Článek

Zelenskyj: Ukrajina je jedním z vůdců svobodného světa a pomohla Západu přestat se bát Ruska

 
Ukrajinské armádě se podařilo osvobodit již 1800 měst a vesnic, které okupovala ruská vojska po svém vpádu do země na konci února. Uvedl to dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém vystoupení v parlamentu. To se konalo za zavřenými dveřmi; o jeho obsahu informovali novináře poslanci. Zelenskyj poděkoval všem zemím, které pomáhají Ukrajině porážet na bojišti ruskou tyranii.
28.12.2022 20:20 |

podobné články

Podobné články

Medik radí - 6. díl - Jak přestat kouřit

 
S menším zpožděním, kvůli mému zdravotnímu stavu, je tu další díl "Medik radí". Dnešní díl měl být o tom, jak přestat kouřit, ale rozhodl jsem se, že Vám povím i o kouření obecně. To znamená, že zde uvedu i možné následky a nějakou statistiku. Doufám, že se Vám článek bude líbit. Co to vlastně kouření je? Kouření je vdechování tabákového kouře, jímž se do organismu dostává více než 2000 různých chemických látek schopných dalších reakcí, které mají mnohdy významné účinky na lidský organismus. Kouření je zařazeno jako nemoc pod diagnozou F-17(drogová závislost). Když nahlédneme do hrozivé statistiky, máme o další důvod víc, proč přestat kouřit. V České republice umírá každý rok asi 100 000 osob. Z tohoto počtu téměř 23 000 na nemoci způsobené kouřením. Kouření je příčinou úmrtí 60 lidí denně. Důsledky kouření jsou všeobecně známé a zasahují prakticky do všech odvětví medicíny. Patří sem rakovina plic, rakovina dýchacích cest a dutiny ústní a to i rtu, jazyka, hrtanu, hltanu, jícnu, žaludku, močového měchýře, slinivky, krve, prsů. Z dalších nemocí pak emfyzém plic (vymizení mezisklípkových sept), nedokrvenost srdce (ischemická choroba srdeční), častější výskyt infarktu myokardu, ateroskleróza obecně, Buergerova choroba, snížená fertilita (plodnost) a schopnost erekce, choroby trávicího ústrojí (např. vředy), zhoršený sluch, vliv na psychiku - kuřáci jsou častěji v depresi, kuřák onemocní roztroušenou sklerózou (sclerosis multiplex) 3× častěji než nekuřák a mnoho dalších nemocí. Přitom přestat kouřit je velmi obtížné. Jedná se především o drogovou závislost na nikotinu. Nejdůležitější pro začátek je rozhodnutí nekouřit, mít motiv a vůli změnit svůj „životní styl“. Pouze 3 ze 100 kuřáků dokáže s kouřením přestat bez pomoci odborníka. Neexistuje návod jak přestat s kouřením, každý kuřák reaguje na jinou léčbu, někomu pomůžou jen nikotinové náplasti, někdo musí přestat naráz. Kuřák potřebuje především vyřešit svou psychosociální závislost. Fyzickou závislost lze, alespoň dočasně, odstranit podáváním nikotinu. Ovšem jinou formou než vykouřenou cigaretou. Tuto možnost poskytují různé léky, které v současnosti může předepsat kterýkoliv lékař. Je to sice nákladné, ale když si to spočítáme, tak léčba pomocí Nicorette stojí asi 4150 Kč za 3 měsíce. Přitom by kuřák při dávce 20 cig/den za tři měsíce zaplatil 4350 Kč. V konečném důsledku tedy ušetří asi 200 Kč a po třech měsících je po závislosti. Pak už záleží na každém jednotlivci. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Zelenskyj se chystá na vstup do NATO. „Nevyhnutelné,“ tvrdí

 
Volodymyr Zelenskyj upozornil, že čím dříve spojenci ze svobodného světa dodají Ukrajině zbraně a munici, tím dříve ukrajinská armáda utne ruská zvěrstva páchaná na území jejího státu. Zelenskyj další takové ruské zvěrstvo popsal. Dopad raket S-300 v obydlené oblasti. Upozornil, že po něm zůstali mrtví. Zdůraznil také, že je zjevné, že Ukrajina patří do NATO a že vláda v Kyjevě také dělá vše pro to, aby se Ukrajina stala členem Aliance. Poté promluvil o situaci na frontě.
15.04.2023 09:15 |

podobné články

Zelenskyj na festivalu: „Kultura nemůže stát stranou.“ Chce angažované umění

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal, co všechno pro Ukrajinu již udělali Norové a vyzval ostatní státy svobodného světa, aby se inspirovaly norským příkladem. Ocenil také pomoc Němců a vyzdvihl „toho správného medvěda“. Promluvil o ruském zlu a tyranii. Proti této tyranii stojí Ukrajina, kterou Zelenskyj popsal jako „pevnost svobody“. Jako „supervelmoc“.
17.02.2023 08:10 |

podobné články

Zelenskyj vystoupil před poslanci: Ukrajina určitě zvítězí. Za deset měsíců jsme pomohli všem

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj složil účty ukrajinskému parlamentu. V každoročním projevu promluvil o situaci doma i o mezinárodním postavení Ukrajiny. V čase, kdy armáda Ruské federace od 24. února devastuje ukrajinské území a zabíjí ukrajinské civilisty. Podle Zelenského těchto deset měsíců změnilo celý svět. Ukrajina znovu připomněla Západu, jaké jsou jeho hodnoty a ukázala mu, že má smysl za ně bojovat. I proti silnějšímu nepříteli. Tak to vidí Zelenskyj.
29.12.2022 08:50 |

podobné články

Rusko bude vymazáno, řekl Zelenskyj. A nařídil Západu povinnost

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil světu, že hanebná ruská invaze na Ukrajinu se pomalu chýlí ke konci. Skončí prý vymazáním Ruska z mapy. Z mapy mezinárodních vazeb. Bude izolováno. „Je jen otázkou času, kdy ruská armáda svými vlastními činy a válečnými zločiny donutí všechny na světě zříci se všech vazeb s Ruskou federací," konstatoval Zelenskyj. A to nebylo zdaleka všechno. EU sdělil, co je teď její povinností.
12.04.2022 07:50 |

podobné články

Zelenskyj: Jsme součástí svobodného světa. Rusko je osamocené

 
Během neděle se podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ukázalo, že je Ukrajina „plnohodnotnou součástí svobodného světa a sjednocené Evropy“. „To je zřejmý kontrast k osamocenosti Moskvy ve zlu a nenávisti, kterou všichni uvidí zítra,“ podotkl směrem k dnešní oslavě dne vítězství SSSR. Rusové podle Zelenského zapomněli na důležitost toho, že se hrůzy války v Evropě nikdy neměly opakovat. „Zapomněli na to, co bylo důležité pro výhru ve druhé světové válce,“ řekl a ukázal na ruské zabíjení civilistů ve škole v Bilohorivce.
09.05.2022 07:55 |

podobné články

Zelenskyj: Ruská genocida dopadne na ruské vedení, velení i vykonavatele

 
Volodymyr Zelenskyj opět promluvil k veřejnosti. Pronesl dva projevy. V obou zdůraznil, že Ukrajina zvítězí, ruská tyranie bude poražena a po válce se otevřou velké příležitosti pro podnikatele. Zato firmy, které dnes pomáhají Rusku, budou mít zaděláno na problém. A přidal ještě jedno varování. „Genocidní politika Ruska vůči našemu lidu bude mít zcela jistě nevyhnutelné právní důsledky pro všechny, kdo takovou politiku vymysleli, schválili a provádějí. A chci zdůraznit: nejde jen o vykonavatele, ale také o nejvyšší politické a vojenské vedení teroristického státu,“ zdůraznil Zelenskyj.
01.03.2023 07:50 |

podobné články

Američané zabili jednoho z vůdců al-Káidy. Věděl o 11. září

 
Americká armáda při náletu v Sýrii zabila jednoho z předních vůdců sítě al-Káida a hlavního představitele syrské teroristické skupiny Chorásán Muhsína Fadlího. Na informace k jeho dopadení byla vypsaná sedmimilionová odměna, byl totiž jedním z mála vůdců al-Káidy, který předem věděl o plánech na útoky z 11. září.
22.07.2015 08:30 |

podobné články

Zelenskyj tepal Západ: Nechali jste Rusku možnost dál vést válku. Ale Ukrajina stejně zvítězí

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, opět ostře vyčinil Západu. Tentokrát za to, na jaké hladině zastropoval cenu ruské ropy putující na Západ po moři. Strop byl stanoven na 60 dolarech za barel a podle Zelenského je to hrůza, protože je to strop stanovený tak vysoko, že Rusku ponechá možnost dál vést válku proti Ukrajině. Jedním dechem zdůraznil, že Ukrajina i tak nakonec zvítězí.
04.12.2022 07:45 |

podobné články

„Ukrajina je schopna nahradit špinavá fosilní paliva z Ruska čistou energií,“ prohlásil Zelenskyj

 
Volodymyr Zelenskyj na ekonomickém fóru agentury Bloomberg prohlásil, že kvůli Rusku přijde svět o obrovské množství investičních příležitostí. Naproti tomu Ukrajina podle Zelenského ukazuje, že jako země dokáže něco, co dokáže málokdo. Poté přislíbil, že po dosažení míru se může z Ukrajiny stát jeden z velkých lídrů globálního rozvoje. Pro EU se podle něj Ukrajina může stát zdrojem čisté energie. Ukrajinci prý mohou světu nabídnout i svou pracovitost.
18.11.2022 13:20 |

podobné články

Skladujete zbraně! Proč musím prosit?! Zelenskyj přikazuje

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, znovu vyčinil Západu. Kdyby demokratické státy dodaly Ukrajincům zbraně, o které tak dlouho žádali, už mohlo být po válce. Zelenskyj je přesvědčen, že ukrajinská armáda je lepší než armáda ruská. Považuje to za zřejmé. Západ je povinen podle Zelenského poslat potřebné zbraně. V zájmu ochrany svobod. „V této válce se ruská armáda navždy zapíše do světových dějin jako možná nejbarbarštější a nejnelidštější armáda na světě,“ zvolal prezident.
20.04.2022 07:20 |

podobné články

Zelenskyj: Z Krymu, ostrova ruského teroru, bude zase ráj. Kde je modrá a žlutá, není tyranie

 
Volodymyr Zelenskyj zdůraznil, že Krym se opět stane ukrajinským. Z poloostrova plného ruského teroru se opět stane ukrajinským turistickým rájem, kam budou jezdit občané celého světa za odpočinkem. „Naše státní vlajka se stala celosvětovým symbolem odvahy. Symbolem všech, kteří si váží svobodného života. Kde je modrá a žlutá, tam není a nebude tyranie. Kde je modrá a žlutá, tam nejsou a nebudou divoši,“ zdůraznil Zelenskyj. Prozatím je ale Krym místem, z něhož Rusové odpálili již na 750 raket a rozsévali smrt a zkázu.
24.08.2022 08:50 |

podobné články

Zelenskyj: Na Západu záleží, kdy válka skončí. Musí nám dát tanky

 
Zelenskyj promluvil k účastníkům setkání velitelů Společných expedičních sil. Popsal, co v poslední době Rusové na Ukrajině napáchali. Milionům lidí. A vyzval své posluchače, že je třeba tyto ruské hrůzy zastavit. Co nejrychleji. To, jak válka končí, je teď podle Zelenského především na západních partnerech. Na partnerech podle Zelenského záleží, zda dají Ukrajincům tanky, se kterými Ukrajinci porazí Rusy. „Neexistuje vysvětlení, proč Ukrajina dosud nedostala rozhodnutí o poskytnutí moderních a účinných tanků,“ řekl Zelenskyj.
20.12.2022 11:30 |

podobné články

Zelenskyj: Ukrajinská armáda navrhuje mobilizovat dalších až půl milionu lidí

 
Vedení ukrajinské armády navrhuje mobilizovat dalších 450 000 až 500 000 Ukrajinců, řekl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. S novináři hovořil na tiskové konferenci v Kyjevě, která má shrnout, jak si Ukrajina bránící se ruské vojenské agresi vedla v letošním roce. Zelenskyj odmítl obavu, že by snížení podpory ze Západu mohlo vést k porážce Ukrajiny a poukázal mimo jiné na to, že země během zimy získá nové systémy protivzdušné obrany Patriot.
19.12.2023 18:50 |

podobné články

Zelenskyj: Netlačte nás do žádného kompromisu s Ruskem

 
Volodymyr Zelenskyj promluvil k lídrům zemí skupiny G20. Zdůraznil jim, že Ukrajina nesmí být světem tlačena k žádnému kompromisu s ruským agresorem. Ukrajinský prezident má za to, že jen Ukrajina může říct, jak a kdy přesně pro ni obrana jejího území skončí. Zelenskyj zmínil také 10 zásadních výzev, které stojí před Ukrajinou a vlastně před celým svobodným světem. Od plic vynadal Mezinárodnímu červenému kříži.
16.11.2022 09:05 |

podobné články

Zelenskyj a jeho projevy k politikům celého světa: Přímý útok na pokrytectví Západu!

 
S novou zbraní proti Moskvě se vytasil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44). Začal totiž postupně vystupovat v západních parlamentech, kde horuje za tvrdší postih Ruska a větší pomoc pro Kyjev. Jeho projevy jsou někdy ale spíše sprchou Západu. Komu co řekl?
22.03.2022 13:20 |

podobné články

Zelenskyj: Zvítězíme jako Británie proti Hitlerovi. Díky, Borisi Johnsone

 
V úterý pronesl Volodymyr Zelenskyj hned dva projevy. V prvním se přirovnal k Winstonu Churchillovi, Ruskou federaci k nacistickému Německu a konstatoval, že Ukrajinci zvítězí stejně, jako před osmi desítkami let nakonec zvítězila Velká Británie. To se ale podle Zelenského může podařit jen tehdy, když Ukrajina dostane od svobodného světa moderní zbraně. Rusům slíbil, že jejich zločiny spáchané na Ukrajině nezůstanou bez trestu.
27.07.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (175 článků)

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Zelenskyj: Ukrajina se stala vzorem statečnosti

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je přesvědčen, že Ukrajina je již teď vzorem statečnosti pro celý svět. A jednoho dne bude Ukrajina ukázkou toho, jak velký má lidstvo potenciál. V roce 2030 se to může ukázat konkrétně ve velkém přístavním městě Oděsa. Poté znovu slíbil svým spoluobčanům, že Rusko bude jednoho dne potrestáno za své konání. A popsal, co je pro to třeba udělat.
30.11.2022 08:20 |

podobné články