Článek

Zeman je pozitivní na covid-19, pozastaví program, Fialu tedy nejmenuje

 
Prezident Miloš Zeman má pozitivní test na covid-19. Vpodvečer byl převezen z lánského zámku zpět do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN).
25.11.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27332 článků)
Podobné články

Jak na pozitivní myšlení

 
Pozitivní myšlení rozhodně má něco do sebe. Chcete-li být ve svém životě šťastní, pak se musíte i na těžké období a překážky, které vám osud postaví do cesty, dívat z té lepší stránky a snažit se i na těch nejhorších věcech najít něco pozitivního. Myslíte si, že je to nemožné? Pak vás rádi přesvědčíme o opaku! Pozitivní myšlení je dar, kterému se ale můžete naučit. Zatímco někdo je věčný optimista s širokým úsměvem na rtech, jiný naopak na všem vidí to špatné a pro svůj pesimistický přístup k životu jen málokdy zažívá šťastné chvilky. Přitom s úsměvem jde všechno lépe! Pozitivní myšlení není o předstírání! Kdo chce myslet pozitivně, nemusí se přetvařovat. O přetvářku a předstírání tady totiž vůbec nejde. Pozitivní myšlení neznamená ani to, že v sobě budete potlačovat negativní emoce. Naopak ztráty, smutek nebo například hněv musíte plně prožívat, poučit se z nich a snažit se na jejich místo dosadit něco lepšího. Pozitivní přístup k životu – jak na to? Hledět na svět přes tmavá sklíčka brýlí k ničemu nevede. Možná ani vás již nebaví se neustále mračit, stresovat se a mít špatnou náladu. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, díky kterým budete k životu přistupovat pozitivně. Naučte se na sebe usmívat. Nevěřili byste, kolik pozitivní energie vám může dodat jeden obyčejný úsměv. Usmívejte se nejen na lidi kolem sebe, ale především na sebe do zrcadla. Zažijete-li něco špatného, vezměte si tužku a papír a pečlivě si napište, jaké výhody to pro vás bude mít do budoucna. Zamyslete se nejen nad krátkodobou, ale i dlouhodobou perspektivou. Založte si soubor v počítači, kam si svědomitě zapište vše hezké, co o vás někdo řekl. Nezáleží na tom, zda vás pochválí nadřízený v práci nebo vám přítel řekne, že vám to sluší. Až budete mít špatný den, pak si všechna... Čtěte více Příspěvek Jak na pozitivní myšlení pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 16:30 |

podobné články

Prezident Zeman nejmenuje viceprezidentkou NKÚ kandidátku vládní koalice

 
Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší pracovnici tohoto úřadu Simeonu Zikmundovou. Kandidátkou na jmenování ji na návrh vládní koalice zvolila Sněmovna letos 11. května. Hrad o prezidentově rozhodnutí informoval dnes v tiskové zprávě. Zikmundová měla nahradit bývalou viceprezidentku Zdeňku Horníkovou, které letos na jaře skončil mandát. Zeman nyní očekává, že mu Sněmovna poskytne jiný návrh na obsazení funkce viceprezidenta NKÚ. Premiér Petr Fiala dnes večer ČTK sdělil, že nevidí objektivní důvody pro nejmenování Zikmundové. Od Hradu bude podle něj koalice požadovat detailní odůvodnění.
26.05.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Zdeňka Horníková (26 článků) , Miloš Zeman (27332 článků)

Zlé překvápko pro Fialu. A celou ODS. Připravil ho Zeman

 
ODS odmítala Lipavského jako ministra zahraničí od samého začátku a výrazná většina členů nechápe, proč za pirátským exposlancem tak důsledně Petr Fiala stál. ParlamentnímListům.cz to řekl vlivný občanský demokrat, který je velmi dobře obeznámený s děním ve vedení i náladami mezi členy ODS. Prezident prý tento spor nehodlá a nemůže prohrát a hledá se úniková cesta pro šéfa ODS a premiéra Fialu. Někteří představitelé ODS prý chlácholili Fialu, že Zeman není v kondici, aby nominaci Lipavského vzdoroval. Přepočítali se.
09.12.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků)

Když Blažek nejmenuje Bradáčovou, má Zeman plán B

 
Pokud nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek nejmenuje vrchní státní zástupkyní Lenku Bradáčovou nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman má plán B – neříká, že odstoupí. Blažek však jasné slovo zatím neřekl.
03.07.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (644 článků)

Fiala má ve hře dva postupy, pokud Zeman Lipavského nejmenuje

 
Budoucí vládní koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN pod vedením designovaného premiéra Petra Fialy má připraveny dvě varianty postupu poté, co prezident Miloš Zeman oznámil, že nejmenuje Jana Lipavskéko (Piráti) ministrem zahraničí. Nejpravděpodobnější z nich je ta, že ho dočasně zastoupí Fiala, nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, který má vést ministerstvo pro místní rozvoj.
11.12.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27332 článků) , Jan Fiala (313 článků) , Jan Fiala (313 článků) , Ivan Ivan (2423 článků)

Prezident Zeman má koronavirus: Měla ho nakazit zaměstnankyně prezidentské kanceláře

 
Prezident republiky Miloš Zeman má koronavirus a musel se vrátit zpět do Ústřední vojenské nemocnice, ačkoli žádné příznaky nemá. Nakazit se měl od pracovnice Kanceláře prezidenta republiky, jak informoval server iDnes. Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka prezident po dobu pobytu v nemocnici pozastavuje svůj program, a proto v pátek nejmenuje premiérem Petra Fialu (ODS).
26.11.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27332 článků) , Jiří Fiala (284 článků) , Jiří Fiala (284 článků)

FOTO Prezident Zeman jmenoval Fialu premiérem. Seděl za plexisklem. Když si vzal mikrofon, létaly blesky

 
Prezident Miloš Zeman dnes po 11:00 jmenoval na zámku v Lánech novým premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Kvůli nákaze Zemana onemocněním covid-19 byli odděleni průhlednou stěnou. Všichni přítomní zároveň měli respirátor. Jmenování se původně mělo uskutečnit již v pátek, prezident byl ale po prokázání nákazy odvezen do nemocnice a svůj program zrušil.
28.11.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Miloš Zeman (27332 článků)

Covid je nebezpečnější pro HIV pozitivní a odborníci už ví o kolik. Doporučují očkování?

 
Nemoci jako diabetes, vysoký krevní tlak a rakovina zvyšují riziko úmrtí na covid-19. Zpočátku nebylo jasné, jaký má vliv covid-19 na HIV pozitivní pacienty, hovořilo se i o tom, že že HIV pozitivní nemají horší průběh onemocnění. Studie z Penn State College of Medicine, ale ukázala, že lidé žijící s virem HIV měli o 24 procent vyšší riziko infekce a o 78 procent vyšší riziko úmrtí na covid-19 než lidé bez HIV. Odborníci proto nabádají, aby se pacienti s virem HIV nechali proti covidu-19 očkovat, i když zatím není mnoho dat, zda jim vakcíny poskytnou stejnou ochranu, jako zdravým lidem.
03.08.2021 05:10 |

podobné články

Pardubický starosta obviněný z podplácení pozastaví členství v ČSSD

 
Ján Kasič, starosta Pardubic-Dubiny pozastaví členství v ČSSD a zároveň odstoupí ze všech veřejných funkcí, a to až do té doby, než se vyšetří jeho kauza uplácení redaktorů televize Prima. O jeho rozhodnutí v pátek informoval mluvčí pardubické soc. dem. Miloslav Kučera.
03.12.2010 08:40 |

podobné články

Vláda pozastaví ratifikaci ACTA, oznámil premiér Nečas

 
Premiér Petr Nečas oznámil, že vláda pozastaví ratifikační proces obchodní dohody proti padělatelství ACTA. Chce prý, aby vláda celou věc ještě analyzovala.
06.02.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9387 článků)

Vláda pozastaví ratifikaci smlouvy ACTA, hackeři slaví úspěch

 
Kabinet podle premiéra Petra Nečase (ODS) pozastaví ratifikaci mezinárodní smlouvy ACTA, která má za cíl lépe chránit autorská práva. Premiér to oznámil v pondělí.
06.02.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9387 článků)

Vláda pozastaví ratifikaci "protipirátské" dohody ACTA, chce její analýzu

 
AKTUALIZOVÁNO. Premiér Petr Nečas dnes oznámil, že vláda pozastaví schvalování mezinárodní obchodní dohody proti padělatelství známé pod zkratkou ACTA. Kabinet chce ještě analyzovat její dopady na životy občanů ČR. Česko se tak k dohodě postavilo podobně jako Polsko, které pozdržení ratifikace oznámilo v pátek.
06.02.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9387 článků)

Bárta rezignuje na vedení poslaneckého klubu a pozastaví členství ve VV

 
Předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta, který byl v pátek odsouzen za uplácení, oznámil, že pozastaví členství ve straně a rezignuje na post šéfa poslaneckého klubu. Nezařazený poslanec Jaroslav Škárka, který byl odsouzen na tři roky odnětí svobody nepodmíněně, se odmítl touto otázkou zabývat, dokud nebude rozsudek pravomocný.
13.04.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků) , Jaroslav Škárka (530 článků)

MMR pozastaví účinnost pražských stavebních předpisů

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pozastaví účinnost pražských stavebních předpisů, dokud nebudou nové. Platit místo nich budou obecné vyhlášky jako jinde v Česku. Novinářům to po dnešním jednání s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (obě ANO). Na vypracování nových předpisů dá nejspíš hlavnímu městu nejméně půlroční lhůtu. Pokud městu vznikne prodlením škoda, chce Krnáčová hledat viníky.
20.12.2014 19:09 |

podobné články

USA v Rusku pozastaví vydávání víz. Očerňujete nás, protestuje Lavrov

 
Spojené státy od 23. srpna do 1. září pozastaví vydávání všech typů nepřistěhovaleckých víz. Poté je až do odvolání budou vydávat jen v Moskvě. Na webu to oznámilo americké velvyslanectví v Moskvě. Rusové, kteří chtějí USA navštívit jako turisté, tak budou muset cestovat do metropole, uvedla agentura Reuters. Kreml již postup USA zkritizoval.
21.08.2017 17:00 |

podobné články

Česko pozastaví lety ze severu Itálie i Jižní Koreje

 
Česká republika kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru pozastaví od středy lety z Milána, Benátek, Boloni a Jižní Koreje. Po jednání Bezpečnostní rady státu (BRS) o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO).
02.03.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Česko pozastaví lety ze severu Itálie i Jižní Koreje

 
Česká republika kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru pozastaví od středy lety z Milána, Benátek, Boloni a Jižní Koreje. Po jednání Bezpečnostní rady státu (BRS) o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO).
02.03.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Biden pozastaví stahování armády z Německa. Trump chtěl loni převelet až 12 tisíc vojáků

 
Administrativa nového amerického prezidenta Joea Bidena pozastaví stahování amerických vojáků z Německa, o němž loni rozhodla vláda minulého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa. Řekl to ve čtvrtek Bidenův bezpečnostní poradce Jake Sullivan.
04.02.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5854 článků) , Jake Sullivan (5 článků) , Joe Biden (796 článků)

Česko pozastaví provoz běloruských aerolinek. ČSA se budou vyhýbat Bělorusku, poletí jinou trasou

 
Česko od pátku pozastaví provoz běloruských aerolinek Belavia v České republice. Rozhodla o tom dnes Bezpečnostní rada státu, informoval na tiskové konferenci vicepremiér Karel Havlíček.
26.05.2021 11:10 |

podobné články