Článek

Zelení: Povede těžba na polském dole Turów k mezinárodní žalobě?

 
Petiční výbor evropského parlamentu začal projednávat žádost mnoha tisíc občanů z Libereckého kraje, kteří se obávají toho, že je pokračování těžby na dole Turów připraví o vodu.
15.07.2020 18:10 |

podobné články

Podobné články

Ramzer (ODS): V kauze Turów podporujeme dohodu mezi Českem a Polskem

 
Dnes probíhá zatím poslední jednání expertních týmů vlád Česka a Polska s ohledem na zákaz těžby uhlí v polském dole Turów, který těsně sousedí s hranicí na území Libereckého kraje. Cílem již několikáté schůzky je vyjednání podmínek, za kterých vláda ČR, krajská a místní samospráva budou polské vládě a státní polské energetické společnosti PGE tolerovat pokračování těžby uhlí v dolu Turów.
13.07.2021 14:20 |

podobné články

Piráti: Výbor pro životní prostředí se postavil proti rozšíření těžby v polském dole Turów

 
Ministr Richard Brabec včera na Výboru pro životní prostředí potvrdil, že vláda na jejím včerejším zasedání vzala na vědomí vydání negativního stanoviska České republiky k rozšíření těžby v polském dole Turów.
14.11.2019 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (461 článků)

Piráti: Výbor pro životní prostředí se postavil proti rozšíření těžby v polském dole Turów

 
Ministr Richard Brabec včera na Výboru pro životní prostředí potvrdil, že vláda na jejím včerejším zasedání vzala na vědomí vydání negativního stanoviska České republiky k rozšíření těžby v polském dole Turów.
14.11.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (461 článků)

Důl Turów a žaloba Česka na Polsko: Nešlo to už jinak, přiznal Brabec

 
Začalo jednání s Polskem o dopadech další těžby v polském hnědouhelném Dole Turów poblíž českých hranic na české území. Evropský soudní dvůr Polsku nařídil, aby okamžitě zastavilo práce, těží se ale dál. O podmínkách, jaké si bude Česko klást, hovořil v pořadu Interview ČT24 ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). „Polsko bere situaci vážně. Cílem je dohoda, ne soud,“ uvedl ministr, že situace je zřejmě na dobré cestě.
17.06.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (461 článků)

Premiér Babiš: Vláda schválila pravidla nakládání s osobními údaji i návrhy na omezení dopadů těžby v dole Turów

 
Vláda Andreje Babiše se ve středu 21. března 2018 zabývala především návrhem zákona o zpracování osobních údajů, který do českého právního řádu implementuje nové předpisy Evropské unie, včetně nařízení zvané jako GDPR. Kromě toho projednala i možné prostředky na investice, mandát pro premiéra Andreje Babiše na jednání Evropské rady v Bruselu, poslanecký návrh na zrušení karenční doby či návrhy na řešení dopadů těžby v polském dole Turów na českém území.
21.03.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)

Hejtman Půta: Současná podoba rozšiřování těžby v dole Turów pro nás není přijatelná

 
Česká republika zaslala v pátek 15. listopadu do Polska nesouhlas s plánovaným prodloužením těžby v polském hnědouhelném dole Turów.
19.11.2019 18:50 |

podobné články

Balcarová (Piráti): Vyzýváme vládu, aby podala žalobu kvůli nezákonné těžbě v dole Turów

 
Výbor pro životní prostředí se dnes vrátil k projednání podnětu Evropské komise ve věci porušení unijního práva při těžbě v polském hnědouhelném dole Turów nedaleko českých hranic.
17.02.2021 22:40 |

podobné články

Ministr Brabec: Vláda dnes odsouhlasila mandát k zahájení jednání s Polskem o Turówu

 
Spor o těžbu na dole Turów směřuje k jednacímu stolu. Poté co před několika týdny Soudní dvůr EU nařídil svým předběžným opatřením bezodkladně pozastavit těžbu na dole Turów, začalo Polsko s Českou republikou jednat o podmínkách možného stažení žaloby.
07.06.2021 22:55 |

podobné články

Ministerstvo životního prostředí: Nezákonné rozšíření dolu Turów před Evropskou komisí

 
ČR se aktivně brání nezákonnému rozšíření dolu Turów. Ministerstva životního prostředí a zahraničních věcí společně odeslala 30. září 2020 podnět pro porušení unijního práva Polskou republikou kvůli prodloužení a rozšíření povolení těžební činnosti v dole Turów k Evropské komisi. Včera v dopoledních hodinách proto v Bruselu proběhlo první jednání mezi zástupci České republiky, Polska a Evropské komise.
14.11.2020 19:36 |

podobné články

V polském dole u českých hranic se má těžit dalších 24 let

 
Češi prohráli. V polském dole Turów v blízkosti českých a německých hranic se má hnědé uhlí těžit minimálně dalších 24 let. O prodloužení do roku 2044 rozhodlo polské regionální ředitelství ochrany životního prostředí ve Vratislavi. Jeho úředníci minulý týden vydali kladné stanovisko v procesu vyhodnocení vlivů těžby na životní prostředí (EIA), aniž by přihlédli k připomínkám z české (ale i z německé) strany.
29.01.2020 11:25 |

podobné články

Piráti svědky nezákonného rozšíření dolu Turów, celá kauza stojí před Evropskou komisí

 
Na programu prvního jednání zástupců České republiky, Polska a Evropské komise, které proběhlo v pátek v Bruselu, byl podnět České republiky o prodloužení a rozšíření povolení těžební činnosti v polském dole Turów.
16.11.2020 18:51 |

podobné články

Evropská komise se zapojí do české žaloby na Polsko kvůli dolu Turów

 
Evropská komise se zapojí do žaloby na Polsko, kterou Česká republika podala k Soudnímu dvoru EU kvůli rozšiřování těžby v polském uhelném dole Turów. Oznámila to podle agentury Reuters komise.
10.06.2021 06:40 |

podobné články

Cílem ohledně dolu Turów je dohoda, ne soud, řekl ministr Brabec

 
Česko chce minimalizovat či zcela omezit negativní dopady těžby v polském hnědouhelném dole Turów poblíž českých hranic na české území.
17.06.2021 12:00 |

podobné články

Ministr Brabec: Do budoucna by ČR mohla dosáhnout pozastavení těžební činnosti v dole Turów

 
Ministerstva životního prostředí a zahraničních věcí odeslala podnět ve věci porušení unijního práva Polskou republikou v souvislosti s prodloužením a rozšířením povolení těžební činnosti v dole Turów k Evropské komisi.
01.10.2020 08:45 |

podobné články

Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v dole Turów, nařídil soud EU

 
Soudní dvůr Evropské unie dnes nařídil Polsku, aby okamžitě zastavilo těžbu v uhelném dole Turów, kterou dlouhodobě kritizuje Česká republika. Vyhověl tak žádosti Prahy o vydání předběžného opatření.
21.05.2021 18:20 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci podpoří boj proti rozšíření polského dolu Turów

 
Na česko-polsko-německém trojmezí, na území Polské republiky, se nachází hnědouhelný důl Turów. Těžba jeho ložiska měla skončit k 30. 4. 2020. Polská strana ale dělá vše proto, aby rozšířila těžbu až do roku 2044 na 30 km2 a 330 metrů pod úroveň okolního terénu, což bude mít prokazatelný negativní dopad na životní prostředí v okolí a hladinu podzemních vod.
03.02.2020 15:15 |

podobné články

Státní podnik DIAMO se zapojí do monitoringu vlivu činnosti dolu Turów v pohraničí

 
Státní podnik DIAMO se prostřednictvím svého odštěpného závodu Těžba a úprava uranu ve Stráži pod Ralskem (o. z. TÚU) zapojí do monitoringu vlivu činnosti povrchového hnědouhelného dolu Turów na okolí.
21.02.2020 07:46 |

podobné články

Ruce pryč od Turówa! Zastánci polského dolu zablokovali česko-polskou hranici

 
Silnici mezi Českem a Polskem zablokovali v pondělí odpoledne u Hrádku nad Nisou na Liberecku polští zastánci pokračování těžby hnědého uhlí v polském příhraničním dole Turów. Osobními auty zaplnili kruhový objezd v blízkosti hranice a znemožňovali kamionům, mířícím z Česka do Polska, nebo přes Polsko do Německa, aby pokračovaly v cestě. Jen několik desítek minut stačilo, aby se vytvořila několikakilometrová fronta.
22.03.2021 18:05 |

podobné články

Paskov za několik hodin opustí přes tisíc zaměstnanců. V dole končí těžba

 
Z Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku, kde v pátek skončí těžba černého uhlí, odejde k 31. březnu 1030 zaměstnanců. Přes 300 lidí bude v dole dál pracovat na jeho útlumu a 183 horníků přejde do dolů na Karvinsko, potvrdil to mluvčí společnosti OKD Ivo Čelechovský. Důl byl ztrátový, firma OKD, která je od loňska v úpadku, ho zavírá z ekonomických důvodů.
30.03.2017 18:25 |

podobné články