Článek

Zeman vrátil Rychetskému zásah do voleb. Bude bouře

 
Zásah Ústavního soudu do volebního zákona má pro jeho předsedu Pavla Rychetského dohru. Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že mu neudělí původně plánovaný Řád Tomáše Garrigua Masaryka, na webu Hradu o tom informoval tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.
10.02.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24959 článků) , Pavel Rychetský (137 článků)
Podobné články

Zeman neudělí Rychetskému Řád TGM kvůli zrušení volebního zákona

 
Prezident Miloš Zeman neudělí předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému plánovaný Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Zrušením volebního zákona v době předvolební kampaně poškodil Českou republiku, uvedl na Facebooku prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
10.02.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24959 článků)

Podle průzkumu CVVM lidé věří nejvíce Rychetskému a Zemanovi, nejmíň Kalouskovi

 
Z nejvyšších ústavních činitelů se největší důvěře veřejnosti těší předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a prezident Miloš Zeman. Oběma věří zhruba polovina lidí, uvádí aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl je v tom, že zatímco Rychetskému nevěří 23 procent oslovených, Zemanovi takřka dvojnásobek. Na opačném konci žebříčku důvěryhodnosti vrcholných představitelů státu je šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, kterému věří deset procent lidí, zato 82 procent nevěří.
13.03.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7297 článků) , Miloš Zeman (24959 článků) , Pavel Rychetský (137 článků)

Zemanova „odveta“ Rychetskému: Neudělí mu státní vyznamenání. Které už ale udělil?

 
Rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) zrušit část volebního zákona bude mít dohru ze strany prezidenta Miloše Zemana. Prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka informoval, že předsedovi soudu Pavlu Rychetskému neudělí státní vyznamenání. Podle prezidentových slov poškodil svým rozhodnutím zemi, tudíž si ocenění nezaslouží. Ovšem není jasné, jak mu nechce věnovat státní vyznamenání, které mu již minimálně v oznámení udělil.
10.02.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24959 článků)

Věříme nejvíce Rychetskému. Důvěra v Klause klesá. Komu věříte vy?

 
Češi ze státních činitelů nejvíce důvěřují Rychetskému. Premiér Nečas je až na čtvrtém místě!
19.02.2012 13:10 |

podobné články

Lidé nejvíce věří Rychetskému a Zemanovi, Kalousek propadl

 
Lidé nejvíce důvěřují předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentu Miloši Zemanovi. Nejnižší důvěru má naopak šéf poslanců TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek. Vyplývá to z průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
18.10.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7297 článků)

Hrad: Prezident neudělí vyznamenání P. Rychetskému

 
Prezident republiky neudělí státní vyznamenání P. Rychetskému
10.02.2021 19:45 |

podobné články

Po Sabine přichází další bouře. „Bude životu nebezpečná,“ varují meteorologové Brity

 
Velká Británie neměla ani chvilku, aby se vzpamatovala z bouře Ciara – v Evropě známé jako Sabine. Jeden živel vystřídal druhý a v zemi začalo mrznout a hustě sněžit. Meteorologové zároveň zdůraznili, že dál platí výstraha před povodněmi, v pátek se navíc má přihnat další bouře, která dostala jméno Dennis, a udeří silou větru až 95 kilometrů v hodině. „Bouře bude životu nebezpečná,“ uvedli meteorologové. Zprávu přinesl deník Daily Mail.
12.02.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Dennis Dennis (14 článků)

Písečná bouře v Egyptě uvěznila Čechy: museli zůstat v hotelu, nešlo odletět ani přiletět

 
Egyptská letovista Hurghada a Marsa Alam, kde v současné době tráví dovolenou i Češi, zasáhla silná písečná bouře, informoval portál Novinky.cz. Podle informací od cestovních kanceláří bouře v poledne kulminovala a pak měla pozvolna ustávat. Turisté nicméně musí dnešek trávit v uzavřených prostorách a bouře zkomplikovala i přílet do destinace. Podle informací rádia Frekvence 1 byla na letišti v Egyptě uvězněna i režisérka Jitka Němcová.
29.03.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Němcová (55 článků)

Držte si klobouky! Do Česka vtrhne bouře Victorie, přinese s sebou extrémní počasí

 
Podle meteorologů dorazí v neděli na naše území další zimní bouře doprovázená velmi silným větrem. Ten by měl v nárazech dosáhnout až 110 kilometrů v hodině. Předpověď varuje před možným výskytem nebezpečného počasí. Velká Británie, kam přijde bouře Victorie už v sobotu, se obává nejhoršího. Mohla by totiž překonat nejintenzivnější severoatlantické bouře v historii.
14.02.2020 07:01 |

podobné články

Přívaly sněhu, 6 mrtvých a tisíce nehod v USA. Kevin strávil 10 hodin uvězněný v autě

 
Na severovýchod Spojených států udeřila první letošní sněhová bouře, která na některých místech přinesla dlouho nevídané a někdy i rekordní množství sněhu. Bouře, která od meteorologů dostala jméno Gail, si vyžádala nejméně 6 životů. Silné sněžení doprovází také vítr o rychlosti až 80 kilometrů v hodině. Americká Národní meteorologická služba (NWS) proto vyzvala občany, aby co nejméně cestovali, varuje také před možnými výpadky elektřiny, živel způsobil více než 1000 dopravních nehod. Panují rovněž obavy z toho, že by bouře mohla narušit distribuci vakcíny proti covidu-19, napsala agentura Reuters. Nebezpečí bouře si na vlastní kůži vyzkoušel Kevin Kresen (58), který na 10 hodin uvízl v autě.
18.12.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Kevin (31 článků)

Hlasování o vládě se odkládá. Bouře zničila hlasovací zařízení. Že by zásah všemohoucího?

 
Pěkně to začíná. Noční bouře poškodila hlasovací zařízení ve sněmovně, takže poslanci nemohou hlasovat o Rusnokově respektive Zemanově vládě. Na internetu hned začaly kolovat ironické komentáře, že to byl zásah vyšší moci.
07.08.2013 07:10 |

podobné články

Je to neoprávněný zásah, brání se nejvyšší žalobkyně Rychetskému

 
Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká ostře odsoudila kritiku předsedy Ústavního soudu (ÚS) Pavla Rychetského na její osobu, kterou vyjádřil v úterním Právu. Rychetský uvedl, že jediným řešením současného alarmujícího stavu soustavy státního zastupitelství je výměna nejvyšší žalobkyně, tedy právě Vesecké.
24.06.2009 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Renata Vesecká (107 článků)

Fendrych předem vypráskal Zemana za to, že určitě nedá Rychetskému státní vyznamenání

 
Podle komentátora serveru Aktuálně.cz Martina Fendrycha nás i letos čeká zajímavá podívaná na to, komu prezident Miloš Zeman předá 28. října státní vyznamenání. Komentátor si mimo jiné položil otázku, do jaké míry o sobě vlastně ještě rozhoduje sám Zeman a do jaké míry ho už jen ovládá jeho okolí. Prezident už přeci jen víc než 14 dní nevystoupil na veřejnosti.
27.07.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24959 článků)

Další bouře na obzoru: Jorge bude řádit v Británii, pak se přesune do Česka

 
V pátek měla zasáhnout britské ostrovy bouře Jorge s vydatným deštěm a větrem až 150 kilometrů v hodině. Meteorologové vydali varování před povodněmi. Bouře Jorge se vyskytne i u nás v Česku, sem přinese vítr o rychlosti 90 km/h.
29.02.2020 07:01 |

podobné články

Praha píše Rychetskému: Stěžovatelé dělají z voleb politologický dýchánek

 
EXKLUZIVNĚ Právníkům tečou nervy. Praha píše Ústavnímu soudu, že stěžovatelé na pražské volby prý hrají na city. Autor stížnosti odpovídá vyvěšením všech spisů na internet.
09.03.2011 10:30 |

podobné články

Bouře se postiženým oblastem Mexického zálivu asi vyhne

 
Tropická bouře Alex, první letošní pojmenovaná bouře v Atlantiku, vznikla v sobotu poblíž mexického poloostrova Yucatán.
26.06.2010 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (547 článků)

Mexický záliv ohrožuje první bouře letošní sezóny hurikánů

 
V západní části Karibiku se v pátek vytvořila první tropická bouře letošní sezóny hurikánů. Bouře nazvaná Alex postupuje na severozápad. Do oblasti ropné havárie v Mexickém zálivu oproti předchozím obavám patrně nedorazí.
26.06.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (547 článků)

Tchaj-wan zasáhla tropická bouře Lionrock, nyní míří na Čínu

 
Tropická bouře Lionrock ve středu zasáhla Tchaj-wan, kam přinesla prudké deště a silný vítr. Jak informuje agentura Reuters, bouře nyní směřuje k Číně.
01.09.2010 12:50 |

podobné články

Nad Mexickým zálivem vznikla osmá letošní tropická bouře

 
Američtí meteorologové zaznamenali nad Mexickým zálivem zrod osmé tropické bouře letošní hurikánové sezony. Bouře pojmenovaná Hermine se nyní blíží k pobřeží Mexika a Texasu, informuje v pondělí agentura Reuters.
06.09.2010 12:55 |

podobné články