Článek

Zděšený premiér chce vrátit lidi do kanceláří. Firmy home office hájí kvůli úsporám

 
Britský premiér Boris Johnson je podle svých slov zděšen tím, jaký dopad mají prázdné ulice na centra měst. Naléhá proto na podniky, aby svým zaměstnancům - pokud je to možné - umožnili návrat do práce. Zaměstnavatelé však s takovým krokem váhají, začínají na ně totiž dopadat ekonomické důsledky pandemie. A lidé pracující z domova jsou pro ně levnější.
11.07.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (242 článků)
Podobné články

Práce na home office: Kdo vám zaplatí spotřebované energie a pracovní úraz?

 
Během 2. vlny koronaviru, pokud to bylo možné, začali lidé pracovat z domova. Vláda dokonce home office doporučila, zákoník práce ale tento typ činnosti nijak do podrobna neřeší. Home office má celou řadu výhod, avšak může firmám i zaměstnancům přinášet určitá rizika. Pokud se nedohodnou na jasných podmínkách, může vzniknout řada „třecích ploch“. Co když se na home office zraníte a kdo vám proplatí náklady?
13.12.2020 05:45 |

podobné články

Arenberger zrušil na ministerstvu home office. Ostatním ho vláda ale ještě stále doporučuje

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) k pondělku 4. května zrušil svým úředníkům plošný home office. Využít ho mohou pouze v opodstatněných případech. Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ale stále doporučuje zaměstnavatelům home office minimálně do konce května. Ministr by podle něj měl jít příkladem. Plošný návrat lidí do kanceláří pak Babiš považuje „předčasný“, protože v souvislosti s rozvolňováním se zvýší mobilita.
04.05.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21724 článků)

Chtěl vzít lidem na home office část platu: Ať začne u sebe, schytal to Vystrčil. Výroku lituje

 
Pořádně nadzdvihl mandle lidem, kteří jsou dlouhodobě kvůli pandemii covidu na home office - někteří navíc s dětmi, které nemohou nyní do školek ani škol. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nadhodil myšlenku, že by se lidem na home office mohlo odebrat 20-30 procent platu, aby se naopak pomohlo těm, které krize zasáhla naplno. Sám Vystrčil nyní svých slov lituje. Ekonomové i řada politiků kroutí hlavou.
01.03.2021 13:50 |

podobné články

Kancelář vyměnili za exotický ráj: Home office může vypadat jako luxusní dovolená

 
Práce z domova a režim „home office“ se pro mnohé stal v době pandemie koronaviru novým normálem. Má to ale i jednu výhodu, většinou totiž k práci z domova postačí notebook, telefon a samozřejmě wi-fi, pak se dá vlastně pracovat odkudkoliv, třeba z exotického Karibiku. Londýnská společnost Work Mango pracuje právě s tímto konceptem, tedy že home office se dá vykonávat třeba z Barbadosu, její zakladatel Roland Ndoro Mind je toho zářný příkladem, s přemístěním „kanceláře“ pomáhá i ostatním, uvedl list Daily Mail.
18.03.2021 21:55 |

podobné články

U Arenbergera už ženou úředníky do kanceláří, Prymula varuje. Kde ještě ruší home office?

 
Vláda tvrdí, že nechce uspěchat rozvolňování. Ministerstvo zdravotnictví už ale povolalo zpět do práce zaměstnance, kteří byli dosud na home office. Bývalý ministr zdravotnictví a poradce prezidenta Roman Prymula ale Blesk Zprávám řekl, že je na to ještě příliš brzy. Do kanceláří přitom úředníky povolávají postupně už i další úřady.
05.05.2021 05:50 |

podobné články

Práce z domova s výhledem na moře: Maledivy lákají turisty na exotický home office

 
Pro tisíce lidí pandemie koronaviru znamenala přesun z kanceláří do tzv. home office, a práce z domova se tak stala novým standardem. Této situace chtějí využít exotické ráje a oblíbené turistické destinace, které lákají pracující na zajímavé balíčky. S nabídkou jako první přišel karibský Barbados, nyní se k němu připojilo souostroví Maledivy, uvedla stanice CNN.
19.09.2020 14:35 |

podobné články

Firmy dělají při home office chyby, Jiří Vácha sestavil praktický návod na jeho zavedení

 
Řada společností si neuvědomuje zásadní změnu: home office už není benefit, ale pracovní povinnost. S tím souvisejí chyby, kterých se firmy při jeho zavádění dopouštějí. Typické je, že chybějí pravidla pro komunikaci v rámci týmu, pro zadávání úkolů a jejich kontrolu.
01.10.2020 12:35 |

podobné články

Buďte na home office! vyzval Babiš národ. A přidali se Blatný s Havlíčkem

 
A je zde další tisková konference po jednání vlády. Vystoupili na ní premiér Andrej Babiš a ministři Jan Blatný a Karel Havlíček. Úředníci ministerstev jsou na home office, ostatní zaměstnanci by podle Babiše měli být také. Ministr zdravotnictví Blatný chce nahnat studenty do nemocnic. A Havlíček jede v testování: „Otestujeme všechny!“
05.03.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21724 článků) , Honza Havlíček (58 článků)

Češi při práci z domu nelenili, tvrdí firmy. Některé teď home office zavedou a ušetří

 
Takzvaný home office byl dříve zvyklostí spíš ve vyspělých západních státech. V Česku se práce z domova využívala jen podprůměrně. To ale změnila opatření, kterými se mělo zabránit proti šíření nového typu koronaviru. Na režim práce z domova musela přejít řada firem a zaměstnancům nezbylo, než si zvyknout. Odborníci se teď shodují, že to mnohému prospělo. Lidé třeba efektivněji využívají moderní technologie. Někde dokonce uvažují, že nechají zaměstnance pracovat z domova častěji. Mohlo by se tak ušetřit a předejít propouštění.
04.05.2020 10:00 |

podobné články

Apogeo Group: Home office - Problém i příležitost

 
Práce z domova, Home office, představovala ještě nedávno jeden z oblíbených zaměstnaneckých benefitů, do nichž se ale firmy příliš nehrnuly. Ze dne na den se z ní ovšem stala nezbytnost umožňující udržet alespoň jakž takž v chodu rozjetý byznys.
14.05.2020 16:10 |

podobné články

Microsoft představil kancelářský balík Office 2013: Psát budeme i dotykem

 
Počítačový gigant Microsoft odhalil první informace o chystané nové verzi svého kancelářského balíku Office. Ten ve starších verzích používá drtivá většina uživatelů s operačním systémem Windows. Office 2013, dříve označované jako Office 15, budou mít podporu dotykového ovládání, i integrovanou komunikaci prostřednictvím služby Skype.
17.07.2012 17:25 |

podobné články

Část mzdy lidí na home office by mohla jít potřebnějším, navrhl Vystrčil. Pak svá slova upřesňoval

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vyzval ke sdílené solidaritě mezi lidmi. V nedělním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News zmínil, že v určitém momentu by část (např. 20–30 procent) mzdy lidí na home office, které krize zatím vůbec nepostihla, mohla jít jiným. Jak by systém fungoval, blíže nepopsal. Později upřesnil, že měl na mysli zaměstnance veřejného sektoru.
28.02.2021 14:50 |

podobné články

Dlouhý: Češi na home office ztrácí pracovní návyky. A vzdělávání dostává velkou ránu

 
řadu lidí nadzvedl šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý ze židle svým výrokem o tom, že home office je placenou dovolenou, občasně přerušenou prací. V pořadu Epicentrum přiznal, že se k němu dostaly jak velmi negativní, tak souhlasné ohlasy, ale i to, že sám je někdy kvůli pandemii nucený pracovat z domova. Vysvětlil také, proč se mu nelíbí návrh na bonus k nemocenské covidovým pacientům, a jak si představuje rozvolňování.
10.02.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (598 článků) , Vladimír Dlouhý (598 článků)

Vláda home office nenařídí

 
Premiér Andrej Babiše (ANO) v pátek po jednání vlády oznámil, že home office vláda nařizovat nebude. Zaměstnavatelé podle něj důležitost práce z domova chápou, a není tak potřeba to nařizovat.
05.03.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21724 článků)

Nový zákoník práce pohřbívá home office. Piráti poslali otevřený dopis ministryni

 
Už od dubna by měl platit nový zákoník práce, který má poprvé stanovit pravidla pro home office neboli práci doma. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce více chránit práva a bezpečnost zaměstnanců.
13.12.2016 17:50 |

podobné články

Home office narušitel v akci: Nedrážděte domácí mazlíčky, nebo dopadnete takto!

 
Práce v home office má svá úskalí. Obzvlášť když se vám chce věnovat váš domácí mazlíček. V tomto případě panička svou kočku rozdráždila sama.
07.04.2020 10:30 |

podobné články

Karanténa, home office, nouzový stav. Co znamenají opatření pro běžného Čecha

 
Česká vláda přijala tvrdá opatření proti šíření koronaviru. Ve středu se zavřely školy, od úterního večera jsou zakázány veřejné i soukromé akce s účastí nad 100 lidí. Podezřelí z nákazy i infikovaní musejí dodržovat karanténu. Co přesně to znamená a jak rozumět dalším pojmům jako home office (práce z domova) nebo nouzový stav?
10.03.2020 22:26 |

podobné články

Home office na pláži, žádný problém! Leoš Mareš si na exotických Maledivách udělal tuhle pracovnu

 
V době covidové pandemie řada lidí pracuje z domova. Ale takový home office, jaký si vybral moderátor Leoš Mareš  (44) , jen tak nikdo nemá. Mareš odletěl s manželkou Monikou na exotické Maledivy, kde se kromě relaxu na liduprázdné pláži, věnuje i pracovním aktivitám.
23.11.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3256 článků)

Dopady home office na lidské tělo: Fitnesska Sandra radí, jak se doma udržet fit

 
Koronavirus zahnal spoustu lidí do domovů, odkud pracují. Často jde o sedavé zaměstnání a člověk si nemůže ani zajít do fitka se protáhnout a zacvičit si. Fitness trenéři museli přesunout cvičení se svými klienty ven, ale když je moc zima, musí se spolehnout na online tréninky. Stejně tak to má i trenérka Sandra Rulfová, která nám prozradila, jak se home office a zavřené fitko podepisují na jejích klientech, a zároveň přišla s doporučeními a radami, kterými se může řídit každý z nás.
13.02.2021 08:00 |

podobné články