Článek

Zeman navrhl Sváčka na ústavního soudce

 
Prezident Miloš Zeman navrhl senátorům na ústavního soudce předsedu pražského městského soudu Jana Sváčka. Potvrdila to mluvčí horní komory Eva Davidová. Se Sváčkem jako kandidátem na ústavního soudce neuspěl v Senátu už dřív Zemanův předchůdce Václav Klaus.
12.07.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků) , Miloš Zeman (21264 článků)
Podobné články

Zeman stále hájí svého odmítnutého kandidáta na ústavního soudce Sváčka

 
Všechna obvinění kandidáta na ústavního soudce Jana Sváčka se podle šetření, které si prezident Miloš Zeman zadal, se podle něj ukázala být jako nepravdivá a jako pomluvy. Prezident to dnes řekl senátorům při zdůvodnění, proč se rozhodl Sváčka znovu navrhnout, i když loni jejich důvěru nezískal. Uvedl také, že naopak nehodlá horní komoře navrhnout Zdeňka Koudelku za jeho podíl na kontroverzní lednové amnestii, kterou vyhlásil jeho předchůdce Václav Klaus. 
21.08.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků) , Miloš Zeman (21264 článků)

Zeman navrhl na ústavního soudce Sváčka, stejně jako Klaus

 
Prezident Miloš Zeman navrhl na ústavního soudce předsedu pražského městského soudu Jana Sváčka. Podobně ho navrhoval i Zemanův předchůdce Václav Klaus, ten však neuspěl.
12.07.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků) , Miloš Zeman (21264 článků)

Senátoři rozhodli nespravedlivě, říká soudce o odmítnutí Sváčka

 
Místopředseda Městského soudu v Praze Libor Vávra vnímá kritiku kandidáta na ústavního soudce Jana Sváčka jako nespravedlivou. Řekl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Senátoři Sváčka tento týden již podruhé odmítli.
22.08.2013 17:50 |

podobné články

Noviny: Babišovo hnutí je proti jmenování Sváčka místopředsedou vrchního soudu

 
Jmenování bývalého předsedy Městského soudu v Praze Jana Sváčka do funkce místopředsedy vrchního soudu vázne. A to přesto, že Sváčka na uvedený post doporučila výběrová komise Ministerstva spravedlnosti. Proti jmenování Sváčka protestují neziskové protikorupční organizace.
01.10.2014 09:35 |

podobné články

Klaus nominuje Sváčka na ústavního soudce

 
Prezident Václav Klaus nominuje na nového soudce Ústavního soudu současného šéfa pražského městského soudu Jana Sváčka. Po středeční schůzce na Hradě to Právu potvrdil Sváček.
23.11.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků)

Nominace Sváčka na ústavního soudce zůstává otevřená, řekl Štěch po schůzce se Zemanem

 
Předseda Senátu Milan Štěch po takřka tříhodinovém jednání s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech prohlásil, že osud opětovné nominace šéfa pražského Městského soudu Jana Sváčka na ústavního soudce zůstává otevřenou záležitostí.
23.07.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (700 článků) , Miloš Zeman (21264 článků)

Sváčka pouze pomlouvali, řekl Zeman senátorům

 
Prezident Miloš Zeman ve středu v Senátu obhajoval kandidaturu Jana Sváčka na ústavního soudce. Zeman senátory seznámil s výsledky svého šetření, které zadal kvůli výtkám vůči Sváčkově osobě. Podle prezidenta se ukázalo, že šlo o pomluvy. Zeman si zároveň posteskl, že ztratil důvěru v Nejvyšší soud, který zastavil stíhání trojice exposlanců ODS.
21.08.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků)

SZ: Odmítáme jmenování JUDr. Jana Sváčka ústavním soudcem

 
Senát dnes bude projednávat již druhý návrh prezidenta ČR na jmenování předsedy Městského soudu v Praze JUDr. Jana Sváčka ústavním soudcem. Zelení se obávají o nestrannost Ústavního soudu a upozorňují na pochybné kontakty a rozhodnutí, které JUDr. Sváčka provází.
21.08.2013 11:20 |

podobné články

Zeman hájil v Senátu svého kandidáta, hovořil přitom o znásilňování sekretářek. Nezabralo to

 
Prezident Miloš Zeman vystoupil v Senátu, kde znovu obhajoval kandidaturu předsedy pražského městského soudu Jana Sváčka na ústavního soudce. Sváček se o post uchází podruhé. Zeman to ale obhajoval slovy, že všechna obvinění, která se objevila kolem jeho první kandidatury, se ukázala různými šetřeními jako nepravdivá. Senátory však Zemanův projev nepřesvědčil: Pro volbu Sváčka hlasovalo 30 z nich, proti 45. Jan Sváček se tedy ústavním soudcem nestane.
21.08.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků)

Klaus požádal Senát o souhlas s vysláním Sváčka do Ústavního soudu

 
Prezident Václav Klaus oficiálně požádal Senát o souhlas se jmenováním Jana Sváčka na post soudce Ústavního soudu. Ve středu o tom informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat.
14.12.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků)

Rychetský souhlasí s navržením Suchánka na ústavního soudce

 
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský souhlasí s tím, aby byl na ústavního soudce navržen Radovan Suchánek z Katedry ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Suchánek, který také radí ČSSD, by se ale měl odstřihnout od politiky. Rychetský to novinářům řekl po setkání s prezidentem Milošem Zemanem, který chce Suchánka na ústavního soudce navrhnout.
02.09.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Pavel Suchánek (77 článků)

Zeman podle Štěcha nenašel důvody proti další nominaci Sváčka

 
Prezident Miloš Zeman nominoval předsedu pražského městského soudu Jana Sváčka znovu na ústavního soudce, protože nenašel důvody proti jeho opětovné kandidatuře. Novinářům to dnes po tříhodinové schůzce s prezidentem v Lánech řekl předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Možnost Sváčkova zvolení označil za otevřenou. Senátoři o tom rozhodnou kolem 20. srpna, dodal. 
23.07.2013 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (700 článků) , Miloš Zeman (21264 článků)

Sváček je možným kandidátem na nového soudce Ústavního soudu

 
Novým soudcem Ústavního soudu by se mohl příští rok stát současný předseda pražského městského soudu Jan Sváček. Nasvědčuje tomu fakt, že zítra má prezident Václav Klaus v programu jeho přijetí na Hradě. A co víc, Klaus na svých internetových stránkách uvedl, že tématem jejich rozhovoru bude právě možná kandidatura Sváčka na ústavního soudce.
22.11.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků)

Prezident Zeman chce do ÚS soudce s praxí, Sváčka už navrhovat nebude

 
Prezident Miloš Zeman by chtěl do Ústavního soudu v příštím roce nominovat soudce s praxí a zřejmě také advokáta. Při výběru chce spolupracovat se Senátem, zejména s jeho ústavně-právním výborem. Řekl to dnes senátorům s tím, že požadavky na soudce by splňoval předseda pražského městského soudu Jan Sváček, ale opětovně jej už navrhovat nebude.
18.12.2013 11:37 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků)

Zeman navrhl Rychetského znovu na ústavního soudce

 
Prezident Miloš Zeman navrhl, aby současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský prodloužil své působení v této instituci na další desetileté období. Jeho jméno navrhl Senátu ke schválení spolu s dalšími třemi soudci.
24.05.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků)

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (47 článků)

Sváček ústavním soudcem nebude, Senát Klausovu nominaci zamítl

 
Senátoři ve středu v tajném hlasování zamítli nominaci předsedy pražského Městského soudu Jana Sváčka na post ústavního soudce. O souhlas se jmenováním Sváčka požádal horní komoru prezident Václav Klaus. Hlava státu nyní bude muset nalézt jiného kandidáta.
08.02.2012 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků)

Zeman navrhl kandidáta na ústavního soudce. Do dvou měsíců rozhodne Senát

 
Prezident Miloš Zeman dnes navrhl místopředsedu České advokátní komory Davida Uhlíře do funkce soudce Ústavního soudu. Informoval o tom tiskový odbor Hradu. Zda se Uhlíř, který je mimo jiné zakládajícím partnerem advokátní kanceláře Uhlíř, Homola a společníci, stane ústavním soudcem, rozhodne do dvou měsíců Senát.
07.10.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků)

Zeman navrhl na ústavního soudce Jirsu

 
Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu jako kandidáta na ústavního soudce místopředsedu Městského soudu v Praze Jaromíra Jirsu. Uvedla to v pátek Česká televize, které to potvrdil předseda Senátu Milan Štěch.
07.08.2015 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (700 článků) , Miloš Zeman (21264 článků)