Článek

Zdeněk Tůma běží štafetový běh Praha - Řím – Orvieto

 
Šestý ročník štafety Božího těla odstartoval dnes dopoledne před pražským arcibiskupstvím na Hradčanském náměstí kardinál Miroslav Vlk. Prvním běžcem první etapy se stal náměstek primátora Pavel Richter (TOP 09). Název Štafeta „Božího těla“ (Corpus Domini) je odvozen od stejnojmenného svátku, který je slaven každoročně v červnu po celém světě.
04.06.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků) , Miroslav Vlk (26 článků) , Pavel Richter (34 článků)
Podobné články

Další změny v Praze: Tůma už nebude šéfem finančního výboru

 
Zdeněk Tůma (TOP 09) rezignoval na neplacený post předsedy finančního výboru pražského zastupitelstva. Důvodem je časová zaneprázdněnost a pracovní vytíženost. Uvedl to dnes v tiskové zprávě. Postu se Tůma (51) vzdal v době, kdy Praha intenzivně pracuje na přípravě rozpočtu na příští rok.
11.09.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Tůma chce dát po volbách prověřit zakázky pražského magistrátu

 
Bývalý šéf České národní banky, nynější kandidát na primátora Prahy za TOP 09, Zdeněk Tůma představil společně s šéfem strany Karlem Schwarzenbergem stěžejní body své podzimní kampaně. Tůma by chtěl v první řadě dát antimonopolnímu úřadu podnět k prošetření veřejných zakázek, které byly podle něj na první pohled v rozporu se zákonem.
09.09.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků) , Karel Schwarzenberg (3755 článků)

Tůma: koalici na magistrátu zatím neplánuji

 
Na otázky čtenářů Novinek ve čtvrtek odpovídal kandidát TOP 09 na pražského primátora Zdeněk Tůma. Někdejší guvernér ČNB se nechce vymezovat vůči nynějšímu vedení magistrátu, který ovládá ODS, nicméně připustil, že v případě volebního úspěchu by na radnici došlo i na personální změny. Tůma, který je dle průzkumů spolu s kandidátkou VV Markétou Reedovou hlavním favoritem podzimních voleb nyní nechce spekulovat o možné radniční koalici.
23.09.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Tůma představil svůj tým, chce si posvítit na podezřelé tendry

 
Zdeněk Tůma, kandidát TOP 09 na pražského primátora, představil v pondělí svůj tým, který je jakousi stínovou Radou hlavního města. Tůma taktéž uvedl, že kvůli probíhajícímu tendru na vybudování kartového centra projektu Opencard podá podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
11.10.2010 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Tůma může být pražským primátorem. Pořád jsem lídrem TOP 09, říká

 
Zastupitel za TOP 09 a její kandidát na post pražského primátora Zdeněk Tůma je zpět ve hře. Sice zatím nechce hovořit o tom, jak probíhají jednání mezi jeho stranou a ODS, sociální demokracie ale už avizovala, že pokud se TOPka dohodne s ní, Tůma by byl primátor.
22.11.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Tůma rezignoval na post šéfa finančního výboru magistrátu

 
Předseda finančního výboru pražského magistrátu Zdeněk Tůma, který byl kandidátem TOP 09 na primátora, v úterý rezignoval. Tůma to potvrdil Právu.
11.09.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Jak na hubnutí běháním

 
Běh patří spolu s chůzí a manuální prací k nejpřirozenějším lidským pohybům, navíc je tak energeticky náročný, že se při něm dobře hubne. Když to děláte správně. Jestliže chcete zhubnout, potřebujete přimět vaše tělo, aby pálilo tuky. Což není zase až tak jednoduché, protože ono si bere energii primárně ze zásoby sacharidů (glykogen, glukóza). Teprve potom jsou na řadě tuky. Jak začít pálit tuky při běhu Tuky jsou jako zdroj energie pro tělo mnohem pomaleji přístupné, proto si z počátku sahá po „rychlých sacharidech“. Průměrný jedinec začne spalovat tuky až tak po 15 – 20 minutách běhu a až zhruba  po půl hodině tělo zapojí tento zdroj energie systematicky. U netrénovaného běžce je navíc důležité udržovat menší intenzitu běhu. Ideální je řídit se tepovou frekvencí a udržovat tep na 55 – 60 % maxima. Jednoduchá pomůcka pro zjištění tepové frekvence: Ženy: 230 – věk = maximální tepová frekvence Muži: 220 – věk = maximální tepová frekvence Čím budete trénovanější, tím intenzivněji si můžete dovolit běhat a stále přitom spalovat tuky. Při výrazné nadváze, kdy jste úplně bez formy, je bezpečnější rychlá chůze nebo indiánský běh, kdy běh střídají fáze odpočinku v podobě chůze. I tak budete spalovat tuky. Běhání má své výhody Nejen, že běh patří k nejpřirozenějším lidským aktivitám, zároveň je to způsob sportování s minimálními náklady, postačí investovat do pohodlných bot. Další výhodou je fakt, že běhat můžete za každého počasí, ani deštík nám v úsilí zhubnout nezabrání. Běháním se vám navíc zlepší fyzická i psychická kondice, posílíte si imunitní systém a srdce, budete lépe překonávat stres a taky budete nádherně spát. Jestliže si najdete na běhání něco pozitivního a budete s chutí běhat zpočátku tak 3x týdně 30 minut, později 4 – 5 krát týdně nejméně 40 minut, vaše tělo se neuvěřitelně promění. Příspěvek Jak na hubnutí běháním pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 05:26 |

podobné články

FN Brno: Běh psovodů „1000 mil pro jeden cíl“ odstartuje za pár dní. Výtěžek je určen pro Krtka

 
Ve dnech 27. 8.–4. 9. 2016 se uskuteční charitativní štafetový běh psovodů s československými vlčáky „1000 mil pro jeden cíl“. Nultý ročník projektu proběhl na podzim roku 2015, letos bude realizován za poněkud odlišných podmínek, ale se stejnou myšlenkou – pomoci onkologicky léčeným dětem. Výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek, zřízenému při Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno.
24.08.2016 17:50 |

podobné články

Tomáš si „odseděl“ celkem 6 let. Teď žije pro běh: Napravila ho až nemoc maminky

 
„Antidepresiva už nepotřebuju, protože mám běhání,“ říká bývalý vězeň Tomáš (54). Jako jeden z mnoha běžců se i on připravuje na štafetový Běh se žlutou stužkou. Drogy a alkohol ho předtím přivedly několikrát do vězení. Po posledním propuštění si myslel, že to s ním dopadne zle. Dal se ovšem do pořádku a s pomocí bratra začal běhat. Srovnal se ale až ve chvíli, kdy mu zemřel tatínek a maminka vážně onemocněla - bylo zapotřebí, aby se o ni postaral.
05.06.2018 06:35 |

podobné články

Norské běžkyně ovládly štafetový závod v Novém Městě

 
Norská ženská běžecká štafeta zcela jasně opanovala nedělní štafetový závod v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
12.02.2012 13:45 |

podobné články

Bednář (ODS): Viditelně neviditelný Tůma

 
V době, kdy  byl Tůma guvernérem ČNB, bydlel ve služebním bytě. Na tom by nebylo nic divného. Kdyby.... Kdyby Tůma současně načerno nepronajímal svůj obecní byt.
13.02.2011 10:25 |

podobné články

Zdeněk Tůma: Praha musí přestat mrhat penězi

 
Pokud strana ve volbách uspěje, bude pro ni prioritou zajistit, aby peníze daňových poplatníků byly v Praze využívány efektivněji, prohlásil ve čtvrtek kandidát TOP 09 na primátora metropole Zdeněk Tůma.
29.07.2010 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Guvernér ČNB Zdeněk Tůma oznámil rezignaci, z banky odejde v červnu

 
Aktualizováno 15:36 - Guvernér České národní banky (ČNB) Zdeněk Tůma překvapivě oznámil svou rezignaci. Ke konci června se tak vzdá svého mandátu na dlaší období.
15.04.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Guvernér ČNB Zdeněk Tůma bude dohlížet na makroekonomii EU

 
Zdeněk Tůma, odcházející guvernér centrální banky, míří do makroekonomického dohledu Evropské unie, od příštího roku by měl vést Evropský výbor pro systémová rizika, na jehož vzniku se dohodla EU přesně před rokem.
10.06.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Kandidátem na primátora Prahy za TOP 09 bude Zdeněk Tůma

 
Kandidátem na primátora hlavního města Prahy bude za TOP 09 bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. Právu to sdělil dobře informovaný zdroj z okolí TOP 09. Komunální volby do zastupitelstev měst a obcí a do třetiny Senátu se uskuteční 15. a 16. října.
13.07.2010 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Bývalý guvernér ČNB a kandidát na primátora Prahy Zdeněk Tůma vstoupí do TOP 09

 
Kandidát na primátora Prahy za TOP 09 Zdeněk Tůma počítá s tím, že vstoupí do strany. Ve středu to uvedl na svém profilu na sociální síti Facebooku.
28.07.2010 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Jsem korektní člověk, který maká, řekl Zdeněk Tůma

 
Kandidát TOP 09 na post pražského primátora, bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma, v rozhovoru vysvětluje, proč si vybral právě tuto stranu. Uvádí také, co mu vadí na stávajícím vedení radnice. Sdělil, u jakých zakázek magistrátu se obrátil na antimonopolní úřad, aby je prošetřil. Celý rozhovor vyšel v sobotním Právu.
25.09.2010 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)

Politologové: Favoritem pražských voleb je TOP 09 a Zdeněk Tůma

 
Favoritem voleb do zastupitelstva hlavního města Prahy je TOP 09, největší šanci na primátorství má Zdeněk Tůma. Myslí si to politologové Petr Just z Metropolitní univerzity a Vladimíra Dvořáková z VŠE.
03.10.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků) , Zdeněk Petr (112 článků)

Bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma bude spolupracovat s KPMG

 
Zdeněk Tůma (50), bývalý guvernér ČNB, se rozhodl od 1. ledna 2011 pro spolupráci se společností KPMG v České republice. Ve své nové pozici se zaměří především na poradenské služby pro finanční sektor.
21.12.2010 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (83 článků)