Článek

Zdravotnictví není kšeft. Jste nemorální, křičeli na Hegera v rádiu

 
Martin Veselovský ve svém Speciálu na ČRo diskutoval s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem, ředitelem Nemocnice Jihlava Lukášem Velevem, ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Markem Zemanem a bývalou místopředsedkyní Ústavního soudu Eliškou Wagnerovou o možnosti zaplatit si za vybraného lékaře u zákroku. Mnoho lidí tato nová možnost spíše rozčílila.
29.05.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Zeman (146 článků) , Leoš Heger (1274 článků) , Martin Zeman (346 článků)
Podobné články

Nezodpovědné, nemorální, soptí Blatný po ilegální party v centru Prahy. A zmínil tresty

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) reagoval na incident, který se odehrál v noci z pátku na sobotu v centru Prahy. V tajném podzemním klubu v Anenské ulici se sešla více než stovka mladých lidí. Nelegální párty nakonec rozpustili zasahující policisté, kteří pro vstup do prostor museli použít beranidlo. Podle ministra šlo o nezodpovědnou a nemorální akci a za prohřešky by měly padat pokuty, řekl po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Schůzky se zúčastnil také bývalý šéf rezortu Roman Prymula.
28.11.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24669 článků)

Zdravotnické odbory vyhlásily stávkovou pohotovost, Hegera vyzvaly k rezignaci

 
Odbory ve zdravotnictví a sociálních službách v úterý vyhlásily stávkovou pohotovost a zároveň vyzvaly ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) k odstoupení. Heger podle nich řízení resortu nezvládá. Prohlášení více než 130 delegátů celostátní konference poskytla Marie Klírová z Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče.
13.11.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1274 článků)

Podnikatelé proti mýtnému: Je nemorální. Silnice jsou rozbombardované

 
Plánovaný výběr mýtného na silnicích druhých a třetích tříd je nemorální, nesmyslný a roztočí kolotoč zvyšování již tak stále se zdražujícího zboží. Názor Unie malých a středních podniků ČR není ojedinělý a odpůrců návrhu, se kterým přišel jako první Jihomoravský kraj a nápad téměř ihned našel oporu i na ministerstvu dopravy, neustále přibývá.
14.03.2011 17:05 |

podobné články

Johnovo vyšetřování žalobci zarazili, odměny prý byly "jen" nemorální

 
Vysoké statisícové mimořádné odměny, které koncem loňského roku vyplatil svým deseti nejbližším podřízeným tehdejší ministr vnitra a předseda vládních Věcí veřejných (VV) Radek John, byly sice nemorální, nicméně nikoli nezákonné. Takové stanovisko dostala ve čtvrtek pražská kriminálka od státního zastupitelství v Praze 7.
29.07.2011 02:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)

Je to nemorální byznys, rozhodl soud a zarazil vyplácení vymahačů

 
S inkasními firmami, vymáhajícími od dlužníků pokuty, se rozhodl bojovat Okresní soud v Ústí nad Labem. Přestal jim přiznávat náklady řízení pro advokáty, které bývají při tisícikorunové pokutě ve výši téměř 7000 korun. To je podle soudu nemorální a jde o pouhý byznys.
04.01.2012 05:55 |

podobné články

Banky nutí starší dlužníky podepisovat závěti. Soud: Je to nemorální

 
Množící se případy, kdy banky přimějí klienty, aby jim podepsali závěť, v níž odkážou své nemovitosti peněžnímu ústavu na úkor svých dědiců, jsou obcházením zákona a současně je takový postup nemorální a neetický. Rozhodl tak Nejvyšší soud (NS), když ve svém sjednocujícím stanovisku občanskoprávního a obchodního kolegia označil takto sjednané závěti za neplatné.
19.01.2012 09:30 |

podobné články

Banky nutily starší dlužníky podepisovat závěti. Soud: Je to nemorální

 
Množící se případy, kdy banky přimějí klienty, aby jim podepsali závěť, v níž odkážou své nemovitosti peněžnímu ústavu na úkor svých dědiců, jsou obcházením zákona a současně je takový postup nemorální a neetický. Rozhodl tak Nejvyšší soud (NS), když ve svém sjednocujícím stanovisku občanskoprávního a obchodního kolegia označil takto sjednané závěti za neplatné.
19.01.2012 11:00 |

podobné články

Votava (ČSSD): Kdo nepodpoří církevní restituce, je nemorální?

 
Kdo slepě nepodpoří zákon o církevních restitucích, je podle jedné poslankyně z platformy LIDEM nemorální. V očích paní poslankyně budu tedy zřejmě amorální, svědomí však budu mít i vůči veřejnosti čisté.
15.06.2012 19:25 |

podobné články

Gabriel (ODS): Ústavní žaloba na prezidenta Klause je nemorální

 
Podanou ústavní žalobu na prezidenta republiky Václava Klause považuji za nemorální a ubohou snahu o zviditelnění sama sebe, která ve svém důsledku vede pouze k poškození jména České republiky ve světě.
05.03.2013 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10092 článků)

Pospíšil v televizi hájil trafiky: Nemorální jednání ještě nemusí být trestné

 
Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) upozorňuje na to, že řada odborníků poukazuje na spornost trestnosti aktuální policejní kauzy. Posoudit to musí orgány činné v trestním řízení a soud. Někteří experti upozorňují i na to, že možné nemorální jednání nemusí být ještě trestné. Prozradil také, že o premiérovi bude mít ODS jasno do pátku.
18.06.2013 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků)

Ruský velvyslanec v Česku: Válka nebude, úvahy na toto téma jsou nemorální. Zemana si vážíme

 
ROZHOVOR Úvahy o válce mezi Ruskem a Západem jsou nemorální, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz velvyslanec Ruské federace v České republice Sergej Borisovič Kiselev. V rozhovoru též vyjádřil přesvědčení, že Rusko překoná své současné problémy, hovořil o dopadech ukrajinské krize a zodpověděl i otázky týkající se úrovně politických či mediálních svobod v Rusku či kritiky míry korupce ve své zemi. Nevyhnul se ani tématu prohlášení syna sovětské disidentky Natalie Gorbaněvské, na které později navázal prezident Miloš Zeman svým kontroverzním stanoviskem k Pussy Riot.
23.12.2014 08:51 |

podobné články

Václav Kovalčík: Prospěchářství a pletichaření vůči obětem holocaustu je nemorální

 
Pletichy neziskových organizací vůči lidskému utrpení jsou nemorální, zejména vůči obětem a pozůstalým holocaustu.
06.02.2020 09:31 |

podobné články

Vinohradská nemocnice při výměně PIP implantátů nutí ženy vzdát se nároků

 
Pražská vinohradská nemocnice podle České televize (ČT) podmiňuje výměnu vadných prsních implantátů PIP tím, že se pacientky musí vzdát nároku na případnou náhradu škody. Na podobné praktiky prý upozorňují i pacienty jiných nemocnic a klinik při výměnách těchto implantátů. Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) je to nemorální.
20.06.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1274 článků)

Rath krizový stav kvůli odchodu lékařů nevyhlásí. Vyzval Hegera k odchodu

 
Plán ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) na vyhlášení krizového stavu v rezortu a zabránění tím odchodu lékařů z nemocnic hejtman Středočeského kraje David Rath (ČSSD) nepodpoří, uvedl ve středu. Situaci ve zdravotnictví lze prý vyřešit zvýšením úhrad směrem k nemocnicím.
29.12.2010 16:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4577 článků) , Leoš Heger (1274 článků)

Václav Klaus: Ministra Hegera v jeho úsilí podporuji, lékaři jsou nezodpovědní

 
Prezident republiky Václav Klaus podpořil ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) v jeho krocích v rezortu zdravotnictví. Prezident zároveň během pátečního setkání na Pražském hradě označil chování nemocničních lékařů, kteří podali výpovědi, za velmi nezodpovědné.
07.01.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10092 článků) , Leoš Heger (1274 článků)

Klaus podpořil Hegera, lékaři jsou prý nezodpovědní

 
Prezident Václav Klaus v pátek podpořil úsilí ministra zdravotnictví Leoše Hegera o reformy vedoucí k ozdravení českého zdravotnictví. Chování lékařů, kteří z nemocnic odcházejí, označil Klaus za velmi nezodpovědné.
07.01.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10092 článků) , Leoš Heger (1274 článků)

Zasáhněte, nebo budou umírat lidé, vyzval Šťastný Hegera

 
Předseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Boris Šťastný z ODS dnes požádal ministra zdravotnictví Leoše Hegera z TOP 09 a hlavního hygienika ČR Vladimíra Valentu o okamžité řešení problematiky elektronických cigaret.
09.04.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (411 článků) , Leoš Heger (1274 článků)

Nečas připustil výměnu Hegera. Kalouska to rozčílilo

 
AKTUALIZOVÁNO V rozhovoru pro deník MF Dnes naznačil premiér Petr Nečas (ODS), že není spokojený s prací ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09). Do konce června má dojít k výměně ministrů, s jejichž prací není premiér spokojený.
23.04.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9349 článků) , Leoš Heger (1274 článků)

Nečas připustil výměnu Hegera. Kalouska to rozčílilo

 
V rozhovoru pro deník MF Dnes naznačil premiér Petr Nečas (ODS), že není spokojený s prací ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09). Do konce června má dojít k výměně ministrů, s jejichž prací není premiér spokojený.
23.04.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9349 článků) , Leoš Heger (1274 článků)