Článek

Zeman (PRO): Skutečně zvoní uhelným elektrárnám umíráček?

 
Ministr Síkela trvá na roku 2033 jako definitivní tečce za výrobou elektrické energie z uhlí na území ČR. Nevadí nic, že náhrada není zajištěna, prý bude stačit jednak nárůst výroby energie z obnovitelných zdrojů a jednak na doplnění dovoz elektřiny ze zahraničí.
05.03.2024 10:45 |

podobné články

Podobné články

Solárním elektrárnám končí zlaté časy. Přijdou o podporu a zvýší se jim daně, kývli poslanci

 
Solárním elektrárnám uvedeným do provozu v letech 2009 a 2010 se zřejmě zvýší solární daň o deset procentních bodů a současně se sníží jejich podpora. Počítá s tím novela zákona o podporovaných zdrojích energie, kterou dnes schválila Sněmovna. Elektrárny z roku 2009 dosud odvodu nepodléhaly, nově na ně dopadne odvod u výkupní ceny ve výši deseti procent a u zeleného bonusu ve výši 11 procent. Elektrárnám uvedeným do provozu v roce 2010 pak vzrostou odvody na 20 a 21 procent. Současně s tím by měla klesnout podpora fotovoltaik prostřednictvím jejich výnosnosti, takzvaného vnitřního výnosového procenta.
14.07.2021 14:15 |

podobné články

Čína řeší nedostatek elektřiny, proto nařídila uhelným dolům zvýšit těžbu

 
Čína nařídila uhelným dolům kvůli nedostatku elektřiny zvýšit těžbu. Informuje o tom server BBC.
08.10.2021 18:50 |

podobné články

Zeman (PRO): V zemi, kde včera znamená zítra

 
Amerika od některých opatření v souvislosti s ESG (Environmental, Social and corporate Governance) začíná ustupovat. The Bank od America, druhá největší americká banka, vydala prohlášení, že ustupuje od svého závazku neposkytovat úvěry firmám těžícím uhlí nebo zpracovávajícím uhlí, jako třeba uhelným elektrárnám.
20.02.2024 16:30 |

podobné články

Zelení: Sněmovní Výbor pro životní prostředí je proti ochraně ovzduší

 
Poslanci ANO, ODS, SPD a KSČM jdou na ruku nejšpinavějším uhelným elektrárnám.
28.04.2018 10:25 |

podobné články

Senátorka Syková: Co je za vstřícným postojem poslanců k uhelným elektrárnám?

 
Tím, že návrh na limity znečištění ovzduší shodili, jdou poslanci výboru pro životní prostředí Sněmovny "na ruku" korporacím, které v ČR provozují uhelné elektrárny, jež nepotřebujeme, Je snad za tímto postojem poslanců ODS, ANO11, SPD a KSČM korupce
04.05.2018 16:50 |

podobné články

VIDEO: Na jeřábu proti Prunéřovu! Greenpeace protestují proti uhelným elektrárnám

 
V Ústí nad Labem demonstrují členové Greenpeace proti výstavbě uhelných elektráren.
25.05.2011 11:30 |

podobné články

S čím se tato vláda ještě vytasí? Opozice to očekává s hrůzou, prozradil Hrnčíř

 
„Je bohužel možné, že na konci roku bude stagnace ekonomiky považována za ještě dobrý výsledek.“ Do ekonomického bilancování se pustil Jan Hrnčíř, poslanec SPD. Rozhodovat bude export. „Uhelným elektrárnám reálně hrozí, že do dvou let se uzavřou, protože kvůli drahým emisním povolenkám se je nevyplatí dál provozovat,“ poznamenal. Projednávání konsolidačního balíčku zhodnotil i těmito slovy: „S hrůzou očekávám, s čím dalším se vláda opět ,vytasí'.“
02.09.2023 11:00 |

podobné články

Penězům zvoní umíráček. I u nás, jak dokládají čísla. Co bude dál? O tom se jen spekuluje

 
Již několikrát si zde mohli pravidelní čtenáři přečíst různé scénáře a otazníky nad tím, zda lidstvo spěje do fáze, kdy z jeho života zmizí fyzické peníze. Po delší době se k tomuto tématu ParlamentníListy.cz vrací. Jak se totiž zdá z aktuálních čísel, i Česko se k realitě, při které zřejmě nebudou již skutečné peníze hrát prim, blíží. Život bez hotovosti je tak již pro sedm z deseti Čechů reálná představa.
13.02.2015 20:01 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Ministerstvo průmyslu a obchodu nevyplácí podpory krachujícím malým vodním elektrárnám s výmluvou na Brusel

 
Svaz podnikatelů pro využití energetických zdrojů oznámil, že by v brzké době měly být malým vodním elektrárnám (MVE) opět vypláceny provozní příspěvky, které začátkem roku zastavilo Ministerstvo průmyslu a obchodu za přispění ERU.
13.08.2016 13:25 |

podobné články

Česko může do roku 2019 bezplatně poskytovat elektrárnám povolenky

 
Do roku 2019 bude moci celkem deseti členských států Evropské unie (EU) včetně České republiky přidělovat elektrárnám omezené množství povolenek bezplatně.
31.03.2011 17:10 |

podobné články

Senát omezil podporu solárním elektrárnám

 
Senát v pátek schválil novelu zákona o obnovitelných zdrojích, která omezuje podporu novým solárním elektrárnám. Návrh zákona ukončuje podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů uvedených do provozu od 1. ledna příštího roku. Snižuje i příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů, který spotřebitelé platí v ceně elektřiny. Příjemci dotací také budou muset odkrývat své vlastníky.
13.09.2013 10:55 |

podobné články

Vyjádření k trestnímu řízení ve věci udělení licencí ERÚ dvěma solárním elektrárnám v Chomutově v roce 2010

 
V pondělí 22. února 2016 byl po téměř dvouletém projednávání vynesen prvoinstanční rozsudek v kauze udělení licencí dvěma solárním elektrárnám Saša – Sun a Zdeněk – Sun.
24.02.2016 15:31 |

podobné články

Některým solárním elektrárnám se zvýší daň, jejich podpora poklesne

 
Solárním elektrárnám uvedeným do provozu v letech 2009 a 2010 se zřejmě zvýší solární daň o deset procentních bodů a současně se sníží jejich podpora.
14.07.2021 15:55 |

podobné články

Rajonizaci exekutorů začíná zvonit umíráček

 
Návrhu na zavedení striktní územní spádovosti exekutorů začíná zvonit umíráček. Nemá rozhodující politickou podporu. Tomio Okamura (Úsvit) a Jiří Dienstbier (ČSSD) se v tomto záměru ocitají osamoceni. Ministerstvo spravedlnosti se k věci staví spíše negativně, i když zatím zvolilo opatrnou formu.
27.09.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3133 článků)

Zaorálek vedle komunistů: Doba si žádá spojení levice. Na úrovni Evropy

 
Sociální demokracie stále nechce nic měnit na svém Bohumínském usnesení o zákazu případné spolupráce s KSČM na vládní úrovni. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek přesto připouští, že ČSSD je ochotná si s komunisty sednout alespoň ke společnému dialogu v otázce, jak by měl vypadat socialismus pro 21. století. Proč? Prostě proto, že si změny vynucuje krize a postupující světová globalizace. Navíc kapitalismu prý už pomalu zvoní umíráček.
25.02.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2885 článků)

Ostrava vystavila stopku byznysu s ubytovnami pro chudé, píše server

 
Zlatokopům, kteří inkasují nemalé nájemné od sociálně slabých spoluobčanů v ubytovnách, které fakticky platí stát, zřejmě zvoní umíráček. Tedy alespoň v Ostravě, která se podle informací serveru iDnes.cz chystá uzavřít některé ubytovny. A pokud nebudou uzavřeny, povinně klesne alespoň počet nájemníků. Nikdo však neví, kde budou vystěhovaní lidé žít.
06.05.2013 11:35 |

podobné články

Vláda dnes řeší poslaneckou imunitu! Zvoní jí konečně umíráček?

 
Stanovení výdajů států v příštích třech letech nebo zrušení trestněprávní imunity zákonodárců bude dnes řešit vláda. Posoudit má také snahu dát obcím větší pravomoc nad videoloterijními terminály či návrh Prahy, aby hlavní město bylo opět jedním volebním obvodem pro volby svého zastupitelstva.
05.05.2014 07:40 |

podobné články

Tři opravdu blbé zprávy pro Miroslava Kalouska

 
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek má důvody k neklidu. Nejenže jeho strana neuspěla v krajských volbách, ale nyní to i vypadá, že se definitivně rozejde s hnutím Starostové a nezávislí. Společné kandidátce do sněmovních voleb totiž prý doslova zvoní umíráček, píše server Novinky.cz.
17.10.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7843 článků)

FOTO: Uvnitř kontroverzní Kliniky: Špinavé nádobí, kusy oblečení a pomalované zdi

 
Sociálnímu centru Klinika, které v opuštěné budově v Jeseniově ulici na pražském Žižkově fungovalo od roku 2014, zvoní umíráček. Alespoň co se týče prostor, které obývalo. Exekutor je totiž na základě soudního rozhodnutí nechává právě v těchto dnech vyklidit. Jak to uvnitř centra, které je takřka od začátku svého fungování předmětem sporů aktivistů s Prahou 3, Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) i Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), vypadá? Fotograf Blesku se spolu s exekutorem vydal do útrob kontroverzní budovy.
10.01.2019 16:55 |

podobné články