Článek

Zemřel americký herec Bill Hinzman z kultovního hororu Noc oživlých mrtvol

 
Americký herec Bill Hinzman, který byl obsazen coby zombie do kultovního filmu z roku 1968 Noc oživlých mrtvol, a díky tomu si získal nehynoucí obdiv fanoušků hororů, zemřel ve věku 75 let. Informovala o tom agentura Reuters.
07.02.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Bill Hinzman (2 články)
Podobné články

Zemřel herec Bill Hinzman, zombie z legendární Noci oživlých mrtvol

 
Ve věku 75 let zemřel americký herec Bill Hinzman, který se proslavil rolí zombie v proslulém hororu Noc oživlých mrtvol z roku 1968. Informovala o tom agentura Reuters. Jeho postava si získala obdiv fanoušků žánru na celém světě.
07.02.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Hinzman (2 články)

Z drog mě dostali kluci z kapely, říká Štěpán z Divokýho Billa

 
Zpěvák a rapper skupiny Divokej Bill Štěpán Karbulka promluvil o své drogové minulosti. Nebýt kolegů z kapely, už by prý nebyl. To oni ho dostali do léčebny. Další články k tématu: VIDEO: Divokej Bill postavil pódium u nádraží. Hrál i Polívkova fintila RECENZE: Divokej Bill se na nové desce snaží měnit slámu za slávu Divokej Bill končí koncertní pauzu. K novince zahraje pouze patnáctkrát Divokej Bill: Jaký styl hrajeme? Pubescentní pubrockheavyfolkmetal Čechomor a Divokej Bill se spolu vrátí na pódia a natočili klip. Podívejte se Divokej Bill řeší problémy s drogami
25.10.2009 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Karbulka (3 články)

Hrůzostrašný konec pátku třináctého: Hradcem prošel pochod oživlých mrtvol!

 
Děsivé zakončení měl mnohými lidmi obávaný pátek třináctého v Hradci Králové. Desítky lidí společně vyrazily do ulic v maskách oživlých mrtvol tzv. zombie.
14.09.2013 11:40 |

podobné články

Zemřel mistr hororu: George Romera (†77) zabila rakovina plic

 
Ve věku 77 let zemřel americký režisér a mistr hororu George Romero, kterého proslavil už jeho režijní debut z roku 1968 Noc oživlých mrtvol. Tímto přelomovým a dnes už kultovním černobílým snímkem Romero do hororového žánru vnesl postavy tajemných zombie a inspiroval jím celou řadu následovníků.
17.07.2017 06:55 |

podobné články

Osobnosti: George George (458 článků)

Bill Clinton šokuje svou vyzáblou postavou, může za to i veganství

 
Bývalý americký prezident Bill Clinton už nějaký čas vyvolává spekulace o svém zdravotním stavu. Některé zahraniční časopisy dokonce přinesly zprávu, že Clinton umírá. Za jeho hubnutí však může především veganská dieta, kterou Clinton drží už dva roky. Další články k tématu: Clinton je na sladký a měl strašlivý apetit, tvrdí cukrář Bílého domu VIDEO: Bill Clinton byl na hokeji v New Yorku a zasalutoval jako Jágr Před deseti lety Bill Clinton změnil svět. Vypnul umělé rušení GPS signálu Sto nejvlivnějších lidí podle časopisu Time: Bill Clinton i Lady Gaga OBRAZEM: Bill Clinton odhalil v Prištině sochu sebe sama
18.11.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (225 článků) , Lady Gaga (1289 článků)

George Romero: Zombie jsou oběti

 
Americký režisér George A. Romero (70) je považován za otce zombie filmů, subžánru hororů, v nichž z hrobů vylézají mrtvoly, aby terorizovaly své okolí. Do historie kinematografie se zapsal jako autor cyklu pěti filmů o mrtvých, jenž zahájil v roce 1968 film Noc oživlých mrtvol (běžel několikrát i u nás), a filmem Survival of the Dead (Přežití mrtvých).
09.10.2010 07:40 |

podobné články

Osobnosti: George A. Romero (1 článek)

Procházka po filmu: George Romero se vrací. A s ním zombie

 
Jsou dva druhy typy zombie filmů, říká režisér legendárního snímku Noc oživlých mrtvol. Jedni režiséři se snaží diváky lekat a nechávají krvežíznivé bestie, které povstaly z hrobu, vykouknout zpoza každého rohu skoro až do kamery. Druzí, k nimž se řadí tento hororový klasik, sázejí na hrůzu, kterou působí pomalu se blížící zombie.
16.09.2009 15:00 |

podobné články

Premiéry – Protektor, Gamer i Bejvalek se nezbavíš a Auto Mat

 
V kinech má právě premiéru film Marka Najbrta Protektor, akční sci-fi Gamer, romantická komedie Bejvalek se nezbavíš, irská černá komedie V hlavní roli já, horor Noc oživlých mrtvol, 3D dokument Podmořský svět a dokument Auto*Mat.
24.09.2009 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Najbrt (48 článků)

Bill Gates o setkání s Trumpem: „Vyděsilo mě, co všechno ví o vzhledu mé dcery“

 
Americký multimiliardář a filantrop Bill Gates, známý především jako spoluzakladatel technologického gigantu Microsoft, na posledním mítinku s obecenstvem v nadaci Bill & Melinda Gates zavzpomínal na svá setkání s Donaldem Trumpem. Americký prezident ho zaskočil lékařskými otázkami. Zároveň se Gates svěřil, jak ho „vyděsilo“, kolik toho Trump ví o vzhledu jeho dcery.
19.05.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (113 článků) , Donald Trump (4019 článků)

Prahou prošel Zombiewalk - pochod oživlých mrtvol

 
FOTOGALERIE: Centrum metropole ovládly v sobotu vpodvečer "oživlé mrtvoly", které svými popelavými obličeji, krvavými skvrnami, roztrhanými rubáši a nelidskými skřeky strašily přihlížející smrtelníky.
17.05.2009 11:55 |

podobné články

Královská svatba má svou videohru. Se zombiemi!

 
Co kdyby sňatek prince Williama a Kate Middletonové překazil útok oživlých mrtvol?
28.04.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (918 článků)

Televizní stanice vysílala varování před útokem oživlých mrtvol

 
Pořádnou ostudu si uřízla americká televizní stanice KRTV, která vysílá ve státě Montana. Do jejího systému se naboural hacker a během vysílání spustil varování o útoku nemrtvých. Několik občanů pak kvůli tomuto vysílání volalo na policii, uvedl The Great Falls Tribune.
14.02.2013 06:45 |

podobné články

Televizní stanice vysílala varování před útokem oživlých mrtvol

 
Pořádnou ostudu si uřízla americká televizní stanice KRTV, která vysílá ve státě Montana. Do jejího systému se naboural hacker a během vysílání spustil varování o útoku nemrtvých. Několik občanů pak kvůli tomuto vysílání volalo na policii, uvedl The Great Falls Tribune.
14.02.2013 07:25 |

podobné články

Oživlé mrtvoly měly smůlu, na pochod jich přišlo moc

 
Zombie pochody mají velký úspěch téměř po celém světě. Jeden takový se konal v neděli v Tokiu. I přesto, že japonská metropole nepatří k místům s největší koncentrací vyznavačů kultu oživlých mrtvol, zájemců se tam sešlo tolik, že se část z nich do průvodu nedostala, uvedla agentura Reuters.
01.04.2013 09:50 |

podobné články

Panika v New Yorku! Z šachty se sápaly pařáty oživlých mrtvol. VIDEO

 
Různé nachytávky a kanadské žertíky jsou populární pořád! Strašení lidí totiž nikdy neomrzí, a tak si lidé na ulicích nikdy nemohou být jistí, zda náhodou nedostanou infarkt z leknutí!
09.02.2014 18:10 |

podobné články

Kylie Jenner si zahrála v drsném videoklipu plném krve a oživlých mrtvol

 
Osmnáctiletá americká modelka se objevila v nejnovějším klipu svého přítele Tygy. Pozor – není to nic pro slabé povahy!
04.11.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Kylie Jenner (107 článků)

Svátek »oživlých mrtvol«: Kmen vykopal své mrtvé a vzal je na procházku

 
Lidé z indonéského kmene Toraja mají z našeho pohledu opravdu netradiční vztahy se svými blízkými. Ty totiž nekončí ani smrtí. Pozůstalí nejméně jednou ročně své mrtvé vykopají, pěkně nastrojí a pak se s nimi prochází po vesnici.
13.09.2017 05:40 |

podobné články

S erotickými scénami jsem skončil, je to děsivé, přiznává Bill Nighy

 
Herec Bill Nighy (67) je známý jako rocker a milovník mladých žen z filmu Láska nebeská. Ačkoli by mu producenti nejraději podobné role dávali častěji, Bill už je odmítá. Nahý už se prý neukáže a v milostné scéně ho na filmovém plátně už v žádném novém filmu neuvidíme.
01.09.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Bill Nighy (6 článků)

Zemřel bojovník za svobodu Oldřich Stránský (†93): Nosič mrtvol, který unikl i Mengelemu

 
Osvětimský vězeň, nosič mrtvol, pomocný dělník, konstruktér, projektant ale hlavně neúnavný bojovník za svobodu Oldřich Stránský minulý týden v pátek zemřel. Bylo mu 93 let.
21.07.2014 14:00 |

podobné články