Článek

Zelenskyj: Rusko se dopouští zločinů, uzavřete nebe. USA bezletovou zónu nechce, bojí se války

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že Rusko podnikalo nálety na ukrajinská města i během doby, kdy v Bělorusku jednaly ruská a ukrajinská delegace o situaci na Ukrajině. Řekl, že Rusko se dopouští válečných zločinů a mělo by se z nich zodpovídat před mezinárodním tribunálem. Napsala o tom agentura Reuters. Zelenskyj během pondělního nočního projevu, který zveřejnil na svém facebooku, také apeloval k uzavření leteckého prostoru.
01.03.2022 01:10 |

podobné články

Podobné články

Fiala odmítl bezletovou zónu nad Ukrajinou. Putin si to vyloží jako slabost, tvrdí expert

 
Zřídit, či nezřídit bezletovou zónu nad Ukrajinou? Je to nebezpečné, svět by ohrozila velká válka! Nebezpečné je to neudělat, válka ohrozí nás! Nejen na českém twitteru se nad touto otázkou vedou vášnivé debaty. Ze Severoatlantické aliance zaznívá, že bezletovou zónu nad Ukrajinou nezřídí. Politický geograf z Ostravské univerzity Vladimír Baar má za to, že ruský prezident Vladimir Putin si toto rozhodnutí vyloží jako slabost.
05.03.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)

Válka na Ukrajině, devátý den. NATO se nechystá zavést bezletovou zónu nad Ukrajinou

 
Americký ministr zahraničí Blinken prohlásil, že udělají vše, aby válku zastavili. NATO rozhodlo, že bezletovou zónu na Ukrajině nezavede.
04.03.2022 09:45 |

podobné články

„Tak toto ne.“ Rusko zmrazilo NATO. Znovu nás hubuje i Zelenskyj

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj postupně přitvrzuje ve své rétorice. A to jak k Rusům, tak k Západu. Včera na videu upozorňoval všechny, kdo ostřelují ukrajinská města, že budou potrestáni před tribunálem a že Ukrajinci nikdy neodpustí a nikdy nezapomenou. „Nikde na světě nebudete mít klid. Leda v hrobě,“ vzkázal. Ale peskoval také západní politiky, že nic nedělají a že nechtějí vytvořit bezletovou zónu. „Také chcete, aby nás pomalu pozabíjel,“ obvinil je. S varováním ovšem přišlo také Rusko: Jde o údajné starty ukrajinských vojenských letadel z území členů NATO. „Použití sítě letišť těchto zemí s tím, že pak následuje použití síly proti ruským vojskům, může být bráno jako zapojení těchto zemí do konfliktu,“ padlo z Moskvy.
07.03.2022 07:45 |

podobné články

Prezident Zelenskyj dojemně promluvil ke Kongresu USA: Žádáme toho příliš?

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj volal po další obranné pomoci své zemi i nových protiruských sankcích, když dnes z Kyjeva prostřednictvím videohovoru promluvil ke členům amerického Kongresu. Hovořil o potřebě vytvořit nad Ukrajinou bezletovou zónu, případně alespoň poslat její bránící se armádě sofistikované protiletecké systémy. Také vyzval k uvalení sankcí na všechny ruské politiky, kteří se od invaze na Ukrajinu nedistancovali.
16.03.2022 17:50 |

podobné články

Američané jsou s bezletovou zónou nad Libyí opatrní

 
Není pravděpodobné, že by američtí strategičtí plánovači měli brzy rozhodnout o tom, zda zřídit bezletovou zónu nad Libyí. Prohlásila to ve středu americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Takový krok by nejprve znamenal zneškodnění libyjské protivzdušné obrany.
02.03.2011 20:10 |

podobné články

„Rusko se dopouští zločinu proti míru.“ Prezident Zeman odsoudil útok na Ukrajinu

 
Rusko se dopouští zločinu proti míru, jeho útok na Ukrajinu je třeba důsledně odsoudit, a to i činy. V televizním projevu to dnes uvedl prezident Miloš Zeman.
24.02.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27863 článků)

Zelenskyj se v noci tvrdě pustil do NATO: Lidé budou umírat také kvůli vám. Jste slabí

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v plamenném projevu uhodil na představitele NATO kvůli jejich odmítnutí zavést bezletovou zónu nad Ukrajinou.
05.03.2022 11:40 |

podobné články

Drsné záběry ruských zvěrstev: Tímhle videem dohnal Zelenskyj kongresmany k slzám

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj volal po další obranné pomoci své zemi i dalších protiruských sankcích, když ve středu z Kyjeva prostřednictvím videohovoru promluvil ke členům amerického Kongresu. Hovořil o potřebě vytvořit nad Ukrajinou bezletovou zónu, případně alespoň poslat jeho armádě sofistikované protiletecké systémy. Také vyzval k uvalení sankcí na všechny ruské politiky, kteří se od invaze na Ukrajinu nedistancovali. Součástí jeho vystoupení bylo video ostřelování Ukrajiny, které u členů Kongresu vyvolalo slzy.
16.03.2022 14:40 |

podobné články

A co ruské zločiny? Zelenskyj je pobouřen tím, jak neziskovka psala o Ukrajině

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal další údajné zvěrstvo ruských okupantů. Tentokrát v Doněcku. Poté se ostře ohradil proti zprávě Amnesty International, že ukrajinská armáda ohrožuje civilisty. „Toto nelze tolerovat,“ prohlásil Zelenskyj. Poté obvinil Evropskou unii, že ve vztahu k Ukrajině se momentálně dopouští strašlivé chyby, nebo v horším případě dokonce zločinu.
05.08.2022 08:10 |

podobné články

Zelenskyj: Díky Ukrajině, USA a spojencům je svoboda nejsilnější za celé desetiletí

 
Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny, znovu ostře zkritizoval Rusko a ocenil, že stále více států na světě vnímá, jak příšerně se Rusko na mezinárodním poli chová. I díky tom, že stále více zemí začíná chápat, co Rusko páchá, jsou podle prezidenta země hájící svobodu jako USA a Ukrajina, nejsilnější za mnoho let. „Obzvláště mě potěšila slova prezidenta Bidena, že naši vojáci inspirují celý svět, naši lidé inspirují celý svět,“ pravil Zelenskyj.
05.10.2022 07:50 |

podobné články

Putin je zoufalý blázen. Bezletová zóna nad Ukrajinou? Nukleární útok? Politici ve při, i kvůli NATO

 
ANKETA Ukrajina opakovaně prosí Západ o bezletovou zónu nad svým územím. „Rusko proti nám používá rakety, letadla a vrtulníky. Ostřeluje naše města, obyvatele a infrastrukturu. Je humanitární povinností světa na to zareagovat,“ vyzval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Západ se k této žádosti však staví odmítavě. PL.cz se v anketě politiků zeptaly, zda je to správný, nebo alibistický přístup.
18.03.2022 09:45 |

podobné články

Válka na Ukrajině: Uzavřete nebe! Volodymyr Zelenskyj šokoval srdcervoucím videem

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve středu během svého virtuálního projevu k členům Kongresu požádal americké zákonodárce, aby se podívali na grafické video ukazující ukrajinská města před a po smrtící ruské vojenské invazi. Drastické obrázky americké politiky šokovaly.
17.03.2022 13:10 |

podobné články

Jste váleční zločinci. Británie v OSN ostře vystoupila proti Rusku

 
Britský velvyslanec při OSN Matthew Rycroft dnes na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti v New Yorku obvinil Rusko, že se v Sýrii po boku tamního vládnoucího režimu dopouští válečných zločinů. Americká zástupkyně Samantha Powerová pak řekla, že Rusko v Sýrii nebojuje proti terorismu, ale dopouští se tam barbarských činů. Navíc prý bombardováním Sýrie, zvláště pak Halabu, zneužívá svého práva veta v OSN. Ruský velvyslanec v OSN Vitalij Čurkin řekl, že obnovení míru v Sýrii je v současnosti téměř nesplnitelný úkol.
25.09.2016 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Samantha York (7 článků) , Samantha Samantha (127 článků)

Co jste to udělali, kouká udiveně Washington na Moskvu. Protože v Sýrii zřejmě Putin předběhl USA se zásadním vojenským krokem

 
Podle názoru americké strany si Rusko vytvořilo během krátké doby nad Sýrií „de facto bezletovou zónu“. Paradoxně o její organizaci nad severní Sýrií jednaly donedávna vedle USA také Jordánsko a Turecko v rámci snahy o to, ochránit civilní obyvatelstvo.
05.10.2015 10:26 |

podobné články

Pirát Vašíček: Turecko se dopouští vydírání a zločinů. Hlavní spojenci jsou pro něj džihádisté, a my jsme nepřátelé

 
„Turecko přihlíželo vraždění páchanému Islámským státem, a sousedství s Islámským státem jim náramně vyhovovalo. Turecko celou dobu džihád v Sýrii podporovalo a podporuje nadále. Po porážce Islámského státu však Turci zaútočili na Kurdy a nyní jsou hlavní překážkou v poražení džihádistů. Je celkem evidentní, že jsou pro Turecko džihádisté hlavní spojenci, a my jsme nepřátelé,“ má jasno Ivo Vašíček, jihomoravský krajský zastupitel za Pirátskou stranu. Podle něj Západ a arabské despocie od samého počátku podporovaly v Sýrii džihád a Turecko se naháněním uprchlíků k řeckým hranicím dopouští vydírání a zločinů.
22.03.2020 15:06 |

podobné články

Fiala ze studia prosil Čechy: Buďte rozumní, nekupujte tolik pohonných hmot. Putinovy ceny!

 
Premiér Petr Fiala (ODS) prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin vede válku nejen s Ukrajinou, ale vlastně i s Evropu a vlastně s celým civilizovaným světem. Za hranicemi Ukrajiny lidé Putinovu válku cítí v cenách energií i pohonných hmot. „Ceny energií, ceny pohonných hmot, to jsou Putinovy ceny. To jsou ceny způsobené jeho konfliktem. ... On nás chce rozložit,“ konstatoval Fiala. Odmítl zaručit bezletovou zónu nad Ukrajinou, protože tento krok by vedl k rozpoutání třetí světové války. Války s Ruskem.
13.03.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Petr Fiala (5074 článků)

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Zelenskyj děkoval do Ameriky. „Západní novináři, píšete pravdu,“ říká

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát ve svém projevu poděkoval Dánsku, Spojeným státům či americké novinářce Anne Applebaumové. Západním novinářům obecně poděkoval za to, že píšou pravdu o tom, co se na Ukrajině děje. „Šíří informace o tom, co se děje tady a teď na Ukrajině, v Evropě, ve světě. Oni jen šíří pravdu,“ řekl ukrajinský prezident. Zelenskyj zdůraznil, že v tomto šíření pravdy je třeba pokračovat. Pak Rusko se svou lží nemůže zvítězit. Zelenskyj je o tom přesvědčen.
16.03.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (164 článků) , Oni Oni (112 článků)