Článek

Zeman podepsal odklad sociálních odvodů pro firmy

 
Firmy budou moci odložit úhradu sociálních odvodů za květen až červenec, a to na říjen. Z dluhu zaplatí pětinu obvyklého penále za podmínky, že odvedou pojistné, které musí hradit jejich zaměstnanci. Návrh zákona, který to předpokládá, podepsal ve čtvrtek prezident Miloš Zeman, informoval jeho mluvčí. Možnost odkladu odvodů má podle vlády posílit likviditu zaměstnavatelů, které postihla koronavirová krize.
21.05.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)
Podobné články

Senát projedná ošetřovné pro rodiče a odklad sociálních odvodů

 
Senát dnes rozhodne o prodloužení ošetřovného pro rodiče. Schvalovat bude odklad úhrady sociálních odvodů pro firmy. Projedná rovněž prodloužení některých lhůt přípravy návrhu státního rozpočtu na rok 2021 kvůli dopadům epidemie koronaviru na ekonomiku.
20.05.2020 06:15 |

podobné články

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (966 článků)

Senátoři kývli na ošetřovné do konce června, i když děti nepůjdou do škol. Zelenou má i odklad odvodů

 
Nárok na ošetřovné budou mít dál i rodiče, kteří nepošlou kvůli zdraví či jiným omezením své děti do otevíraných škol a školek. Vládní návrh schválil Senát, čeká už jen na podpis prezidenta Miloše Zemana. Horní komora také kývla na předlohu, podle které by firmy mohly odložit na říjen úhradu sociálních odvodů za květen až červenec. Z dlužné částky by platily pětinu obvyklého penále za podmínky, že odvedou pojistné, které musí hradit jejich zaměstnanci.
20.05.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR informuje o Týdnu sociálních služeb

 
V pondělí 5. 10. 2015 byl zahájen Týden sociálních služeb pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, jenž se koná letos již po sedmé. Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, setkávání se a odborných diskuzí, hlavní cíl však zůstává stejný: akcentování a zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti. K Týdnu sociálních služeb, během kterého proběhnou konference, kongresy, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, se přihlásily stovky zařízení poskytujících sociální služby po celé ČR.
06.10.2015 15:31 |

podobné články

Zeman podepsal rozpočet, schodek bude 40 miliard

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podepsal státní rozpočet na příští rok. Rozpočet počítá se schodkem 40 miliard korun, což je proti letošnímu schválenému deficitu o deset miliard korun méně. Prezident také svým podpisem odsouhlasil odklad zavedení elektronické neschopenky na rok 2020. Podepsal totiž zákon, který ve čtvrtek schválil Senát.
20.12.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Zeman podepsal vládě nová opatření i 300 miliard schodku. Změna se dotkne nájmů

 
Pero prezidenta Miloše Zemana se dnes nezastavilo. A vláda může slavit. Řada protikoronavirových opatření, se kterými přišla, dostala ve čtvrtek prezidentovým podpisem oficiálně zelenou. Zeman mimo jiné odsouhlasil, že schodek státního rozpočtu se letos zvýší na 300 miliard korun. Částka, která původně činila 40 miliard, musela být navýšena kvůli současné pandemii. Prezident také podepsal odklad nájmů pro firmy i běžné lidi a částečné uvolnění požadavků na očkování. Hlavní hygienik navíc nově bude muset mít lékařské vzdělání.
23.04.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků) , Pero Pero (1 článek)

Potřebují peníze. Odsuňte podnikatelům odvody DPH a zůstanou jim miliardy, radí experti

 
Ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20 navrhují novelu zákona, která by podnikatelům umožnila odklad odvodu daně z přidané hodnoty (DPH) minimálně do ledna 2021. V tiskové zprávě uvedli, že měsíčně se na DPH průměrně vybere 60 miliard korun a odklad by tyto peníze nechal podnikatelům, kteří tak mají mít více peněz na placení závazků a dalších věcí. Jde o jinou skupinu odborníků než tým Národní ekonomické rady vlády (NERV), jejíž činnost ve čtvrtek obnovila vláda.
11.04.2020 16:50 |

podobné články

Odklad elektronických receptů se nekoná. Od ledna 2018 jsou pro lékaře povinné, ale...

 
Vláda Andreje Babiše (ANO) podle očekávání ve Sněmovně nepodpoří odklad povinných elektronických receptů. O postoji kabinetu informovala ČTK mluvčí vlády Barbora Peterová. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) před jednáním novinářům řekl, že plánuje změnu systému a nechce rok za nedodržování zákona lékaře pokutovat. Odklad povinných elektronických receptů navrhují Senát a poslanci ODS.
22.12.2017 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18485 článků) , Vojtěch Adam (740 článků) , Adam Vojtěch (587 článků) , Barbora Peterová (30 článků)

Vláda chce odložit převod sociálních služeb na kraje

 
Vláda bude spolu s hejtmany usilovat o odklad převodu sociálních služeb ze státu na kraje. Po jednání kabinetu s představiteli Asociace krajů ČR to uvedli premiér Jiří Rusnok a šéf asociace Michal Hašek. Kraje měly dostat sociální služby na starost od příštího roku. I bývalá ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) takovýto odklad navrhovala.
19.07.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Michal Hašek (2396 článků) , Jiří Rusnok (1879 článků) , Jiří Rusnok (702 článků)

Odklad státních maturit ve Sněmovně neprošel, prý jde o přílepek

 
Odklad státních maturit o dva roky poslanci odmítli ve středu schválit. Poslanec Ivan Ohlídal (ČSSD) odklad přidal jako pozměňovací návrh k nesouvisejícímu kompetenčnímu zákonu. Sněmovna zákon přijala, ale bez části týkající se maturit. Někteří poslanci upozorňovali na to, že Ohlídalův pozměňovací návrh vykazuje znaky klasického "přílepku", tedy změny přidané do naprosto nesouvisejí normy.
17.06.2009 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ohlídal (13 článků)

Lihoviny a cigarety zdraží, prezident Zeman podepsal zvýšení daní

 
Spotřební daň z tabákových výrobků a lihovin se od příštího roku zvýší, vzroste i zdanění loterií. Poplatek za vklad do katastru nemovitostí se zdvojnásobí na 2 000 korun. Vládní daňový balíček, který daně a poplatek zvyšuje, dnes v Lánech podepsal prezident Miloš Zeman za přítomnosti ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO). Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman dnes podepsal i další zákony včetně zvýšení rodičovského příspěvku. Chtěl na jeho podpis pozvat ministryni sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), ale protože podpořila senátní verzi zákona, neučinil tak. Cokoli vychází ze Senátu, je ďábelské, je přesvědčen prezident.
19.12.2019 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Klausová může balit, Zeman podepsal její vyslání do Bratislavy

 
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal pověřovací listinu nastupující velvyslankyně na Slovensku Livie Klausové. Žena jeho předchůdce Václava Klause ho před prezidentskou volbou podpořila v kampani. Zeman ji do funkce prosazoval přes odpor tehdejšího ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, který mu byl v souboji o prezidentský úřad nejvážnějším soupeřem. Kromě Klausové dnes Zeman podepsal i listiny dvou nerezidentních velvyslanců; Pavla Mikeše pro Kongo a Petra Kopřivy pro Paraguay, oznámila Zemanova mluvčí Hana Burianová.
05.11.2013 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9881 článků) , Livia Klausová (327 článků) , Karel Schwarzenberg (3894 článků) , Miloš Zeman (23869 článků) , Petr Václav (852 článků)

Odklad splátek úvěrů a hypoték podpořil i Zeman, lidé a firmy o něj musí požádat

 
Lidé i firmy budou moci v souvislosti s epidemií koronaviru přerušit buď na tři, nebo na šest měsíců splácení úvěrů a hypoték. Délku přerušení, o které by museli požádat, by si mohli vybrat. Moratorium zavádí vládní návrh zákona o některých opatřeních při splácení úvěrů, který ve čtvrtek ve zrychleném režimu schválil Senát a v pátek podepsal prezident Miloš Zeman. A s cennými papíry s delší splatností bude po podpisu hlavy státu moci obchodovat ČNB. Senát schválil rozšíření jejích možností.
16.04.2020 19:10 |

podobné články

Poslanci schválili zákon, kterým chtějí bojovat s daňovými úniky, Zeman ho hned podepsal

 
Sněmovna podle očekávání schválila senátní verzi novely zákona o DPH, která má za cíl boj s daňovými úniky. Senátoři navrhli roční odklad zavedení daně 21 procent na prodej stavebních pozemků a změkčení podmínek pro nově zavedené kontrolní hlášení u DPH. Pro hlasovalo 137 z přítomných 169. Prezident Miloš Zeman zákon ještě v pondělí podepsal.
22.12.2014 12:00 |

podobné články

České obce si mohou oddychnout, peníze z hazardu dostanou...

 
Senát dnes podle očekávání schválil rozdělení odvodů z hazardu mezi stát a obce, kterým má zůstat poplatek z hracích automatů. Loterijní firmy by také už neměly mít právo svévolně nakládat s částí odvodu z hazardu.
08.12.2011 20:05 |

podobné články

Toto vše dnes prezident Miloš Zeman podepsal

 
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik zákonů. Mezi nimi je například roční odklad poznávacích značek aut na přání či zákon o elektronických komunikacích. Další zákony řeší pokuty za neoprávněné získání bezplatné emisní povolenky a uchovávání mzdových a důchodových listů pracovníků. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
06.11.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Zeman podepsal odklad splátek úvěrů a hypoték

 
Prezident Miloš Zeman podepsal v pátek zákon, který umožňuje odložit splácení některých úvěrů v souvislosti s pandemií covid-19. Informoval o tom mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.
17.04.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Zeman podepsal odklad splátek úvěrů a hypoték

 
Prezident Miloš Zeman podepsal v pátek zákon, který umožňuje odložit splácení některých úvěrů v souvislosti s pandemií covid-19. Informoval o tom mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.
20.04.2020 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Prezident podepsal odklad nájmů i vyšší schodek rozpočtu

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podepsal další sérií zákonů, jimiž chce vláda bojovat proti ochabnutí ekonomiky v souvislosti s koronavirem. Zeman podpisem souhlasil se zvýšením schodku rozpočtu na tento rok na 300 miliard korun a také s opatřením, které nájemce chrání před výpovědí v případě, že nebude několik měsíců platit nájem.
23.04.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)