Článek

Zeman s covidem v izolaci chystá schůzky s kandidáty na ministry. Začnou v pondělí

 
Miloš Zeman v sobotu odpoledne opustil ÚVN, kde byl od 25. listopadu kvůli nákaze koronavirem. Nemocnice potvrdila podání monoklonálních protilátek prezidentovi. Ten musí zůstat ve dvoutýdenní izolaci, na zámku v Lánech se o něj opět starají sestry z domácí péče. Za speciálních opatření jmenoval v neděli dopoledne premiérem Petra Fialu (ODS), od pondělí plánuje rozhovory s kandidáty na ministry.
10.10.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24598 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)
Podobné články

Zeman zahájí schůzky s kandidáty na ministry, až jmenuje Sobotku

 
Prezident Miloš Zeman zahájí schůzky s kandidáty na ministry až poté, co jmenuje předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku premiérem a převezme od něj oficiální seznam členů kabinetu. Dnes to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman chce Sobotku předsedou nové vlády jmenovat v pátek.
13.01.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Zeman dnes zahájí schůzky s kandidáty na ministry

 
Prezident Miloš Zeman se dnes na zámku v Lánech začne scházet s kandidáty na ministry, s kterými čerstvě jmenovaný premiér Andrej Babiš (ANO) počítá do své menšinové vlády. Prezident avizoval, že ode dneška do příštího pondělí postupně přijme všechny ministry, kteří budou ve vládě nováčky, připomněla ČTK.
07.12.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24598 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Veselé Vánoce v izolaci a karanténě: Snímky rodin postižených covidem trumfnou i Zemanovo „akvárko“

 
Řada lidí, kterým před svátky vyšel pozitivní test na covid-19, byla nucena strávit Vánoce v karanténě a izolaci. Ne všichni z nich však zůstali osamoceni, některé rodiny udělaly vše pro to, aby nikdo z jejich členů nebyl ochuzen o společnost, dárky, případně štědrovečerní hostinu. Jako kdyby se lidé inspirovali u českého prezidenta Miloše Zemana, který i s covidem jmenoval premiérem Petra Fialu (ODS) a přijímal adepty na jeho ministry. Záběry z Vánoc v izolaci a karanténě baví internet, uvedl list Daily Mail.
27.12.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Lékaři z ÚVN budou za Zemanem do Lán dojíždět. Chystá se na schůzky s kandidáty na ministry

 
O prezidenta Miloše Zemana budou na zámku v Lánech pečovat zdravotní sestry, dojíždět budou i lékaři z Ústřední vojenské nemocnice. Na tiskovém brífinku to řekl kancléř Vratislav Mynář. Nastínil i prezidentův program na další dny. V pátek to bude jmenování Petra Fialy (ODS) novým premiérem, v následujících dvou týdnech se postupně sejde se všemi kandidáty na ministry. Mynář byl vedle manželky prezidenta Miloše Zemana Ivany a dcery Kateřiny u toho, když prezident opouštěl dnes ráno Ústřední vojenskou nemocnici.  Lékaři by byli podle vydaného tiskového prohlášení raději, kdyby hlava státu zůstala i nadále hospitalizovaná. Dotazy Hrad novinářům neumožnil.
25.11.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků) , Vratislav Mynář (1401 článků)

Koalice zveřejnila kandidáty na ministry, jména nepřekvapila

 
ČSSD, ANO a KDU-ČSL zveřejnily kandidáty na ministry. Žádné jméno nebylo překvapením. Podle předsedy sociální demokracie a předpokládaného předsedy nové vlády Bohuslava Sobotky by měl prezident Miloš Zeman neprodleně konat podle ústavy a jmenovat premiéra. Měl by také respektovat návrhy na obsazení ministerstev. Sobotka chce s podepsanou koaliční smlouvou jít za prezidentem. Termín schůzky se Zemanem se dojednává, uvedl.
06.01.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Zeman se chystá na sérii rozhovorů s kandidáty na ministry

 
Se jmenováním nové vlády prezident Miloš Zeman ještě vyčkává. Nejdříve se chce sejít s navrženými ministry. Novinky.cz zjistily, že první schůzky s nimi se uskuteční už ve středu. Harmonogram schůzek se bude odvíjet od časových možností prezidenta a jednotlivých adeptů. Hovořit budou o jednotlivých resortech i o Zemanových výhradách ke kandidátům.
20.01.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Zeman se po jmenování Sobotky začne scházet s ministerskými kandidáty

 
Prezident Miloš Zeman zahájí schůzky s kandidáty na ministry až poté, co jmenuje předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku premiérem a převezme od něj oficiální seznam členů kabinetu, řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman chce Sobotku předsedou nové vlády jmenovat v pátek.
13.01.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Zeman má v plexiskle útulno: Přidali mu tam stoleček, chybí už jen vánoční věnec, píší lidé

 
Prezident republiky Miloš Zeman v posledních dnech pořádá schůzky s kandidáty na ministry. Neprobíhá to však standardním způsobem. Zeman byl před několika dny pozitivně testován na koronavirus, a i přesto, že by měl zůstat v karanténě, rozhodl se jmenovat Fialu premiérem a setkávat se s kandidáty. Vše ale musí probíhat za přísných protiepidemických opatření, z čehož mají lidé na sociálních sítích legraci.
30.11.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Zeman by se měl sejít s kandidáty na ministry Ludvíkem a Chvojkou

 
Prezident Miloš Zeman by se měl dnes sejít s kandidáty na ministry Miloslavem Ludvíkem a Janem Chvojkou. Ředitel motolské nemocnice Ludvík se má stát ministrem zdravotnictví a poslanec ČSSD Chvojka ministrem pro lidská práva. Návrhy na jejich jmenování předložil Zemanovi premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v polovině listopadu, hlava státu s výměnami souhlasila.
22.11.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27376 článků) , Jan Chvojka (205 článků)

Zeman bude kandidáty na ministry přijímat v Lánech

 
Prezident Miloš Zeman se bude s kandidáty na ministry v nové menšinové vládě hnutí ANO scházet v Lánech. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, přesné termíny schůzek se podle něj teprve dojednávají.
29.11.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Zeman se v Lánech setká s dalšími kandidáty na ministry

 
Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijme další kandidáty na ministry menšinové vlády Andreje Babiše (ANO). Jedním z nich by měl být podle informací ČTK pravděpodobný nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.
10.12.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24598 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Zeman v izolaci přijal adepta na ministra Beka, předtím Baxu. Kdo bude další?

 
Druhým dnem pokračují jednání Miloše Zemana s kandidáty na ministry nové vlády, kterou tvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Na zámek do Lán za hlavou státu dorazil dopoledne nominant na ministra kultury Martin Baxa (ODS), schůzku má za sebou už i  kandidát na ministra pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Baxa (ODS) na setkání hovořil o propojení kultury a vzdělání i kompenzacích za dopady pandemie covidu-19 na kulturu. Prezident se podle něj zajímal o problémy památkové péče a její financování. O spekulacích ohledně dalších kandidátů na ministry podle Baxy nemluvili. Bek po jednání s prezidentem řekl, že nevedli diskusi o starých sporech.
30.11.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků) , Martin Baxa (134 článků)

Setkání s ministry byla korektní, Zeman ocenil hlavně Němečka a Prachaře

 
Během středy proběhla setkání prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry v budoucí vládě. Podle hlavy státu proběhly rozhovory v korektní atmosféře, zejména ocenil kandidáty na ministra zdravotnictví a dopravy.
22.01.2014 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Muži „na nože“ o vládě: Po lžích a hádkách Sobotka zakončí schůzky s Babišem

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zakončí své bilanční schůzky s ministry příští týden jednáním s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Dnes to oznámil tiskový odbor úřadu vlády. Sobotka se s ministry schází od poloviny listopadu, hodnotí s nimi dosavadní úspěchy a plánuje úkoly do zbytku volebního období. Babiš smysl schůzek dříve zpochybnil a označil je za marketingovou kampaň ČSSD.
02.12.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24598 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Zeman vybral další kandidáty do Ústavního soudu - Šimáčková, Výborný a David

 
Prezident Miloš Zeman má další tři kandidáty na doplnění Ústavního soudu (ÚS). Jsou jimi soudkyně Nejvyššího správního soudu Kateřina Šimáčková, bývalý politik a dosavadní člen ÚS Miloslav Výborný a soudce Nejvyššího soudu v Brně Ludvík David. Zeman se s kandidáty sešel v úterý na Hradě, informovala dnes jeho mluvčí Hana Burianová. Prezidentovy návrhy schvaluje Senát. 
15.05.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků) , David Ludvík (18 článků) , Kateřina Burianová (12 článků)

Sobotka dnes vedení ČSSD představí kandidáty na ministry

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dnes svým kolegům z vedení strany zřejmě představí kandidáty na ministry vznikající vlády. Učiní tak na zasedání grémia nejsilnější levicové strany. Sobotka na konci loňského roku řekl, že chce uchazeče o ministerské posty nejprve představit vedení sociální demokracie a poté se jmény jít za prezidentem Milošem Zemanem.
03.01.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Nová vláda bude ve středu

 
Prezident Miloš Zeman jmenuje ministry nové koaliční vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve středu 29. ledna. Od loňských voleb do vzniku vlády tak uplynou zhruba tři měsíce, což je v historii ČR rekordně dlouhá doba. Zeman se dnes sešel s dalšími kandidáty na ministry, podle nichž panovala mezi nimi a prezidentem v řadě témat shoda. Po dnešku už bude mít Zeman za sebou setkání téměř se všemi budoucími členy Sobotkovy vlády.
23.01.2014 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Zeman: Některé ministry jsem jmenovat nechtěl, ale Sobotka by pak nestíhal

 
Prezident Miloš Zeman zvažoval, že nejmenuje některé navržené ministry a řízením resortů pověří premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Nakonec dal přednost plnohodnotnému vedení vlády, ministry nicméně sleduje. Chce také navštívit jednání kabinetu, čeká na pozvání od Sobotky. Zeman to řekl ve středu v rozhovoru pro Českou televizi (ČT).
05.02.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

První kandidáty na ministry přijme Zeman ve středu

 
Prezident Miloš Zeman převezme v pondělí večer od premiéra Bohuslava Sobotky seznam se jmény kandidátů na ministry a dva dny poté zahájí rozhovory s jednotlivými adepty. Sejít se chce s každým z nich.
20.01.2014 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)