Článek

Ze zavřených galerií: Velikáni ruské avantgardy v Alšově jihočeské galerii

 
Po více než ročním odkladu způsobeném covidovou pandemií připravila Alšova jihočeská galerie akci, kterou považuje za událost roku.
29.04.2021 12:05 |

podobné články

Podobné články

Alšově jihočeské galerii hrozí, že přijde o obraz holandského mistra

 
Alšově jihočeské galerii (AJG) hrozí, že přijde o obraz Eierenkoopman (Starý muž s košem vajec, psem a kuchyňským náčiním), od holandského mistra Cornelise Jacobsze Delffa. Malbu z první poloviny 17. století galerie obraz získala počátkem roku 1996 koupí od soukromého vlastníka za 900 000 korun.
26.08.2010 17:00 |

podobné články

Scenárista Bezouška hasí krizi v Alšově Jihočeské galerii, brání i Zimolu

 
Martin Bezouška, známý scénárista a podnikatel, se pustil částečně do politického problému a řeší nyní krizi v Alšově Jihočeské galerii, která od loňska zaměstnává i hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu (ČSSD), vedení Alšovky i bývalé zaměstnance, kteří se chtějí kvůli údajně neoprávněným výpovědím soudit. Bezouška byl krajem pověřen, aby udělal v AJG jakýsi audit a situaci stabilizoval.
14.02.2011 10:00 |

podobné články

Výstavou v Alšově galerii se zabývá policie, mezi obrazy mohou být falza

 
Výstavou obrazů a kreseb ruské avantgardní malířky Natalie Gončarovové v Alšově jihočeské galerii (AJG) se zabývá policie. Existuje totiž podezření, že většina vystavovaných děl je padělaná. Informují o tom servery Artalk.cz a Denik.cz.
26.05.2011 20:25 |

podobné články

Hroch (Jihočeši): Blahopřeji Alšově galerii k fenomenálnímu úspěchu výstavy ruských avantgardistů

 
Blahopřeji Alšově jihočeské galerii (AJG) k fenomenálnímu úspěchu výstavy Malevič - Rodčenko – Kandinskij a ruská avantgarda. Zároveň děkuji všem, kteří se na její přípravě a zdárném průběhu podíleli. Náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch tak okomentoval prezentaci ruských avantgardistů v Hluboké nad Vltavou, kde se krajem zřizovaná organizace AJG nachází.
12.08.2021 05:40 |

podobné články

Alšova Jihočeská galerie získala obraz Modlitba za oběšence. Na plátně ale není

 
Vzácný obraz Modlitba za oběšence z dílny českého malíře Hippolyta Soběslava Pinkase, srovnatelný se slavnou Manetovou Snídaní v trávě, zdobí od čtvrtka 5. března prostory Alšovy Jihočeské galerie ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích. Jeho unikátnost spočívá v tom, že Pinkas původní plátno po čase přemaloval a zmíněného oběšence z něj odstranil. Alšově Jihočeské galerii pomohl s jeho nákupem kraj.
06.03.2015 18:11 |

podobné články

Na Alšově nábřeží unikla nafta z proražené nádrže náklaďáku. Do Vltavy se naštěstí nedostala

 
Hasiči ve středu vpodvečer zasahovali u úniku nafty na Alšově nábřeží v centru Prahy. Z proražené nádrže nákladního vozu jí vyteklo zhruba 150 litrů, do Vltavy se ale naštěstí nedostala.
10.01.2018 20:25 |

podobné články

Výstava Barvy avantgardy láká na Victora Braunera

 
Svár dobové tradiční malby a výtvarné avantgardy nabízí výstava rumunského umění z let 1910–1950, kterou do 20. září nabízí Národní galerie ve Veletržním paláci v Praze.
31.07.2009 15:00 |

podobné články

Sotheby’s v Praze představuje poklady české avantgardy

 
V pražském hotelu InterContinental jsou ve středu a čtvrtek vystaveny cenné obrazy české avantgardy, které chystá do dražby aukční společnost Sotheby’s. Obrazy Kupky, Kubišty, Čapka, Filly, Procházky a Foltýna se mají prodávat v Londýně 13. června a angličtí specialisté předpokládají, že „česká“ aukce by měla přinést více než 5 miliónů liber, tedy téměř 150 miliónů Kč.
25.05.2011 09:50 |

podobné články

Tajemná Toyen: Královna české avantgardy, která na svých dílech nikdy nezbohatla

 
Záhadné jméno Toyen ukrývá první dámu české meziválečné avantgardy, oceňovanou u nás i v zahraničí. Za její díla dnes platí zájemci horentní sumy. Malířka přitom žila dlouhé roky v levném pařížském hotelu a ze svých děl nikdy nezbohatla.
03.06.2018 20:30 |

podobné články

Muzeum umění Olomouc: Spolupráce s Poláky přivedla hvězdy avantgardy

 
Olomoucká výstava Abstrakce.PL zapadá do dlouhé řady mezinárodních projektů, spojených s Rokem avantgardy v Polsku. Hlavními hvězdami stěžejních projektů, prezentovaných po celé Evropě, jsou umělci Władysław Strzemiński a Katarzyna Kobro.
01.07.2018 18:15 |

podobné články

Ze zavřených galerií: NO - GO v Kampusu Hybernská se nejspíš návštěvníků nedočká

 
Deník Právo ve svém nepravidelném seriálu článků nahlíží do zavřených galerií, v nichž nainstalované výstavy čekají na okamžik, kdy se zmírní vládní protikoronavirová opatření a budou na ně moci přijít návštěvníci.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Ze zavřených galerií: GASK a vizionářský scénograf Josef Svoboda

 
Další z výstavních síní, kterou chceme představit v nepravidelném seriálu Ze zavřených galerií, je Galerie středočeského kraje GASK. Ta má kromě jiného pro své návštěvníky připravenou výstavu světově uznávaného českého scénografa Josefa Svobody, od jehož narození loni v květnu uplynulo sto let.
14.02.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Svoboda (171 článků)

Ze zavřených galerií: V Hollaru vystavují jubilanti

 
Galerie Hollar v Praze je další výstavní síní, o níž Právo ve svém seriálu Ze zavřených galerií informuje. Od 7. ledna do konce března je tam instalována výstava nazvaná Jubilanti Hollaru. Její kurátorkou je Jana Šindelová a představena jsou díla členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar, kteří v letošním roce oslavují kulatá a půlkulatá životní jubilea.
25.02.2021 16:40 |

podobné články

Léto s ČT: Velikáni filmu, francouzské filmové perly, mayovky, spousta hudby a divadla

 
Filmové televizní premiéry z cyklu Velikáni filmu, výběr z francouzské kinematografické klasiky, připomínka třicátého výročí úmrtí legendárního scenáristy Jaroslava Dietla, premiéroví Reportéři ČT, záznamy divadelních představení i koncertů na ČT art i oblíbený cyklus Americké nezávislé léto. V létě se premiérově na obrazovky České televize vrátí i soutěžní Taxík.
08.06.2015 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dietl (47 článků)

Za Entropou na Hlubokou?

 
Kontroverzní plastika Entropa bude možná v létě vystavena v Alšově jihočeské galerii, která sousedí se zámkem Hluboká.
11.04.2009 10:27 |

podobné články

Andy Warhol v Hluboké

 
V Alšově jihočeské galerii vzniká unikátní umělecký projekt, který se rodil celých devět měsíců.
15.05.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andy Warhol (132 článků)

Díla Andyho Warhola budou k vidění na zámku v Hluboké nad Vltavou

 
Od 13. července až do konce letošního září bude v Alšově jihočeské galerii na zámku v Hluboké nad Vltavou představeno umění klasika amerického popartu Andyho Warhola.
12.06.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andy Warhol (132 článků)

Alšova galerie slaví šedesátiny působivou výstavou Warhola

 
Od soboty do 29. září bude v Alšově jihočeské galerii na zámku v Hluboké nad Vltavou reprezentativně představena grafická tvorba klasika amerického pop-artu Andyho Warhola.
13.07.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andy Warhol (132 článků)

Kontroverzní Andy Warhol v Čechách! Nenechte si ujít jeho nejslavnější dílo

 
Andy Warhol, malíř, grafik, filmový tvůrce a vůdčí postava pop-artu odstartoval svou kariéru na sklonku 40. let jako ilustrátor reklamních předmětů. Díru do světa ale udělal v průběhu 60. let, kdy proslavil např. dnes již legendární plechovku s polévkou Campbell's od společnosti  Campbell Soup Company. To a ještě mnohem více je k vidění do 29. září v Jihočeské Alšově galerii v Hluboké nad Vltavou.
23.08.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andy Warhol (132 článků)