Článek

Zeman označil heslo Black Lives Matter za rasistické

 
Heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) je podle českého prezidenta Miloše Zemana rasistické. Zeman to uvedl v úterý při návštěvě v rezidenci amerického velvyslance při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA. Zeman dodal, že záleží na všech životech. Kritizoval také názorové vůdce spojené s protesty. Uvedl, že nepotřebuje žádné nové velké bratry, kteří mu budou říkat, jaké hodnoty by měl zastávat.
30.06.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků) , Matter Matter (61 článků)
Podobné články

Black Lives Matter počesku? Romský problém, má jasno aktivistka. A své řekla i k Zemanovi

 
Aktivistka Johanna Nejedlová, spoluzakladatelka spolku Konsent, se vyjádřila k hnutí Black Lives Matter, které žádá revizi „problematických“ filmů a seriálů. Například filmú Jih proti Severu či Forrest Gump. „Je dobré přemýšlet nad tím, co lidem na těchto filmech vadí,“ uvedla ve čtvrtečním Rozstřelu na webu iDNES.cz. I když v České republice prý systémový rasismus nepozoruje. V českém kontextu, podle ní, by se heslo Black Lives Matter mělo týkat romského problému.
04.07.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (61 článků)

Rasismus! Zeman oběhl svět slovy o černoších v USA. A toto způsobil

 
Projev prezidenta Miloše Zemana na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA vzbudil v zahraničí reakce. Obzvlášť pak u tiskové agentury AFP. „Český prezident Miloš Zeman 30. června Miloš Zeman popsal slogan ‚Black lives matter‘ jako rasistický. To se stalo 11 dní potom, co Evropský parlament hnutí Black lives matter silně podpořil a vyzval unijní státy, aby přijaly cíle hnutí,“ zněla přejatá zpráva AFP na webu The Straits Times. Hnutí Black lives matter je prý antirasistické a velmi mírumilovné.
01.07.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Syn Muhammada Aliho: Trump je dobrý prezident. Black lives matter? Ďáblové, teroristé, sejmout je

 
Muhammad Ali junior, tedy syn legendárního boxera, poskytl deníku New York Post rozhovor k příležitosti čtvrtého výročí jeho otce. „Myslím, že Trump je dobrý prezident. Můj otec by ho podporoval. Trump není rasista, je pro lidi. Demokrati jsou ti, kdo nejsou pro lidi a kdo jsou rasisti,“ pověděl Ali. „Souhlasím s mírovými protesty, ale Antifa potřebuje zabít každého. Black Lives Matter není pokojný protest. Antifa to tak nikdy nechtěla. Všechny bych je sejmul,“ vzkázal k hnutí Black lives matter. Prý se nijak neliší od muslimských teroristů.
22.06.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad Ali (33 článků) , Matter Matter (61 článků) , Ali Ali (193 článků) , Ali Ali (6 článků)

Teroristka. A jiní výtečníci. Amerika objevuje, kdo stojí za Black Lives Matter

 
Americký server Heritage.org přišel s článkem, který rozkrývá zakladatele hnutí Black lives matter. „V posledních 17 letech jsme byli svědky toho, že se šampion bolívarské revoluce zasloužil o demokracii a vytvořil férový a transparentní volební systém, uznávaný jako jeden z nejlepších na světě,“ míní jedna ze zakladatelek hnutí. „Narušíme strukturu nukleární rodiny, jak je obvyklá na Západě,“ psalo se v cílech hnutí Black lives matter na jejich vlastních webových stránkách. Objevila se též zajímavá reportáž Fox news, která upozornila na teroristickou minulost spolupracovnice hnutí.
14.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (61 článků)

Minář, pišišvor v hnědém svetru. Black Lives Matter? Největší rasismus! A podnět pro Radu ČT... Stonjeková řádila u Xavera

 
Black Lives Matter je rasistické heslo a ego Mikuláše Mináře z Milionu chvilek nebezpečně narostlo, míní komentátorka Karolína Stonjeková. Stávající vedení Prahy v čele s pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem podle ní hlavnímu městu škodí.
26.06.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (61 článků)

Klečet je hloupé! Aktivista Cemper odmítl i heslo Black Lives Matter

 
Novinář a ekologický aktivista Jan Cemper se na svém facebookovém profilu vyjádřil k hnutí Black Lives Matter, které vzniklo ve Spojených státech a upozorňuje na případy zvýšeného policejního násilí, rasové nerovnosti a systematického rasismu vůči černochům.
02.07.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (61 článků)

Heslo Black Lives Matter i v Praze? Ivan Vyskočil zmateně pobíhá: Před kým mám pokleknout? Komu se omluvit?

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Události kolem hnutí Black Lives Matter se rozhodl v dnešním Nedělním ránu okomentovat oblíbený herec Ivan Vyskočil. Žasl nad nedávnou demonstrací v Praze, která se i tam pod tímto heslem konala a neméně užasle se ptá: „Před kým mám pokleknout?!“. Pochválil prezidenta Zemana a doslova řekl: „Prezident se opět projevil jako chlap, který se nebojí říct svůj názor.“ Zmínil „aktivisty, co se serou do politiky“. A opět nešetřil ani své kolegy ze Švandova divadla. Na závěr varuje před „novými pořádky“.
05.07.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (242 článků) , Ivan Vyskočil (241 článků) , Matter Matter (61 článků)

Zeman na americké ambasádě opět přiložil pod kotel: Hlupáci. Ten slogan Black lives matter je rasistický

 
Prezident Miloše Zeman se na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA, vyjádřil k heslu Black Live Matter- označil jej za „rasistické“. Zároveň se pustil do kritiky názorových vůdců spojených s protesty, informuje server iDNES.cz.
30.06.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků) , Matter Matter (61 článků)

Black Lives Matter dorazilo do Česka: Vandal v Praze posprejoval sochu Churchilla

 
Protesty proti rasismu Black Lives Matter se dostaly i do Česka a přinesly s sebou i vandalismus. V Praze totiž někdo posprejoval sochu Winstona Churchilla na stejnojmenném náměstí. Incidentem se na místě zabývá policie.
11.06.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (156 článků) , Matter Matter (61 článků)

Black Lives Matter? Snad skončí jako Hitler, doufá publicista Schmarcz

 
Konzervativní publicista Martin Schmarcz vidí jistou paralelu mezi hnutím Black Lives Matter nebo Rebelií proti vyhynutí – Extinction Rebellion – a Adolfem Hitlerem.
21.06.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (732 článků) , Matter Matter (61 článků)

Vích (SPD): Slogan Black Lives Matter je rasistický, ale sluníčkářům to nevadí

 
V USA se nedávno živelně rozjelo hnutí Black Lives Matter (BLM). Přenáší se i do Evropy. Prostě rasismus naruby.
06.07.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (61 článků)

Schwarzenberg se postavil Zemanovi. Jde o černochy

 
Slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že heslo Black Lives Matter je „rasistické“, budí emoce. Zatím nejznámější politik, který se proti jeho slovům ohradil, je čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. „Pane prezidente, opět jste šlápl důkladně vedle,“ vzkazuje na svém facebooku hlavě státu a připomíná, jak toto heslo vlastně vzniklo.
01.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3917 článků) , Miloš Zeman (23976 článků) , Matter Matter (61 článků)

Šok: Všichni za Zemanem! Ano, i z opozice. Jde o včerejší výbušná slova

 
ANKETA Prezident Miloš Zeman označil heslo Black Lives Matter (na černých životech záleží, pozn. red.) za rasistické, protože záleží na všech životech, nejen těch černých. Zeptali jsme se politiků, zda s prezidentem souhlasí. To se potvrdilo ve všech odpovědích. Zazněla i obava z rozpoutání občanské války v USA, či dokonce srovnání aktivistů s nacisty.
01.07.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků) , Matter Matter (61 článků)

Blb Zeman! Nebo skvělý Zeman? Opět horko, kvůli USA

 
Miloš Zeman na půdě ambasády Spojených států v Praze prohlásil, že heslo „Black Lives Matter“ neboli „Na životech černochů záleží“ je rasistické, protože každý lidský život je důležitý, nikoli jen životy černochů. Svým výrokem prezident opět vyvolal živou diskusi, ve které byl např. označen za „blba“.
01.07.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Black Lives Matter: Dolejš sdílel FOTO, kterým chce zavřít ústa kritikům protestů

 
Komunista Jiří Dolejš vyložil, jak se to podle jeho názoru má s hnutím Black Lives Matters, neboli Na životech černochů záleží. Předložil návod „pro ty pomalejší v chápáni“.
04.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (498 článků) , Matter Matter (61 článků)

Kalousek „ukradl“ ve Sněmovně ceduli „All Lives Matter“. Třikrát

 
Miroslav Kalousek v Poslanecké sněmovně rušil projev poslance Lubomíra Volného. Třikrát mu odcizil transparent All Lives Matter, který si Volný přinesl. Postěžoval si na to Václav Klaus na Twitteru. „Můžete mi vysvětlit - co je na tomto hesle rasistického či nehumánního. Či na jakých životech tedy nezáleží?“ ptal se předseda Trikolóry.
07.07.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9936 článků) , Miroslav Kalousek (7061 článků) , Matter Matter (61 článků)

Ve Sněmovně bylo veselo. Kalousek bral a zahazoval poslanci Volnému transparent All Lives Matter

 
Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek v úterý narušil vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného (zvolený za SPD), který si přinesl k řečnickému pultíku transparent All Lives Matter (Na všech životech záleží). Kalousek mu jej od pultíku opakovaně odnesl.
07.07.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7061 článků) , Matter Matter (61 článků)

Mela ve Sněmovně: Kalousek vyhazoval transparent, Volný chtěl podpořit Zemana

 
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se v úterý postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
07.07.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků) , Matter Matter (61 článků)

Pehe: Zeman a černoši v USA? Je to starý, bílý muž, který vylezl z Lán

 
Komentátor Thomas Kulidakis a politolog Jiří Pehe se vyjádřili ke slovům prezidenta Miloše Zemana, která pronesl při příležitosti oslavy na ambasádě Spojených států amerických. Hlava státu hovořila o hnutí Black Lives Matter neboli Na černošských životech záleží. Zeman se domnívá, že motto je rasistické, protože záleží na všech lidských životech.
01.07.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (423 článků) , Miloš Zeman (23976 článků) , Black Thomas (1 článek) , Matter Matter (61 článků)