Článek

Zeman ocenil odvahu Cichanouské, opozici popřál vítězství v boji s diktátorem

 
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská se v úterý setkala na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Ten jí podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka vyjádřil osobní podporu.
08.06.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)
Podobné články

Zeman podpořil vůdkyni běloruské opozice. Popřál jí úspěch v boji s posledním evropským diktátorem

 
Prezident Miloš Zeman vyjádřil dnes představitelce běloruské opozice Svjatlaně Cichanouské osobní podporu a ocenil její odvahu. Opozici popřál vítězství v boji s posledním evropským diktátorem. Po přijetí na zámku v Lánech to  na twitteru  uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
08.06.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)

Cichanouská si užívá Česka s ochrankou: Zemanovo přání a Havlův dopis i chlebíčky u Havlové

 
Prezident Miloš Zeman vyjádřil představitelce běloruské opozice Svjatlaně Cichanouské osobní podporu a ocenil její odvahu. Opozici popřál vítězství v boji s posledním evropským diktátorem. Po přijetí na zámku v Lánech to na twitteru uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Setkala se i s Dagmar Havlovou a mluvily spolu o jejím muži, bývalém prezidentovi ČR. Jeho poslední dopis prý patřil běloruským disidetům. Na stole nechyběly chlebíčky. Sešla se i s premiérem Andrejem Babišem (ANO), probírali i osud adrženého novináře Ramana Prataseviče. Návštěvu Cichanouské doprovázejí zpřísněná bezpečnostní opatření. I když na ni neměla automatický nárok, policie jí přidělila ochranku.
08.06.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků) , Miloš Zeman (25614 článků) , Alexandr Lukašenko (193 článků) , Vít Rakušan (151 článků) , Ivan Ivan (1929 článků)

Rivalka Lukašenka už je v Praze: Řeší vězněného Prataseviče, pomoc studentům přislíbila univerzita

 
Prezident Miloš Zeman vyjádřil představitelce běloruské opozice Svjatlaně Cichanouské osobní podporu a ocenil její odvahu. Opozici popřál vítězství v boji s posledním evropským diktátorem. Po přijetí na zámku v Lánech to na twitteru uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Přední tvář běloruské opozice Svjatlana Cichanouská přicestovala v neděli do Česka na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), se kterým se vydala na Karlův most. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima jí přislíbil pomoc běloruským studentům. Cichanouská bude v Česku do 10. června.
04.06.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Vystrčil: Návštěva Cichanouské? Úspěch. Připojíme se k sankcím

 
Hostem Týdne v politice České televize byl předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil (ODS). Hovořilo se nejen o zmrazení platů ústavních činitelů, ale i o návštěvě běloruské opoziční lídryně Svjatlany Cichanouské a o covid pasech.
14.06.2021 07:30 |

podobné články

Zeman se hrbil před diktátorem, říká Kalousek o jednání s Putinem

 
Za hrbení před diktátorem označil exministr Kalousek schůzku Miloše Zemana s Vladimirem Putinem v Moskvě. Miroslava Němcová označila Zemanovu cestu za podporu Putinova kultu, našli se však i zastánci, kteří Zemanovo jednání kvitovali. Třeba komunista Kováčik.
10.05.2015 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3628 článků) , Miroslava Němcová (1627 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Pražský arcibiskup Duka ocenil papežovu duchovní odvahu odstoupit

 
Pražský arcibiskup Dominik Duka ocenil duchovní odvahu papeže Benedikta XVI. k odstoupení z úřadu. Kardinál Duka rovněž poděkoval papeži za jeho službu pastýře církve a za příspěvek k porozumění církvi v Česku. Vzpomenul jeho návštěvu Česka v roce 2009. Duka v prohlášení České biskupské konference ČTK sdělil, že o rozhodnutí papeže se dozvěděl dnes. 
11.02.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1090 článků)

Lídr turecké opozice nazval Erdogana diktátorem. Bude platit pokutu

 
Pokutu ve výši 50 000 tureckých lir (přes 400 000 Kč) musí zaplatit šéf největší turecké opoziční strany za to, že se svými výroky dopustil urážky prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Rozhodl o tom dnes civilní soud v Ankaře. Předseda Lidové republikánské strany (CHP) Kemal Kiliçdaroglu letos v lednu nazval Erdogana „nepovedeným diktátorem“. Jeho trestní stíhání ale prokuratura zamítla. Informoval o tom Reflex.cz.
14.07.2016 22:20 |

podobné články

Trump pohrozil Venezuele sankcemi: Prezident Maduro sní o tom být diktátorem

 
Americký prezident Donald Trump hrozí Venezuele ekonomickými sankcemi. Jejího prezidenta Nicoláse Madura označil za špatného vůdce, který sní o tom, že bude diktátorem. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP.
18.07.2017 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5711 článků)

Prezident Zeman se ozval nemocnému Gottovi: Popřál mu brzké uzdravení!

 
Nemocného Karla Gotta (76) podpořil v boji s rakovinou mízních uzlin také prezident Miloš Zeman (71). „Popřál jsem mu, aby se brzy uzdravil, a pogratuloval k ocenění Český slavík,“ řekl Zeman v Prezidentském Pressklubu na Frekvenci 1.
08.12.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6315 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Uspořádat akci na mou podporu? To chce odvahu! Zeman byl nadšený ze zelených karet

 
Miloš Zeman si v sobotu pořádně hověl. Stovky lidí mu totiž v Praze na Hradčanském náměstí přišly vyjádřit podporu. Po vzoru jeho odpůrců si příznivci vzali do rukou karty, ale zelené barvy. Prezident ocenil odvahu organizátorů akci uspořádat právě v hlavním městě Česka. Praha byl totiž jediný kraj, kde v prezidentských volbách zvítězil jeho protikandidát Karel Schwarzenberg.
07.03.2015 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4009 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

„Přijedu i za sto let.“ Zeman popřál Slovákům lásku a štěstí, sklidil mohutný potlesk

 
Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazili na Slovensko oslavit tamní výročí vzniku Československa. Slováci ho slaví o dva dny později po Češích u příležitosti podpisu Martinské deklarace. Zatímco Babiš odletěl v úterý ráno, Zeman už v pondělí večer. Sešli se při slavnostním ceremoniálu a položili věnec k pamětní desce na místě, kde byla deklarace schválena. Zeman v projevu popřál Slovákům lásku, štěstí a šťastnou budoucnost. Opakovaně sklidil mohutný potlesk a avizoval, že dorazí i za sto let.
30.10.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Ať vás nespolkne bruselská velryba, popřál Sobotka novým europoslancům

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sešel se 14 nově zvolenými europoslanci v Hrzánském paláci. "Popřál jsem jim hodně štěstí a hlavně to, aby je nespolkla ta bruselská nebo štrasburská velryba a nevyvrhla je až za pět let, ale aby si dokázali udržet kontakt s každodenní realitou doma v České republice," popřál Sobotka novopečeným evropským zákonodárcům. Narážel tím na kritizovaná dvě sídla Evropského parlamentu v Bruselu a ve Štrasburku.
02.06.2014 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků)

VIDEO: „Mějte se rádi. A když to nepůjde...“ Tomio Okamura popřál k Vánocům

 
Lídr SPD Tomio Okamura popřál na svém facebookovém profilu všem spoluobčanům a přátelům krásné vánoční svátky. Popřál hodné děti, hodné rodiče i hodně peněz. A přál si, aby se lidé měli rádi. A pokud to není možné, aby se alespoň tolerovali.
24.12.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2543 článků)

V Bělorusku panuje hrozná situace, míní Trump. Rivalka Lukašenka chce generální stávku

 
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že v Bělorusku po prezidentských volbách zpochybňovaných opozicí panuje hrozná situace, kterou Spojené státy bedlivě sledují. Washington přitom už dříve vyzval Minsk k respektování občanských svobod lidí protestujících proti znovuzvolení dlouholetého prezidenta Alexandra Lukašenka a vyzval režim v postsovětské zemi k dialogu s občanskou společností. Štáb Svjatlany Cichanouské podle Interfaxu vyzval ke generální stávce za odstoupení Lukašenka. Některé podniky již stávkují.
17.08.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5711 článků) , Alexandr Lukašenko (193 článků) , Washington Washington (102 článků) , Washington Washington (102 článků)

Premiér Sobotka ocenil ve Žďáru odvahu zavražděného studenta i policii

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) při dnešní návštěvě žďárské obchodní akademie ocenil postup policie i záchranářů při úterním útoku psychicky nemocné ženy na studenty. Chování studenta, který utrpěl smrtelné zranění, když šel na pomoc napadené spolužačce, označil za statečný čin, který si nepochybně zaslouží vyznamenání. Hodinu před polednem uctil u školy památku zavražděného prezident Miloš Zeman, mlčky zapálil svíčku.
17.10.2014 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Prezident Zeman zahájil setkání Strany práv občanů a popřál jí úspěch do podzimních voleb

 
Prezident Miloš Zeman dnes vystoupil na setkání předsedů místních organizací Strany práv občanů v pražském Top Hotelu Praha. Straně popřál v několikaminutovém proslovu úspěch do voleb do Senátu i v komunálních volbách. Zeman je čestným předsedou strany, která dříve nesla název Strana práv občanů - zemanovci.
30.08.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)

Cameron oťukával se Zemanem změny v unii, prezident mu popřál úspěch

 
Prezident Miloš Zeman plně podporuje reformní snahy britského premiéra Davida Camerona. Předsedovi britské vlády to Zeman řekl na Pražském hradě. Podle Zemana bude prosazení změn ve fungování Evropské unie, zejména v otázce subsidiarity, tedy zachování rozhodovacích procesů na národní úrovni, velmi těžkým bojem s byrokraty EU. Šéfovi britských konzervativců v prosazování reformy Zeman popřál úspěch. Cameron mu za to poděkoval.
22.01.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (210 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Erdogan byl unaven, neměl moc co nabídnout, a stejně roznesl opozici už v prvním kole. Další zajímavosti z tureckých voleb

 
Turecko po volebním vítězství Recepa Tayyipa Erdogana vstupuje do prezidentského systému. Co čeká opoziční politiky a kurdskou menšinu? Novinářka a odbornice na Turecko Tereza Engelová ve Dvaceti minutách Radiožurnálu promluvila o tom, zda se Erdogan stane diktátorem, jak se mnozí obávají.
26.06.2018 20:00 |

podobné články

Přeji vám život plný rizik, bitev a vítězství! Prezident Zeman pronesl trochu netradiční vánoční přání

 
Prezident Miloš Zeman krátce promluvil k posluchačům Frekvence 1. Redaktorovi doporučil, aby trochu myslel. Pokud možno vlastní hlavou, přičemž ho v té chvíli po hlavě pohladil. Občanům pro rok 2017 Zeman popřál nebezpečný život, život plný rizik, plný bitev a plný vítězství.
25.12.2016 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)