Článek

Zeman před Vánoci přijal Duku i 8 velvyslanců. Ženu obviněnou ze šikany střídá disident

 
Velvyslanci osmi zemí v pondělí předali prezidentovi Miloši Zemanovi své pověřovací listiny. Prezident na zámku v Lánech přijal například nové ambasadory Polska, Itálie, Dánska nebo Iráku. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident se ve stejný den také sešel s kardinálem Dominikem Dukou.
20.12.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1136 článků) , Jiří Zeman (1374 článků)
Podobné články

Zeman na Hradě přijal kardinála Duku. Debatovali o společném vystoupení v katedrále

 
Prezident republiky v pondělí na Hradě přijal kardinála Dominika Duku, který hlavě státu přinesl tradiční vánočku. Miloš Zeman s hlavou české katolické církve debatoval o jejich blížícím se společném vystoupení.
09.12.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1136 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Hledání nejslabšího, prostředí i vzhled. Šikany ve školách přibývá. Je obětí i vaše dítě?

 
Počet případů šikany na českých školách podle České školní inspekce narůstá. Odbornice přičítá vyšší počet případů i tomu, že učitelé a odborníci dokážou šikanu lépe odhalit a pomocí preventivních programů přimět oběti, aby se svěřily. Větší výskyt šikany je na středních školách, nejvíce rizikový je ale 2. stupeň základní školy. Podle Miluše Vondrákové ale nikdy není šikana problém agresora a oběti, ale i nezdravého prostředí ve třídě. Jak přesvědčíte své dítě, aby se svěřilo, že je obětí šikany?
05.09.2018 05:05 |

podobné články

Robert Troška: Podpořte kardinála Duku

 
Určitě jste zaregistrovali další z řady nevybíravých útoků na pana kardinála Duku, tentokráte ze strany tzv. křesťanské kavárny. Podpořte pana kardinála Duku v petici, která je určena pro věřící i pro lidi bez vyznání.
13.02.2018 10:30 |

podobné články

Zeman přijal na Hradě Duku: Od kardinála dostal vánočku. Jsou staré spory zažehnány?

 
Ve čtvrtek přivítal prezident Miloš Zeman na Pražském hradě kardinála Dominika Duku. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka spolu dvojice přátelsky pohovořila a kardinál prezidenta navíc tradičně obdaroval vánočkou.
12.12.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1136 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Třesk mezi českými velvyslanci: Ministerstvo jich obmění hned 26? Tuhý pryč ze Slovenska

 
Ministerstvo zahraničí plánuje letos obměnit celkem 26 velvyslanců a stejný počet i v roce 2022. Informace dnes zazněla v pořadu Otázky Václava Moravce. Podle serveru ihned.cz vláda nyní odvolala 21 českých velvyslanců a zároveň na většinu z těchto postů schválila v utajeném režimu nové kandidáty. Změny se týkají pětiny šéfů ambasád, ne všech 21 ale bude vystřídáno už letos. Jmenování velvyslanců musí podepsat prezident Miloš Zeman.
06.06.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Vláda vyhodila pětinu velvyslanců. Hazard, zlobí se Černochová

 
Vláda po dohodě s Hradem odvolala 21 českých velvyslanců, což se rovná pětině všech velvyslanců. Podle poslankyně ODS Jany Černochové je takový krok pár měsíců před volbami nepřijatelný. „Je to hazard s českou diplomacií od vlády, která nemá většinu ve Sněmovně a dávno ztratila důvěru veřejnosti,“ reagovala Černochová.
03.06.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (720 článků)

Duka je podezírán, že se podbízí mocným, přesto dopis papeži nepodpořím, oznámil disident Kroupa a přidal důvody

 
Někdejší předseda ODA, filozof a disident Daniel Kroupa se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke kauze, která v současné době hýbe katolickou církví v Česku. Katoličtí aktivisté totiž dopisem žádají papeže Františka, aby neprodlužoval mandát kardinálu Dominiku Dukovi. Za Duku se pak jiní katolíci postavili, mimo jiné orodovat u papeže chce i prezident Miloš Zeman.
17.02.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1136 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Klaus se Schwarzenbergem odmítli akci velvyslanců na podporu festivalu homosexuálů

 
Prezident Václav Klaus v pondělí zareagoval na polemiky, které způsobil plánovaný festival Prague Pride. Klaus se ztotožnil se stanoviskem ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09), který se pozastavil nad skutečností, že konání festivalu k právům homosexuálů vyjádřilo podporu 13 velvyslanců v ČR. Oba politici soudí, že prohlášení velvyslanců je nadbytečné a kontraproduktivní.
08.08.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Karel Schwarzenberg (4053 článků)

Klaus se OSTŘE pustil do 13 velvyslanců, kvůli petici za POCHOD GAYŮ

 
Prezident Václav Klaus v pondělním prohlášení ostře zkritizoval petici 13 velvyslanců k chystané akci Prague Pride. Vyjádření velvyslanců považuje za bezprecedentní vměšování do vnitropolitických záležitostí a v této věci podporuje názor ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga (TOP 09).
08.08.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Karel Schwarzenberg (4053 článků)

Schwarzenberg: Spor o posty velvyslanců může trvat rok či dva

 
Spor o jmenování velvyslanců mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem může trvat i rok či dva. Dohoda o jmenování velvyslanců se zatím neblíží, v rozhovoru pro server iDNES.cz to dnes řekl ministr Schwarzenberg. 
27.04.2013 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4053 článků) , Miloš Zeman (27376 článků)

Češi požádají některé země o schválení velvyslanců! Možná jde i o Klausovou a Remka

 
Česká diplomacie bude žádat pro několik navržených velvyslanců schválení hostitelské země, takzvaný agrément. Jde o návrhy velvyslanců, kteří čekali na ukončení procesu svého schválení často již takřka rok. Uvedl to ředitel zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček.
13.08.2013 21:40 |

podobné články

Pekarová: Čistka velvyslanců? Vláda rozvrací ambasády. Role Hradu

 
Výměnu velvyslanců by měl v nadcházejícím týdnu řešit zahraniční výbor Sněmovny. Vláda totiž v týdnu odvolala 21 velvyslanců a u většiny z nich v utajeném režimu vybrala jejich nástupce. Krok vlády kritizuje opozice.
06.06.2021 20:25 |

podobné články

Justin Bieber obětí šikany

 
Mladý zpěvák Justin Bieber se prý stal obětí šikany ze strany 12-ti letého chlapce. Zajímavé, když měl za zády bodyguardy… Šestnáctiletý zpěvák Justin Bieber se prý, v rodné Kanadě, stal obětí šikany. 12-ti letý chlapec ho  pronásledoval a poté, co ho Justin požádal aby přestal, nešetřil hanlivými slovy. Ovšem naštvaný chlapec nenechal celý incident jen [...]
19.10.2010 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1587 článků)

MŠMT rozšířilo opatření k řešení šikany a kyberšikany

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozšířilo a zpřesnilo opatření k řešení šikany a kyberšikany ve školách. Kromě dotačního programu pro rok 2017 ve výši dvaceti milionů korun proto MŠMT aktualizovalo Metodický pokyn k prevenci a řešení šikany ve školách a školských zařízeních.
04.09.2016 17:15 |

podobné články

Tchyně útočí na obviněnou matku

 
Pohřeb dvou zavražděných dětí z Hodonínska se blíží. S Lucinkou (†2) a Jarkem (†7) se vesnice rozloučí zítra odpoledne. Jejich matku (29), obviněnou z dvojnásobné vraždy, poslal soudce do vazby. A atmosféra v rodině houstne: Tchyně tvrdí, že žena se o děti špatně starala!
21.05.2009 05:10 |

podobné články

Salačová z Rathova případu zvažuje, že se stane spolupracující obviněnou

 
Podnikatelka Ivana Salačová, která jako jediná z jedenácti stíhaných v kauze poslance a exhejtmana Davida Ratha doznala vinu, zvažuje variantu stát se spolupracující obviněnou. Nabízí se jí i novinka v podobě institutu dohody o vině a trestu. Deníku Právo to řekl její advokát Vojtěch Vaverka.
08.08.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4621 článků)

Soud propustil z vazby další obviněnou v aféře exhejtmana Ratha

 
Už jen tři hlavní aktéři kauzy Rath zůstávají ve vazbě. Soud dnes propustil z vazby domů obviněnou členku představenstva společnosti ML Complet Lucii Novanskou.
16.10.2012 17:50 |

podobné články

Zeman oroduje u papeže za Duku: „Čestný člověk, neochvějný bojovník za pravdu“

 
Po aktivistech, kteří papeže Františka vyzvali k odvolání kardinála Dominika Duky, se nyní oficiálně vyjádřil i prezident Miloš Zeman - do Vatikánu poslal dopis pro jeho Svatost Františka, aby se za Duku otevřeně postavil a přinesl „své osobní svědectví o působení našeho statečného spoluobčana Dominika Duky“, kterého kritici označují za původce údajného „nahnědnutí církve“.
01.03.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků) , Dominik Duka (1136 článků)

Zeman měl na Hradě čínskou návštěvu. Nové ambasadory má i Norsko a Finsko

 
Čínu v Česku od čtvrtka zastupuje nový velvyslanec Čang Ťien-min. Na Pražském hradě od něj přijal pověřovací listiny prezident Miloš Zeman. V minulosti vedl na čínském ministerstvu zahraničních věcí odbor pro tlumočení, vyslán byl také na čínskou ambasádu do Spojených států. Podle sinologů z portálu Sinopsis.cz působil jako tlumočník čínských prezidentů či premiérů. Označují ho za zkušeného profesionála, který má za úkol uklidnit situaci po skandálech spojených se společností CEFC. Zeman zároveň přijal pověřovací listiny od nových velvyslanců Norska, Finska a Polska.
13.09.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)