Článek

Ze zarážky na dveře se vyklubala váza za 24 miliónů

 
Téměř denně mohla být vzácná keramická váza ve tvaru měsíce nevratně zničena či poškozena v jednom domě na Long Islandu ve státě New York. Majitelé modrobílou keramiku náležející do období vlády čínské dynastie Ming totiž používali jako zarážku dveří. Z ní se však stal nefalšovaný poklad, za který si mohou majitelé klidně koupit další dům.
17.09.2012 14:00 |

podobné články

Podobné články

Ze zarážky na dveře se vyklubala váza za 24 milionů

 
Majitelé modrobílou keramiku náležející do období vlády čínské dynastie Ming totiž používali jako zarážku dveří.
17.09.2012 13:00 |

podobné články

Farmář používal meteorit v hodnotě dvou miliónů jako zarážku na dveře

 
Třicet let používal na své farmě muž z amerického státu Michigan zhruba desetikilový kámen jako praktickou zarážku na dveře. Když farmu v roce 1988 kupoval, předchozí majitel mu oznámil, že kámen přiletěl z vesmíru. Farmář ovšem netušil, jakou může mít meteorit hodnotu. Teprve letos mu vědci sdělili, že se cena jeho zarážky na dveře pohybuje kolem 100 000 dolarů (zhruba 2,2 miliónu korun).
06.10.2018 18:33 |

podobné články

Vylitý jako váza! Agáta Prachařová se fotila s manželem Jakubem, ten vypadal namol

 
Někdejší modelka Agáta Prachařová (33) si se svým manželem Jakubem Prachařem (34) vyrazili na dovolenou do Španělska, konkrétně do Barcelony, a jak je ze snímku evidentní, oba si ji umí užít po svém. Agáta jako vzorná matka fotí každou příležitost či zákoutí hlavního města Katalánska, Jakub jako správný tatínek stále slaví narození své dcery Mii... Ze snímků je totiž patrné, že se lidově řečeno vylil jako váza.
21.05.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (907 článků) , Agáta Prachařová (2594 článků)

Ze zmizelého romského pokladníka se vyklubala kachna

 
Na chvíli to byl hit mnohých internetových serverů, např. iDnes.cz, TN.cz, Týden.cz, Deník.cz, ale nikoliv Novinek, i deníkového zpravodajství. Ze senzace se však po několika dnech vyklubala klasická novinářská kachna. O co šlo?
22.02.2012 10:35 |

podobné články

Není plast jako plast. Jak vybrat ty správné vchodové dveře?

 
Vchodové dveře jsou vizitkou každého domova. Velké oblibě se dnes v Česku těší plastové dveře. Pokud se pro ně rozhodnete, měli byste však jejich výběru věnovat velkou pozornost. Koupit například dveře za pár tisíc korun v supermarketu totiž může být pořádným šlápnutím vedle.
31.05.2013 14:05 |

podobné články

Vstupní dveře a jak je vybírat?

 
Vchodové dveře vás ochrání před nezvanými hosty, ale také před požárem a zároveň mohou eliminovat hluk i případný zápach. Vzhledem k tomu, že se jedná o investici na mnoho let, vybírejte pečlivě a při výběru zároveň dodržujte určitá pravidla. Jiné nároky jsou např. kladeny na vstupní dveře do panelového domu a jiné na dveře, jimiž vstupujete do rodinného domu.
15.09.2016 10:20 |

podobné články

Jak zabránit vykradení?

 
Letní dovolená či zimní pobyt na horách na prodloužený víkend – ať už vyrážíme kamkoli, v každém případě bychom se měli zamyslet nad tím, jak zabránit vykradení a předejít tak odcizení našeho majetku či jeho poškození. Pokud někam s rodinou odjíždíte a necháváte tak svůj domov bez dozoru, neměli byste nic ponechat náhodě. Kriminální živly jsou čím dál vynalézavější, drzejší, ničeho se nebojí a jen tak něco je nezastaví. Nezáleží na tom, na jak dlouhou dobu odjíždíte – zabezpečením domácnosti chráníte nejen svůj majetek, ale především své soukromí! Víte, jak zabránit vykradení? Když za sebou zavíráte domovní dveře, klíče ukládáte do kapsy nebo do kabelky a míříte vstříc práci, zábavě nebo odpočinku – napadne vás zamyslet se nad tím, jak od svého domovu odlákat nezvané hosty? Nebo jste se upřímně nad tímto problémem nikdy nepozastavili? A víte vůbec, jak zabránit vykradení, které by pro vás znamenalo nejen zásah do soukromí, ale i ztrátu majetku či jiné finanční škody? Zamkněte na deset západů! Když se na to podíváme logicky, jako první nás napadnou vchodové dveře. Ty jsou bránou do vašeho domu, vašeho soukromí, vašeho bezpečí. Možná byste se divili, jak snadné je dostat se skrze klasické vchodové dveře – kolikrát stačí pár šikovných pohybů a zloděj je u vás doma dříve, nežli byste stačili mrknout. Není proto na škodu investovat a pořídit si bezpečnostní dveře, které mají hned několik výhod. Hlavní výhody bezpečnostních dveří: jisticí bod do podlahy, digitální kukátko, protipožární odolnost, zvuková izolace, moderní design, možnost instalace dalších bezpečnostních prvků. Nezapomínejte na otevřená okna! Zvláště v letních měsících, kdy venku panují nesnesitelná vedra a doma je doslova na padnutí, často větráme – a právě otevřená okna, na která ve spěchu při odchodu z domu zapomeneme, jsou velmi častou chybou. Lupičům pak nedělá problém dostat se skrze škvírky v oknech dovnitř... Čtěte více Příspěvek Jak zabránit vykradení? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
31.01.2017 09:15 |

podobné články

Bezpečí začíná dveřmi! 6 věcí, od kterých vás ochrání jen pořádné dveře

 
Podle policistů se nejvíce zlodějů dostává do bytů a domů přes dveře a potom okny. Staré zámky, špatné dveře a zárubně i lidská hloupost. To všechno jim práci usnadňuje. Samotní zloději přitom nejsou to nejhorší, od čeho vás pořádné dveře ochrání. Na dveřích totiž závisí i bezpečnost domácnosti proti požáru nebo možnost pojistit se.
14.03.2017 19:35 |

podobné články

LOMAX: Češi zabezpečují garážová vrata elektronicky i mechanicky, jistí si výpadek proudu

 
S příchodem nové stavební sezony se začíná otevírat také téma zabezpečení garážových vrat. Podle specialisty Lubomíra Valenty Češi aktuálně s oblibou kombinují elektronické a mechanické prvky, které bezpečný chod vrat zajistí i v případě výpadku proudu. Populární jsou tak pojistky pružin, pádové brzdy, kontaktní lišty nebo infrazávory. Stále častěji však Češi užívají také základní mechanické zarážky.
24.06.2014 15:00 |

podobné články

Na Smíchově vykolejil vlak! 3 zranění!

 
Na Smíchovském nádraží v Praze dnes dopoledne naboural osobní vlak do zarážky na slepé koleji. Nehoda si podle všeho vyžádala tři lehká zranění.
18.08.2014 10:55 |

podobné články

Vlak na Smíchovském nádraží naboural do zarážky

 
V pondělí dopoledne vyrazila posádka ZZS hl.m. Prahy, společně s hlídkami PČR a jednotkou HZS SŽDC Praha – Michle na Smíchovské nádraží v Praze, kde došlo k nehodě osobního vlaku.
18.08.2014 14:00 |

podobné články

Starožitnosti z Číny na aukcích trhají rekordy

 
Byla to světová senzace. Čínská porcelánová váza z období císaře Čchien-lunga (1711 až 1799) s odhadní aukční cenou 800 tisíc až 1,2 miliónu liber byla koncem roku na předměstské aukci v Londýně prodána za pohádkových 43 miliónů liber. Což je v přepočtu více než 1,25 miliardy korun.
06.02.2011 12:15 |

podobné články

V obýváku jim stála váza za desítky miliónů, měli ji za harampádí

 
Nic netušící britská rodina měla po takřka 50 let v obývacím pokoji vystavenou vzácnou čínskou vázu, která byla nyní vydražena za tři milióny liber (zhruba 93 miliónů korun).
20.11.2012 07:50 |

podobné články

Jak na konzervativního manžela?

 
Mám strašně konzervativního muže, který nedovolí vůbec žádné změny. Váza stojí dvacet let na stejném místě a nemůžu s ní pohnout, do odpadkového koše se nedávají igelitové pytlíky, protože to není zvykem.
05.05.2009 07:50 |

podobné články

Extra svět: UFO nad Británií, upíří bratři a váza za miliardu

 
Extra svět vám přináší opět nové zajímavosti ze světa. Seznamte se s upířími bratry či navštivte severní Anglii nejen kvůli památkám, ale i  kvůli mimozemšťanům, či žasněte nad šťastným nálezem vázy nevyčíslitelné hodnoty. Přinášíme vám i zprávu, kterou spíše ocení pánové (ale i ženy jsou zvány), a to o nejrealističtější autodráze na světě.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Tohle byste vyhrát nechtěli! Trávníček s Holanovou předávali šílenou cenu!

 
Hodně podivná ušatá váza ve tvaru obřího nemocničního bažanta se dvěma pizzami po bocích. Tahla cena se tedy moc nepovedla. Komu ji Marcela Holanová (65) a Pavel Trávníček (62) předávali?
30.09.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (301 článků) , Marcela Holanová (115 článků)

Ekonom Kovanda: Rusko se může chytit do vlastní pasti, Čína se může náhle zhroutit a nadvláda Ameriky...

 
ROZHOVOR Hlavní ekonom ekonomického portálu Roklen24.cz Lukáš Kovanda si nemyslí, že se podaří Rusku vytlačit dolar z pozice světové rezervní měny. Když bude navíc prosazovat jüan, může se samo chytit do pasti. A Čína je jako čínská váza. Její společenský systém je pevný, ale křehký. Je superstabilní zemí, která se ale kdykoli může náhle zhroutit. Prasknout, jako když porcelán spadne na zem.
13.06.2014 13:01 |

podobné články

Ibiza se otřásla v základech: Polonahá Kate Moss se vylila jak váza a usla na prsou macaté Beth!

 
Neutichající hudba na plné pecky, potoky alkoholu a ostrov plný celebrit. Pořádný mejdan na Ibize začal až ve chvíli, kdy dorazila polonahá Kate Moss (40). Nalila do sebe tolik panáků, že téměř v bezvědomí skončila ve společnosti Marilyna Mansona a usla na hrudi zpěvačka Beth!
04.08.2014 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Manson (110 článků) , Kate Moss (594 článků)

Kate Moss pařila do rána: Skončila zase vylitá jak váza s nosem od koksu?

 
Nejúspěšnější britská modelka současnosti Kate Moss si s excesy evidentně hlavu neláme. Její životní tempo ve stylu Sex & Drugs & Rock & Roll jí dá občas pořádně zabrat.
18.04.2015 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Kate Moss (594 článků)