel Means. Celoživotní aktivista, který se proslavil zejména rolí ve filmu Poslední Mohykán, podlehl rakovině hrtanu. Skonal na svém ranči v Jižní Dakotě. Byl čtyřikrát ženatý a zanechal po sobě deset dětí.
24.10.2012 12:10 |

podobné články

Podobné články

Zemřel Russell Means! Hrdina filmu Poslední Mohykán

 
Ve věku 72 let zemřel herec, který se do podvědomí diváku zapsal hlavně filmem Poslední Mohykán. Herec, který byl jedním z nejvýraznějších aktivistů za práva indiánu podlehl rakovině hrtanu.
23.10.2012 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Russell Means (2 články)

Smutná zpráva: Hvězda filmu Poslední Mohykán podlehla rakovině

 
Hollywoodský herec, ale hlavně nadšený aktivista hrdý na své indiánské předky Russell Means v pondělí prohrál v boji s rakovinou hrtanu. Hvězda filmu Poslední Mohykán zemřela necelý měsíc před svými 73. narozeninami.
23.10.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Russell Means (2 články)

Stanislav Huml si přečetl dokument podepsaný v Bukurešti Hamáčkem a užasl. Už prý jen chybělo, abychom vyhlásili Rusku válku. Ještě že je tu poslední mohykán Zeman

 
„Pan prezident Zeman je poslední mohykán, který nám alespoň trošičku napravuje reputaci v těch zemích, kam jezdí,“ prohlásil na adresu Miloše Zemana poslanec Stanislav Huml. Pro ParlamentníListy.cz promluvil také o tom, zda se Rusko podle jeho názoru chová agresivně a jestli je třeba posílit vojenskou přítomnost NATO, jak žádala na jednání v Rumunsku devítka spojeneckých zemí včetně České republiky. „Nevidím, že by se Rusko chovalo agresivně,“ říká Huml, který sestřelení ruského letadla považuje za pravděpodobnou odvetu Islámského státu.
08.11.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků) , Stanislav Huml (469 článků)

Ve věku 99 let zemřel v Kanadě skladatel Jiří Traxler

 
Ve věku 99 let zemřel v neděli 7. srpna v Kanadě spoluzakladatel éry českého swingu 30. a začátku 40. let - pianista, skladatel, textař a aranžér Jiří Traxler. Jménem rodiny to oznámil muzikant, herec a režisér Ondřej Havelka, který o něm v roce 2009 natočil filmový dokument nazvaný Poslední mohykán.
08.08.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havelka (48 článků) , Jiří Havelka (30 článků)

Pověsit za něco do průvanu. Truchlivý příběh českého zemědělství. Hovoří poslední český vlastník půdy na Tachovsku

 
ROZHOVOR Poslední mohykán. I tak můžeme pojmenovat zemědělce Jiřího Dufka z Tachovska. Jako poslední Čech z širokého okolí tu vlastní půdu. Ostatní již patří Němcům a Holanďanům. Jak říká se smutkem v hlase, tady jsou již Benešovy dekrety vyřešeny. Z bývalého Agrokombinátu Tachov, který zaměstnával většinu populace v okresu, pod šestnáct let v učilištích až po důchodce, nezbylo nic. I proto je Dufka příznivec Andreje Babiše a zasedá také v krajském zastupitelstvu jako opoziční zastupitel. EET je podle něj správná a ten, kdo v životě nepracoval, by měl raději mlčet. Kolik vlastně stál naši republiku takový Bohuslav Sobotka?
03.06.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Zápisky z kurzu přežití - otrávený potkan a poslední sbohem

 
Bílý potkan sebou škube a snaží se uniknout ze skleněné nádoby. V křečích hledá cestu ven a nekontrolovatelně kálí a močí. Po chvíli se mu podlomí nohy a zoufalé hrabání pomalu ustává. Celou scénu trochu paradoxně dokresluje soundtrack z filmu Poslední mohykán na pozadí. Nakonec přijde nepatrné škubnutí prackou. Tak vypadá, naštěstí jen na videozáznamu, otrava organismu sarinem.
27.06.2010 16:00 |

podobné články

Poslední svobodný mohykán!

 
Psal se rok 1972, když se rodině Jágrů v Hnidousích narodil malý Jarda. Tehdy mohl jen těžko tušit, že z něj jednou bude nejsledovanější český sportovec. Jágr se stal šéfem Kladna! Jágr podepsal smlouvu s Filadelfií! Tyto titulky hltaly nedávno davy Čechů. Ale kdyby se napsalo: Jágr se oženil! Panečku, to by kolabovaly servery!
04.08.2011 07:45 |

podobné články

Poslední svobodný mohykán!

 
Psal se rok 1972, když se rodině Jágrů v Hnidousích narodil malý Jarda. Tehdy mohl jen těžko tušit, že z něj jednou bude nejsledovanější český sportovec. Jágr se stal šéfem Kladna! Jágr podepsal smlouvu s Filadelfií! Tyto titulky hltaly nedávno davy Čechů. Ale kdyby se napsalo: Jágr se oženil! Panečku, to by kolabovaly servery!
08.08.2011 00:00 |

podobné články

Rosol na Roland Garros končí. Český prapor drží v Paříži Kvitová

 
Ještě, že máme Petru Kvitovou, která jako poslední mohykán drží české akcie na Roland Garros. Sedmá hráčka světa porazila v dnešním chladném a deštivém dni v Paříži Číňanku Šuaj Pcheng po setech 6:4 a 6:3. Naopak mužská dvouhra už je bez Čechů. Lukáš Rosol totiž prohrál s 27. nasazeným Fabiem Fogninim z Itálie 2:6, 6:7, 6:2 a 1:6.
30.05.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1512 článků) , Lukáš Rosol (606 článků)

RECENZE: Burundanga. Poslední mohykán evropského terorismu

 
Některá divadla jako by nevěděla, co to je propagace a marketing. Třeba Městská divadla pražská. Láká vás titul Burundanga? Mě také ne, a tak se nedivím, že na druhé premiéře – na první pozvali diváky do Rokoka v červnu, a to je vždycky vlastně už závdavek na sezónu příští – bylo lidí akorát tak půl hlediště.
10.09.2014 12:46 |

podobné články

Zeman a Klaus se na Žofíně přeli o euru i modelu kapitalismu

 
Eurozónu nejde zachránit a prezident Miloš Zeman je „poslední Mohykán“, který se v Evropě eura zastává. Na konferenci 25 let kapitalismu to na Žofíně řekl jeho předchůdce Václav Klaus, který doufá, že se přijetí eura v ČR nedožije. Konferenci pořádala Vysoká škola ekonomická v Praze a Spolek českých právníků VŠEHRD ve spolupráci s Czech Enterprise Institute.
15.11.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Že ubohý venkov volí ANO? Drsný zemědělec od Babiše, který uspěl ve volbách, se naštval: U nás se říká, že na každou svini se vaří voda...

 
ROZHOVOR Poslední mohykán. Tak můžeme klidně pojmenovat Jiřího Dufka, posledního většího zemědělce na Tachovsku. Je členem ANO a rovněž úspěšným regionálním politikem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si nebere servítky nejen na adresu Babišových marketérů, ale také vysílá jasný vzkaz politikům, kteří tak rádi znevažují a podceňují český a moravský venkov. Tvrdá slova má i vůči Bohuslavu Sobotkovi, který podle něj se svými bližními „pos..., co mohl“.
10.10.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Pohnuté osudy: Marvanovým tajemstvím byla skrývaná dcera i smrt milenky

 
Rada Vacátko, bručoun Anděl či pedantský otec ve snímku Poslední mohykán. Legendární role Jaroslava Marvana zná každý. Jen málokdo z jeho kolegů, natož z filmových fanoušků, ale věděl, že měl tento skvělý herec v pokročilém věku nemanželskou dceru.
12.12.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Marvan (31 článků)

12 šílených účesů zpěvačky Rihanny: Tohle na hlavě určitě nebudete chtít nosit!

 
Levák Bob, smeták, Mohykán, hipster, Marilyn, hrnec. To všechno jsou slova, která si vysloužila barbadoská zpěvačka "Rihanna":http://www.extra.cz/tema/rihanna-zpevacka za svoji schopnost vytvořit si téměř každý den na hlavně jinak barevný nenositelný účes.
03.08.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Levák Bob (5 článků)

A je tu náhrada za Forejta. Starý mohykán

 
Novým hradním protokolistou se stal Miroslav Sklenář. Jak informoval mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček, pověřil jej dnes vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.
08.12.2016 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (974 článků)

15 tipů na vánoční dárky na poslední chvíli

 
Ačkoli jste si slibovali, že si letošní Vánoce užijete v klidu a všechny potřebné přípravy tak zvládnete s předstihem, stejně jako každý rok jste si to nechali až na poslední chvíli a zrovna teď se snažíte vymyslet vánoční dárky na poslední chvíli. Ono se sice řekne, že do Štědrého dne, který je považován za nejkrásnější den v roce, ještě nějaký ten čas zbývá, ale když si k tomu vymýšlení ještě připočítáte cestu do obchodu a balení dárků, pak zjistíte, že už to máte opravdu za 5 minut 12. Ještě než začnete sami sobě nadávat, že jste to mohli řešit dříve, uklidníme vás, že vánoční dárky na poslední chvíli nehledáte sami. Rok co rok podobnou situaci řeší nespočet lidí, kteří zkrátka vše nestihnou tak, jak si naplánovali. Naštěstí pro vás máme několik tipů, které vám určitě přijdou vhod! Tipy na vánoční dárky na poslední chvíli I když se říká, že Vánoce nejsou jen o darech, přiznejme si upřímně a bez mučení: vy byste si dokázali tyto nádherné svátky představit bez finální třešničky celého dne, kdy se jde po večeři ke stromečku? Pokud vrtíte hlavou, že vůbec, pak se podívejte, jaké vánoční dárky na poslední chvíli jsme pro vás vymysleli. Kosmetická kazeta – seženete ji kdekoli v obchodě, jak v drogeriích, tak i v hypermarketech Společenská hra – stačí vběhnout do hračkářství a vybrat nějakou společenskou hru, mají jich hodně Voucher na pobyt – sedněte k internetu a objednejte poukaz na nějaký pěkný pobyt, třeba víkend ve dvou Povlečení – seženete například v prodejnách Jysk nebo Vesna, vybrat se určitě dá Čaje a hrníček – velice oblíbený dárek, kterým darujete chutné čaje i hrníček k tomu Poukaz na proměnu – ženy jistě ocení poukaz na proměnu účesu nebo vizáže Zážitek – vyberte na internetu adrenalinový, relaxační nebo poznávací zážitek, je z čeho... Čtěte více Příspěvek 15 tipů na vánoční dárky na poslední chvíli pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.12.2017 21:35 |

podobné články

VIDEO: Poslední minuty smutného medvěda Knuta

 
VIDEO: Berlínská zoo se ponořila do smutku – v sobotu zemřel její miláček, lední medvěd Knut! A co je nejhorší, nikdo neví, co se stalo. Proč Knut tak náhle zemřel? Cítil se osamělý, protože neměl partnerku? Knut za svůj krátký život prožit mnoho nepěkného. Hned po narození ho odvrhla matka, zemřel mu bráška a pak také jeho milovaný ošetřovatel, který zemřel na infarkt. Knutově smrti přihlíželo 600 návštěvníků zoo. Byl to miláček celého světa.
19.03.2011 17:50 |

podobné články

Zemřel poslední voják 1. sv. války: Boj nenáviděl

 
V Austrálii zemřel poslední známý veterán první světové války, Brit Claude Choules. Bylo mu přes 110 let. Byl zároveň sedmým nejstarším žijícím mužem na světě. Jeho dcera agentuře AP sdělila, že zemřel dnes v soukromém sanatoriu v západoaustralském Perthu.
05.05.2011 09:35 |

podobné články

V Mexiku zemřel Felix Habsburg, poslední syn rakouského císaře Karla

 
Felix Habsburský, poslední dosud žijící dítě posledního rakouského císaře Karla, zemřel ve věku 95 let v Mexiku. O dva měsíce dříve zemřel v Bavorsku jeho starší bratr Otto, teoretický následník habsburského trůnu. Oznámila to dnes rakouská média s odvoláním na úmrtní list vydaný ve Vídni.
08.09.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Otto Felix (1 článek)