Článek

Zelenskyj: Okupanti na Ukrajině nebudou mít vůbec žádnou oporu

 
Po čase se ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu obrátil na své partnery ze svobodného světa a vyslovil jasnou výzvu. Promluvil také o práci ukrajinských tajných služeb.
20.09.2022 09:30 |

podobné články

Podobné články

Zelenskyj: Okupanti na Ukrajině nebudou mít vůbec žádnou oporu

 
Po čase se ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu obrátil na své partnery ze svobodného světa a vyslovil jasnou výzvu. Promluvil také o práci ukrajinských tajných služeb.
20.09.2022 07:45 |

podobné články

Nejsou pohonné hmoty. Víc aktivity, shánějte, udeřil na vlastní vládu Zelenskyj

 
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj uložil úkoly své vládě v Kyjevě. Veřejně oznámil, co od kabinetu očekává. A popsal situaci na bojišti na Donbase. „Okupanti se snaží dosáhnout alespoň za sto dní války cílů, kterých doufali dosáhnout v prvních dnech po 24. únoru. Proto soustředili maximum dělostřelectva, maximální množství záloh na Donbas. Probíhají raketové útoky i útoky letadel. Všechno,“ pravil Zelenskyj. Ale ruští okupanti by podle něj měli vzít na vědomí, že Donbas nezískají.
28.05.2022 08:55 |

podobné články

Kousek od katastrofy. Zelenskyj nakopl Rusko

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, popsal setkání s dětmi z Mariupolu. S dětmi, kterým ruští okupanti zavraždili rodiče a unesli je do Ruské federace. Ale po dlouhých vyjednáváních se je podařilo dostat zpět do vlasti. Do samotného Ruska poslal Zelenskyj jasný vzkaz. Obrátil se i ke svobodnému světu, poděkoval Velké Británii za zrušení cel na ukrajinské zboží a konstatoval, že by se podobně mohly zachovat i další země.
27.04.2022 07:50 |

podobné články

Zelenskyj: Izjum? Muž, který byl vykastrován. Žena se zlomenými žebry

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil k Valnému shromáždění OSN. Popsal, co se našlo v Izjumu poté, co odtud okupanti prchli. Pod troskami domu po ruském náletu prý zemřela rodina - otec, matka, šestiletá a osmiletá holčička, prarodiče. Je tam muž, který byl uškrcen provazem. Je tam žena se zlomenými žebry a ranami na těle. Je zde muž, který byl před vraždou vykastrován. Zelenskyj také popsal, jak by teď Rusko mělo být potrestáno.
22.09.2022 08:40 |

podobné články

Zelenskyj: Zřídit tribunál pro ruské zločiny. Varování pro agresory

 
Při debatě v Paříži na téma „válka a právo“ prezident Volodymyr Zelenskyj všem připomínal, že válečné zločiny spáchané na Ukrajině jsou hrozné. Ale vůbec nejhorší je samotný zločin rozpoutání války. Zelenskyj v Paříži volal po tom, aby byli tvrdě potrestáni i ti, kteří válku proti Ukrajině nechali rozpoutat. Ve své druhé promluvě se obrátil na ruské okupanty. Neodpustil si ironickou poznámku a poté Rusům sdělil, že už prohráli.
06.10.2022 08:05 |

podobné články

Zelenskyj Rusům: Vzdejte se a budeme s vámi zacházet lépe než Putin

 
V pondělí večer natočil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj další video, ve kterém se obrátil na své spoluobčany a ujistil je, že Ukrajina je zase o jeden den blíže k vítězství v historické válce nad ruskými okupanty. Nepřítel podle něj uvěřil své vlastní propagandě plné lží o Ukrajině, která se v Rusku šíří již po desítky let. Jenže teď ruští okupanti narazili na tvrdou realitu. Poté dal ruským vojákům jasnou nabídku.
15.03.2022 10:10 |

podobné články

Schováváte se za ně. Zelenskyj vyčetl Rusům, že nechtějí umírat první

 
Krok za krokem zbavíme ruský stát všech prvků moderní ekonomiky. Za zničení životů sousedů zaplatí okupanti plnou cenu. A žádná lobby v žádné zemi Rusku nepomůže. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil k národu i ke světu. Poděkoval prezidentovi USA Bidenovi za pomoc, kterou Američané poskytnou Ukrajině, poděkoval švédské vládě a prozradil, že zahájil jednu novou důležitou tradici. Pokud jde o situaci na bojišti, Rusové prý prakticky srovnávají Donbas se zemí.
03.06.2022 07:30 |

podobné články

Zelenskyj: Vzdejte se, nebo utečte, Rusové. Nejste v bezpečí nikde

 
Ruští okupanti, kteří se dnes pohybují na Ukrajině, mají teď podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v podstatě jen dvě možnosti. Buď se vzdát ukrajinské armádě, nebo vzít nohy na ramena a vrátit se do Ruska. V prvé řadě by prý měli odejít ze Záporožské jaderné elektrárny. „Riziko radiační katastrofy v důsledku ruských akcí se nesnižuje ani na hodinu,“ konstatoval Zelenskyj.
31.08.2022 08:05 |

podobné články

Zelenskyj slíbil lidem na Ukrajině levnou elektřinu. Šestkrát nižší ceny než v ČR

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil ke svým spoluobčanům i ke světu. Zamyslel se nad tím, jak dlouho bude trvat ruská invaze na Ukrajině. „Někdo radí připravit se na permanentní konfrontaci s Ruskem, dokud bude existovat,“ podotkl Zelenskyj. Ukrajincům slíbil levné dodávky elektřiny po alespoň 6 měsíců. Až šestkrát levnější elektřinu oproti Česku. Nakonec konstatoval, že přijde den, kdy celý svět zavrhne kruté Rusko.
16.04.2022 14:10 |

podobné články

Ruský teror překročil vše. Zelenskyj chce, aby to věděl každý

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal další hrůzy napáchané ruskými vojáky na Ukrajině a konstatoval, že všechny ruské válečné zločiny musí být nakonec potrestány. „Ruský teror již dávno překročil hranici, za níž se mnohým v civilizovaném světě stalo zřejmým, že je věcí globální bezpečnosti potrestat Rusko, teroristický stát, za vše, co udělalo proti Ukrajině a mezinárodnímu právnímu řádu,“ pravil Zelenskyj.
11.07.2022 07:45 |

podobné články

A co ruské zločiny? Zelenskyj je pobouřen tím, jak neziskovka psala o Ukrajině

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal další údajné zvěrstvo ruských okupantů. Tentokrát v Doněcku. Poté se ostře ohradil proti zprávě Amnesty International, že ukrajinská armáda ohrožuje civilisty. „Toto nelze tolerovat,“ prohlásil Zelenskyj. Poté obvinil Evropskou unii, že ve vztahu k Ukrajině se momentálně dopouští strašlivé chyby, nebo v horším případě dokonce zločinu.
05.08.2022 08:10 |

podobné články

Výstraha. Zelenskyj po jednání udeřil na Západ. Zase

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil k národu. Všem poděkoval za obranu Kyjeva a označil ji za úspěšnou, protože nepřítel oznámil, že se od ukrajinského hlavního města stáhne. Ukrajinský prezident zdůraznil, že lidé neustanou, dokud ruští okupanti neopustí všechna okupovaná území. Poté poslal jasný vzkaz na Západ: Zapomeňte na to, že začnete polevovat v sankcích. Teď je na čase proti Rusku ještě přitvrdit! Protože agresoři dál zabíjejí ukrajinské lidi. Např. v Mykolajivu.
30.03.2022 08:10 |

podobné články

Zelenskyj v noci zatím nejdrsněji: Okupanti jako příšery, útočí a zabíjejí. Vlastním zrádcům slíbil krutý trest a sesadil generála

 
V ruských okupantech je tolik chuti ničit, že už nepřipomínají lidské bytosti. Proměnili se v něco zcela jiného. V jakési příšery, které pálí, kradou, útočí a zabíjejí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj shrnul válečný březen. Oznámil, že zakročil i proti generálům, kteří neudělali dost pro obranu Ukrajiny. Každý vysoký důstojník, který neudělá dost pro obranu Ukrajiny, pro obranu ukrajinského národa, musí podle Zelenského počítat s tím, že bude zbaven své hodnosti.
01.04.2022 08:50 |

podobné články

Už víme, po uděláme. Vytočený Zelenskyj má konkrétní kroky

 
Zvláště těžké je dívat se na stopy po kulkách na autech s nápisem „Děti“. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal, co na vlastní oči viděl ve městě Buča. A nejen tam. V mnoha vesnicích osvobozených okresů Kyjeva, Černihiva a Sumy dělali prý okupanti věci, které místní neviděli ani za nacistické okupace před 80 lety. Ale svět tyto zločiny, které prý Rusko jistě zaoře, vidí a nenechá jen tak. Ukrajinci proto do osvobozených měst zvou stovky novinářů.
05.04.2022 08:10 |

podobné články

Už víme, co uděláme. Vytočený Zelenskyj má konkrétní kroky

 
Zvláště těžké je dívat se na stopy po kulkách na autech s nápisem „Děti“. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal, co na vlastní oči viděl ve městě Buča. A nejen tam. V mnoha vesnicích osvobozených okresů Kyjeva, Černihiva a Sumy dělali prý okupanti věci, které místní neviděli ani za nacistické okupace před 80 lety. Ale svět tyto zločiny, které prý Rusko jistě zaoře, vidí a nenechá jen tak. Ukrajinci proto do osvobozených měst zvou stovky novinářů.
05.04.2022 08:30 |

podobné články

Nejen Jill Bidenová. Ukrajina zažila i další „slavné“ návštěvy

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po osvobození města Buča na severu země opakovaně vyzval západní politiky, aby se do této oblasti přijeli podívat, aby na vlastní oči viděli, co na tomto území napáchali ruští okupanti, než byli vytlačeni. Zelenskyj pozval do Buči i někdejší německou kancléřku Angelu Merkelovou. Ta zatím nepřijela. Ale teď dorazila manželka prezidenta USA Jill Bidenová. A nejen ona. Ukrajinci mohli uvítat ještě dvě významné návštěvy.
08.05.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2828 článků)

Zelenskyj: Ukrajina musí být nejsvobodnější a nejmodernější zemí Evropy

 
„Ukrajina se musí stát nejsvobodnější, nejmodernější a nejbezpečnější zemí Evropy.“ Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pronesl tak trochu jiný projev ke svým spoluobčanům i ke světu. Mluvil především o ekonomice a o tom, co má na mysli, když mluví o obnově své země. Prý zdaleka nejde jen o to, postavit po ukrajinském vítězství všechny domy, které ruští okupanti rozstříleli.
05.07.2022 08:10 |

podobné články

Zelenskyj: Z Krymu, ostrova ruského teroru, bude zase ráj. Kde je modrá a žlutá, není tyranie

 
Volodymyr Zelenskyj zdůraznil, že Krym se opět stane ukrajinským. Z poloostrova plného ruského teroru se opět stane ukrajinským turistickým rájem, kam budou jezdit občané celého světa za odpočinkem. „Naše státní vlajka se stala celosvětovým symbolem odvahy. Symbolem všech, kteří si váží svobodného života. Kde je modrá a žlutá, tam není a nebude tyranie. Kde je modrá a žlutá, tam nejsou a nebudou divoši,“ zdůraznil Zelenskyj. Prozatím je ale Krym místem, z něhož Rusové odpálili již na 750 raket a rozsévali smrt a zkázu.
24.08.2022 08:50 |

podobné články

Desítky mrtvých vojáků na Ukrajině. Zbraně všem, kdo chtějí bojovat, hlásí Zelenskyj

 
Ukrajina přerušuje diplomatické vztahy s Ruskem, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poté, co ruská vojska ráno napadla jeho zemi. Podle ukrajinské hlavy státu utrpěl nepřítel vážné ztráty. Prezident dále podle agentury Reuters vyzval všechny Ukrajince, kteří jsou připraveni bránit vlast před ruskými silami, aby se přihlásili - slíbil zbraně všem, kdo o ně stojí. Zelenskyj také apeloval na občany, aby darovali krev. Již nyní je přitom jasné, že padlo i mnoho ukrajinských vojáků - momentálně se uvádí přes 40 bětí.
24.02.2022 11:25 |

podobné články