Článek

Ždímání peněz je i u Netflixu oblíbenou metodou: Amerika plánuje vlastní verzi „Hry na oliheň“

 
Vůbec poprvé se Netflix chystá vyrobit anglický remake svého vlastního materiálu. Brutální akční thriller „Time To Hunt“ od režisére Adama Randalla (Noční zuby) je skoro přesná kopie populárního pořadu z Jižní Koreje. Ale proč točí Netflix vlastní verzi vlastního seriálu?
20.11.2021 12:00 |

podobné články

Podobné články

Kim v KLDR zakázal Hru na oliheň. Studenta, který seriál propašoval z Číny, čeká poprava

 
Jihokorejský seriál Hra na oliheň se stal hitem, oblíbili si ho lidé po celém světě, kteří ho měli možnost vidět na Netflixu. V Severní Koreji tolik fanoušků nemá, vláda diktátora Kim Čong-una totiž zakazuje všechny západní a jihokorejské vlivy, mezi něž Netflix a Hra na oliheň spadají. V asijském tisku se navíc objevily zprávy o tom, že student, který seriál propašoval z Číny do KLDR, byl odsouzen k trestu smrti, uvedl list Daily Mail.
28.11.2021 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1783 článků)

Fenomén Hra na oliheň se stal nejúspěšnějším seriálem Netflixu všech dob: Kdo je kdo?

 
Jihokorejský seriál Hra na oliheň se stal krátce po svém uvedení na Netflixu nejsledovanějším a nejpopulárnějším dílem na této streamovací platformě. Jde o neuvěřitelný popkulturní fenomén, který pobláznil miliony lidí. I když koncept smrtící hry přinesl už v roce 2000 japonský film Battle Royale, popularita Squid Game je nyní mnohem větší. Přitom režisér Dong-hyeok Hwang nemohl přes 10 let sehnat producenty, kteří by jeho nápad financovali. Příběh seriálu je přitom zamotaný jako chapadla olihně. Kdo jsou postavy, jejichž osudy sleduje celý svět, a herci, kteří jim propůjčili tváře? Článek neobsahuje žádné velké spoilery.
26.10.2021 05:10 |

podobné články

„Hra na oliheň“ boří rekordy: Jihokorejský seriál je největším úspěchem na Netflixu od úplného začátku

 
Pokud se podíváme na světovou top desítku nejlepších celosvětových seriálů, se dozvíme, že netflixový originál „Hra na oliheň“ bylo v prvním měsíci na Netflixu sledováno častěji než jakýkoliv jiný seriál. Podle počtů se dá dokonce říct, že je to nejúspěšnější seriál všech dob.
14.10.2021 17:30 |

podobné články

Démonická panenka ze Hry na oliheň existovala už před seriálem. Kde na ni můžete narazit

 
Jihokorejský seriál Hra na oliheň z produkce Netflixu se během několika týdnů stal světovým fenoménem. Na streamovací službě se prakticky ihned usadil na prvním místě v žebříčku nejsledovanějších seriálů a téměř každý dnes zná již ikonickou obří panenku z prvního dílu. Zajímavostí ale je, že ji nevymysleli tvůrci minisérie, ale zapůjčili si ji.
21.10.2021 11:40 |

podobné články

Podcast: Vražedná vybíjená. Proč Hru na oliheň nelze nedokoukat?

 
Jihokorejský seriál Hra na oliheň viděly na Netflixu desítky milionů lidí na celém světě a další fanoušci pořád přibývají. Hned v prvním díle během nevinně vyhlížející dětské hry robotická panenka s pohybovými senzory pokosí přes polovinu soutěžících. Brutální hra o pohádkové bohatství tak pro smolaře dostane nový rozměr. Proč se z devítidílného seriálu stal takový fenomén, rozkryl redaktor Blesku Ivan D. Hladík v Blesk Podcast.
28.10.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hladík (4 články)

Halloween ve znamení Hry na oliheň: Seriálový hit přinesl do ulic nové kostýmy i „samopaly“

 
Halloweenské průvody a akce se konají všude možně po světě, Jižní Korea není výjimkou. Do ulic tam však vyrazily letos zbrusu nové masky. A to díky velkému úspěchu seriálu Netflixu Hra na oliheň, který se stal trhákem americké internetové televize.
30.10.2021 19:00 |

podobné články

Děsivé incidenty kvůli Hře na oliheň: Děti končí v nemocnicích s těžkými popáleninami

 
Seriál Hra na oliheň se stal nejúspěšnějším projektem Netflixu na světě. Není proto divu, že se mnoho lidí s postavami ztotožňuje a sami si vytvářejí hry inspirované tímto jihokorejským seriálem. Zároveň to však vede k nehodám. Například ve Velké Británii se podle webu The Sun děti snaží samy upéct sušenky, jenže to vede k děsivým popáleninám.
05.11.2021 11:00 |

podobné články

Druhá řada seriálu Hra na oliheň bude! Gi-hun se vrátí, prozradil režisér

 
Fanoušci seriálu Hra na oliheň (Squid Game) se mohou začít radovat. Jeho tvůrce Hwang Dong-hyuk oznámil, že plánuje druhou řadu nejsledovanějšího seriálu Netflixu.
09.11.2021 18:35 |

podobné články

Seriál Hra na oliheň mi přinesl 20 milionů fanoušků, říká modelka o první roli

 
Modelka Čung Hojeon (27) je hvězdou nového seriálu Hra na oliheň. Korejská „vyvražďovačka“ ve stylu Hunger Games se stala historicky nejsledovanějším seriálem z produkce Netflixu. Herečka díky hlavní ženské roli i hereckému výkonu získala krátce po zveřejnění série miliony fanoušků z celého světa.
08.08.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (1119 článků)

Hra na oliheň porazila všechno: Z Jung Ho-yeon je totální hvězda

 
Kdo by byl řekl, že se nejsledovanějším seriálem Netflixu všech dob se stane jihokorejská Hra na oliheň? V angličtině se jí říká Squid Game a je celosvětovým megahitem. Že jste o ní ještě neslyšeli? Představte si, že můžete získat asi 850 milionů korun, když vyhrajete jednoduchou dětskou hru. Snadné? Herečka Jung Ho-yeon (27) by mohla vyprávět...
16.10.2021 19:45 |

podobné články

Průšvih na bavorských školách: Děti se fackují podle Hry na oliheň!

 
Na bavorských školách mají problém s Hrou na oliheň. A nejenom se seriálovým zpracováním, nýbrž s alternativní reálnou hrou. Tou se totiž baví místní děti. Ačkoli u hry neumírají jako protagonisté v úspěšném snímku, k násilí nejdou daleko. Ministerstvo zahraničí před problémy varuje.
28.10.2021 16:30 |

podobné články

Kotě uvězněné v pračce přežilo prací program včetně máchání a ždímání

 
Sedmiměsíční kotě Suki si zřejmě vybralo osm ze svých pomyslných devíti životů. Zvědavé zvíře se dostalo do pračky, aniž by si toho jeho majitelka Liz Fearová všimla a začala prát. Jaké bylo její překvapení, když spolu s prádlem po skončení celého pracího programu vytáhla i promočenou kočku, která přežila praní, máchání i ždímání.
22.09.2010 13:00 |

podobné články

Kvíz pro fanoušky seriálu Hra na oliheň. Pamatujete si hráče, hry i čísla?

 
Bavila vás první řada korejského seriálu Hra na oliheň? Otestujte svou paměť. Odpovězte na jedenadvacet otázek a zjistěte, zda patříte mezi největší fanoušky celosvětového hitu z produkce Netflix.
02.01.2021 14:00 |

podobné články

Cukr, káva, limonáda za miliony: Hra na oliheň válcuje Netflix

 
Devítidílný seriál Hra na oliheň vypustil Netflix do éteru 17. září a již během několika dní si zneklidňující drama podmanilo široké publikum. Stojí krvavé dětské hrátky za to?
04.10.2021 15:30 |

podobné články

Hvězda aktuálního hitu Hra na oliheň: Sláva v 77 letech! Jak to snáší?

 
Poprvé se proslavil až v seniorském věku! Herce jménem Oh Yeong-su (77) teď díky seriálu Hra na oliheň na ulici pozná úplně každý a jeho jméno a tvář znají na všech kontinentech. Mimořádný úspěch s sebou ale nese i různá úskalí.
22.10.2021 15:45 |

podobné články

Jako ve Hře na oliheň: Čína zabíjí chudáky pro jejich orgány, vražd můžou být tisíce

 
Největším mezinárodním trhákem internetové televize Netflix je aktuálně Hra na oliheň, sociální kritika o ztrátě lidské důstojnosti v bezohledném kapitalismu. V Číně přitom dochází k podobným dramatům a zvěrstvům, jaká jihokorejský seriál zobrazuje – k vraždění lidí pro jejich orgány, píše Daily Mail.
24.10.2021 05:00 |

podobné články

Konec srandy pro fanoušky seriálu Hra na Oliheň: Ve školách zakázali kostýmy na motivy hitu

 
V několika školách v New Yorku zakázali na Halloween kostýmy na motivy veleúspěšného seriálu Hra na oliheň (Squid Game). Podle školních představitelů jde o propagaci násilí a to si na svých školách nepřejí. Fanoušci úspěšného hitu tak budou muset teplákové soupravy uklidit zpět do svých šatníků.
27.10.2021 17:50 |

podobné články

Netflix ovládl nový seriál Hra na oliheň. V čem je tak úspěšný?

 
Název Hra na oliheň vypadá na první pohled velmi nevinně. Tento nový seriál ovládl poslední dobou platformu Netflix. Jedná se o zcela nový korejský počin, který vyšel poprvé teprve v tomto roce.
11.11.2021 17:05 |

podobné články

Jupí, oficiálně potvrzeno! Hra na oliheň se dočká druhé série. Co v ní bude

 
Ikonický jihokorejský seriál Hra na oliheň alias Squid Game se dočká druhé série. Oficiálně to oznámil Netflix, na kterém se série vysílá. Na co všechno se můžete těšit? To se dočtete v našem článku. O projektu promluvil i režisér Hwang Dong-hyuk.
14.11.2021 20:15 |

podobné články