Článek

Zelenskyj a jeho další silný projev: „Ruští vojáci, vzdejte se. Proč chcete zemřít?“

 
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vystoupil opět s velmi silným projevem, ve kterém se překvapivě neobracel jen k národu, v jehož čele stojí. Z ukrajinského jazyka plynule přecházel do ruštiny a svůj vzkaz adresoval hlavně ruským vojákům. Zelenskyj na ně apeloval, aby se vzdali a dali Ukrajincům šanci žít. Za to jim slíbil, že s nimi bude zacházeno s úctou. Ruští zajatci totiž přiznávají, že se bojí vrátit do Ruska, protože jim hrozí soud a poprava.
15.03.2022 09:45 |

podobné články

Podobné články

Máte prázdno v hlavě? Naštvaný Zelenskyj přidal

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident a velitel ozbrojených sil Ukrajiny, opět promluvil k ukrajinskému lidu. Ruský prezident Vladimir Putin obhajoval svůj záměr rozpoutat válku proti Ukrajině potřebou denacifikovat tuto zemi. Zelenskyj popsal, co údajná ruská denacifikace znamená v praxi. Zeptal se, jestli ruští vojáci mají prázdno i ve svých hlavách, když už je jasné, že mají prázdnotu ve svých srdcích i duších. Ruští vojáci už podle Zelenského ztratili to, co dělá člověka člověkem.
22.03.2022 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4926 článků)

Zelenskyj při návštěvě Buči obvinil Moskvu z válečných zločinů. Ruští vojáci tu zabili stovky lidí

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil město Buča, v němž podle ukrajinských úřadů ruští vojáci zabili stovky civilistů.
04.04.2022 16:15 |

podobné články

Zelenskyj Rusům: Vzdejte se a budeme s vámi zacházet lépe než Putin

 
V pondělí večer natočil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj další video, ve kterém se obrátil na své spoluobčany a ujistil je, že Ukrajina je zase o jeden den blíže k vítězství v historické válce nad ruskými okupanty. Nepřítel podle něj uvěřil své vlastní propagandě plné lží o Ukrajině, která se v Rusku šíří již po desítky let. Jenže teď ruští okupanti narazili na tvrdou realitu. Poté dal ruským vojákům jasnou nabídku.
15.03.2022 10:10 |

podobné články

Za každý výstřel, který zabije nevinného člověka... Zelenskyj. Projev ve Lvově

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve Lvově promluvil k mezinárodní komunitě. Zdůraznil, že ve jménu ukrajinské krve, jež skrápí ukrajinskou půdu, aby ubránila svobodu Ukrajiny i dalších zemí před ruskou agresí, svět musí zařídit to, že ruští pachatelé únosů ukrajinských dětí, ruští vrazi a ruští teroristé stanou před mezinárodní spravedlností. Že svět musí zajistit, aby pachatelé ruských zločinů stanuli před soudem.
04.03.2023 16:40 |

podobné články

Zelenskyj: Vzdejte se, nebo utečte, Rusové. Nejste v bezpečí nikde

 
Ruští okupanti, kteří se dnes pohybují na Ukrajině, mají teď podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v podstatě jen dvě možnosti. Buď se vzdát ukrajinské armádě, nebo vzít nohy na ramena a vrátit se do Ruska. V prvé řadě by prý měli odejít ze Záporožské jaderné elektrárny. „Riziko radiační katastrofy v důsledku ruských akcí se nesnižuje ani na hodinu,“ konstatoval Zelenskyj.
31.08.2022 08:05 |

podobné články

Vrazi, mučitelé, teroristé. Zelenskyj měl nezvyklý projev

 
Divoši, vrazi, mučitelé a teroristé. To jsou ruští vojáci. Takto je v projevu k účastníkům filmového festivalu v Benátkách popsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který varoval Západ, že pořád musí věnovat pozornost ruské agresi na Ukrajině a že musí jeho zemi dál pomáhat. Během svého projevu nechal pustit klasické filmové titulky, kde se místo herců a režiséra objevila jména dětí, mužů i žen, které Rusové usmrtili. I s věkem, kdy ruští vrazi zhasli jejich životy.
01.09.2022 07:15 |

podobné články

Brent Renaud natáčel o Iráku i drogovém kartelu: Nakonec ho zastřelili ruští vojáci

 
Brent Renaud (†50) byl americký novinář a fotograf, kterého zabili ruští vojáci na území Ukrajiny. Renaud se snažil zachytit prchající Ukrajince, když vtom do jeho dodávky začali střílet ruští vojáci, kteří ho střelili do krku a způsobili mu smrtelné zranění. Renaud byl společně se svým bratrem Craigem považován za významnou dokumentaristickou dvojici, která natáčela i v Iráku, jak informoval web CNN Prima News.
14.03.2022 18:30 |

podobné články

Sen Rusů: Ukrást záchod a zemřít. Zelenskyj nakládal okupantům

 
Vracíme život tam, kam Rusové přinesli jen degradaci, ničení a smrt. Kdysi se říkalo, vidět Paříž a zemřít. Snem Rusů teď je ukrást záchod a zemřít! Vladimire Putine, starejte se konečně o své lidi a ne o Ukrajinu a o Moldavsko, aby Rusové nemuseli krást záchody ve svobodných zemích. Toto vše a ještě mnohem víc vzkázal na facebooku ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Ruské federaci.
23.04.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4926 článků)

Dívku (15) znásilňovali ruští vojáci deset dní: Máma jí vykrvácela před očima

 
Deset dní utrpení prožila teprve patnáctiletá dívka z Ukrajiny. Ruští vojáci ji s její mámou drželi v zajetí. Matku postřelili a žena následně umírala před očima dcery dva dny. Dívku pak čekalo martyrium v podobě znásilňování. Podařilo se jí však utéci a dostat se do auta dobrovolníka Kostjantyna Kjastutysovyče, jemuž vše vyprávěla. Muž uvedl, že potom, jaké hrůzy od ní slyšel, nemohl spát dva dny. Na Ukrajině to však bohužel není ojedinělý případ, kdy se ruští vojáci dopustili násilí na ženách.
31.03.2022 08:35 |

podobné články

Zelenskyj po masakru vyrazil do Buče: Genocida! Viníky si najde armáda, vzkazuje

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil město Buča, v němž podle ukrajinských úřadů ruští vojáci zabili stovky civilistů. Informuje o tom ruskojazyčná verze serveru BBC. Zelenskyj znovu obvinil Rusko z válečných zločinů a řekl, že Ukrajina najde viníky zvěrstev v kyjevském regionu.
04.04.2022 16:30 |

podobné články

Zelenskyj: Vidíte? Rusové už couvají s požadavky

 
Zelenskyj si všiml jedné změny v ruské válečné rétorice. Změny, která dokládá, jak moc se v této válce Rusku nedaří. Nedaří se mu prý i proto, že v Doněcké oblasti, kde ruští agresoři vyvíjejí tlak, neustupují ukrajinští vojáci ani o centimetr. Pozornost věnoval také skutečnosti, že Rusko přestalo blokovat pokračování obilné dohody o vývozu ukrajinské zemědělské produkce. „Kdyby nedošlo k ruskému útoku na Ukrajinu, neexistovala by ani přízračná hrozba globální potravinové krize,“ zdůraznil Zelenskyj.
03.11.2022 08:00 |

podobné články

Zelenskyj: Vidíte? Rusové už couvají s požadavky

 
Zelenskyj si všiml jedné změny v ruské válečné rétorice. Změny, která dokládá, jak moc se v této válce Rusku nedaří. Nedaří se mu prý i proto, že v Doněcké oblasti, kde ruští agresoři vyvíjejí tlak, neustupují ukrajinští vojáci ani o centimetr. Pozornost věnoval také skutečnosti, že Rusko přestalo blokovat pokračování obilné dohody o vývozu ukrajinské zemědělské produkce. „Kdyby nedošlo k ruskému útoku na Ukrajinu, neexistovala by ani přízračná hrozba globální potravinové krize,“ zdůraznil Zelenskyj.
03.11.2022 08:30 |

podobné články

Zelenskyj vystoupil před kamery: Bráníme i vás. Zasloužíme odměnu. Přijetí do EU

 
Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis informoval svět o ruských zvěrstvech, kterých se dopouští vojáci vyslaní na Ukrajinu prezidentem Vladimirem Putinem. Ozval se také ukrajinský ministr zdravotnictví, který prozradil, že ruští vojáci zabili desítky lidí včetně tří dětí. A desítky dětí zranili. K národu promluvil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Toto sdělil svým spoluobčanům...
26.02.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4926 článků)

Ruští vojáci na Krymu zadrželi štáb České televize

 
Ruští ozbrojenci na Krymu na desítky minut zadrželi zpravodaje České televize (ČT) Miroslava Karase a jeho kameramana. Uvedla to dnes ČT. Stalo se tak ve městě Novoozerne na západě poloostrova, kde ruští vojáci obsazovali základnu ukrajinského námořnictva. Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes incident odsoudil a označil za hrubé porušení novinářských svobod, případ už je ale podle něj vyřešen. Jak, to neupřesnil. 
20.03.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2849 článků)

Zvěrstva na Ukrajině: Opilí ruští vojáci zastřelili desetiletou dívku před očima strýce!

 
V probíhající válce na Ukrajině není nouze o brutalitu a tragické příběhy. Ten, o kterém informoval britský list The Times, však přeci jen vyniká. Opilí ruští vojáci měli před očima jejího strýce zastřelit desetiletou dívku. Ta měla zemřít 28. února v obci Šibene, které leží 65 kilometrů od Kyjeva.
08.03.2022 20:50 |

podobné články

Znásilnění jako ruská zbraň: Nechci žít, pláče Ukrajinka, kterou okupanti zneužívali 12 hodin

 
Ukrajinská porodní asistentka a matka čtyř dětí si přála zemřít – to když ji dvanáct hodin drželi dva ruští vojáci a pod hrozbou zabití znásilňovali. Napráskal ji soused. Znásilnění se stalo na Ukrajině ruskou zbraní a zprávy o zneužívání žen se množí. Například po osvobození Ivankivu v Kyjevské oblasti vyšlo najevo, že ruští vojáci údajně znásilnili dvě náctileté sestry (15 a 16) potom, co je za vlasy vytáhli ze sklepa, kde se ukrývaly. Češi v posledních dnech houfně přispívají na potratové pilulky pro ukrajinské ženy.
09.04.2022 05:10 |

podobné články

Zelenskyj: EU nám pomůže s energií. Vyměníme žárovky

 
Volodymyr Zelenskyj znovu uhodil na Rusy a připomínal celému světu, že Ruská federace záměrně vyvíjí aktivity v okolí jaderných elektráren a tím ohrožuje celý svět. To je důvod, proč ruští sportovci nemají na olympijských hrách co dělat. Tak to vidí Zelenskyj. Poté poděkoval EU za dodávky elektřiny na Ukrajinu a prozradil, co Ukrajincům pomůže dosáhnout významných energetických úspor. Nakonec promluvil i o situaci na frontě.
06.02.2023 08:05 |

podobné články

Šokující! Toto prozradil zajatý ruský voják Ukrajincům. Stalo se údajně v Charkově

 
Ruští vojáci, kteří se dostali do ukrajinského zajetí, prozrazují, že ruští agresoři, kteří vstoupili na Ukrajinu, jsou s morálkou na štíru, protože ruské vojáky, kteří odmítli střílet na ukrajinské civilisty, zastřelili jejich vlastní kolegové. Ruští vojáci prý navíc v nemalých počtech dezertují. I když jim za dezerci hrozí sedm let vězení.
12.03.2022 18:20 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články