Článek

Zeman nechce Lipavského za ministra zahraničí: Chtěl po něm, ať odstoupí

 
Prezident Miloš Zeman na dnešním dopoledním jednání v Lánech doporučil Janu Lipavskému (Piráti), aby odstoupil z kandidatury na ministra zahraničí v nové vládě Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN. Uvedlo to rádio Frekvence 1 s odkazem na dva zdroje obeznámené s jednáním. Vyjádření designovaného premiéra Petra Fialy (ODS), předsedy Pirátů Ivana Bartoše a Lipavského ČTK shání.
07.12.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)
Podobné články

A teď je odpovědnost za Lipavského na Fialovi. Novinář z ČT spekuluje o dohodě, která za tím může být

 
Prezident Miloš Zeman v pátek jmenuje vládu včetně sporného kandidáta na ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti), po schůzce v Lánech to tisku oznámil designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Prezident tím rezignoval na možnost pomoci nové vládě stát se přijatelnou i pro své odpůrce, zní na sociálních sítích některé z reakcí známých jmen. Nechce se jim věřit, že by si Zeman za takový ústupek nekladl podmínky. Fiala si je snad dobře vědom toho, že výsledky ministrování Lipavského si odteď bere na triko.
13.12.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)

Průšvih: Měl srandu z Lipavského cesty na Ukrajinu. A přišel Veselovský

 
Horké chvíle zažívá v posledních hodinách poslanec Patrik Nacher (za ANO) za svůj sarkastický komentář ohledně cesty ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajinu. „Bomba, která změní situaci,“ pobavil se Nacher po oznámení cesty Lipavského, jejímž cílem má být vyjádření podpory územní jednoty a suverenity Ukrajiny. Mnoho komentátorů však na podobný humor naladěno nebylo. „Teda to je trapný,“ ozvalo se od novináře Respektu a začaly se přidávat známé tváře české žurnalistiky včetně Martina Fendrycha, Martina Veselovského, Jindřicha Šídla či moderátorky ČT Světlany Witowské. Nacher nakonec zablokoval možnost diskuse.
06.02.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (389 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2408 článků) , Tomáš Jirsa (94 článků) , Alexandr Vondra (1343 článků) , Jan Hamáček (3327 článků) , Marian Jurečka (957 článků)

Zeman prý nechce jmenovat Lipavského ministrem. Nic o tom nevíme, vyvrátili Piráti spekulace pro eXtra.cz

 
Prezident Miloš Zeman předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra nově vznikající vlády Petra Fialy (ODS). Jméno neuvedl, kandidáta ale osobně nezná. Podle serveru iDNES a rádia Frekvence 1 se ale jedná o nominanta na ministra zahraničí Jana Lipavského z Pirátů. Ti ale pro eXtra.cz popřeli, že by oním problémovým článkem měl být právě Lipavský.
18.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Nic (28 článků)

Jestli Zeman nezmění názor... Vystrčil odkryl karty. Lipavského nepustí

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Událostech ČT k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí uvedl, že v případě Zemanova setrvání na tomto kroku bude zapotřebí vyjasnit prezidentské pravomoci podáním kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se rovněž k možnosti, zdali by bylo možné, že nová vláda designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) by se ujala funkcí prozatím bez Lipavského.
10.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3327 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Nouzová varianta, která se prý chystá. Bartošovi přihodí i zahraničí

 
Pirátský předseda Ivan Bartoš by se mohl stát šéfem české diplomacie, alespoň tedy v případě, že se potvrdí spekulace o nejmenování kandidáta Pirátů Jana Lipavského prezidentem Milošem Zemanem do čela resortu zahraničí. Jelikož by v takovém případě zřejmě designovaný premiér Petr Fiala zvolil možnost kompetenční žaloby, jejíž verdikt by mohl být znám až po několika měsících, mohl by se řízení Ministerstva zahraničí chopit dočasně právě Bartoš. Kromě Lipavského podle spekulací Zeman v příštím týdnu nejmenuje také jednoho dalšího ministra.
09.12.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Ivan Ivan (2429 článků)

Klaus ještě přidal. Lipavský? Raději ať nečte. Došlo i na sudetské Němce

 
Řešení sporu – ohledně rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského – za pomoci kompetenční žaloby u Ústavního soudu je podle bývalého prezidenta Václava Klause „nedůstojné“. Míní, že na všech kandidátech by se měli prezident s premiérem společně shodovat. V komentáři pro server iDnes.cz se někdejší prezident blíže podíval i na samotného kandidáta na ministra zahraničí. „Myslím, že na tuto funkci Jan Lipavský nemá,“ zaznělo; a došlo i na sbližování se Lipavského se sudetskými Němci.
10.12.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10750 článků) , Miloš Zeman (27344 článků)

Zlé překvápko pro Fialu. A celou ODS. Připravil ho Zeman

 
ODS odmítala Lipavského jako ministra zahraničí od samého začátku a výrazná většina členů nechápe, proč za pirátským exposlancem tak důsledně Petr Fiala stál. ParlamentnímListům.cz to řekl vlivný občanský demokrat, který je velmi dobře obeznámený s děním ve vedení i náladami mezi členy ODS. Prezident prý tento spor nehodlá a nemůže prohrát a hledá se úniková cesta pro šéfa ODS a premiéra Fialu. Někteří představitelé ODS prý chlácholili Fialu, že Zeman není v kondici, aby nominaci Lipavského vzdoroval. Přepočítali se.
09.12.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Zeman tvrdě zaútočil na Lipavského: Má nízkou kvalifikaci na ministra! Co dál mu vytkl?

 
Prezident Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli a visegrádské čtyřce. Mluvčí Jiří Ovčáček uveřejnil Zemanův postoj na oficiálních stránkách Hradu.
10.12.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1373 článků) , Jan Zeman (507 článků)

Potupa Lipavského, pugéty na rozloučenou a Havlíčkovo trojí předávání. Česko má novou vládu

 
Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři měli celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Premiér uvedl do úřadů všechny ministry. Hned třikrát úřad předával Karel Havlíček (ANO) - nejprve ministerstvo dopravy, pak průmyslu a obchodu a nakonec i úřad pro vědu. Blesk Zprávy sledovaly dění v podrobné reportáži.
17.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků)

Fiala kývne na vládu bez Lipavského, ale ve finále neuhne, míní experti. Jasno bude v pondělí

 
Už na začátku příštího týdne by mělo být jasné, zda budeme mít v jeho průběhu novou vládu. Bezproblémový průběh jmenování ale designovaný premiér Petr Fiala (ODS) čekat nemůže. Prezident Miloš Zeman mu totiž nechce vyhovět se jmenováním Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Fiala se kvůli tomu obrátí na soud, aby dal jasný výklad ústavy. To může trvat ale týdny, i měsíce – i proto se podle oslovených politologů předseda vlády dočasně smíří s tím, že bude křeslo šéfa české diplomacie prozatím oficiálně neobsazené. Respektive ho bude mít pod sebou jiný člen vlády.
11.12.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)

„Musí Lipavského jmenovat. Nemusí. Musí! Nemusí!“ Schillerová s Bartošem u jednoho stolu. Nevídaná přestřelka

 
V první hodině Partie na CNN Prima News se střetli končící ministryně financí za ANO Alena Schillerová a pravděpodobný budoucí ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Hned v úvodu se pořádně pohádali kvůli prezidentu Zemanovi. Zatímco Schillerová trvala na tom, že Zeman nemusí jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, pokud nechce, Bartoš to viděl opačně. A Schillerová začala pálit do celé koalice pěti stran.
12.12.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (507 článků) , Ivan Ivan (2429 článků)

50 miliard eur na západ. Babiš trhá Pekarovou i Lipavského. Za zahraničí

 
ROZHOVOR Expremiér Andrej Babiš se pro ParlamentníListy.cz opřel do vládních předáků. Nelíbí se mu činnost šéfky sněmovny Pekarové Adamové a ministra zahraničí Lipavského. Podle něho vůbec nepochopili důležitost V4. Babiš připomíná, že v těchto zemích má Česko významné partnery a západní státy si z V4 ročně berou 50 miliard eur na dividendách. Česká zahraniční politika by se dle jeho slov měla orientovat na ekonomickou diplomacii a ne poučovat jiné nebo napomáhat ke změnám režimů. „Hleďme na české zájmy a nemějme ambice zachraňovat světový mír. Nejsme světová velmoc,” konstatuje Babiš.
26.01.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Jan Farský (294 článků) , Vít Rakušan (451 článků)

Odtajněný dokument o Rusku a NATO. Účel Lipavského. Kavan otevřeně

 
„Moskva žádá od Západu to, co poslednímu sovětskému prezidentu Gorbačovovi slíbili v letech 1990–1991 prezident George Bush a kancléř Helmut Kohl a zvláště tehdejší ministr zahraničí James Baker. Tyto sliby jsou prokázány v nedávno odtajněném dokumentu, který obsahuje záznamy desítek těchto rozhovorů. Západ tenkrát slíbil, že se NATO neposune ‚ani o píď‘ směrem na východ, což bylo porušeno včetně našeho vstupu do NATO v roce 1999,“ říká ParlamentnímListům.cz Jan Kavan, exministr zahraničí a někdejší předseda Valného shromáždění OSN. „Bojovou“ fotografii ministra Lipavského vnímá Kavan jako důkaz jeho loajality k USA. A nejhorší zpráva? Sblížení mezi Čínou a Ruskem.
13.02.2022 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (142 článků) , James Baker (2 články) , Helmut Kohl (24 článků) , James Baker (1 článek) , James Baker (1 článek) , James Baker (1 článek) , James Baker (1 článek) , George George (846 článků)

Ten nezná Zemana. Sprostá slova na „ministra“ Pirátů. Žhaví se dráty, údiv v ODS

 
Piráti ve vládě aneb konec diplomacie v Čechách? Válka Lipavského s prezidentem? Taková úvaha po vzoru názvu známého českého filmu se podle zdrojů ParlamentníchListů.cz nese politickými kuloáry i částí diplomatického sboru. Poprask totiž způsobily výroky pirátského kandidáta na post ministra zahraničí Jana Lipavského, který se prý už nejen chová, jako by ministrem byl, ale začíná bořit základní diplomatické principy. „Tohle je překročení poslední linie. Konec srandy,” padlo zcela vážně.
09.11.2021 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (507 článků)

„Magistr... pardon, bakalář.“ Mynář přede všemi potupil Lipavského. A už je zle

 
Přeřeknutí kancléře Vratislava Mynáře, který při jmenování tituloval ministra zahraničí Jana Lipavského magistrem, načež se opravil na bakaláře, je podle některých novinářů zbytečným kopancem osádky Hradu do začínajícího ministra.
17.12.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1401 článků)

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

Miloš Zeman odmítl jmenovat Lipavského. Fiala chce situaci řešit u Ústavního soudu

 
Prezident Zeman odmítá jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, vyčítá mu hned několik různých věcí.
10.12.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27344 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)