Článek

Země v plamenech. Rozzlobení Řekové kritizují vládu za reakci na ničivé požáry

 
Požáry se v Řecku rozhořely během týdenní vlny veder, která byla nejhorší za posledních 30 let. V zemi pomáhají i zahraničí hasiči.
10.08.2021 09:30 |

podobné články

Podobné články

Zákaz návštěv na Vánoce a 3000 hasičů v terénu. Ničivé požáry dál devastují Austrálii

 
Australské úřady v sobotu vyzvaly obyvatele, aby odložili cesty na vánoční svátky v oblastech požárů, které sužují celou zemi, zejména stát Nový Jižní Wales na jihovýchodě země. Varování se týká i Jižní Austrálie, kde situaci komplikuje vítr a velmi vysoké teploty. Požáry začaly v září a od té doby zničily na tři miliony hektarů porostů, což odpovídá skoro polovině rozlohy České republiky. Požáry už si vyžádaly deset obětí na životech, uvedla agentura AFP.
21.12.2019 13:55 |

podobné články

Epicentrum: Ničivé požáry v Řecku. Jak pomáhají čeští hasiči?

 
Už téměř dva týdny pustoší Řecko kvůli enormní vlně veder ničivé požáry. Ty propukly na bezmála šesti stech místech v zemi. Vůbec nejhůř je na tom Peloponéský poloostrov a ostrov Euboia. Oheň spálil velkou část polí a lesů, ale i některá obydlí. Ničivý živel se řada z nich snaží hasit svépomocí. Na pomoc vyrazili mimo jiné i hasiči z Česka. Jak jejich každodenní práce na místě vypadá? Nejen o tom ve čtvrtečním Epicentru hovořil náměstek generálního ředitele hasičského záchranného sboru České republiky, Petr Ošlejšek.
12.08.2021 14:50 |

podobné články

Požáry v Rusku: Další vojenská základna v plamenech!

 
Ničivé požáry v Rusku stále pokračují! Zoufalé ruské úřady nyní dokonce vyzvalo dobrovolníky k účasti na boji proti ničivým požárům. Přestože počet zlikvidovaných ohnisek poprvé přesáhl množství nových požárů, v okolí Moskvy a jihovýchodně od hlavního města je situace stále kritická.
06.08.2010 16:30 |

podobné články

Chlapec (†12) zemřel v plamenech i se svým psem. Ničivé požáry mají v USA 15 obětí

 
Požáry, s nimiž bojuje několik států na západě USA, mají 15 obětí a jenom v Kalifornii se pohřešuje 16 dalších lidí. Stát Oregon nařídil evakuaci půl milionu osob, tedy více než desetiny občanů. Kromě Kalifornie a Oregonu je značně zasažen rovněž stát Washington. V oregonském Lyonsu našli tělo 12letého chlapce, který zemřel po boku svého psa. Wyatte Tofte před ohněm utekl z domova, divokým ničivým plamenům se však vyhnout nedokázal.
11.09.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (154 článků) , Washington Washington (154 článků)

Řecko v plamenech: Zemí zmítají ničivé požáry, situace je místy katastrofální

 
Z oblastí Řecka zasažených ničivými lesními požáry zaznívá volání o pomoc, podle tamních úřadů je situace katastrofální na severu ostrova Euboia. Naopak se už zlepšuje na severu Atén, kde hasiči, dobrovolníci i vojáci hasí menší ohniska požárů.
08.08.2021 14:40 |

podobné články

Jih Evropy v plamenech: Požáry ohrožují i turisty!

 
Jih Evropy ničí požáry. V plamenech jsou oblasti ve Španělsku, Itálii, Francii, Chorvatsku i Řecku. Část se jich dostala pod kontrolu, díky horkému počasí a silnému větru můžou začít hořet kdykoli nové.
27.07.2009 14:55 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na rozsáhlé požáry na jihu Itálie

 
MZV ČR informuje, že území jižní Itálie je v těchto dnech ohrožováno masivními požáry. Nejrozsáhlejší požáry byly zaznamenány na Sicílii, včetně požáru v blízkosti turistického komplexu „Calampiso“ ve známém sicilském letovisku San Vito Lo Capo. Požáry byly zasaženy i oblasti kolem Vesuvu, dále na Sardinii a v italských regionech Kalábrie a Puglia.
16.07.2017 08:50 |

podobné články

Řekové zase podváděli: Dělají si z nás legraci?

 
Řekové jsou nepoučitelní a nenapravitelní! Hloubkový audit řecké ekonomiky dopadl opět katastrofálně. Úředníci Evropské unie nevycházeli z údivu, když zjistili, že skutečná výše dluhu zadlužené země je vyšší, než Řekové uváděli.
07.10.2010 22:05 |

podobné články

Ekologický účet za ruské požáry: téměř šest bilionů korun

 
Ruští ekologové obvinili vládu z toho, že výrazně podhodnotila škody, které způsobily ničivé přírodní požáry. Podle nich ve skutečnosti přesahují částku 300 miliard dolarů (5,87 bilionu korun), informovala ve čtvrtek agentura Interfax.
26.08.2010 18:15 |

podobné články

Syriza vytvoří koalici s pravicovou stranou Nezávislí Řekové

 
Vítěz nedělních řeckých voleb, krajně levicová strana Syriza, se domluvila na koalici s pravicovou stranou Nezávislí Řekové. Společně mají většinu poslanců. Informovala o tom Česká televize. Podle evropského tisku Řekové svým příklonem k levicové straně SYRIZA, která slibuje ústup od úsporných opatření, zvolili naději, že se jejich životy po pěti letech drastického šetření alespoň o něco zlepší.
26.01.2015 11:32 |

podobné články

Požáry v Rusku mohou oživit radioaktivitu z Černobylu

 
Ruská vláda ve čtvrtek varovala, že ničivé požáry mohou zvýšit radioaktivní záření, pokud se do ovzduší dostane společně s popelem také země kontaminovaná výbuchem v Černobylu. Informuje o tom agentura Reuters.
06.08.2010 00:00 |

podobné články

Ohnivá apokalypsa v Austrálii: Největšími žháři jsou ptáci, zemřela skoro miliarda zvířat

 
Austrálii postihly nejhorší požáry, jaké obyvatelé této země zažili. V plamenech našla smrt už téměř miliarda zvířat, někteří lidé opouštějí své domovy a jiní jsou v nich naopak uvězněni. Ačkoliv v létě jsou na kontinentu vzhledem k horku a suchu požáry celkem běžné, na peklo takových rozměrů se nemohl nikdo připravit. Těmi největšími žháři, kteří oheň roznáší, jsou paradoxně ptáci. Proč roznášejí žhavé větve a podpalují buše?
07.01.2020 07:05 |

podobné články

Dovolenkový ráj hoří. Požáry hasí na chorvatském pobřeží i ostrovech

 
Hasiči v Chorvatsku a Černé Hoře v neděli čekal boj s několika lesními požáry na pobřeží Jadranu. Plameny si místy vynutily evakuaci lidí z jejich domovů, uvedla agentura AP. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir.
16.07.2017 20:25 |

podobné články

Oheň se šíří kvůli vedru, požáry sužují Portugalsko. Hasič: Byly založeny úmyslně

 
Do Portugalska se po čtrnáctidenní pauze vrátily obří požáry. Podle mluvčí civilní obrany hoří v centrální části země a na severu. Více než 2600 hasičů bylo nasazeno do boje s 62 požáry. Hasiči museli evakuovat několik vesnic. Horko a vítr, jež hasičům neusnadňují práci, mají panovat ještě několik dní.
11.08.2017 10:10 |

podobné články

Rozsáhlé požáry a těžká noc: Premiér děkoval hasičům ze zahraničí, v Řecku pomáhají i Češi

 
Lesní požáry v Řecku pomáhají či se chystají hasit stovky hasičů a desítky kusů techniky, jež vyslalo 22 zahraničních zemí. V neděli večer jim na twitteru poděkoval řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Mezi zeměmi, které Řecku pomáhají zvládnout nejhorší požáry za poslední desítky let, je i Česká republika. Čeští hasiči, kteří vyrazili na cestu v sobotu dopoledne, přijeli do jihoevropské země v neděli večer.
09.08.2021 07:25 |

podobné články

Kocour, který zmizel v roce 2011 při tsunami v Japonsku, se nyní vrátil domů!

 
Řada Japonců se ani tři roky po ničivé tsunami z katastrofálních škod nevzpamatovala. Císařství však teď žije milým příběhem černého kocoura, jenž se při ničivé vlně způsobené zemětřesením ztratil manželům Jamagišiovým. Ti se dávno smířili s tím, že jejich mňoukající kamarád Suika zemřel jako tisíce jiných duší v ničivé přívalové vlně. Jenže tento kocourek zřejmě ještě nevyčerpal všech devět životů. Než se však vrátil domů, trvalo mu to tři roky.
14.05.2014 07:50 |

podobné články

Od povodní a tornáda k ohnivému peklu: Řekové děkují českým hasičům i jídlem, říká jejich šéf

 
Bezmála čtyřicítka českých hasičů pomáhá už čtvrtým dnem hasit ničivé lesní požáry v Řecku. Extrémně náročné podmínky na místě přiblížil v Epicentru Blesku náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Petr Ošlejšek. Český sbor je podle něj jeden z nejlepších na zásahy při zemětřeseních a hojné zkušenosti má i s povodněmi a odčerpáváním vody. Podobný zásah jako v Řecku za sebou ale ještě nemá.
13.08.2021 05:05 |

podobné články

Texas v plamenech: Zahynulo pětileté děvčátko

 
Ničivé požáry zachvátily americký Texas. Spálili 58 domů a zapřinily smrt pětiletého děvčátka. To zahynulo při hromadné havárii, kterou způsobila nízká viditelnost kvůli dýmu.
28.02.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

V plamenech zemřel hasič: Kalifornii opět sužují ničivé požáry, evakuace tisíců lidí

 
Tisíce lidí musely opustit své domovy kvůli lesním požárům, které postihly americký stát Kalifornie. Při havárii vrtulníku tam zahynul jeden z hasičů, který pomáhal plameny likvidovat. Kalifornský guvernér Gavin Newsom vyhlásil ve státě nouzový stav. Informoval o tom ve čtvrtek zpravodajský server BBC News.
20.08.2020 11:20 |

podobné články