Článek

Zemanovci avizují významnou personální posilu. Nebude to Rusnok ani Žák

 
ParlamentníListy.cz dostaly odpoledne informaci, že by se měl stávající ministr dopravy Zdeněk Žák stát pro nadcházející volby do sněmovny lídrem Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) v Praze. Jenže informaci redakci vyvrátil přímo hradní kancléř Vratislav Mynář, který rovněž bude kandidovat.
28.08.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Vratislav Mynář (938 článků) , Zdeněk Žák (148 článků)
Podobné články

SPOZ představí významnou personální posilu, Rusnok jí nebude

 
Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ) dnes odpoledne představí "významnou personální posilu". Případnou účast ve volbách by měl oznámit někdejší předseda strany, hradní kancléř Vratislav Mynář. Večer zasedne předsednictvo SPOZ, které bude vybírat kandidáty do předčasných voleb. Znovu se objevily spekulace, že by se mohl stát volebním lídrem strany předseda vlády Jiří Rusnok. Premiér sdělil, že za nikoho kandidovat nehodlá. 
29.08.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Vratislav Mynář (938 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Zemanovci ve čtvrtek prozradí svou tajnou "významnou personální posilu"

 
Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ) ve čtvrtek odpoledne představí "významnou personální posilu". Případnou účast ve volbách by měl oznámit někdejší předseda strany, hradní kancléř Vratislav Mynář. Večer zasedne předsednictvo SPOZ, které bude vybírat kandidáty do předčasných voleb. Podle serveru Aktuálně by se mohl stát volebním lídrem strany předseda vlády Jiří Rusnok. Premiér ale dnes ČTK sdělil, že za nikoho kandidovat nehodlá. 
28.08.2013 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Vratislav Mynář (938 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

SPOZ představí "významnou posilu", Rusnok jí nebude

 
Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ) dnes odpoledne představí "významnou personální posilu". Případnou účast ve volbách by měl oznámit někdejší předseda strany, hradní kancléř Vratislav Mynář. Večer zasedne předsednictvo SPOZ, které bude vybírat kandidáty do předčasných voleb. Jiří Rusnok kandidovat za nikoho nehodlá.
29.08.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Vratislav Mynář (938 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Zemanovci představí velkou posilu, Rusnok to ale prý není

 
Strana práv občanů – zemanovci hodlá ve čtvrtek představit „významnou personální posilu“. Server Aktuálně.cz přinesl informaci, že by mělo jít o premiéra Jiřího Rusnoka, ten to však ve vyjádření pro ČTK popřel.
28.08.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků)

Zeman hájil personální změny, které provedl ministr Žák

 
Prezident Miloš Zeman dnes před středočeskými zastupiteli obhajoval personální změny, které nedávno na některých důležitých postech prosadil ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák. Podle prezidenta mu provádění těchto změn nezakazuje Ústava ani žádný jiný zákon. Žák je pražským lídrem Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) do předčasných voleb.
15.10.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Miloš Zeman (21287 článků) , Zdeněk Žák (148 článků)

Zeman: Ministr Žák (SPOZ) si může dělat cokoliv, co mu nezakazuje ústava

 
Prezident Miloš Zeman dnes před středočeskými zastupiteli obhajoval personální změny, která nedávno na některých důležitých postech prosadil ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák. Podle prezidenta mu provádění těchto změn nezakazuje ústava ani žádný jiný zákon. Žák je pražským lídrem strany Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) do předčasných voleb.
15.10.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Miloš Zeman (21287 článků) , Zdeněk Žák (148 článků)

Müllerová: ÚP dostanou významnou posilu - dalších 144 zaměstnanců

 
Kvalitnější servis pro občany a lepší fungování úřadů práce. Tomu by mělo pomoc nových 144 zaměstnanců. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová vyjednala tuto významnou a mimořádnou posilu pro organizaci s ministrem financí.
29.05.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Zemanovci ulovili dalšího ministra, v Praze bude lídrem šéf dopravy Žák

 
Strana práv občanů - zemanovci ulovili dalšího ministra z vlády Jiřího Rusnoka. Stranu do voleb v Praze povede šéf dopravy v demisi Zdeněk Žák. Původně měl být lídrem kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf, ten ale nakonec na kandidátce vůbec nebude.
13.09.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Zdeněk Žák (148 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (36 článků)

Žák burcoval v ČT: Na Ministerstvu dopravy se střetávají zájmy kmotrů

 
Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák si stojí za personálními změnami, které provedl jako ministr dopravy. Do patřičných funkcí prý prosazoval jen odborníky. A pokud dnes někdo kritizuje jeho kroky, je to prý často proto, že Žák a jeho lidé uzavřeli nějaký penězovod. Žák je podle vlastních slov ministr s patřičnou dávkou odvahy.
26.01.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Zdeněk Žák (148 článků)

Rusnokovým ministrem průmyslu bude Cienciala, dopravu povede Žák

 
Ministrem průmyslu v úřednické vládě Jiřího Rusnoka bude rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě Jiří Cienciala. Ministerstvo dopravy povede bývalý generální inspektor Českých drah Zdeněk Žák. Designovaný premiér Rusnok to řekl České televizi. Žák v minulosti působil i jako poradce nynějšího prezidenta Miloše Zemana, Cienciala byl řadu let ředitelem Třineckých železáren. Rusnokův kabinet tak již má 11 ministrů, dohromady jich zřejmě bude mít 14. 
04.07.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Miloš Zeman (21287 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Zdeněk Žák (148 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (36 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Změny v personálním obsazení Českých drah budou pokračovat, říká nový ministr Žák

 
Vlna personálních změn, která v minulých dnech postihla České dráhy, zatím nekončí. Personální obměnu chystá nový ministr Zdeněk Žák rovněž ve Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), ve které by prý chtěl vidět více železničních odborníků. Možnost výměny členů správní rady SŽDC ministr už v minulých dnech naznačil, nyní ale o ní mluví už otevřeně. V nejbližších dnech zatím k obměně nedojde, protože většinu práce nyní ministerští úředníci věnují agendě spojené s výměnou vedení ČD, v budoucnu se ale změny SŽDC nevyhnou, řekl dnes ministr Žák. 
01.08.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Zdeněk Žák (148 článků)

Časovaná bomba, hrozba katastrofy. I takto se loučí ministr Žák

 
ROZHOVOR Odcházející ministr dopravy Zdeněk Žák odmítá slova budoucího premiéra Bohuslava Sobotky, který ho kritizoval za uskutečněné personální změny. „Kdybychom neudělali to, co kritizuje pan premiér Sobotka, tak bychom se třeba na Ředitelství silnic a dálnic dostali do situace, že jsme nezasáhli vůči věcem, které se týkají stamilionů korun ze státního rozpočtu. Nedovedu si představit, že bych tady váhal a čekal na budoucího ministra," uvedl Žák v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
22.01.2014 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Zdeněk Žák (148 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Rusnok pomalu sestavuje vládu: Průmysl povede Cienciala, dopravu Žák!

 
Premiér Rusnok skládá svou úřednickou vládu velmi pomalu. Ministrem průmyslu v úřednické bude rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě Jiří Cienciala. Ministerstvo dopravy povede bývalý generální inspektor Českých drah Zdeněk Žák.
04.07.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Zdeněk Žák (148 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Žák (36 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Rusnok neuvažuje o kandidatuře za zemanovce

 
Premiér Jiří Rusnok ve čtvrtek na dotaz Novinek potvrdil, že neuvažuje o kandidatuře za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ) v předčasných volbách do Sněmovny. Zemanovci se ale obrátí na jednotlivé ministry, zda by za ně ve volbách nezabojovali. Jako prvního osloví ministra vnitra Martina Pecinu.
15.08.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (409 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Premiér Rusnok si už chystá padák! Jeho ministry loví Zemanovci

 
Premiér Rusnok navštívil hangár, kde "odpočívají" české gripeny, vlezl si do kokpitu a prohlédl si výbavu pilota. Jeho samotného přitom čeká velký seskok - z pozice šéfa vlády zpátky mezi normální smrtelníky. Čas úřednické vlády se krátí, Rusnok zatím odmítá, že by do voleb šel jako lídr Zemanovců. Ti svou hlavní tvář zatím hledají. Ulovili však již několik Rusnokových ministrů.
27.08.2013 09:30 |

podobné články

Premiér Rusnok: Ať jsou Klausová a Remek velvyslanci, nevadí mi to

 
Premiér Jiří Rusnok nemá námitky proti obsazení velvyslaneckých postů v Bratislavě a Moskvě podle návrhů prezidenta Miloše Zemana. Rusnok to dnes řekl v rozhovoru pro stanici ČRo1 - Radiožurnál. Zeman na místo velvyslankyně v Bratislavě prosazuje Livii Klausovou a jako velvyslance v Moskvě europoslance za KSČM Vladimíra Remka. Rusnok také uvedl, že dnes má naplánována setkání s adepty na ministry své vlády, sejde se například s kandidátem na funkci ministra zahraničí Janem Kohoutem.
26.06.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (320 článků) , Jan Kohout (183 článků) , Vladimír Remek (141 článků) , Miloš Zeman (21287 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Rusnok nemá námitky proti Klausové a Remkovi na velvyslaneckých postech

 
Premiér Jiří Rusnok nemá námitky proti obsazení velvyslaneckých postů v Bratislavě a Moskvě podle návrhů prezidenta Miloše Zemana. Rusnok to dnes řekl v rozhovoru pro stanici ČRo1 - Radiožurnál. Zeman na místo velvyslankyně v Bratislavě prosazuje Livii Klausovou a jako velvyslance v Moskvě europoslance za KSČM Vladimíra Remka. Rusnok také uvedl, že dnes má naplánována setkání s adepty na ministry své vlády, sejde se například s kandidátem na funkci ministra zahraničí Janem Kohoutem.
26.06.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (320 článků) , Jan Kohout (183 článků) , Vladimír Remek (141 článků) , Miloš Zeman (21287 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Rusnok po roce vzpomínal na vznik své vlády. Situace prý tehdy byla neskutečná

 
Expremiér Jiří Rusnok trvá i po několika měsících na tom, že jeho vláda byla pouze úřednická a udržovací. A to i navzdory tomu, že členové Rusnokovy vlády dělali v resortech zásadní změny. Připomeňme jen ministra dopravy Zdeňka Žáka a jeho personální čistky. Rusnok tvrdí, že se věci nesmí vytrhávat z kontextu a je třeba myslet na to, co se tehdy dělo.
09.07.2014 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Exekuce zahájená na základě neplatné rozhodčí doložky nestaví běh promlčecí lhůty: Ústavní soud odmítl ústavní stížnost společnosti Home Credit

 
Odvolací soud se nedopustil pochybení, které by představovalo zásah do ústavně zaručených práv nebo svobod, pokud z důvodu promlčení práva zamítl žalobu stěžovatelky, kterou se domáhala proti žalovanému zaplacení 37 510,99 Kč s příslušenstvím na základě smlouvy o úvěru uzavřené dne 21. 9. 2009 podle § 497 a násl. obch. zák. Vzhledem k okolnostem daného případu nelze dovozovat stavení čtyřleté promlčecí lhůty (tehdejší terminologie užívala pojmu "promlčecí doba"), která započala běžet nejpozději dne 1. 3. 2010. Ke stavení promlčení lhůty nemohlo dojít ani ve smyslu § 403 obch. zák., tedy v důsledku zahájení rozhodčího řízení (které na ni mělo marginální vliv, neboť trvalo jen několik měsíců), ani podle § 402 obch. zák. - na základě navazujícího exekučního řízení (které je naopak ve vztahu k promlčení zásadní, neboť trvalo déle než 2 roky a 9 měsíců).
19.11.2016 16:00 |

podobné články