Článek

Zděšení voliči Bidena: Budeme hlasovat pro Trumpa. Absolutně

 
„Budu hlasovat pro Trumpa. Absolutně.“ Nerozhodnutí voliči po první prezidentské debatě mezi úřadujícím pánem Bílého domu Joem Bidenem a jeho vyzyvatelem Donaldem Trumpem, který by se do Oválné pracovny rád vrátil, promlouvají otevřeně. I voliči, kteří v roce 2020 dali hlas Bidenovi, jsou teď z téhož Bidena, o čtyři roky staršího Bidena, zděšeni. Americká zpravodajská stanice CNN nabídla odpověď na otázku, co se stane, kdyby se Biden přece jen nakonec rozhodl odstoupit.
30.06.2024 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků)
Podobné články

Zděšení nad Bidenem v debatě: Naprostá katastrofa. Strana řeší, co s ním dál

 
Američané mohli sledovat první televizní debatu letošních prezidentských kandidátů – Joea Bidena a Donalda Trumpa. Mezi českými pozorovateli vyvolal Bidenův výkon zděšení. I v Americe se začínají rozbíhat debaty o tom, zda Bidena z prezidentského klání raději nevyšachovat.
28.06.2024 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

Peníze z Číny pro Joea Bidena. V USA klíčí podezření

 
O člena rodiny prezidenta USA Joea Bidena, konkrétně o jeho syna Huntera Bidena, se zajímá federální ministerstvo spravedlnosti. Kvůli možným daňovým podvodům, které mohl spáchat přes svou firmu Owsaco. Přes firmu, přes níž protekly i peníze určené pro prezidenta a někdejšího viceprezidenta USA Joea Bidena. Republikánský předseda sněmovního výboru pro dohled James Comer si navíc stěžuje, že když chtěl klást otázky spojené s Joem Bidenem, narazil na odpor. Má to ale háček…
06.12.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1257 článků) , James Hunter (1 článek) , James Hunter (1 článek) , James Hunter (1 článek) , James Hunter (1 článek)

Donald Trump nebo Joe Biden. Takto to prý vidí voliči

 
Čeští sázkaři věří spíše ve vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA. Na Donalda Trumpa sázkaři vsadili přes čtyřicet milionů korun. U Joea Bidena je to necelých 16 milionů KČ. Sázkové agentury však favorizují Bidena. Ve volebních průzkumech zaostává Donald Trump za Joem Bidenem již o necelých sedm procentních bodů. Rozhodne se již za týden.
27.10.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

Poslední klíčová debata Trumpa a Bidena: Překvapivě klidná, ale stejně plná útoků

 
Na půdě Belmontské univerzity ve městě Nashville ve státě Tennessee v noci ze čtvrtka na pátek našeho času proběhla poslední předvolební debata kandidátů na amerického prezidenta - republikánského prezidenta Donalda Trumpa a jeho demokratického rivala Josepha Bidena. Oba muži se střetli v otázce koronaviru a americké ekonomiky, padala i slova o rasismu. Celkově ale byla debata umírněnější než předešlé, ze strany Trumpa přišla dokonce chvála.
23.10.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků)

Většina Trumpových příznivců uznává za prezidenta Bidena

 
Průzkum společnosti Ipsos pro agenturu Reuters ukázal, že více než 70 procent občanů USA uznává za nově zvoleného prezidenta demokrata Joe Bidena. Za svého budoucího prezidenta Bidena uznává i nadpoloviční většina příznivců stávajícího republikánského prezidenta Donalda Trumpa.
11.11.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

Co „vyvede“ Trump a proč by mohl uspět za čtyři roky? Expert o výměně v Bílém domě i politice Bidena

 
Volební hlasy amerického prezidentského klání nejsou ani týden po volbách  sečteny. Americká média však již vyhlásila vítěze voleb, demokrata Joea Bidena. S tím zásadně nesouhlasí současný prezident Donald Trump, který bez důkazů argumentuje možnými podvody, ale i nedopočítanými hlasy přesto, že to byl právě on, kdo se už druhý den po volbách prohlásil za vítěze. Co od egocentrického prezidenta Trumpa můžeme ještě do lednové inaugurace očekávat a jaká bude vláda nového prezidenta Bidena? Nejen o tom hovořil v pondělním Epicentru Blesk Zpráv amerikanista Jiří Pondělíček.
10.11.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

Střelec na Trumpa. Republikán? V minulosti podpořil skupinu bojující pro Bidena

 
Federální úřad pro vyšetřování (FBI) identifikoval střelce, který se pokusil o atentát na Donalda Trumpa na jeho předvolebním mítinku v Butleru v Pensylvánii. Jedná se o 20letého Thomase Mathewa Crookse. Podle volebních záznamů byl registrován jako republikán, před třemi lety ale přispěl malou částkou národní skupině Progressive Turnout Project. Její náplní je mobilizovat demokraty k účasti ve volbách. Na sociální síti X se tato skupina chlubí částkou 30 milionů dolarů, mimo jiné na podporu znovuzvolení Joea Bidena.
14.07.2024 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

Kontroverzní „umělá inteligence“ ChatGPT! Test PL: Šokující zjištění, když došlo na Bidena a Trumpa

 
Evropským regulátorům dělá starosti populární chatbot ChatGPT. Itálie se stala první zemí v EU, která tuto aplikaci fungující na bázi umělé inteligence zablokovala poté, co minulý týden unikla soukromá data některých uživatelů včetně bankovních informací. Nyní podobné kroky zvažuje Německo a další evropské státy. ChatGPT je také kritizován pro údajnou zaujatost v odpovědích na politické a hodnotové otázky. Objektivitu umělé inteligence jsme se rozhodli sami nezávisle ověřit. Zjistili jsme, že chatbot zvládne napsat oslavnou báseň na Joea Bidena. Žádost o oslavnou báseň na Trumpa program odmítl s odůvodněním, že je „nestranný a neutrální“.
03.04.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1257 článků)

„Ukrajina? Konec hned. A covid...“ Kennedy děsí Trumpa i Bidena

 
Na shromáždění na Long Islandu Robert F. Kennedy Jr. vystoupil s důrazem na odstranění strachu jako faktoru volebního rozhodování. Tvrdil, že mnoho Američanů volí ze strachu a jeho cesta k vítězství spočívá v přesvědčení voličů, aby nevolili ze strachu. Jeho kandidatura vyvolává strach jak v táboře Joea Bidena, tak v táboře Donalda J. Trumpa. Více hlasů by však mohl ubrat právě jemu, jak naznačují některé průzkumy. Ve svém projevu se pak skepticky vyjadřoval k vakcínám proti COVIDU-19, slovo dodal i k válce na Ukrajině.
30.04.2024 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1257 článků) , Donald Trump (6332 článků) , Robert Long (4 články) , Kennedy Kennedy (47 článků) , Donald Long (1 článek) , Long Long (46 článků)

Konec Bidena? To by bylo zlé, varuje odborník. Trumpa soud nezničí

 
Americký historik Allan Lichtman, který úspěšně předpověděl 9 z 10 posledních amerických prezidentských voleb, si nemyslí, že nedávné odsouzení bývalého prezidenta Donalda Trumpa zásadně ovlivní podzimní prezidentské volby. Šance obou pravděpodobných soupeřů jsou podle něj stále vyrovnané, ačkoliv má prezident Joe Biden nejnižší důvěru občanů za tři roky. Největší chybou demokratů by prý bylo nahrazení nevýrazného Bidena někým jiným, protože pak by Trump měl vítězství téměř jisté.
12.06.2024 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků) , Allan Allan (9 článků) , Allan Allan (9 článků)

Protažené obličeje v levicově liberálním tisku: Trumpa lidé pořád podporují, s brexitem pořád souhlasí. Jak je to možné?

 
Nepodceňujte sílu zastánců Donalda Trumpa a nepodceňujte sílu zastánců brexitu, žádá své čtenáře britský deník The Guardian. Liberální voliči sice vidí, že Trump zatím nesplnil prakticky žádný ze svých slibů. Zeď na hranici s Mexikem se nestaví, daňová reforma dosud neodstartovala a zdravotní program Obamacare stále funguje. To však nic nemění na tom, že Trumpa podporuje asi 35 procent voličů. Liberálně smýšlející voliči by prý neměli Trumpovy voliče odsuzovat. Měly by se snažit je pochopit.
11.11.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků)

Čeští politici k vítězství Bidena: Zeman zmínil spolupráci, Babiš řeší cla a NATO

 
Čeští politici na sociálních sítích se vyjadřují k americkým prezidentským volbám a gratulují vítězi, demokratovi Joeovi Bidenovi. Většina z nich dává najevo, že Biden byl jejich favoritem. Předseda Pirátů Ivan Bartoš považuje výsledek voleb za zcela legitimní a doufá, že zvolení Bidena znamená pro Evropu novou éru spolupráce. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová konstatovala, že zakopání příkopů po Trumpovi je skvělou zprávou pro USA i pro nás. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) ve vítězství Bidena nevěřil a uznal, že se unáhlil. Ministr zahraničí Tomáš Petříček očekává spory a přepočítávání hlasů. Prezident Miloš Zeman zaslal Bidenovi gratulační dopis.
07.11.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3332 článků) , Joe Biden (1257 článků) , Ivan Ivan (2971 článků)

Prezidentská ochrana pro Bidena: Nově ho hlídá tajná služba a má i bezletovou zónu

 
Nad domovem demokratického kandidáta na amerického prezidenta Joea Bidena ve Wilmingtonu v Delaware byl nově zaveden omezený „vzdušný prostor národní obrany“. S odvoláním sdělení Federálního úřadu pro letectví (FAA) to uvedla televize CNN. Dříve v pátek list The Washington Post (WP) informoval, že se ochranu Bidena rozhodla posílit tajná služba Spojených států (USSS), jelikož počítá s tím, že by se demokratický politik mohl brzy prohlásit za vítěze voleb.
06.11.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1257 článků) , Washington Washington (269 článků) , Washington Washington (269 článků)

Hvězdná síla. Bidena odepsal herec George Clooney

 
Americký herec a filmový režisér George Clooney se nechal slyšet, že Joe Biden musí odstoupit z prezidentských voleb. Uvedl to jen několik týdnů poté, co pro něj uspořádal finanční sbírku. „S tímto prezidentem demokraté nevyhrají. Miluji Bidena, ale potřebujeme nového kandidáta,“ vyzývá v komentáři pro deník The New York Times Clooney demokraty k výměně jednaosmdesátiletého Bidena. Vysoký věk současného šéfa Bílého domu podle hollywoodské hvězdy ohrozil jeho snahu o znovuzvolení v souboji s Donaldem Trumpem.
10.07.2024 19:15 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (826 článků) , Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

Další průšvih pro Bidena. Syn dostával peníze z Ruska. Ale i odjinud

 
Republikáni v dolní komoře Kongresu USA zveřejnili zprávu o zahraničních obchodních transakcích Huntera Bidena, syna současného prezidenta USA Joea Bidena. Jeho firmy získaly dle zprávy více než 20 milionů dolarů od oligarchů z Ruska, Kazachstánu a Ukrajiny. Joe Biden byl v té době viceprezidentem, se synovými obchodními partnery se setkával při večeřích.
09.08.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1257 článků)

Biden a Harrisová. Prezident čelí výzvám, ale s odstoupením může být problém

 
Velmi špatný výkon amerického prezidenta Joea Bidena v červnové debatě s Donaldem Trumpem vyvolal diskusi, zda by se Biden neměl své kandidatury vzdát. Spekulace kolem zdravotního stavu jednaosmdesátiletého Bidena vedly k tomu, že dokonce 67 % demokratických voličů navrhuje, aby se kandidatury vzdal ve prospěch jiného kandidáta. Jenže matematik a komentátor Marian Kechlibar upozorňuje, že Bidenova možná nástupkyně Kamala Harrisová je u Američanů zoufale neoblíbená a jiný kandidát by zase musel na poslední chvíli shánět stovky milionů dolarů na kampaň, protož ty sesbírané pro Bidena podle zákona použít nemůže.
11.07.2024 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

„Nevyhrál, nestalo se to.“ Blouznící Trump se zase opřel do Bidena a poslal vzkaz

 
Výsledky prezidentských voleb jsou už dva týdny ve všech státech USA uzavřené a sbor volitelů určil jako nového prezidenta Joea Bidena, současná hlava státu Donald Trump se ale domnívá, že není možné, že byl poražen. Alespoň to tvrdí v dalším dlouhém videu zveřejněném na facebooku, kde opakuje dávno vyvrácené dezinformace o volebních nesrovnalostech a obviňuje úřady, média i digitální platformy ze spiknutí ve prospěch Bidena.
23.12.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků)

Jan Urbach: Šedesát procent Američanů smýšlí o krocích Bidena negativně

 
Drtivá většina Američanů negativně hodnotí kroky prezidenta USA Joe Bidena ve vztahu k Afghánistánu. Autoritu Bidena srazil dolů prokazovaný nedostatek znalostí, dokonce i ve srovnání s informacemi sdělovacích prostředků. Od dubna se také zvýšil počet lidí, kritizujících jeho působení ve funkci prezidenta.
25.08.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1257 článků)

„Volil jsem ho, ale on lže.“ Novinář řekl o Bidenovi pravdu

 
Americký publicista a expert v oblasti PR Michael Shellenberger zkritizoval administrativu prezidenta USA Joea Bidena. Upozornil, že Bidena volil, ale cítí morální povinnost upozornit veřejnost na to, když Biden se svou administrativou lidem lže. Ve stejné době vychází průzkum agentury Ipsos, který ukazuje, že v Bidena má důvěru jen 36 procent Američanů. Už je na tom skoro stejně špatně jako jeho předchůdce Donald Trump.
27.06.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků) , Michael Michael (1926 článků) , Michael Michael (222 článků)