Článek

Ze sokolovské chemičky unikla kyselina, na místě jsou hasiči

 
V chemičce v Sokolově unikla kyselina chlorovodíková z poškozené nádrže. Lidem v okolí ale podle hasičů nebezpečí nehrozí, jen může být cítit zápach. Oznámil to na webu mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
08.06.2018 07:00 |

podobné články

Podobné články

V Sokolovské uhelné unikla kyselina chlorovodíková: Na místě jsou hasiči i chemická jednotka

 
Hasiči dnes od časného rána zasahují u úniku kyseliny chlorovodíkové v areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku. Kyselina unikla ze zásobníku, ale nešíří se mimo areál, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
15.02.2016 09:05 |

podobné články

Z cisterny unikla kyselina dusičná a zamořila půdu

 
V Otradovicích na Mladoboleslavsku ve čtvrtek unikla z odstavené cisterny nebezpečná kyselina dusičná a kontaminovala půdu. Hasiči se snaží zabránit dalšímu úniku a zkrápějí žlutý mrak.
17.03.2011 13:05 |

podobné články

Z havarovaného auta unikla kyselina

 
Nákladní auto se převrátila na bok a unikla z něj kyselina chlorovodíková. Na místě zasahuje protichemická jednotka.
07.06.2010 11:05 |

podobné články

Zaměstnance překladiště popálila kyselina

 
Chemický poplach zažili zaměstnanci překladiště v německém Barlebenu. Uniklá kyselina popálila 18 lidí. Všichni skončili v nemocnici.
24.05.2012 17:00 |

podobné články

Dva muže poranila kyselina dusičná, jeden je vážně poleptaný

 
Dva muže ve středu odpoledne v areálu potravinářských firem v Ostravě-Martinově zranila kyselina dusičná. Jeden má podle záchranářů vážná zranění. Kyselina jej poleptala po těle.
23.02.2011 17:35 |

podobné články

Lékárníkům utekla kyselina. U vinohradské nemocnice zasahují chemici

 
Chemici od pražských hasičů zasahují v tuto chvíli v lékárně, která patři k nemocnici Královské Vinohrady u nebezpečné havárie. Lékárníkům totiž unikla kyselina, jejíž výpary ohrožují okolí. Dva lidé se měli nadýchat výparů, další byli evakuováni. Na místě jsou dvě družstva chemiků ze Strašnic,” potvrdila informace mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.
29.08.2013 15:15 |

podobné články

V garáži unikla kyselina! A popálila kluka!

 
Bolestivé zranění si z »klučičího průzkumu« vypáčené garáže odnesl chlapec (9) z Kolové na Karlovarsku. Se svým kamarádem objevil dvě sklenice s neznámou látkou,  pilníkem do jedné udělali díru a z láhve začala stříkat velmi silně koncentrovaná kyselina mravenčí! Kluk tak skončil s poleptanou nohou!
23.04.2011 12:15 |

podobné články

Z cisterny unikala KYSELINA DUSIČNÁ! Hasiči museli použít SPEIÁLNÍ OBLEKY!

 
Nebezpečná kyselina dusičná začala v noci na čtvrtek unikat přes ventil vlakové cisterny na nádraží ve Valašském Meziříčí. Agentuře Mediafax to oznámil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že hasiči museli zasahovat ve speciálních oblecích.
11.08.2011 12:20 |

podobné články

V Kralupech hořelo pole: Požár způsobila závada v areálu chemičky

 
V okolí chemičky v Kralupech nad Vltavou hořelo pole. Příčinou byla závada na technologii v areálu chemičky. Další pole začalo odpoledne hořet u Hostivice nedaleko Prahy, platil tam druhý stupeň poplachu ze čtyř možných. Požáry jsou uhašené, obě místa budou hasiči přes noc hlídat, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.
19.07.2018 13:30 |

podobné články

Při požáru bytu v Sokolovské se zranilo několik lidí

 
V Sokolovské ulici v Praze 9 hořel dnes odpoledne byt ve čtvrtém patře domu. Při požáru se zranili tři lidé, zranění utrpěl i jeden ze zasahujících hasičů. Pět osob včetně jednoho dítěte museli hasiči evakuovat, řekla ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.
01.09.2015 16:15 |

podobné články

V centru Jihlavy vytékala z poškozené cisterny kyselina

 
V centru Jihlavy v úterý vytékala z poškozené cisterny kyselina. Hasiči v protichemických oblecích uniklou látku zlikvidovali a pak z cisterny přečerpali zbývající tekutinu.
22.06.2010 16:40 |

podobné články

V areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové unikají tuny čpavku

 
V areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku uniká už několik hodin z poškozené cisterny toxický čpavek. Z nádrže se zatím dostaly asi dvě tuny látky, v nádrži má být celkem kolem 29 tun.
04.07.2010 10:45 |

podobné články

V areálu sokolovské nemocnice vyroste gigantický parkovací dům za 70 milionů

 
V areálu sokolovské nemocnice se bude stavět parkovací dům za 70 milionů korun. Postaví ho Sokolovská uhelná a.s. (SUAS), která má sokolovskou nemocnici v pronájmu od kraje.
06.07.2014 14:45 |

podobné články

Elektrárna Tisová nově patří Sokolovské uhelné

 
K 2. lednu došlo k převodu akcí společnosti Elektrárna Tisová, a.s. ze společnosti ČEZ, a.s. na Sokolovskou uhelnou. Došlo tak k naplnění dohody uzavřené loni v říjnu. Předmětem dohody je uzavření nové smlouvy na dodávku sokolovského hnědého uhlí a prodej elektrárny Tisová ze Skupiny ČEZ do rukou Sokolovské uhelné. Spolu s tímto se obě strany zavázaly učinit kroky k ukončení všech běžících soudních procesů a nadále nevznášet další nároky.
03.01.2017 08:35 |

podobné články

Lesy Praha: Ořezem větví zvýšíme bezpečnost dvaceti akátů v Sokolovské ulici

 
Vzrostlé akáty v Sokolovské ulici získají nový “sestřih”. Právě v těchto dnech pracujeme na bezpečnostních ořezech 20 dřevin mezi stanicí metra Vysočanská a tramvajovou zastávkou Balabenka. Ošetřením stromů chceme zvýšit bezpečnost všech, kteří procházejí pod jejich korunami. Kromě stromolezeckých technik využíváme k práci také plošinu, která nám zpřístupňuje horní části korun stromů.
07.10.2018 22:01 |

podobné články

VAROVÁNÍ: V lahvích může být kyselina místo vody

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zahájila ve středu kontrolu, zda se do tržní sítě a ke spotřebitelům nedostala koncetrovaná sedmdesátiprocentní kyselina octová.
11.01.2012 18:55 |

podobné články

Žena se dotkla cizí tašky, poleptala ji kyselina!

 
Žena se vážně zranila v obchodě, když na sebe převrhla cizí tašku. Ruku jí poleptala kyselina, která ze zavazadla vytekla.
17.02.2012 18:25 |

podobné články

Myslíte, že je u nás počasí extrémní? Někde prší diamanty nebo kyselina!

 
Z pohledu počasí je každé místo na Zemi včetně Sahary nebo Antarktidy rájem oproti počasí, které panuje na ostatních planetách Sluneční soustavy. Podívejte se, kde z nebe padá kyselina, kde naopak diamanty a kde vás vítr zmrazí na kost.
14.11.2013 06:31 |

podobné články

Drama ve skladu u Boleslavi: Regály zasypaly pracovníky, vytekla kyselina!

 
Minimálně pět pracovníků zasypaly ve čtvrtek v podvečer regály, které se ze zatím neznámého důvodu zřítily ve skladu v Bezděčíně u Mladé Boleslavi. Z uložených autobaterií vytekla kyselina, jeden z pracovníků navíc zůstal pod regály zaklíněný.
19.06.2014 20:05 |

podobné články