Článek

Zelenskyj: Ukrajina nabídne světu, co se naučila

 
„Už je jasné, kdy a jak by měla skončit válka, kterou proti nám rozpoutalo Rusko. Proti nám všem,“ sdělil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj italským lidem. Sdělil jim, že teď nejde o nic menšího než o budoucnost ukrajinských dětí. Ale i italských dětí. A popsal, v čem všem bude Ukrajina potřebovat pomoc a v čem všem naopak může Ukrajina pomoct světu. I Itálii. Poté promluvil o rozhovoru s čínským prezidentem Si Tin-pchingem.
27.04.2023 08:10 |

podobné články

Podobné články

Zelenskyj v noci nařezal celému světu: Ukrajinci jsou nejodvážnější národ na světě. Ale vy jste to neviděli, věřili jste ruské propagandě

 
Ruská invaze na Ukrajinu trvá už 44. dní. Na konci dne s číslem 43 ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil ke svým spoluobčanům i ke světu. A začal zostra. Vyčinil celému světu. Tato válka podle něj leccos ukázala v plné nahotě. Např. to, jak si svět před válkou Ukrajiny moc nevšímal a raději věřil ruské propagandě. Nevěřil, že Ukrajinci jsou nejodvážnějším národem na světě. Tak to vidí Zelenskyj. A teď to podle něj může vidět celý svět. A může se od Ukrajinců učit statečnosti.
08.04.2022 07:25 |

podobné články

„Ukrajina je schopna nahradit špinavá fosilní paliva z Ruska čistou energií,“ prohlásil Zelenskyj

 
Volodymyr Zelenskyj na ekonomickém fóru agentury Bloomberg prohlásil, že kvůli Rusku přijde svět o obrovské množství investičních příležitostí. Naproti tomu Ukrajina podle Zelenského ukazuje, že jako země dokáže něco, co dokáže málokdo. Poté přislíbil, že po dosažení míru se může z Ukrajiny stát jeden z velkých lídrů globálního rozvoje. Pro EU se podle něj Ukrajina může stát zdrojem čisté energie. Ukrajinci prý mohou světu nabídnout i svou pracovitost.
18.11.2022 13:20 |

podobné články

Zelenskyj: Netlačte nás do žádného kompromisu s Ruskem

 
Volodymyr Zelenskyj promluvil k lídrům zemí skupiny G20. Zdůraznil jim, že Ukrajina nesmí být světem tlačena k žádnému kompromisu s ruským agresorem. Ukrajinský prezident má za to, že jen Ukrajina může říct, jak a kdy přesně pro ni obrana jejího území skončí. Zelenskyj zmínil také 10 zásadních výzev, které stojí před Ukrajinou a vlastně před celým svobodným světem. Od plic vynadal Mezinárodnímu červenému kříži.
16.11.2022 09:05 |

podobné články

Zelenskyj vystoupil před poslanci: Ukrajina určitě zvítězí. Za deset měsíců jsme pomohli všem

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj složil účty ukrajinskému parlamentu. V každoročním projevu promluvil o situaci doma i o mezinárodním postavení Ukrajiny. V čase, kdy armáda Ruské federace od 24. února devastuje ukrajinské území a zabíjí ukrajinské civilisty. Podle Zelenského těchto deset měsíců změnilo celý svět. Ukrajina znovu připomněla Západu, jaké jsou jeho hodnoty a ukázala mu, že má smysl za ně bojovat. I proti silnějšímu nepříteli. Tak to vidí Zelenskyj.
29.12.2022 08:50 |

podobné články

Zelenskyj se chystá na vstup do NATO. „Nevyhnutelné,“ tvrdí

 
Volodymyr Zelenskyj upozornil, že čím dříve spojenci ze svobodného světa dodají Ukrajině zbraně a munici, tím dříve ukrajinská armáda utne ruská zvěrstva páchaná na území jejího státu. Zelenskyj další takové ruské zvěrstvo popsal. Dopad raket S-300 v obydlené oblasti. Upozornil, že po něm zůstali mrtví. Zdůraznil také, že je zjevné, že Ukrajina patří do NATO a že vláda v Kyjevě také dělá vše pro to, aby se Ukrajina stala členem Aliance. Poté promluvil o situaci na frontě.
15.04.2023 09:15 |

podobné články

Absolutní zlo. Zelenskyj vytáhl to nejsilnější

 
V poslední době se stále častěji objevují zprávy, že Rusové vyvíjejí na Ukrajince na Donbasu opravdu velký tlak a ukrajinské armádě dochází munice. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj proto ve svém dalším projevu ke spoluobčanům i ke světu požádal Západ o další pomoc. Zdůraznil ale také, že Ukrajina v obraně před ruskou agresí dosahuje úspěchů. A nakonec zvítězí v celé zemi. I na Donbase. Prý nemůže jinak. Aby už Rusové nevraždili šestileté děti. Zelenskyj zveřejnil jeden konkrétní příběh...
14.06.2022 07:55 |

podobné články

Zelenskyj: Kdo mlčí k válce, podporuje zlo

 
Pokud o válce mlčíte, znamená to, že ji podporujete. Tak to vidí prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj, který ve svém projevu ke spoluobčanům i ke světu z neděle na pondělí oznámil, že se Ukrajinci snažili o dosažení míru s Ruskem, ale ruská strana o uzavření míru zatím nestojí. Zelenskyj proto svobodný svět vyzval, aby dál podporoval Ukrajinu, protože čím silnější bude Ukrajina, tím slabší bude Rusko a tím dřív válka skončí.
15.08.2022 07:55 |

podobné články

Zelenskyj: Ukrajina se stala vzorem statečnosti

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je přesvědčen, že Ukrajina je již teď vzorem statečnosti pro celý svět. A jednoho dne bude Ukrajina ukázkou toho, jak velký má lidstvo potenciál. V roce 2030 se to může ukázat konkrétně ve velkém přístavním městě Oděsa. Poté znovu slíbil svým spoluobčanům, že Rusko bude jednoho dne potrestáno za své konání. A popsal, co je pro to třeba udělat.
30.11.2022 08:20 |

podobné články

Zrno z Ukrajiny. Miliony lidí ve světě chráníme před hladem, zdůraznil Zelenskyj

 
Ukrajina osvobodí všechny své občany, kteří se ocitli v ruském zajetí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to již poněkolikáté slíbil veřejnosti. Poté prozradil, komu všemu Ukrajina pomáhá í navzdory tomu, že sama již více než 9 měsíců čelí ruské agresi. A ujistil všechny, že Ukrajina si zachová nejen politickou nezávislost, ale také nezávislost duchovní.
03.12.2022 07:45 |

podobné články

Ukrajina NATO posílí, tvrdí Zelenskyj; lídři se shodli na urychlení procesu vstupu

 
Ukrajina posílí Severoatlantickou alianci, prohlásil dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v centru Vilniusu, kde jedná summit NATO. Podle jeho slov si Ukrajina zaslouží, aby mohla vstoupit do bloku, díky němuž bude bezpečnější.
11.07.2023 19:55 |

podobné články

Patříme do EU! Dokázali jsme to. Zelenskyj jasně

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil ke svému národu a ke světu. Oznámil, že v 56. den války nastal jeden ze zlomových okamžiků. Ukrajina je zase o krok blíž ke členství v EU. Podle Zelenského má Ukrajina právo být v tomto společenství. „Již jsme dokázali, že ukrajinské státní a veřejné instituce jsou dostatečně efektivní, aby obstály i ve zkoušce války. Pro ochranu svobody na evropském kontinentu již děláme tolik, co jiné národy nikdy neudělaly,“ prohlásil.
21.04.2022 07:40 |

podobné články

Zelenskyj: Ukrajina musí být nejsvobodnější a nejmodernější zemí Evropy

 
„Ukrajina se musí stát nejsvobodnější, nejmodernější a nejbezpečnější zemí Evropy.“ Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pronesl tak trochu jiný projev ke svým spoluobčanům i ke světu. Mluvil především o ekonomice a o tom, co má na mysli, když mluví o obnově své země. Prý zdaleka nejde jen o to, postavit po ukrajinském vítězství všechny domy, které ruští okupanti rozstříleli.
05.07.2022 08:10 |

podobné články

Dívka se stovkami mateřských znamének po těle i obličeji se naučila být na své névy hrdá

 
Američanka Ciera Swaringen dokázala udělat ze své jinakosti, kvůli níž musela celé roky poslouchat kruté narážky spolužáků, svou přednost. Devatenáctiletá dívka z Rockwellu v Severní Karolíně má po těle i obličeji rozesety stovky mateřských znamének. Ciera se však s nimi nejen naučila žít, ale dokonce se je naučila mít ráda. „Každý jsme jiný a buďme na to pyšní,“ vzkazuje těm, kteří ji v dětství a během dospívání šikanovali.
21.08.2015 19:40 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Zelenskyj děkoval do Ameriky. „Západní novináři, píšete pravdu,“ říká

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát ve svém projevu poděkoval Dánsku, Spojeným státům či americké novinářce Anne Applebaumové. Západním novinářům obecně poděkoval za to, že píšou pravdu o tom, co se na Ukrajině děje. „Šíří informace o tom, co se děje tady a teď na Ukrajině, v Evropě, ve světě. Oni jen šíří pravdu,“ řekl ukrajinský prezident. Zelenskyj zdůraznil, že v tomto šíření pravdy je třeba pokračovat. Pak Rusko se svou lží nemůže zvítězit. Zelenskyj je o tom přesvědčen.
16.03.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (169 článků) , Oni Oni (143 článků)

Zelenskyj přicestuje do Německa v neděli

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přicestuje na návštěvu Německa v neděli. Uvedla to dnes agentura DPA s odvoláním na zdroje z vládních kruhů. Do Německa Zelenskyj přicestuje z Říma, kde dnes jedná s premiérkou Giorgiou Meloniovou a papežem Františkem. Zprvu bylo nejasné, zda Zelenskyj nepřicestuje do Berlína z Itálie již dnes večer.
13.05.2023 16:30 |

podobné články

Desítky mrtvých vojáků na Ukrajině. Zbraně všem, kdo chtějí bojovat, hlásí Zelenskyj

 
Ukrajina přerušuje diplomatické vztahy s Ruskem, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poté, co ruská vojska ráno napadla jeho zemi. Podle ukrajinské hlavy státu utrpěl nepřítel vážné ztráty. Prezident dále podle agentury Reuters vyzval všechny Ukrajince, kteří jsou připraveni bránit vlast před ruskými silami, aby se přihlásili - slíbil zbraně všem, kdo o ně stojí. Zelenskyj také apeloval na občany, aby darovali krev. Již nyní je přitom jasné, že padlo i mnoho ukrajinských vojáků - momentálně se uvádí přes 40 bětí.
24.02.2022 11:25 |

podobné články