Článek

Zemřel Chick Corea

 
Legendární americký jazzový klavírista a skladatel Chick Corea zemřel ve věku 79 let, oznámila ve čtvrtek večer agentura AFP. Virtuózní hráč na klávesové nástroje po více než pět desetiletí trvající hudební dráze podlehl v úterý vzácné formě rakoviny, uvedl server Rolling Stone s odvoláním na oznámení zveřejněné na hudebníkově stránce na Facebooku. Corea byl jednou z největších ikon současného jazzu, o čemž svědčilo i to, že se stal čtvrtým nejčastěji nominovaným umělcem v historii cen Grammy.
11.02.2021 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)
Podobné články

Legendy se vracejí. Maceo Parker a Chick Corea v listopadu

 
Skutečné hudební legendy, američtí jazzmani a funkeři Maceo Parker a Chick Corea, míří do Plzně. Měšťanskou besedu navštíví 14. listopadu držitel 22 cen Grammy Chick Corea a o den později jeden z největších funkerů všech dob, Maceo Parker.
26.09.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)

Zemřel Chick Corea (†79): Legendární klavírista a skladatel podlehl vzácné formě rakoviny

 
Hudební svět truchlí. Odešla hudební legenda, virtuózní hráč na klávesové nástroje, Chick Corea (†79). Jak uvedl server Rolling Stone s odvoláním na oznámení, zveřejněné na hudebníkově stránce na facebooku, osudnou se mu stala vzácná forma rakoviny.
12.02.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)

Zemřel držitel 23 Grammy: Slavný hudebník Chick Corea (†79) trpěl vzácnou nemocí

 
V úterý 9. února zesnul ve věku 79 let fenomenální pianista Chick Corea. Americká jazzová legenda trpěla vzácnou formou rakoviny. Hudebník za svůj život získal 23 cen Grammy a těšil se velké popularitě i v České republice. Ještě na jaře vystupoval na JazzFestu Brno.
12.02.2021 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)

Retro víkend: Chick Corea, osobnost jazzu i rocku

 
Chick Corea, nepřehlédnutelná hudební osobnost jazzu i rocku, slaví sedmdesáté narozeniny a v pravidelném sobotním Retro Víkendu nemůže tento všestranný umělec chybět.
11.06.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)

Chick Corea zahraje v neděli v Brně

 
Slavný americký jazzový pianista Chick Corea vystoupí v neděli večer v brněnském Bobycentru se svou novou kapelou The Vigil. Svůj elektrický projekt představí v rámci brněnského Jazzfestu.
08.03.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)

Corea, Bárta, Pivec. Brněnský JazzFest má hvězdy

 
Festival JazzFest se od března pomalu rozjede v moravské metropoli. Brno se může těšit na různé světové i domácí hvězdy z oblasti jazzu i jeho průniků s popem a rockem. Přijede třeba Chick Corea, Dan Bárta, Ondřej Pivec a spousta dalších.
12.02.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (235 článků) , Chick Corea (17 článků)

Na JazzFest se příští rok vrátí McFerrin a Corea

 
Na brněnský JazzFest se příští rok vrátí zpěvák Bobby McFerrin a klavírista Chick Corea. V minulosti na přehlídce odehráli úspěšné samostatné koncerty, tentokrát vystoupí společně. Další ohlášenou hvězdou je zpěvačka Dianne Reevesová, čtyřnásobná držitelka Grammy, uvedli pořadatelé.
26.11.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)

Gary Burton: Nejvíce mne ovlivnil pianista Bill Evans

 
V sobotu zahraje v Praze duo Chick Corea - Gary Burton. V rozhovoru Gary Burton vypráví o koncertech v Praze v minulosti i své hře čtyřmi paličkami.
25.03.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Gary Burton (2 články) , Chick Corea (17 článků) , Gary Evans (1 článek) , Evans Evans (172 článků)

Jazzový večer Corey a Burtona s chladným přízvukem

 
První společná návštěva amerického jazzového dua Chick Corea a Gary Burton v Praze byla součástí jejich evropského turné a organizátoři ji logicky v očekávání velké návštěvnosti umístili do hlavního sálu Kongresového centra.
28.03.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Gary Burton (2 články) , Chick Corea (17 článků)

Herbie Hancock a Chick Corea vyrážejí na společné turné

 
Jazzové legendy se sejdou na jednom pódiu po sedmatřiceti letech. Odehrají několik koncertů jako klavírní duo.
23.01.2015 12:42 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků) , Herbie Hancock (18 článků)

RECENZE: McFerrin a Corea vtáhli posluchače do hry

 
Středeční vystoupení jazzových legend a mistrů v komunikaci Bobbyho McFerrina a Chicka Corey velkolepě uzavřelo 14. ročník JazzFestBrno. Zvedlo publikum ve vyprodané hale Vodova ze sedadel.
18.06.2015 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (17 článků)

Kdo je dnes módní ikona?

 
Módní ikony jsou milované i nenáviděné, každá by chtěla být jako ony a skoro žádná jim to nepřeje. Módní ikony jsou vždy chick a neotřelé. Kdo je to dnes?
03.06.2012 12:50 |

podobné články

Majiteli se vrátil čtyři roky ztracený papoušek, mluví ale cizím jazykem

 
Slzy v očích měl Brit Darren Chick z Los Angeles, když se minulý týden po dlouhých čtyřech letech shledal se svým papouškem šedým jménem Nigel. Jeho kultivovaný britský přízvuk je ale pryč, místo toho mluví pták španělsky.
15.10.2014 14:20 |

podobné články

Majitel o svém papouškovi neslyšel 4 roky. Teď se mu vrátil a mluví cizím jazykem!

 
Brit Darren Chick z Los Angeles se neubránil slzám dojetí, "když se po dlouhých čtyřech letech setkal se svým milovaným papouškem šedým":http://www.extra.cz/na-tomhle-papouskovi-je-neco-divneho-podivejte-se-do-nasi-galerie-a-nejspis-budete-velmi-prekvapeni.
15.10.2014 18:51 |

podobné články

VIDEO: Poslední minuty smutného medvěda Knuta

 
VIDEO: Berlínská zoo se ponořila do smutku – v sobotu zemřel její miláček, lední medvěd Knut! A co je nejhorší, nikdo neví, co se stalo. Proč Knut tak náhle zemřel? Cítil se osamělý, protože neměl partnerku? Knut za svůj krátký život prožit mnoho nepěkného. Hned po narození ho odvrhla matka, zemřel mu bráška a pak také jeho milovaný ošetřovatel, který zemřel na infarkt. Knutově smrti přihlíželo 600 návštěvníků zoo. Byl to miláček celého světa.
19.03.2011 17:50 |

podobné články

Zemřel jeden z "plastiků" Ivan Magor Jirous

 
AKTUALIZOVÁNO. V Praze dnes zemřel básník a legenda českého undergroundu Ivan Martin Jirous, známý pod přezdívkou Magor. Bylo mu 67 let. Lidovým novinám (LN) to potvrdili Jirousovi nejbližší přátelé. Podle nich básník zemřel doma. Hudebník kapely The Plastic People of the Universe Josef Janíček ČTK řekl, že podle jeho informací zemřel v noci.
10.11.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin Jirous (18 článků) , Josef Janíček (1 článek) , Ivan Martin (82 článků)

Zpěvák Alvin Lee zemřel po rutinní operaci

 
V 68 letech zemřel britský kytarista a frontman bluesrockové skupiny Ten Years After Alvin Lee. Lee se pravidelně vyskytuje v žebříčcích nejlepších rockových kytaristů všech dob. Zemřel nečekaně ve středu kvůli komplikacím po rutinním chirurgickém zákroku, stojí v prohlášení na jeho oficiálních webových stránkách. Leeho manažer Ron Rainey doplnil, že hudebník zemřel ve Španělsku. 
07.03.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Ron Lee (1 článek)

Jako přes kopírák: Martina Gavriely měla stejně jako Dara Rolins šílenou autonehodu, při které zemřel motocyklista

 
Moderátorka Martina Gavriely  (34) má za sebou autonehodu, při které zemřel motocyklista. Martina ho ve velké rychlosti smetla svým vozem. Dodnes, když na to vzpomíná, třese se. "Když prosákla kauza s Darou Rolins  (40) , kdy při nehodě zemřel motocyklista, ježily se mi chlupy na rukou. Zažila jsem stejnou nehodu, a i když jsem za to vůbec nemohla, je těžké žít s tím, že vám pod koly někdo zemřel," řekla Super.cz Gavriely na otevření nové motokárové haly v Horních Počernicích.
17.06.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2654 článků)

Zemřel uznávaný vědec Delong (†92). V Česku zavedl elektronovou mikroskopii

 
Ve věku 92 let zemřel v Brně v noci ze čtvrtka na pátek Armin Delong, světově uznávaný vědec a zakladatel elektronové mikroskopie v někdejším Československu. Informaci z webu Českého rozhlasu Brno potvrdila vědcova dcera Silva Macková. „Mohu potvrdit, že tatínek zemřel ve čtvrtek v noci. Těžko se s tím smiřujeme, ale zemřel tady doma, jak si přál,“ řekla.
07.10.2017 13:35 |

podobné články