Článek

Zemřel Ivan Havel

 
Ve věku 82 let zemřel Ivan Havel, bratr prvního porevolučního prezidenta Václava Havla, který byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra.
25.04.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)
Podobné články

Zemřel Ivan M. Havel (†82). Bratra někdejšího prezidenta našli mrtvého ve vaně

 
Ve věku 82 let zemřel Ivan Miloš Havel, bratr někdejšího prezidenta Václava Havla.  Informovalo o tom Aktu.cz. Podle informací Blesk Zpráv našli Havla mrtvého ve vaně. „Umřel Ivan Havel,“ potvrdil na twitteru Michael Žantovský. Oba bratři společně patřili během revolučních dnů 1989 k zakladatelům Občanského fóra. Hlásil se ke Skautu, kde mu říkali Puzuk.
25.04.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Miloš Havel (48 článků) , Michael Michael (1721 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Ivan Mládek předvedl spořádaný život, na křest vzal ženu, syna i vnučky

 
Muzikant Ivan Mládek, který letos slaví životní jubileum, pojal křest bilančního trojalba jako rodinnou sešlost. Dorazil v doprovodu manželky Evy, syna Štěpána i vnuček. Ukázal tak, že rodinný život vede spořádaně. Další články k tématu: Ivan Mládek oslaví sedmdesátiny. Vydá 3CD a dostane platinovou desku Ivan Mládek vystoupil v Rusku, Jožina, který se dotkl Putina, omluvil VIDEO: Ivan Mládek dobyl Polsko, Michal Hrůza má políčeno na Indii Ivan Mládek: Prezident Klaus v mé kapele hrát nechce
02.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (173 článků) , Michal Hrůza (271 článků)

Zemřel bratr Václava Havla (†75) Ivan Havel (†82): Tělo našli ve vaně…

 
Podle smutných informací zemřel bratr Václava Havla (†75) Ivan Havel (†82). Jeho tělo bylo nalezeno ve vaně. Co se stalo?
25.04.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Zemřel Ivan Havel

 
Ve věku 82 let zemřel v neděli Ivan Havel, bratr někdejšího prezidenta Václava Havla, s nímž zakládal Občanské fórum. Jako vědec se zabýval informatikou, ale věnoval se též filozofii. Havlovo úmrtí Novinkám potvrdil profesor Jan Palouš z Astronomického ústavu AV ČR.
25.04.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Ivan Havel: Říkal jsem Václavovi, že by neměl být tak důvěřivý

 
Přestože Václav a Ivan Havlovi měli k sobě blízko celý život, jejich vztah se nejvíce prohloubil, když byl Václav ve vězení. „Během té doby jsme si byli nejblíž. Často jsme si dopisovali a pravidelně se vídali. Paradox je, že jsem s ním nikdy nebyl v kontaktu tak jako tehdy,“ vzpomíná Ivan Havel na zesnulého exprezidenta.
22.12.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků)

Zemřel bratr prezidenta Ivan Miloš Havel (†82): Nikdy netrpěl!

 
Býval vidět méně než jeho bratr, nikdy tím ale netrpěl. Vědec, manžel, otec a také skaut s přezdívkou Puzuk, tím vším byl Ivan Miloš Havel (†82). Odešel v něm muž, který se nerad hádal, neměl rád konflikty a dávno se smířil i se smrtí.
27.04.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Havel (48 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Zemřel jeden z "plastiků" Ivan Magor Jirous

 
AKTUALIZOVÁNO. V Praze dnes zemřel básník a legenda českého undergroundu Ivan Martin Jirous, známý pod přezdívkou Magor. Bylo mu 67 let. Lidovým novinám (LN) to potvrdili Jirousovi nejbližší přátelé. Podle nich básník zemřel doma. Hudebník kapely The Plastic People of the Universe Josef Janíček ČTK řekl, že podle jeho informací zemřel v noci.
10.11.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin Jirous (18 článků) , Josef Janíček (1 článek) , Ivan Martin (85 článků)

Zemřel nejslavnější brněnský architekt Ivan Ruller (†91): Navrhl Janáčkovo divadlo, Rondo a pavilon výstaviště

 
Brno přišlo o jednu z největších osobností moderní poválečné doby. Zemřel nejvýznamnější brněnský architekt Ivan Ruller (†91). Byl autorem nejslavnějších moderních staveb – Janáčkovy opery, haly Rondo nebo pavilonu E na výstavišti. Navzdory vysokému věku Ivan Ruller až do posledních chvil stále pracoval.
26.03.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2091 článků)

Zemřel Ivan Král (†71): Legendární baskytarista Patti Smith Group hrál po boku Iggyho Popa

 
V jednasedmdesáti letech zemřel hudebník Ivan Král, který se proslavil jako baskytarista skupiny Patti Smith Group v sedmdesátých letech 20. století. Byl také jedním z režisérů dokumentárního filmu The Blank Generation z roku 1976 a v roce 2001 byl nominován na Českého lva. Ivan Král si během svého života zahrál s takovými esy jako David Bowie nebo Iggy Pop. Jeho smrt potvrdili organizátoři známého festivalu na facebookových stránkách Metronome Prague.
02.02.2020 23:11 |

podobné články

Osobnosti: David Bowie (252 článků) , Ivan Král (58 článků) , Patti Smith (53 článků) , Iggy Pop (56 článků)

Ivan M. (†30) šel na banální operaci: Po půl roce v nemocnici zemřel

 
Otec od rodiny Ivan M. šel do nemocnice v Nitře na běžný zákrok, při němž mu odstranili nezhoubný nádor sluchového nervu. V nemocnici měl pobýt pouze deset dní a vrátit se zpět k rodině. Ovšem z desetidenního pobytu byl půlroční a Ivan se nakonec domů k manželce a dvěma dcerkám už nevrátil. Zemřel na vážné komplikace. Rodina po tragické smrti nemocnici zažalovala.
03.12.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2091 článků)

Než byl Ivan Langer propuštěn, uniklo z dokumentu: Policisté si o exministrovi povídali, jiní policisté to nahrávali. Nic víc v tom není

 
Ivan Langer by včera nebyl ve svém bytě v pražské Pařížské ulici zadržen, kdyby si několik olomouckých policistů ve svých telefonátech dávalo větší pozor na ústa. Odposlechy ÚOOZ totiž v jejich rozhovorech zachytily, co všechno Ivan Langer zase zařídil nebo za co děkuje a na jejich základě si policisté došli i pro někdejšího ministra vnitra. Píše o tom bývalá šéfredaktorka Mladé fronty Dnes Sabina Slonková na webu Neovlivní.cz. Dnes ráno byl Ivan Langer propuštěn na svobodu.
14.10.2015 08:11 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (688 článků) , Sabina Slonková (208 článků)

ČT přesvědčuje přesvědčený a nasírá nasraný. Páni poslanci z ANO, proč jste nás odsoudili k dalšímu vyplácení Moravců a Wollnerů? Ivan Vyskočil se mimořádně rozčílil

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválení výročních zpráv ČT se rozhodl v dnešním Nedělním ránu okomentovat známý herec Ivan Vyskočil. „Všichni vy opatrní z ANO, co jste zvedli ruku pro, jste nás odsoudili k opětovnému placení obolusů pánům Moravcům a Wollnerům a přispívání k nehorázným odměnám a nadstandardní životní úrovni pana generálního ředitele,“ vzkazuje zákonodárcům Ivan Vyskočil. Nevynechal ani Milion chvilek. Reagoval také na kritika Jana Rejžka, který si ho vzal na paškál v souvislosti s jeho slovy ohledně kebabu v Třeboni v minulém Nedělním ránu a při té příležitosti zmínil i některé hercovy dřívější role. „Blbej jako ty báby...“ nebere si servítky Ivan Vyskočil.
03.11.2019 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (290 článků) , Ivan Vyskočil (289 článků) , Jan Rejžek (87 článků)

Zemřel Havlův bratr Ivan (†82): Tělo našli ve vaně…

 
Podle smutných informací zemřel bratr Václava Havla (†75) Ivan Havel (†82). Jeho tělo bylo nalezeno ve vaně. Co se stalo?
26.04.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Králíkárny, jak jim říkal Havel, dnes stojí pět milionů. „Disident“ Svěrák, haha. V čem je líp? ptá se Ivan Vyskočil

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Vysmívané „králičí“ byty, velké přehrady, fungující průmysl, armáda... Ivan Vyskočil se v dnešním Nedělním ránu zamýšlí nad tím, jestli bylo před rokem 1989 skutečně všechno tak špatné. „Opravdu asi nebylo tak zle, jak nás dnes přesvědčuje pan Svěrák. Ten ‚neohrožený‘ bojovník se až teď v demokracii pere jak lev ‚za demokracii‘?“ říká Ivan Vyskočil. A dodává: „Vesničko má středisková není zrovna ukázkou jeho ‚disidentství‘.“ Žasne nad „kravskými nápady“ z EU i nad pohledem některých mladých na svět. Komentuje i letošní plavbu Pride Parade. Přečtěte si, co v tomto kontextu říká na adresu primátora Hřiba.
16.08.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (290 článků) , Ivan Vyskočil (289 článků)

Václav byl především člověk, a tak by na něj měli lidé vzpomínat, vzkazuje Ivan Havel

 
Ivan Miloš Havel, mladší bratr Václava Havla, si přeje, aby lidé na bývalého prezidenta vzpomínali jako na člověka, který se rád veselil, nejen jako na politika. Bratrovo úmrtí jej prý nepřekvapilo, protože byl viditelně velmi nemocen.
19.12.2011 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Miloš Havel (48 článků)

Ivan Havel: Lidé by na bratra měli vzpomínat i jako na člověka

 
Ivan Miloš Havel, mladší bratr Václava Havla si přeje, aby lidé na bývalého prezidenta vzpomínali jako na člověka, který se rád veselil, nejen jako na politika. Bratrovo úmrtí jej prý nepřekvapilo, protože byl viditelně velmi nemocen, řekl České televizi (ČT).
20.12.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Miloš Havel (48 článků)

Václav Havel a jeho bratr Ivan: Žili na jiné rovině, říká Žantovský. Jak moc se lišili?

 
„Umřel Ivan Havel, člověk bytostně nezlý, vždy svůj a nápomocný druhým. Díky žes byl, Ivane.“ Těmito slovy oznamoval smutnou novinku Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla, autor Havlovy biografie a někdejší zakládající člen Občanského fóra či tiskový mluvčí a poradce prezidenta. Pro Blesk Zprávy nyní porovnal osobnosti obou bratrů Havlových – co je spojovalo, co naopak měli rozdílného. S Ivanem Havlem sám dělal velký rozhovor na jeho farmě v obci Košík na Nymbursku, kde bratra exprezidenta nalezli mrtvého ve vaně.
29.04.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Michael Michael (1721 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Hurá, zrádce Havel zemřel. Za tohle prý soudruh vyletěl z centrály KSČM

 
„Národe, oslavuj! Zemřel nepřítel lidu Václav Havel!“ Vzpomínáte na to, kdo to před více jak měsícem napsal? Pokud ne, tak napovíme, že po úmrtí exprezidenta Havla se takto prezentoval Svaz mladých komunistů Československa. Umístil tehdy na svůj web i letáky, které označují exprezidenta Havla za zrádce lidu. Jejich předseda Lukáš Kollarčík pak ParlamentnímListům.cz řekl, že Havel patří mezi největší zrádce lidu poslední doby. Vedení KSČM se to ale příliš nelíbilo. A výsledek? Kollarčík byl krátce poté z ÚV vyhozen.
28.01.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Lukáš Havel (29 článků)

Hurá, zrádce Havel zemřel. Za tohle prý soudruh vyletěl z centrály KSČM

 
„Národe, oslavuj! Zemřel nepřítel lidu Václav Havel!“ Vzpomínáte na to, kdo to před více jak měsícem napsal? Pokud ne, tak napovíme, že po úmrtí exprezidenta Havla se takto prezentoval Svaz mladých komunistů Československa. Umístil tehdy na svůj web i letáky, které označují exprezidenta Havla za zrádce lidu. Jejich předseda Lukáš Kollarčík pak ParlamentnímListům.cz řekl, že Havel patří mezi největší zrádce lidu poslední doby. Vedení KSČM se to ale příliš nelíbilo. A výsledek? Kollarčík byl krátce poté z ÚV vyhozen.
28.01.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Lukáš Havel (29 článků)