Článek

Ze zavřených galerií: Výstava na plotě pražského Kaštanu

 
V Kaštanu v pražském Břevnově, kde se v normální době pořádají výstavy, koncerty, přednášky a festivaly, se čas nezastavil. Sídlí tam Unijazz, sdružení pro podporu kulturních aktivit, který se rozhodl potěšit lidi výstavou svých spřátelených výtvarníků.
20.04.2021 13:30 |

podobné články

Podobné články

Ze zavřených galerií: V Hollaru vystavují jubilanti

 
Galerie Hollar v Praze je další výstavní síní, o níž Právo ve svém seriálu Ze zavřených galerií informuje. Od 7. ledna do konce března je tam instalována výstava nazvaná Jubilanti Hollaru. Její kurátorkou je Jana Šindelová a představena jsou díla členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar, kteří v letošním roce oslavují kulatá a půlkulatá životní jubilea.
25.02.2021 16:40 |

podobné články

Lacina (STAN): Tramvajová zastávka U Kaštanu - Jistě, paní starostko

 
Dopravní podnik hlavního města Prahy se v rámci rekonstrukce tramvajové trati v Bělohorské ulici rozhodl přemístit po osmdesáti pěti letech tramvajovou zastávku U Kaštanu.
12.09.2014 07:26 |

podobné články

VLS: Děti nasbíraly pro zvěř v Ralsku na zimu 4 tuny kaštanů a žaludů

 
Celkem se dětem podařilo nasbírat okolo 4 000 kg žaludů a kaštanů. Nejlepšími sběrači byly žáci ze Základní školy Bakov nad Jizerou, kde se do sběru zapojilo 63 děti, které nasbíraly rekordních 3 129 kg. Nejvíce se přitom zapojila třída 3.B, kde se sběr údajně „zvrhnul“ v rodinná klání a sběračské lokality se nezřídka stávaly rodinným tajemstvím.
19.11.2018 21:40 |

podobné články

Čas pečených kaštanů je tady! Jak je správně připravit? Jde to i v mikrovlnce!

 
Na adventních trzích se prodávají už od první republiky. Kornouty s horkými kaštany prohřejí zkřehlé ruce a navodí tu správnou vánoční atmosféru. A připravit si je můžete i doma! O důvod víc upéct je ještě dnes a oslavit tak Den pečených kaštanů!
14.12.2019 05:05 |

podobné články

Ze zavřených galerií: NO - GO v Kampusu Hybernská se nejspíš návštěvníků nedočká

 
Deník Právo ve svém nepravidelném seriálu článků nahlíží do zavřených galerií, v nichž nainstalované výstavy čekají na okamžik, kdy se zmírní vládní protikoronavirová opatření a budou na ně moci přijít návštěvníci.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Ze zavřených galerií: GASK a vizionářský scénograf Josef Svoboda

 
Další z výstavních síní, kterou chceme představit v nepravidelném seriálu Ze zavřených galerií, je Galerie středočeského kraje GASK. Ta má kromě jiného pro své návštěvníky připravenou výstavu světově uznávaného českého scénografa Josefa Svobody, od jehož narození loni v květnu uplynulo sto let.
14.02.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Svoboda (168 článků)

Ze zavřených galerií: Výstava Michelangelo v Lockdownu prodloužena

 
Do 30. dubna je v Galerii Art Mozaika v centru Prahy na předchozí objednání přístupná prodloužená výstava obrazů a kreseb malíře Tomáše Kubíka. Výstava nesoucí název Michelangelo v Lockdownu přímo odkazuje na aktuálnost autorových děl. „K prodloužení jsme se po domluvě s autorem rozhodli na četné žádosti diváků, kteří respektovali dosavadní zákaz překračování hranic okresů, který byl naštěstí 12. dubna zrušen,“ uvedli organizátoři výstavy z Art Mozaika.
23.04.2021 11:30 |

podobné články

Ze zavřených galerií: Současná sklářská tvorba v jihlavské galerii

 
Zatím jen virtuálně je přístupná výstava současné sklářské tvorby Element sklo / Matérie fantazie v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě. Původně měla představit sklářské umělce z Vysočiny, jižních Čech a Rakouska. Koronavirová pandemie však zkomplikovala instalaci jejich děl.
10.03.2021 15:25 |

podobné články

Ze zavřených galerií: Museum Kampa vystavuje sochařský trojlístek

 
Další z výstavních síní, jejichž zavřené dveře ve svém seriálu Právo otevírá, jsou v pražském Museu Kampa. Až se dveře galerií otevřou, čeká na návštěvníky dvojvýstava sochařů Kryštofa Hoška a Petera Orieška nazvaná Sóma Séma a samostatná výstava sochaře Vladimíra Janouška pojmenovaná Časy.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Ze zavřených galerií: Fragmenty metropole v Czech Photo Centre

 
Pandemie koronaviru paralyzovala takřka všechny oblasti života, tu kulturní nevyjímaje. Jednou z galerií potýkajících se s touto extrémní situací je pražská Czech Photo Centre. V současné době v ní do 28. února probíhá výstava fotografa Romana Vondrouše Fragmenty metropole 2020, která obrazově mapuje dění v ulicích Prahy za tohoto režimu.
11.02.2021 07:30 |

podobné články

Ze zavřených galerií: Galerie Jiřího Jílka letos pořádá čtvrtou výstavu

 
Galerie Jiřího Jílka v Šumperku neklesá na mysli a rozhodně nezahálí. Za svými zavřenými dveřmi pořádá letos už čtvrtou výstavu. Od středy 14. dubna je v galerii připravena „v naději na její pozdější otevření v rámci pravidel protiepidemického systému“ výstava výtvarníka Pavla Rajdla nazvaná Vlídné světlo. Trvat má do neděle 9. května.
19.04.2021 07:20 |

podobné články

Výstava Vanitas v Centru současného umění DOX

 
Za zavřenými dveřmi Centra současného umění DOX v Praze 7 se připravuje výstava Vanitas, která ukáže smrt a umírání jako jeden z významných námětů současného výtvarného umění. Právo ji představuje v rámci svého seriálu Ze zavřených galerií.
18.02.2021 17:00 |

podobné články

Ze zavřených galerií: V Museu skla Portheimka vystavuje i Alena Matějka

 
Za momentálně zavřenými dveřmi pražského Musea skla Portheimka je stálá expozice skla a v přízemí výstava Omnia mea, která představuje autorskou tvorbu sochařky Aleny Matějky.
12.02.2021 12:26 |

podobné články

Harrachovem neprojedou kamiony, několik silnic je zavřených

 
Hraničním přechodem v Harrachově kvůli sněhu stále nemohou jezdit nákladní auta. Přechod do Polska je pro nákladní dopravu neprůjezdný už noci na čtvrtek. V Libereckém kraji se oteplilo a hlavní tahy jsou průjezdné. Kvůli sněhu však i nadále zůstává zavřených několik silnic v horských oblastech. Tající sníh se navíc na některých cestách propadá, řekl hlavní dispečer společnosti Silnice LK Pavel Pospíšil. Problémy jsou i na železnici, trať na Harrachov je totiž od rána zavátá sněhem a neprůjezdná.
17.02.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Pospíšil (60 článků)

Podívejte se! Francie na nohou a 20 zavřených ambasád: Kvůli těmto fotkám

 
Celá Francie je v pohotovosti, dneska zůstane zavřených nejméně 20 ambasád napříč muslimskými zeměmi a očekávají se mocné protesty. To vše kvůli pár vtipům o Mohamedovi v satirickém časopise.
21.09.2012 11:20 |

podobné články

Výroky politiků: Jakeš jako kůl v plotě! Co letí dneska?

 
Čeští politici to nemají snadné. Lidé si na ně nevzpomínají ani tak proto, co dobrého či zlého za svou kariéru udělali. Ze všeho nejspíš jim naskočí komická nebo hloupá hláška dotyčného. A tak poslední komunistický šéf Milouš Jakeš je zkrátka »kůl v plotě«. Na věčné časy.
19.07.2009 05:05 |

podobné články

Auto leželo měsíc na plotě. Už je pryč

 
Majitel chalupy v Helvíkovicích se kvůli chybě řidiče odtahovky měsíc trápil s cizím vrakem na svém plotě. Pomohla reportáž na tn.cz.
10.08.2009 17:20 |

podobné články

Marek Ztracený: Dívčí idol pije a je sám jako kůl v plotě

 
Na zpěváka Marka Ztraceného (25) letos v létě prasklo, že ze svého bytu vyhodil expřítelkyni Marcelu Skřivánkovou (24). Od té doby je bohužel sám jako kůl v plotě a neustále tak hledá tu, pro kterou by mohl psát své písně v duchu ,,romantického ztracence"!
05.10.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Ztracený (311 článků) , Marcela Skřivánková (42 článků)

Tiger Woods bez ženské, jako kůl v plotě... Samotář!

 
To je ale pád! Někdejší golfový král Tiger Woods (35) nejenže dávno nevládne svému sportu, ale už se kolem něj nemotají ani žádné krásky! Při ofi ciálním focení vítězného amerického týmu na Prezidentském poháru v Melbourne si musel připadat jako kůl v plotě...
22.11.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tiger Woods (314 článků)