Článek

Zdravotní stav otrávených pančovaným alkoholem zůstává vážný: Můžou přijít i o zrak!

 
Zdravotní stav hospitalizovaných lidí na Karvinsku, kteří se otrávili z čepovaného nelegálně upraveného alkoholu, zůstává i nadále vážný. Většina z nich s největší pravděpodobností bude mít trvalé následky, mimo jiné poškozený zrak. Už tři lidé otravu nepřežili.
08.09.2012 16:50 |

podobné články

Podobné články

Jeden z otrávených si zřejmě objednal alkohol přes internet. Jeho stav je vážný

 
Lékařům v boskovické nemocnici se podařilo stabilizovat zdravotní stav osmatřicetiletého muže, kterého v sobotu přijali s otravou metanolem. Zůstává na anesteziologicko-resustitačním oddělení, lékaři mu provádějí dialýzu. Stav zůstává velmi vážný, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Eva Fruhwirtová.
16.09.2012 10:35 |

podobné články

Na otravu pančovaným alkoholem zemřelo v Indii již 42 lidí

 
Na otravu pančovaným alkoholem zemřelo v severní Indii za poslední tři dny již 42 lidí. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na místní policii. Dalších čtyřicet obyvatel indického státu Uttarpradéš zůstává v nemocnici, někteří z nich po požití alkoholu oslepli. 
20.10.2013 16:10 |

podobné články

Pančovaným alkoholem se otrávilo 16 lidí

 
Nejméně 16 lidí zemřelo v Indii o víkendu po požití podomácku vyrobené lihoviny. Dalších 24 chudých vesničanů je kvůli otravě tímto pančovaným alkoholem ošetřováno v nemocnici ve státě Ándhrapradéš, oznámila agentura AP.
02.01.2012 08:05 |

podobné články

Likérka Drak nabízí milión za dopadení výrobce otráveného alkoholu

 
Likérka Drak z Chvalčova na Přerovsku se brání proti tomu, aby byla spojována s pančovaným alkoholem. Nabídla dokonce milión korun tomu, kdo přispěje k dopadení výrobce závadného alkoholu. Podobně se proti spojování svého produktu s pančovaným alkoholem ohradila i společnost Granette & Starorežná Distilleries, která vyrábí Hanáckou vodku.
12.09.2012 17:35 |

podobné články

Stav pacientů po požití nekvalitního alkoholu na karvinsku zůstává vážný

 
Zdravotní stav pacientů hospitalizovaných na Karvinsku po vypití zřejmě nelegálně upraveného alkoholu zůstává i nadále vážný. Většina z nich s největší pravděpodobností bude mít trvalé následky, mimo jiné poškozený zrak. Řekli to dnes zástupci nemocnic. Pití nekvalitního alkoholu a s ním spojená otrava metylalkoholem si už přitom v regionu vyžádala tři životy. Žena a muž ve věku 59 let zemřeli v ostravské fakultní nemocnici, dvaašedesátiletý muž pak ve svém bytě.
08.09.2012 13:00 |

podobné články

Miloš Zeman: Vím, jak zatočit s pančovaným chlastem

 
Bývalý premiér Miloš Zeman a současný kandidát na prezidenta, Miloš Zeman, navštívil redakci Blesku. Pohostili jsme ho jeho oblíbenou slivovicí. Zeman prozradil, jak s pančovaným alkoholem bojovat.
12.09.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21248 článků)

Na Karvinsku našli v garáži dalšího otráveného metylalkoholem

 
Série otrav pančovaným alkoholem snad nikdy neskončí! Na Karvinsku našla policie muže (43) otráveného metylalkoholem, jeho stav je velmi vážný.
25.09.2012 10:40 |

podobné články

Karlovy Vary: Stav obou nakažených prasečí chřipkou je vážný

 
Zdravotní stav dvou pacientů, kteří jsou v karlovarské nemocnici s chřipkou, zůstává vážný, i když stabilizovaný. První muž v nemocnici leží dva týdny s prasečí chřipkou.
02.11.2009 10:50 |

podobné články

Stav Mandely se zlepšil, ale je nadále vážný

 
Zdravotní stav jihoafrického exprezidenta Nelsona Mandely se v posledních dvou dnech výrazně zlepšil, nicméně zůstává vážný. S odvoláním na lékaře nemocnice, kde se Mandela již devátý den léčí kvůli opakované plicní infekci, to dnes podle agentury AP řekl jihoafrický prezident Jacob Zuma. 
16.06.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Nelson Mandela (204 článků)

Stav Karla Gotta je opravdu velmi vážný! Rakovina může zasáhnout celé jeho tělo!

 
Celá česká veřejnost s napětím sleduje, jak se bude vyvíjet zdravotní stav Karla Gotta (76). Slavík bojuje s rakovinou a jeho stav je velmi vážný. Špatné zprávy bohužel má zpěvákův lékař a přednosta kliniky hematologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Marek Trněný.
04.11.2015 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4735 článků)

Stav ukrajinské pilotky Savčenkové je vážný. Převoz by nemusela přežít

 
Zdravotní stav ukrajinské důstojnice Nadiji Savčenkové vězněné v Rusku je vážný, sdělil dnes ukrajinským novinářům advokát Nikolaj Polozov. Letkyně, odsouzená na 22 let za údajný podíl na smrti dvou ruských novinářů, drží už jedenáct dnů hladovku. Moskevský rozhlas s odvoláním na nejmenovaného lékaře, který Savčenkovou ošetřoval, označil její stav za kritický.
16.04.2016 17:10 |

podobné články

MD: Na silnicích potkáte optometristy. Změří vám zrak

 
Zrak je nejcennějším smyslovým orgánem. Díky němu mohou lidé přijímat nejdůležitější informace o dění kolem sebe. Nejinak je tomu i v silničním provozu. Zrak je podstatnou a nedílnou součástí procesu jeho bezpečnosti. Proto je nezbytné si zrak hlídat a podstupovat pravidelné lékařské kontroly. K osvětě ochrany zraku přispěje plánovaná kampaň BESIP, dopravní policie a Mezinárodního sdružení optiků a optimetristů s názvem Vidíš dobře?
19.04.2013 05:45 |

podobné články

Zdravotní stav Mandely je stále vážný, nemůže mluvit

 
Zdravotní stav bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely je stále poměrně vážný. Dlouholetý bojovník proti apartheidu nemůže mluvit kvůli zavedeným hadičkám, které čistí jeho plíce od tekutin. Jihoafrickému listu Sunday Independent to řekla bývalá manželka Winnie Madikizelová-Mandelová. 
17.11.2013 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Nelson Mandela (204 článků)

Další otrava pančovaným alkoholem: Muž (65) z Příbrami oslepl, bojuje o život

 
Otravy metanolem se šíří Českem jako zhoubná nákaza. Ani tři mrtví neodradili šestapadesátiletého muže z Příbrami od koupi nekvalitního levného alkoholu. Několik panáků vodky ho zatím stálo zrak, zda zvítězí v boji o život, lékaři zatím nevědí. Další muž leží v bezvědomí v nemocnici.
10.09.2012 11:15 |

podobné články

Oslepl po metylu, zrak se mu vrátil!

 
Na zázraky začne věřit Tomáš Sova z Budišova nad Budišovkou. Při oslavě svých narozenin se otrávil pančovaným alkoholem a jen o vlásek unikl smrti. Verdikt lékařů byl i přesto nemilosrdný – trvalá slepota.
24.10.2012 13:35 |

podobné články

Kanye West zůstává na psychiatrii, jeho stav je vážný

 
Ani po týdnu od počátku hospitalizace se stav rappera Kanyeho Westa nezlepšil natolik, aby mohl být propuštěn do ambulantní léčby. Pod dohledem psychiatrů zůstává v Univerzitní nemocnici v Los Angeles, kde se léčí s těžkou paranoiou. Jeho stav je mnohem vážnější, než se soudilo, a lékaři zatím vůbec nestanovují datum propuštění.
05.12.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (425 článků)

Domenico Martucci: Kvůli Ivetě přicházím o zrak

 
Italský přítel zpěvačky Ivety Bartošové  (45) Domenico Martucci  (35) slepne. Super.cz se exkluzivně přiznal, že přestává vidět na levé oko. Jeho stav je dokonce tak vážný, že se bojí, aby o zrak nepřišel nadobro.
07.08.2011 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6722 článků) , Domenico Martucci (370 článků)

Tři mrtví a jedenáct otrávených! V Příbrami oslepl muž po vodce

 
Tři mrtví a třináct otrávených ve vážném stavu! Případů otravy metylalkoholem přibývá. Starší muž se otrávil na Příbramsku poté, co si koupil vodku a vypil několik decilitrů. Dva pacienty přijala s podezřením na otravu metylalkoholem ostravská nemocnice, další dva nemocnice v Přerově.
10.09.2012 10:40 |

podobné články

Od pátku 8 dalších otrávených metanolem; první v Pardubicích

 
Od pátečního poledne přibylo v ČR osm nových pacientů otrávených metanolem. První případ se objevil také v Pardubickém kraji. Během jednání operativní meziresortní skupiny to dnes řekl České televizi ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Od pátečního večera v Česku platí plošný zákaz prodeje a nalévání alkoholu nad 20 procent.
15.09.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)