Článek

Ze synů dělal mentálně retardované: Ze státu „vytáhl“ 1,8 milionu na dávkách, dostal 6 let

 
Přibližně 1,8 milionu vylákal na sociálních dávkách od státu Vladimír O. (40). Tvrdil totiž, že jeho dva synové jsou mentálně retardovaní, a proto rodině náleží více peněz. Krajský soud jeho argumentaci neuznal a včera ho poslal na šest let za mříže. Chlapci jsou ve skutečnosti postižení jen zrakově.
05.02.2020 15:55 |

podobné články

Podobné články

Někteří žáci jsou neoprávněně označováni za mentálně retardované

 
Ministerstvo školství chce snížit počet romských žáků v praktických (bývalých zvláštních) základních školách. Nejnovější studie ukázaly, že právě v těchto zařízeních jsou někteří žáci neoprávněně. Přitom jednou z podmínek pro přijetí do těchto subjektů je, že dítě musí být diagnostikováno jako lehce mentálně retardované.
31.03.2010 15:35 |

podobné články

Nutili retardované ženy k prostituci v cizině. Z vězení budou venku už za 8 let

 
Neuvěřitelně krutě se zachoval muž a žena z Chrudimska. Zneužili dvě mentálně retardované ženy, které nutili k prostituci a spoléhali na to, že se vzhledem ke svému rozumu nedokážou bránit.
25.04.2012 13:55 |

podobné články

Policie hledá mentálně retardovanou čtrnáctiletou dívku

 
Policie zatím neúspěšně pátrá po čtrnáctileté mentálně retardované Kláře Stýskalové. Dívka odešla v pátek odpoledne z praktické školy v Soběslavi na Táborsku, domů ale nedorazila.
11.09.2010 14:15 |

podobné články

Ze státu vytáhl 1,8 milionu

 
Tvrdil, že jeho synové (10 a 12) jsou mentálně retardovaní. Dokonce zařídil, aby chodili do speciální školy. S partnerkou zároveň měli na sociálních dávkách od státu vylákat 1,8 milionu korun. Otce Vladimíra O. (40) poslal včera soud na šest let za mříže.
06.02.2020 19:15 |

podobné články

Zničení rodiče: Soused znásilnil naši dceru (15) a dostal jen podmínku!

 
Podmíněný trest ze znásilnění mentálně retardované dcery svých sousedů dostal Ladislav H. (65) z Orlickoústecka. Předloni v létě na tehdy 15letou Renatu údajně zaútočil ve svém autě. Nabídl dívce, že ji sveze ze školy domů.
25.01.2013 11:15 |

podobné články

Kalousek: Na dávkách ušetřím 11 miliard

 
Škrty v sociálních dávkách by mohly státu v příštím roce ušetřit až 11 miliard korun. Systémové změny v sociálních dávkách a nemocenské, které by měly platit až v následujících letech, by pak mohly ušetřit až dvakrát víc peněz. V dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi to řekl budoucí ministr financí Miroslav Kalousek.
05.07.2010 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6843 článků)

V opilosti znásilnil retardovanou ženu, odsedí si osm let

 
Brněnský krajský soud dnes v odvolacím řízení potvrdil osm let vězení pro Pavla Hájka za znásilnění a krádeže. Šestačtyřicetiletý muž byl potrestán za to, že v září 2010 vešel opilý do pavilonu žen v Ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež v Brně na Kociánce, kde vykonal pohlavní styk na mentálně retardované a téměř zcela pohybu neschopné šestadvacetileté ženě.
10.11.2011 10:30 |

podobné články

USA popraví mentálně retardovaného muže. Soud to přitom zakázal

 
Soud v Georgii odsoudil k trestu smrti mentálně retardovaného muže. Nejvyšší soud sice popravu mentálně postižených lidí zakázal, ale podle georgijského soudu není Warren Hill postižený, tak aby to popravně zabránilo.
11.07.2012 07:05 |

podobné články

Češi chtějí zakazovat nesvéprávným volit? Vždyť i ti zdraví volí populisty! A špína z dřívějších voleb opět vybublala na povrch

 
Ministerstvo vnitra plánuje, že možnost volit by měli mít i mentálně postižení. Tento návrh však sklízí kritiku kvůli obavám, že může dojít k manipulaci s voliči. Publicista Jiří Leština se v odpoledních komentářích s Janem Fingerlandem na radiových vlnách Českého rozhlasu Plus pozastavuje nad tím, jak mohou soudní znalci u mentálně postižených posoudit schopnost racionálně zvážit jednotlivé volební varianty. Zároveň dodává, že neschopného populistu si pod dojmem lživé kampaně a nesplnitelných slibů nezřídka zvolí i psychicky vyrovnaný jedinec. Nezapomněl ani připomenout organizované sváženi mentálně zdravých voličů a vypláceni za hlas pro konkrétní stranu.
31.01.2020 14:00 |

podobné články

PÁTRÁNÍ: Retardovaná Klára (14) zmizela. Šla ze školy

 
Policie zatím neúspěšně pátrá po čtrnáctileté mentálně retardované Kláře Stýskalové. Dívka odešla v pátek kolem 13:00 z praktické školy v obci Soběslav na Táborsku, domů ale nedorazila.
11.09.2010 15:20 |

podobné články

Pornomaniaci s IQ pod 60 mohou slavit: Prý se chystá Hotel Paradise 2! Minule koukaly jen rodiny finalistů a štáb. Kdo se přidá teď?

 
Dobrá zpráva pro milovníky porna, mentálně retardované fanoušky reality shows a neúspěšné uchazeče z castingů na Vyvolené!
08.11.2013 18:41 |

podobné články

Rodina džihádisty Johna si napakovala kapsy: Na sociálních dávkách získala 15 milionů!

 
Do Británie se přestěhovali před 20 lety, měli šest dětí, nikdy si nenašli práci, žili z peněz daňových poplatníků a bydlení jim platilo město. Za tak krásný život se odměnili tím, že vychovali doma muže, kterého se dnes bojí celý svět – Džihádistu Johna (26). Jeho rodina připravila zemi na dávkách za ty roky o neskutečných 15 milionů korun.
04.03.2015 23:15 |

podobné články

Desetičlenná rodina bere na dávkách 1,3 milionu! Dostali i pohádkový dům

 
Desetičlenná rodina se ve Velké Británii postarala o pořádné pozdvižení! Jakoby nestačilo, že rodiče a osm dětí inkasují ročně na dávkách přes 1,3 milionu korun, úřady jim teď navíc nadělily luxusní dům. Obyčejní Britové se bouří, že oni sami by si na něj prací nevydělali.
31.10.2016 10:20 |

podobné články

Klidně můžete krást! vybízel imám muslimy. A sám na dávkách pobral 14 milionů na luxusní život

 
Imám, původem z Libye, Abú Ramadán si přišel na 600 tisíc švýcarských franků (v přepočtu 13,7 milionu korun) v sociálních dávkách. V době, kdy pobíral dávky, přitom kázal nenávist proti jiným náboženstvím v mešitě ve švýcarském Bielu. Odhalila to švýcarská státní televize.
23.08.2017 14:25 |

podobné články

Za znásilnění mentálně zaostalé dívky dostal sedm let

 
Krajský soud v Hradci Králové v pátek poslal na sedm let do vězení Jiřího Pecolda, který podle obžaloby znásilnil nezletilou mentálně zaostalou dívku. Rozsudek dosud není pravomocný. Informovala o tom Iva Matušková z hradeckého soudu.
18.03.2011 13:20 |

podobné články

Synové Vladimíra předstírali postižení: Rodiče ze státu vymámili miliony na dávkách

 
Brněnský soud řeší neobvyklý případ, kdy rodiče okrádali stát o dávky prostřednictvím svých dětí. Rodina Oláhových vychovává dva chlapce. Jeden z nich měl předstírat u lékaře problémy se zrakem, druhý dokonce několik let předstíral, že je mentálně retardovaný.
29.01.2020 15:15 |

podobné články

Změny v sociálních dávkách: porodné jen za první dítě

 
Výplata porodného jen na první dítě a další podobné změny v sociálních dávkách ušetří státu v příštím roce až 11 miliard korun, řekl v České televizi Miroslav Kalousek.
04.07.2010 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6843 článků)

Senátor z Ústecka o Romech, práci a dávkách: My dobráci jim platíme pití, kouření a automaty. Kluk z páté třídy učitelce suverénně řekne, že se bude živit dávkami

 
„Prezident nazývá věci pravými jmény, jak je jeho zvykem,“ říká k výrokům Miloše Zemana směrem k Romům nezařazený senátor Jaroslav Doubrava. A vyzývá, aby o vyloučených lokalitách mluvili ti, kdo byli přímo na místě. Podstatu vidí ve vzdělávání. Kdo neposílá děti do školy, neměl by dostávat sociální dávky. Upozornil také, že tamní malé děti jsou od malička vedené ke způsobu života na příspěvcích či sociálních dávkách od státu.
21.10.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (237 článků) , Miloš Zeman (23478 článků)

Na sociálních dávkách je v Česku 215 tisíc lidí

 
I když představitelé bývalé vládní koalice připisují své hospodářské politice zásluhy na tom, že Česko patří mezi země s nejnižší mírou chudoby a nezaměstnanosti v EU, statistiky hovoří jinak. Na sociálních dávkách je už téměř čtvrt miliónu lidí.
13.11.2013 18:36 |

podobné články