Článek

Zeman s Fialou v pondělí proberou, kdo od července povede Ministerstvo školství

 
Prezident Miloš Zeman očekává, že se v pondělí večer na pravidelném jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) na zámku v Lánech dozví jméno kandidáta na nového ministra školství. Rozhlasové stanici Frekvenci 1 to dnes řekl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Současný ministr Petr Gazdík (STAN) kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr o víkendu oznámil, že odstoupí ke konci června. STAN chce jeho nástupce představit do konce týdne.
23.06.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků) , Petr Gazdík (1190 článků) , Miloš Zeman (27339 článků) , Petr Gazdík (1179 článků) , Vratislav Mynář (1401 článků) , Michal Gazdík (24 článků)
Podobné články

Babiš potvrdil jméno posledního ministra: Školství povede Robert Plaga

 
Od neděle jsou známi všichni budoucí ministři menšinové vlády Andreje Babiše (ANO). V České televizi oznámil, že ministerstvo školství povede Robert Plaga z hnutí ANO. Plaga dosud na ministerstvu školství působil jako náměstek pro řízení sekce vysokého školství. Společně se jménem posledního budoucího ministra Andrej Babiš oznámil, že se s budoucími ministry neformálě sejde už během příštího týdne, aby probrali první úkoly nové vlády.
03.12.2017 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Ovčáček: Zeman pil s Fialou jen nealkoholické víno

 
Prezident Miloš Zeman ve středu dopoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici, kde byl osm dní hospitalizován. Veřejnost poté zarazila skutečnost, že na odpolední schůzce s předsedou ODS Petrem Fialou měl Zeman na stole skleničku vína. „To víno bylo nealkoholické,“ ubezpečil dnes mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
23.09.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků) , Miloš Zeman (27339 článků) , Jiří Fiala (284 článků) , Jiří Fiala (284 článků)

Ministerstvo školství zveřejní výsledky studie OECD o stavu českého školství

 
Ministerstvo školství v pondělí představí výsledky zprávy OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) o stavu českého školství. Náměstek ministra školství Ladislav Němec zároveň zhodnotí pilotní testování v 5. a 9. třídách, které se uskutečnilo loni v prosinci. Informuje agentura ČTK.
13.02.2012 06:55 |

podobné články

Valachová u Moravce: Sobotka dovede být tvrdý, není jako Nečas. A pak se s Fialou hádali, kdo měl více skandálů

 
Ostrá debata se rozhořela mezi ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) a předsedou ODS Petrem Fialou v pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Jednalo se především o současné vládě a také o kauze korunových dluhopisů ministra financí Andreje Babiše (ANO).
19.02.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Petr Fiala (3683 článků)

Hyťhová z Trikolóry naložila Gazdíkově školské reformě. Je to velice smutné

 
Bývalé poslankyni a dnes učitelce Tereze Hyťhové se nelíbí návrh reformy základního školství, se kterým přišlo ministerstvo vedené Petrem Gazdíkem. Podle jejich slov rozdělení výuky na jádrovou a rozšiřující část povede pouze ke snížení kvality českého školství. „Mám však pocit, že tyto školské reformy napáchají pouze více škody než užitku. O školství hlavně musí rozhodovat lidé s dostatečnou praxí ve školství, ne úředník z kanceláře,“ říká v rozhovoru místopředsedkyně Trikolory Tereza Hyťhová, která zároveň rýpla také do jí tolik kritizované inkluze. „Nemělo by se zapomínat na plošnou inkluzi ve školách, která napáchala obrovské a mnohdy nevratné škody. Ministerstvo by mělo udělat zhodnocení inkluze a provést změny,“ dodala.
29.04.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1190 článků) , Petr Gazdík (1179 článků)

Senátor Canov, venkovský starosta i učitel: Co potřebuje školství? Václava Klause na ministerstvu. Valachová, to byl jeden zápor vedle druhého

 
ROZHOVOR „Naše školství by potřebovalo Václava Klause juniora jako ministra školství. Jsem přesvědčený, že poslední kroky Ministerstva školství byly prostě špatně. Počínaje inkluzí, je strašně velký počet vysokých i středních škol. Pak nejsou žádní učňové. Jsem dost pesimistický, co se týká našeho školství," říká v rozhovoru pro PL.cz senátor a starosta Chrastavy Michael Canov (STAN). Je podle něj příliš středních a vysokých škol. „Překonat střední školu je až příliš snadné, protože střední školy mají víc míst, než je zájemců. Jsou vysoké školy, které víceméně udělá každý, kdo si je zaplatí," konstatuje a vysvětluje i svůj spor s bývalou ministryní školství Kateřinou Valachovou.
09.09.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10746 článků) , Michael Michael (1802 článků)

Posun: Zeman řekl, kdy se spojí s Babišem i Fialou. STAN prozradil, jaká bude mít ministerstva

 
Prezident Miloš Zeman se s premiérem Andrejem Babišem spojí v pátek. S předsedou ODS Petrem Fialou pak v sobotu přes videokonferenci. Sdělila to hradní kancelář. Hnutí STAN dnes také představilo jména ministerstev, která bude mít v nové vládě.
04.11.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Petr Fiala (3683 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Prezident Zeman se sejde s premiérem Fialou. Mohli by probrat válku na Ukrajině

 
Prezident Miloš Zeman bude dnes večer jednat s předsedou vlády Petrem Fialou (ODS). Politici se sejdou v 18:30 na zámku v Lánech.
03.02.2022 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Někteří Češi chtějí bojovat v ukrajinské armádě. Co na to Zeman s Fialou?

 
Prezident Miloš Zeman se staví podle svého mluvčího v principu příznivě k možnosti vydání výjimek pro Čechy, aby mohli bojovat na Ukrajině. Ve čtvrtek o tom bude mluvit s premiérem Petrem Fialou (ODS). Prezident si chce také vyžádat stanoviska ministerstev obrany, vnitra a zahraničí. Fiala novinářům řekl, že chce od prezidenta vyjasnit, nakolik bude ochoten povolovat účast občanů ČR v bojích na Ukrajině. Uvedl také, že úřady nemají informace o počtech lidí, kteří by do bojů na Ukrajině odejít chtěli. Zopakoval, že lidé se mohou zapojit do humanitární pomoci.
28.02.2022 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Kritička ministrů bude jednou z nich! Kdo je žena, která povede školství?

 
Kateřina Valachová (38) povede ministerstvo školství. Na grémiu ČSSD ji oficiálně představil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Její jméno má pak odpoledne posvětit i prezident Miloš Zeman. Osmatřicetiletá právnička za svou kariéru získala pověst ženy, která se za každou cenu snaží najít politický kompromis. Jestli to dělala proto, aby si pomohla v kariéře, se teprve uvidí.
05.06.2015 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Babiš se pohádal s Fialou, kdo z nich má blíž ke kmotrům

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v České televizi pohádal s předsedou ODS Petrem Fialou o to, kdo má blíž ke „kmotrům“ v České republice. Fiala ministerskému předsedovi vyčetl, že s nimi v minulosti hrál tenis a byl bossem všech bossů. Babiš kontroval a prohlásil, že právě kmotři zvolili Fialu za předsedu občanských demokratů.
01.12.2019 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Petr Fiala (3683 článků)

Stanislav Štech je devátým novým ministrem Sobotkovy vlády

 
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval novým ministrem školství dosavadního náměstka Stanislava Štecha (za ČSSD). Ve funkci vystřídal Kateřinu Valachovou (ČSSD), která se v květnu rozhodla rezignovat kvůli podezření ze zneužití sportovních dotací na ministerstvu. Její demisi přijal Zeman v pondělí. Skončilo tak šest týdnů nejistoty, kdo ministerstvo školství dál povede.
21.06.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27339 článků)

U Moravce proberou razii na vládě. Dorazí Blažek s Dienstbierem

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce budou ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho stínový protějšek Jiří Dienstbier (ČSSD). Proberou adekvátnost zásahu policie na Úřadu vlády. Je to opravdu tak, že policie ohrozila základy ústavního systému, jak naznačuje možná příští premiérka Miroslava Němcová? Nebo ústavní systém ohrožují sami politici?
23.06.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1683 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Pavel Blažek (646 článků)

Piráti proberou se svými zastupiteli zveřejňování informací

 
Piráti dnes se svými zastupiteli a spřízněnými členy zastupitelstev proberou možnosti, jak zveřejňovat informace či jak zavádět svobodný software do veřejné správy. Jde o první setkání zastupitelů strany z celé republiky po říjnových komunálních volbách.
13.12.2014 06:21 |

podobné články

Poslanci proberou změny v oddlužení, mají je víc zpřístupnit

 
Poslanci by měli dnes začít debatu o změnách v oddlužení, jež je mají víc zpřístupnit. Proberou také výsledky prověrek stranických finančních zpráv za loňský rok, jak je provedl sněmovní kontrolní výbor. Na programu jsou ale především pravidelné interpelace na členy vlády.
27.04.2017 06:15 |

podobné články

Ministři dnes proberou možnosti, jak zastavit kůrovcovou kalamitu

 
Ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO) a zemědělství Jiří Milek (za ANO) v demisi dnes proberou s premiérem Andrejem Babišem (ANO) možné kroky k zastavení šíření kůrovcové kalamity. V pátek odvolal Milek generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda, hlavním důvodem byla právě kůrovcová kalamita. Začala také platit novelizovaná lesnická vyhláška, podle které by se mohl vyhlásit krizový stav kvůli kůrovci v některých regionech státu.
15.05.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Richard Brabec (473 článků)

Ústavní činitelé proberou vztahy s Čínou, koronavirus či migraci

 
Ústavní činitelé ve středu proberou otázku česko-čínských vztahů, situaci způsobenou novým typem koronaviru a aktuální problémy s migrací. ČTK to řekl ředitel zahraničního oboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Politici se k pravidelné schůzce o zahraniční politice sejdou ve středu odpoledne na Pražském hradě. Nový předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) již dříve avizoval, že také otevře otázku senátní cesty na Tchaj-wan.
07.03.2020 07:01 |

podobné články

Ústavní činitelé proberou zahraniční politiku, opět bez Vystrčila

 
Ústavní činitelé dnes na Pražském hradě proberou otázky české zahraniční politiky. Zabývat by se měli dopady pandemie, novou americkou administrativou a transatlantickými vztahy i spoluprací v rámci NATO.
23.02.2021 06:30 |

podobné články

Ministři s hejtmany proberou možnosti zvýšení kapacit ubytování pro uprchlíky

 
Ministři dnes na večerním on-line jednání s hejtmany proberou možnosti zvýšení ubytovacích kapacit pro uprchlíky z Ukrajiny.
13.03.2022 06:35 |

podobné články