Článek

Zechmeister (ČSSD): Radní, který nemá maturitu, má konečně titul!

 
Radní pro legislativu Brna-středu Svatopluk Bartík (za Žít Brno) má konečně titul. Uvolněný radní pro legislativu byl pro svou absenci vzdělání přezdíván "Základka"; nyní se však honosí čestným doktorátem a získal potřebný respekt a důvěru.
01.07.2015 10:21 |

podobné články

Podobné články

Bylo na čase: Charlie Sheen si v osmačtyřiceti dodělal maturitu

 
Herec Charlie Sheen v roce 1983 projel maturitu. Na druhý pokus ale nepřišel a raději se rozjel do Hollywoodu dělat kariéru. Jeho otec Martin Sheen z toho byl nešťastný a syna přemlouval, aby si diplom ze střední opatřil. Osmačtyřicetiletý Sheen poslechl až letos a maturitu úspěšně složil.
13.09.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Charlie Sheen (459 článků) , Martin Sheen (8 článků)

Zechmeister (ČSSD): ČSSD nesouhlasí s poškozováním účastníků privatizace

 
Sociální demokracie zásadně nesouhlasí s pozastavením privatizace ve městě Brně, a s vystoupením zástupců koalice na jednání ZMB 10. února 2015, kteří odmítli privatizaci řešit, a nezařadili ji ani na program jednání.
23.02.2015 09:46 |

podobné články

Zechmeister (ČSSD): Nová koalice ukázala politický směr, kterým se bude ubírat

 
Klub zastupitelů sociální demokracie ZMČ Brno-střed reaguje na průběh ustavujícího jednání ZMČ a jeho reflexi v médiích. Chceme uvést věci na pravou míru.
26.11.2014 11:01 |

podobné články

Pětadvacetiletá Vignerová ukázala tělo v plavkách a raduje se: Konečně mám maturitu

 
Světe div se, Aneta Vignerová  (24) oslaví za pár dní pětadvacáté narozeniny a teprve teď se jí podařilo složit maturitní zkoušku. „Mám radost, že mám maturitu konečně za sebou a ráda bych si teď dala rok pauzu. S učením ale skončit nechci a za rok bych chtěla začít studovat vysokou školu," říká modelka, která si nyní může dopřávat pohodu i odpočinek bez stresu a věnovat se péči o své tělo.
05.10.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Vignerová (514 článků)

Pražská ČSSD: Radní Vorlíčková by kvůli obžalobě v kauze Opencard měla odstoupit

 
K okamžitému vyvození osobní odpovědnosti kvůli podaným návrhům na obžalobu v kauze Opencard dnes vyzval klub zastupitelů ČSSD na pražském magistrátu radní za TOP 09 Evu Vorlíčkovou. „Primátor Tomáš Hudeček slíbil, že pokud padne v této kauze obžaloba, radní Vorlíčková odstoupí. Pokud tedy k tomuto kroku nepřistoupí radní Vorlíčková sama, měl by ji primátor odvolat,“ vyzvali dnes primátora pražští zastupitelé za ČSSD.
20.06.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (657 článků)

Státní maturitu zatím nezvládla pětina studentů

 
Po prvních dvou týdnech konání nebylo ke státním maturitám připuštěno 15 procent studentů. Z maturujících pak sedm procent propadlo. Úředníci tak odhadují, že konečné číslo bude těmto dost podobné. Státní maturitu tedy bude muset opakovat přibližně každý pátý student.
16.05.2011 19:30 |

podobné články

Seriálový syn Rychlého Ladislav Ondřej (23): Nemá ani maturitu, ve škole rupnul a na kontě miliony!

 
Peníze jsou na prvním místě! Důkazem toho je seriálový syn Petra Rychlého (49) alias primáře Čestmíra Mázla z Ordinace v růžové zahradě. Představitel Jakuba Ladislav Ondřej (23) kvůli natáčení zrušil školu, maturitu dodělával až teď a ještě rupnul z angličtiny. Vzdělání pokulhává, ale zato bankovní konto se zvětšuje! Díky oblíbenému seriálu se rozrostlo už o částku přesahující tři miliony korun.
24.09.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Ondřej (55 článků) , Petr Rychlý (313 článků)

Maturitu nemá mít každý, myslí si Češi

 
Průzkum společnosti SANEP ukázal, že lidé mají jasno v tom, jak by to do budoucna mělo být s přijímáním studentů na střední školy. Pokud někdo chce mít maturitu, musí k tomu mít i nějaké studijní předpoklady. Ty by měl prověřit státem garantovaný test z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu.
20.01.2015 15:57 |

podobné články

Pražští radní ustanovili speciální tým pro řešení problematiky Opencard

 
Pražští radní v pátek rozhodli, že kartu do svých kompetencí převezme primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Dosud ji měl na starosti radní Jan Vašíček (TOP 09), který si chtěl nechat vypracovat posudek k Opencard firmou, která se zabývá topenářstvím a elektroinstalacemi. Radní také ustavili tým, který bude řešit problematickou Opencard a který se bude zodpovídat primátorovi. Praze vyprší v červnu smlouva s firmou eMoneyservices (EMS), která vlastní licence Opencard. Na nové smlouvě se Praha s firmou nedohodla. Co bude dál, zatím není jasné.
06.06.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (657 článků)

Maturitu nemůže mít každý, prohlásil budoucí ministr se čtyřkou z matematiky

 
Do křesla ministra školství ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) nejspíš usedne jeho stranický kolega senátor Marcel Chládek. Ten kritizuje někdejší pravicovou vládu za údajně laxní přístupu k předškolnímu vzdělávání, ale také za podobu státních maturit, které jsou podle jeho názoru předražené. Český stát navíc mladé lidi nutí k tomu, aby o maturitu usiloval úplně každý. To se prý musí změnit. Jako perličku prozrazuje, že sám měl u maturity čtyřku z matematiky.
08.01.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Chládek chce povinnou maturitu z matematiky už za pět let. Opravdu to myslím vážně, ujišťoval z televize

 
O povinnou maturitu z matematiky prý stojí zaměstnavatelé i odbory. V Česku však stále chyběla politická odvaha povinnost této zkoušky zavést. Ministr školství Marcel Chládek z ČSSD do toho ale nyní chce „říznout“. Hodlá klást důraz i na výuku logiky. Spoluautor projektu Matematika s chutí Oldřich Botalík se však ostře vymezil proti záměru ministra. Povinná maturita z matematiky prý naše problémy nevyřeší, spíše je zakonzervuje.
23.10.2014 23:06 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Sedí ve vězení za trojnásobnou vraždu: Michael se ale rozhodl složit maturitu

 
Zabil tři lidi a ve vězení stráví zbytek života. Michael Galez (26), který v Mukařově u Prahy ubodal Jiřího (†48), jeho dceru Zuzanu (†24) a jejího přítele Martina (†37), touží po vzdělání. Za zdmi kriminálu začal před třemi týdny skládat maturitu.
28.04.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Martin (40 článků) , Michael Michael (1241 článků)

Pražští radní odvolali ze společnosti TSK Bémova náměstka Blažka

 
Pražští radní dnes odvolali členy dozorčí rady akciové společnosti Technická správa komunikací (TSK). Mezi nimi jsou bývalý náměstek exprimátora Béma Rudolf Blažek (ODS) a exnáměstek bývalého primátora Hudečka Jiří Nouza (TOP 09). ČTK to zjistila z materiálu, který dnes schválili radní. Akciovou společnost TSK založilo loni bývalé vedení města složené z členů TOP 09. Má nahradit současnou příspěvkovou organizaci se stejným názvem. Radní dnes rovněž projednali další změny ve statutárních orgánech firem, které Praha vlastní.
17.02.2015 14:15 |

podobné články

Studenti nechtějí státní maturitu. Svolávají protesty přes Facebook

 
Už příští rok by měli studenti skládat takzvanou státní maturitu. 15 tisíc z nich ji ale nechce a na Facebooku přichystali petici.
05.06.2009 16:50 |

podobné články

Státní maturity VŠ stejně neuznají, stěžují si studenti

 
V pořadu Otázky Václava Moravce se diskutovalo o státních maturitách. Zástupce studentů Filip Vích si stěžoval, že maturanti neznají ani seznamy četby a vysoké školy stejně nebudou státní maturitu brát v úvahu při přijímačkách. Bývalý ministr školství Ondřej Liška (Strana zelených) uvedl, že vysokým školám nelze nařídit, aby státní maturitu akceptovaly. Prý se tak stane časem přirozeně.
14.06.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (366 článků) , Václav Liška (62 článků)

Rychlobruslařka Sáblíková zvládla maturitu, vytáhla si doping

 
Větší nervozita než před důležitými závody. Tak popsala své pocity rychlobruslařka Martina Sáblíková poté, co se jí podařilo složit maturitu.
18.06.2009 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (435 článků)

Strážníci potřebují maturitu. Tak studují třeba zemědělku

 
Podle novely zákona o obecní policii musí mít všichni strážníci do roku 2015 maturitu.
15.02.2010 16:25 |

podobné články

Vyzkoušejte novou MATURITNÍ ZKOUŠKU z češtiny

 
V pondělí si 95 tisíc studentů nanečisto zkusilo státní maturitu. Zvolit si mohli ze dvou stupňů obtížnosti. Maturitu z matematiky přineseme už ve středu ráno.
12.10.2010 00:15 |

podobné články

„Chevy Happy Grad“ – Camaro za maturitu?

 
Tohle video vás zaručeně rozesměje. Rodiče chtějí odměnit syna za úspěšné absolvování maturitu a tak mu připravili dárek - lednici s růžovou mašlí. Jenže před domem souběžně stojí Camaro Convertible ve žluté barvě Bumblebee...
20.01.2012 11:20 |

podobné články