Článek

Zeman by měl podle lékařského konzilia zůstat v nemocnici, jmenovat Fialu v Lánech by mohl

 
Prezident Miloš Zeman by měl zůstat v péči Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), aby nabral síly, řekl České televizi šéf jeho lékařského konzilia Tomáš Zima.
18.11.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků)
Podobné články

Zeman potřebuje lékařskou péči, varuje rektor Zima. Mynář se do šéfa konzilia obul a zmínil rozhovor

 
Prezident Miloš Zeman by měl zůstat v péči Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), aby nabral síly, řekl České televizi (ČT) šéf jeho lékařského konzilia Tomáš Zima. Připustil, že Zeman by mohl nakrátko opustit nemocnici, aby jmenoval Petra Fialu (ODS) premiérem. Jmenování Fialy předsedou vlády by se podle něj i Zemana mělo odehrát 26. listopadu na zámku v Lánech.
18.11.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Verdikt konzilia: Prezident se nemůže naplno věnovat práci. Pafko zmínil cirhózu

 
Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana podle lékařského konzilia i nadále vyžaduje hospitalizaci, prezident se nemůže naplno věnovat pracovním povinnostem. Určit prognózu vývoje prezidentova zdravotního stavu je obtížné, bude záviset na vývoji onemocnění, které je samo "obtížně léčebně ovlivnitelné". Nezbytná je také spolupráce pacienta. Na dnešním jednání se na tom shodlo lékařské konzilium. Novinářům to po jednání řekl jeho vedoucí, končící rektor Karlovy univerzity a lékař Tomáš Zima. Chirurg Pavel Pafko, který je rovněž členem konzilia, řekl Radiožurnálu, že Zeman má chronické jaterní onemocnění, naznačil, že jde o cirhózu. Serveru iROZHLAS.cz také potvrdil, že Zemanovi zůstává vyživovací sonda do žaludku.
05.11.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků)

Zeman by měl zůstat v nemocnici, řekl Zima. Jak to bude se jmenováním Fialy?

 
Podle šéfa prezidentova lékařského konzilia Tomáše Zimy by měl Miloš Zeman i nadále zůstat v nemocnici. Připustil však, že v rámci jmenování nové vlády by ji mohl na chvíli opustit.
18.11.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků)

Stav Zemana posoudí nové lékařské konzilium. Budou v něm i Pafko s Kolářem

 
Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana posoudí multioborové lékařské konzilium. Jeho vytvoření dnes potvrdila Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), jejíž ředitel a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral vznik konzilia inicioval. Výstup z práce konzilia předpokládá ÚVN na počátku listopadu, uvedla v tiskové zprávě její mluvčí Jitka Zinke. Zavoral oslovil lékaře z různých zdravotnických zařízení i institucí napříč medicínskými obory. Zinke zároveň napsala, že lékařský tým, který pečuje o Zemana, se schází minimálně jednou denně. Specialisté ÚVN konzultují prezidentův stav s lékaři z dalších nemocnic. Na vznik konzilia upozornil web Seznam Zprávy, podle kterého je jedním ze členů končící rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Nemocnice složení týmu zveřejnit nechce. ČTK uvedla, že členy budou i chirurg Pavel Pafko a fyzioterapeut Pavel Kolář.
26.10.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků)

Zemanovi opustí nemocnici jen na propustku? V Lánech mu chystají speciální vybavení

 
Prezident republiky Miloš Zeman by měl být z Ústřední vojenské nemocnice propuštěn ve čtvrtek, potvrdily zdroje Blesk Zpráv. Napsal to i server Seznam Zprávy. Hlava státu by poté měla zamířit na zámek v Lánech, kde v pátek plánuje jmenovat premiérem šéfa ODS Petra Fialu. I podle informací Blesk Zpráv by Zeman do Lán mohl dorazit jen na několikadenní propustku.
24.11.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků) , Vratislav Mynář (1341 článků)

Šéf prezidentského lékařského konzilia zhodnotil zdravotní stav hlavy státu

 
Miloš Zeman v podstatě dodržuje doporučení lékařů, která se týkají omezení konzumace alkoholu a kouření. Vyplývá to z rozhovoru, který serveru Lidovky.cz poskytl šéf konzilia lékařů prezidenta republiky Martin Holcát.
08.11.2014 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků) , Martin Holcát (80 článků)

Zeman opustil nemocnici, 6 týdnů bude odpočívat. Hrál v pádu roli alkohol?

 
Prezident Miloš Zeman opustil motolskou nemocnici a odjel na zámek v Lánech. Lékaři mu doporučili, aby se šest týdnů nehýbal a šetřil tak poraněné koleno. K dispozici má tým ošetřovatelů, kteří ho budou převazovat. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr zdravotnictví Martin Holcát, který je šéfem Zemanova lékařského konzilia. Vyloučil, že by v prezidentově pádu, při němž si zranil pravé koleno, hrál roli alkohol.
31.10.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků) , Martin Holcát (80 článků)

Mynář nastínil, kdy a kde Zeman jmenuje Fialu premiérem. Záleží na lékařích prezidenta

 
Prezident Miloš Zeman by mohl v řádu týdnů jmenovat premiérem Petra Fialu (ODS), řekl ve čtvrtek novinářům vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Jmenování by se konalo v Lánech, vyžaduje ale to, aby byl prezident propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Mynář nechal připravit rozhodnutí prezidenta o přijetí demise, kterou ve čtvrtek v návaznosti na konec ustavující schůze Sněmovny schválil kabinet ANO a ČSSD.
11.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků) , Vratislav Mynář (1341 článků)

Bude Zeman za sklem? Hlavní hygienička uvažuje, jak chce jmenovat Fialu premiérem

 
Zítra hodinu před polednem by měl prezident Miloš Zeman jmenovat do funkce premiéra Petra Fialu (ODS), překážkou ovšem bude Zemanův pozitivní test na koronavirus, kvůli kterému doteď není jasné, jak bude jmenování za dodržení platných hygienicko-epidemiologických opatření probíhat. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová míní, že by setkání Fialy se Zemanem mohlo proběhnout například „za sklem“.
27.11.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Prezident Zeman z nemocnice: V NEDĚLI JMENUJE FIALU PREMIÉREM

 
Do domácí izolace by dnes měl být z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) propuštěn prezident Miloš Zeman (77). Ten tam byl ve čtvrtek opět »vrácen«, a to kvůli pozitivnímu testu na covid. Přesto plánuje zítra v Lánech jmenovat premiérem Petra Fialu (57, ODS).
27.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Operace zubů, špatné nohy i ledviny plné moči: Zeman neskončil v nemocnici prvně

 
Prezident Miloš Zeman se v úterý v pražské nemocnici Na Homolce podrobil malému zákroku v dutině ústní. Důvodem byl zánět, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Nejde přitom o první zdravotní komplikaci, kvůli které musel Zeman do nemocnice, v minulosti absolvoval například operaci zubů. Prezident už několik let trpí cukrovkou a polyfunkční neuropatií, jinak je podle jeho lékařského konzilia zdráv.
18.01.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků)

Zeman opustí v sobotu z ÚVN, v neděli jmenuje Fialu. Ten promluvil o opatřeních v Lánech

 
Miloš Zeman bude v sobotu propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kam byl ve čtvrtek převezen po pozitivním testu na koronavirus. V neděli v 11:00 pak na zámku v Lánech jmenuje předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Ten svolal do Sněmovny narychlo tiskovku. Je rád, že v neděli má ke jmenování dojít. Jak to s nakaženým prezidentem proběhne?
26.11.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Prezidenta držela v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání, ohrozila ho na životě, tvrdí Stehlíková

 
Prezident Miloš Zeman byl kolem poledne odvezen do Ústřední vojenské nemocnice na hospitalizaci. Měl tak učinit na základě doporučení jeho ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala. Znovu se k prezidentově zdravotnímu stavu navíc vyjádřila kontroverzní psychiatrička a exministryně Džamila Stehlíková. Podle ní držela Zemana v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání a bez soudního pověření k opatrovnictví.
10.10.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (127 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Ministr Holcát vyloučil, že by zranění prezidenta souviselo s alkoholem

 
Prezident Miloš Zeman opustil motolskou nemocnici a odjel na zámek v Lánech. Lékaři mu doporučili, aby se šest týdnů nehýbal a šetřil tak poraněné koleno. K dispozici má tým ošetřovatelů. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl ministr zdravotnictví Martin Holcát, který je šéfem Zemanova lékařského konzilia.
31.10.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků) , Martin Holcát (80 článků)

Nejsem stroj na podpisy, profesory ať jmenuje někdo jiný, prohlásil Zeman

 
Prezident Miloš Zeman požádal ministra školství Petra Fialu, aby mu coby hlavě státu byla odňata pravomoc jmenovat profesory. Zeman to považuje za systémové řešení. Jmenování profesorů ze strany prezidenta je podle Zemana feudálním přežitkem podobně jako amnestie či udělování milostí. Zeman zdůraznil, že není strojem na podpisy. Profesory by měl podle něj jmenovat ministr.
22.05.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Miloš Zeman s covidem se vrací do Lán: Na jmenování Fialy trvá

 
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze, kam byl převezen ve čtvrtek večer ze zámku v Lánech po zjištění nákazy covid-19. Prezidenta podle zpravodaje ČTK na místo odvezla sanitka. V nemocnici pobyl prezident bez příznaků nemoci dvě noci, zdravotníci mu aplikovali infuze s monoklonálními protilátkami. Nyní by měl zamířit na zámek do Lán, kde plánuje v neděli jmenovat novým předsedou vlády šéfa ODS Petra Fialu.
27.11.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Další změna kolem Zemana: Prezident chce jmenovat Fialu premiérem v neděli

 
Prezident Miloš Zeman bude v sobotu propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice, kam byl ve čtvrtek převezen po pozitivním testu na koronavirus. V neděli v 11:00 pak na zámku v Lánech jmenuje předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček to ČTK sdělil v tiskové zprávě. Uvedl, že budou dodržena platná hygienicko-epidemiologická opatření.
26.11.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2403 článků) , Miloš Zeman (26696 článků) , Jiří Fiala (224 článků) , Jiří Fiala (224 článků)

Zeman by měl Petříčka jmenovat příští týden, řekl Babiš po návštěvě v Lánech

 
Prezident Miloš Zeman by měl jmenovat kandidáta na ČSSD na ministra zahraničí Tomáše Petříčka příští týden, řekl v úterý večer premiér Andrej Babiš (ANO) po schůzce s prezidentem na zámku v Lánech. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka přijme prezident Petříčka ve čtvrtek.
02.10.2018 22:32 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23835 článků) , Miloš Zeman (26696 článků)

Prezident Zeman je opět v nemocnici. Pár dní tam nejspíš zůstane

 
Prezident Miloš Zeman je znovu v motolské nemocnici. Podle šéfa lékařského konzilia, ministra zdravotnictví Martina Holcáta, má hlava státu po pádu krev v koleni. Lékaři mu doporučili zrušit plánované zahraniční cesty a strávit pár dní na lůžku.
30.10.2013 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26696 článků)