Článek

Ze Sněmovny si udělali cestovku: Exotika za 30 milionů!

 
Krásy světa budou z peněz daňových poplatníků poslanci objevovat i letos. V rámci jednotlivých sněmovních výborů se podívají také za exotikou, a to pod záminkou práce. V nabídce CK Poslanecká sněmovna jsou Brazílie, Jihoafrická republika, Maroko, nebo dokonce Japonsko. A účet? Bezmála 30 milionů korun!
06.02.2020 12:05 |

podobné články

Podobné články

Exotika Babiše a jeho ministrů: Cesty za 16 milionů! Do Karibiku, Afriky i USA

 
Exotika v Karibiku, cesta za sluncem do Mexika nebo Kolumbie, popřípadě se projít po bulvárech New Yorku. Pokud jste ministr, i toto se vám může splnit. Deník Blesk se podíval, jak členové kabinetu loni jezdili po světě a proč. A také, kolik vládní „cestovka“ stála daňové poplatníky. Výsledek: pěkných 16 milionů korun! A dalších 81 milionů na lety, které se týkaly nejen ministrů, ale i dalších ústavních činitelů…
17.02.2020 13:40 |

podobné články

Turecko: Exotika na dosah!

 
Exotika s vůní orientu, která ale nabízí evropský standard.  Teplé moře, krásné pláže a nespočet hotelů všech cenových kategorií. To všechno jsou důvody, proč do Turecka každoročně míří stále více Čechů. A to ještě málokdo z nich ale tuší, že pokud ho popadne nákupní horečka, může dostat část svým peněz zpátky.
02.08.2012 16:20 |

podobné články

Na olympiádu poletí jen Štěch. Šlechtová peskuje Babiše kvůli „cestovce“

 
Ani prezident, ani premiér, a nakonec ani předseda Sněmovny. Z politiků bude Českou republiku na zimních olympijských hrách (ZOH) v Jižní Koreji reprezentovat „jen“ šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD), dvojka mezi ústavními činiteli. Ministrům cestu „zatrhl“ premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se slovy o cestovce. Proti tomu se ohradila ministryně obrany Karla Šlechtová, chtěla prý pomoci sportovcům s jejich přepravou i transportem zavazadel. Rozhodně by prý o cestovku nešlo. Na stranu sportovců se postavila i exministryně školství a sportu Kateřina Valachová (ČSSD), která byla před dvěma lety stejně jako Šlechtová v Rio de Janeiru.
06.02.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18034 článků) , Milan Štěch (761 článků)

Na cesty poslanců padnou milióny. Je to propagace země, nebo cestovka?

 
Je třicet miliónů korun ročně na zahraniční cesty poslanců dobrou investicí k propagaci Česka? Anebo jde o nejlevnější cestovku, jak se traduje?
16.11.2009 03:15 |

podobné články

Nepoučitelní stylisté: Z náctileté Farné udělali úču z kabaretu!

 
Kde udělali stylisté Superstar chybu? Týden co týden na Ewě Farné zkoušejí různé hokusy pokusy s oblečením. Bohužel ani jednou se dosud netrefili. Tentokrát z teprve devátenáctileté Ewy udělali přísnou učitelku, která by mohla hrát hlavní roli v kabaretním vystoupení.
26.05.2013 21:35 |

podobné články

Proč kluci v Pardubicích umučili muže (55)? Prý proto, že v Česku žijeme v blahobytu!

 
Dva kluci mladší 18 let v Pardubicích bestiálně umučili muže (55). Proč to udělali? Nad tím se nyní zamýšlí široká veřejnost. 99 % lidí si myslí, že to udělali z nudy, protože jsou to grázlové bez špetky lidství. Pak se ale také objevují názory, že to udělali, protože Češi žijí v blahobytu a mají se moc dobře.
12.08.2015 18:46 |

podobné články

Transsexuál zaplatil už milion dolarů, aby vypadal jako panenka Barbie: Sluší mu to teď více?

 
Nikki Exotika (35) z New Jersey se narodila jako chlapec. Dnes už díky hormonální léčbě a spoustě plastických operací v hodnotě milionu dolarů vypadá jako živá panenka Barbie. Tenhle trend se v poslední době hodně rozmohl, a to nejenom v zahraničí. I my máme svou živou Barbie Gabriel Jiráčkovou, která se rozhodla radikálně změnit svůj vzhled.
16.10.2017 16:35 |

podobné články

Krachy cestovek v posledních letech!

 
Šokující zpráva o zkrachovalé cestovní kanceláři Tomi Tour je už na světě, ale zdaleka se nejedná o ojedinělou událost. Letos už se jedná o třetí cestovku, která zkrachovala! Zde je přehled agentur, které neuspěly!
17.07.2009 18:45 |

podobné články

Už příští rok si budete moci prověřit cestovku. KRITÉRIA

 
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur plánuje zpřístupnění žebříčku důvěryhodnosti všech cestovek v Česku.
22.07.2009 20:00 |

podobné články

Další stížnost na cestovku: nezpalatila prý za hotel v Dubaji

 
Česká cestovní kancelář Cool Travel čelí nařčení, že dluží peníze a neplatí to, co má. Informaci přinesl Mediafax.
01.08.2009 11:15 |

podobné články

Opice shodila turistku ze skály, ta nyní žaluje cestovku

 
Šedesátiletá Číňanka Žu Jučangová se soudí s cestovní agenturou. Žena totiž na dovolené spadla ze skály z výšky více než šesti metrů. Napadla ji totiž opice, která ji obrala o tašku s jídlem.
20.09.2009 10:25 |

podobné články

Odborníci se ptají, zda může Sunny Days vypravovat zájezdy

 
Situace kolem cestovní kanceláře Sunny Days se nadále komplikuje. Zatímco majitelé usilovně shánějí pojišťovnu, která by "cestovku" pojistila proti úpadku, živnostenský úřad na popud ministerstva pro místní rozvoj zahájil proces odebrání koncese.
02.02.2010 08:40 |

podobné články

Jak poznat problémovou cestovku?

 
Jak si vybrat cestovní kancelář, která nezkrachuje? Přinášíme devět kritérií, na které je potřeba si dávat pozor.
15.04.2010 05:35 |

podobné články

Cestovka narušila snoubencům líbánky, žena vymyslela unikátní pomstu

 
Austin Kettleová z britského Suffolku si u cestovní kanceláře Thomas Cook rezervovala líbánky do Gambie na příjmení, které ponese po svatbě. Později si uvědomila, že si do té doby nestačí změnit jméno v pase, a proto žádala kancelář o změnu údajů. Tam jí sdělili, že si jméno musí změnit, případně jí budou účtovat speciální poplatek. To Britka odmítla a vymyslela pomstu. Jméno si změnila na „I hate Thomas Cook“ - Nenávidím (cestovku) Thomas Cook.
07.06.2010 15:15 |

podobné články

Nepovedla se dovolená? Zažalujte cestovku, prosazují politici

 
Za stres či zklamání ze zkažené dovolené má být v Česku možné vysoudit odpovídající náhradu. Chtít po cestovní kanceláři odškodné za slíbený průběh rekreace dosud nemělo valný smysl. Píší o tom páteční Lidové noviny (LN).
23.07.2010 11:00 |

podobné články

Jak reklamovat dovolenou?

 
Zvolila jste si špatnou cestovku? Byla jste otrávená z hotelu, který rozhodně neodpovídal tomu, který jste si vybrala v katalogu? Braňte se!
26.07.2010 09:25 |

podobné články

Neulovil slona, od cestovky odškodné nedostane

 
Polský turista si myslel, že prožije dobrodružnou dovolenou v Zimbabwe. Chtěl si ulovit slona. Žádného neviděl, domů si nic nepřivezl. Podal tedy na cestovku žalobu. V úterý ji soud v Poznani zamítl. Odškodné nebude. Turista bude ještě muset zaplatit soudní výlohy.
15.02.2011 21:35 |

podobné články

Jeden krach za druhým: Jak vybrat cestovku!

 
Krachla další cestovka! Úpadek ve čtvrtek ohlásila liberecká cestovní kancelář BG Travel, která se specializovala na cesty do Bulharska. O den dříve pak skončila i pražská Globaltour, která měla v zahraničí téměř 190 klientů. Letos tak zkrachovalo už pět cestovek…
08.07.2012 05:10 |

podobné články

Václav Fischer (58) zase otevírá cestovku: Vracím se!

 
Takřka z ničeho Václav Fischer (58) vybudoval v 90. letech jednu z nejvýznamnějších cestovek působících v Česku. Po raketovém vzestupu následoval neméně strmý pád. Po krachu si sbalil kufry a vrátil se do Německa s tím, že v Česku už podnikat nebude. Náhle však změnil plány. Brzy v Praze otevírá kancelář nové cestovky.
05.04.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (64 článků)