Článek

Zdravotníci by měli dostat odměny za covid ve výplatě za duben

 
Zdravotníci v nemocnicích by odměny za druhou vlnu epidemie covidu-19 měli dostat k dubnové výplatě. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Zdravotníkům nemocnic bude náležet 75 000 korun, zdravotnických záchranářům 120 000 korun.
26.04.2021 21:05 |

podobné články

Podobné články

Nemocniční zdravotníci dostanou odměny v květnové výplatě, slíbil Blatný

 
Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny, které jim ministerstvo přislíbilo za jejich pracovní nasazení během koronavirové pandemie, v květnové výplatě. Měli by obdržet částku srovnatelnou s loňskem, slíbil v pátek ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
05.03.2021 11:25 |

podobné články

Babiš slíbil zdravotníkům odměny za druhou vlnu. Byla horší než ta první, tvrdí

 
Zdravotníci by mohli dostat za práci při podzimní druhé vlně covidu-19 podobné odměny jako za jaro. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer České televizi (ČT) řekl, že si zdravotníci odměny zaslouží a dostanou je zřejmě za říjen, listopad a prosinec. Zdravotníci v nemocnicích akutní a lůžkové péče dostali za období od března do května 75.000 korun, pokud mají celý úvazek.
26.12.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Odměny pro zdravotníky jsou v nedohlednu. Pokud nejste náměstek ministra

 
Ministři zdravotnictví za hnutí ANO, počínaje Adamem Vojtěchem, slibovali a slibují, že se zdravotníci za své velké nasazení v boji s pandemií koronaviru dočkají speciální finanční odměny. Jenže zdravotníci pracují na plné obrátky již celé měsíce a odměn se prozatím nedočkali. Přesněji řečeno, někdo už odměny dostal. Třeba někteří nejbližší podřízení ministra zdravotnictví. Většina řadových lékařů má však prozatím smůlu. A ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek odměny dlouhodobě odmítá.
08.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

Náměstci s odměnami, zdravotníci na peníze čekají. „Trapné,“ míní Kubek, Blatný se brání

 
Zdravotní personál stále čeká na odměny za zvládnutí podzimní vlny pandemie. Dočkat by se měl v dubnu, nicméně na Ministerstvu zdravotnictví už se odměny rozdávaly. A to vysoce postaveným úředníkům, šéfům odborů a náměstkům. Uvedl to server iROZHLAS.cz. Jan Blatný  (za ANO) rozdal svým podřízeným téměř 4 miliony korun, přičemž někteří měli na výplatní pásce téměř 300 tisíc korun navíc. To zvedlo ze židle šéfa České lékařské komory Milana Kubka, který za trapné označil to, že zdravotníci na odměny dál musí čekat.
08.02.2021 18:20 |

podobné články

Odměny za práci v době koronaviru mají dostat všichni zdravotníci, budou odstupňované

 
Mimořádné odměny za službu během epidemie nového koronaviru by měli dostat všichni zdravotníci pracující v nemocnicích, tedy nejen ti, kteří pečovali přímo o pacienty s covidem-19. V úterý se na tom shodl premiér Andrej Babiš (ANO) s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a zástupci zdravotnických odborů.
07.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

Stáli v první linii, dostali odměny v desetikorunách: Zdravotníci popsali smutnou realitu

 
Během pandemie koronaviru v Česku stáli čeští lékaři, sestry a vůbec veškerý zdravotní personál v první linii, a to i přesto, že neměli dostatek ochranných pomůcek, ba mnohdy vůbec žádné. Přitom premiér Andrej Babiš (65) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) slibovali, že zdravotníci dostanou adekvátní odměny. Problém je v tom, že někde nedostali žádné a jinde šlo o odměny desetikorunové. Kde jsou tedy slibované peníze?
28.06.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

Zdravotníci dostanou odměny 75 000 korun

 
Kabinet schválil odměny pro zdravotníky i pracovníky v sociálních službách. Pro zdravotníky je vyčleněno 12 miliard korun a zdravotníci v nemocnicích dostanou podle ministra zdravotnictví Jana Blatného každý 75 000 korun. Půjde o odměny za letošní rok. Zaměstnanci v sociálních službách dostanou 15 až 50 tisíc korun.
08.03.2021 17:30 |

podobné články

Policisté a hasiči zatím odměny za covid nedostali

 
Zatímco zdravotníci dostali desetitisíce korun jako odměny za nasazení v době epidemie covidu-19, policisté, hasiči, vojáci a další složky na slíbené peníze stále čekají. Důvodem jsou dohady vicepremiéra, ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) s šéfkou státní kasy Alenou Schillerovou (ANO), kde zhruba miliardu na odměny vzít.
10.07.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků)

Koronavirové odměny v sociálních službách: Dvě miliardy si má rozdělit 94 tisíc lidí

 
O dotace na odměny za práci v době koronavirové epidemie požádaly tři čtvrtiny poskytovatelů sociálních služeb. Peníze by mělo dostat asi 93 600 pracovníků. Rozdělit si mají celkem 2,03 miliardy korun. Uvedl to Vladimír Dostálek z ministerstva práce. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) už dřív řekla, že její úřad většinu sumy odeslal a lidé by odměnu měli mít v červencové výplatě.
08.08.2020 10:45 |

podobné články

Zdravotníci dostanou odměny za covid zřejmě až v červnu, píše server Aktuálně.cz

 
Zdravotníci dostanou odměny za podzimní vlnu epidemie covidu-19 patrně nejdříve v červnu. Vláda dosud neschválila, kolik peněz půjde na vypsání dotačního programu, ze kterého se budou prémie zdravotníkům vyplácet.
17.02.2021 12:06 |

podobné články

Na odměny za covid někteří zdravotníci nedosáhnou, varuje komora

 
Na odměny za druhou vlnu epidemie covidu-19 podle České lékařské komory (ČLK) někteří zdravotníci nedosáhnou. Problémy jsou s jejich vyplácením zaměstnancům pracujícím mimo nemocnice, například lékařům, kteří se ještě vzdělávají, nebo u zařízení bez smluv se všemi zdravotními pojišťovnami. Na webu o tom informovala Česká lékařské komora (ČLK), která řeší desítky stížností lékařů.
08.05.2021 11:05 |

podobné články

Babiš: Odměna pro zdravotníky by mohla být podobná jako za jaro

 
Podobnou odměnu jako za jaro by mohli dostat za práci při podzimní druhé vlně covidu-19 tuzemští zdravotníci. V sobotu večer to v České televizi řekl premiér Andrej Babiš (ANO) s tím, že zdravotníci si odměny zaslouží. Dostanou je zřejmě za říjen, listopad a prosinec. Zdravotníci v nemocnicích akutní a lůžkové péče dostali za období od března do května 75 000 korun, pokud mají celý úvazek.
26.12.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Odměny policejních šéfů. V čase krize dostávají místo milionu "jen" statisíce

 
Policejním šéfům se výrazně snížily odměny. Podle policejního prezidenta Petra Lessyho až o pětaosmdesát procent. Vrcholní představitelé policie si přesto přijdou na platové bonusy, o nichž si většina společnosti může nechat jen zdát. Ukazuje se navíc, že vysoké odměny nemusí policisty udržet ve službě, ale mohou naopak vést k jejich urychlenému odchodu do civilu. Čím vyšší totiž měli odměny, tím vyšší pak dostanou výsluhy.
20.01.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Odměny zastupitelům se od ledna zvýší o zhruba pět procent

 
Odměny zastupitelům se podle nařízení vlády od ledna zvýší o zhruba pět procent na úroveň roku 2010. Nárok na vyšší odměnu budou mít i starostové malých obcí, kteří se této funkci věnují vedle svého zaměstnání. Měli by brát měsíčně až 60 procent odměny pro starosty na plný úvazek. Nyní mají nárok jen na dvě pětiny této odměny, uvedlo Ministerstvo vnitra v metodickém doporučení na svém webu.
28.12.2013 16:03 |

podobné články

Do nemocnic a sociálních služeb půjdou miliardy na odměny. A Blatný vyhlásil tvrdší karanténu

 
Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny za nasazení během koronavirové pandemie, jít by na ně podle ministryně financí Alen Schillerové (za ANO) mělo 12 miliard. Vláda to schválila. Odměny dostanou i pracovníci v sociálních službách, a to ve výši 15.000 až 50.000 Kč podle profese a činnosti. Kabinet už schválil i  prodloužení termínu pro daňová přiznání či prominutí DPH na respirátory. Ministři se měli zabývat i tím, jak pomohl první týden tvrdého lockdownu v Česku. Sledujte přímý přenos tiskové konference po jednání ministrů.
08.03.2021 15:00 |

podobné články

Někteří zdravotníci se odměn dočkají ve splátkách. „Absurdní,“ zlobí se odbory i Maláčová

 
Ministerstvo práce poslalo na odměny v sociálních službách za práci v podzimní a zimní vlně epidemie 3,93 miliardy korun. Peníze by mělo dostat asi 100 000 pracovníků. Novinářům to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle odborů někteří zaměstnavatelé chtějí ohodnocení vyplatit postupně ve splátkách do konce roku. Ministryně tento postup kritizovala, vyzvala k jednorázové výplatě.
17.05.2021 12:25 |

podobné články

Vyplácíte odměny? Šéf úřadu kontroval. Ve vládě jsou amatéři

 
Dostali krajští úředníci vánoční odměny nebo i na ně dopadla tvrdá ruka vlády, která škrtá peníze, kde se dá? V Pardubickém kraji odměny zachránila vlna propouštění, na Vysočině odměny nebudou, úřad šetří dlouhodobě. Náhle razantní škrty vlády považují krajští činovníci za projev amatérismu.
30.12.2010 11:00 |

podobné články

Odměny budou v srpnu, slibuje Maláčová. Zaměstnanci sociálních služeb dosáhnou až na 40 tisíc

 
Odměny za práci v době koronavirové epidemie dostane zatím 93 400 pracovníků sociálních služeb. Peníze by měli mít v červencové výplatě. Zaměstnavatelům, kteří o dotace na odměňování požádali, ministerstvo práce poslalo finance na účty. Na tiskové konferenci to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Zhruba čtvrtina poskytovatelů o prostředky dosud nežádala. Mohou to ještě dodatečně udělat do 27. července.
21.07.2020 11:45 |

podobné články

Zdravotníci v kladenské nemocnici stále čekají na své odměny namísto toho jim hrozí plošné snižování mezd

 
Zdravotníci v některých nemocnicích stále čekají na slibované mimořádné odměny za nasazení v první vlně koronavirové nákazy. Na jejich vyplacení si však pravděpodobně ještě dlouho počkají, naopak se uvažuje o plošném snižování mezd, informují Novinky.cz.
08.12.2020 20:41 |

podobné články