Článek

Zdeněk Svěrák: Až kapitalisti zbohatnou, budou z nich prevíti

 
Zdeněk Svěrák přišel na svět rok přes skonem zakladatele naší republiky T. G. Masaryka. Pamatuje toho tedy opravdu hodně a také toho za svůj život hodně dokázal. Od devadesátých let ze všech sil např. pomáhá vozíčkářům skrze Centrum Paraple. Rád se také vyjadřuje k veřejnému dění. Mimo jiné se jednoho dne rozhodl popsat kapitalisty. Nahlédněte.
29.03.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků)
Podobné články

,,Kdybys byl dvě stě let otrok a pak tě jako odírali ti američtí kapitalisti, tak bys taky byl divný." Václav Cílek k USA

 
Hostem pořadu Kupředu do minulosti byl Václav Cílek. V rozhovoru se věnoval současné situaci v USA. „Pojďme si říct rovnou, jaká je situace, a já budu mluvit tak, jak si to myslím a jak jsem to viděl. Kdysi dávno mi nějaký indián řekl, hele, kdybys byl dvě stě let otrok a pak tě jako odírali ti američtí kapitalisti, tak bys taky byl divný,“ pověděl. Problémem je prý posttraumatická porucha. Ta má přijít za půl roku a bude mít velké důsledky. Proč v Kanadě nemají rasové problémy?
23.06.2020 09:40 |

podobné články

Zdeněk Svěrák: Oslovili mě Suchařípa a Dahl

 
Za prodej více než deseti tisíc alb s audioknihami Povídky a Nové povídky převzal Zdeněk Svěrák od společnosti Supraphon dvojplatinovou desku. A současně představil třetí počin, kdy na 3CD namluvil svou zatím poslední prózu, pojmenovanou Po strništi bos. Jsou to jeho vzpomínky na válečné dětství, které předcházely tématům zpracovaným ve filmu Obecná škola. Před lety ho k jejich napsání vyzval syn, režisér Jan Svěrák. Výsledek ale neměl rozměr dramatického konfliktu. Po deseti letech se podle svých slov Zdeněk Svěrák k napsanému textu vrátil a vytvořil maličko fabulované příběhy. Už nyní vyšly v nakladatelství Fragment minimálně v nákladu sedmdesáti tisíc výtisků.
05.04.2014 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jan Svěrák (245 článků)

Zdeněk Svěrák to schytal za metelesku blesku: Podle Macka podlehl blbitidě!

 
Oblíbený herec Zdeněk Svěrák se dostal pod palbu kritiky. A to poté, co se ozval proti použití popěvku "metelesku blesku" v poněkud infantilní volební hymně bloku Hlavu vzhůru, za kterým stojí Jana Bobošíková. Že si Svěrák na tuto hlášku chce vymoci nárok u soudu, se však řadě lidí nelíbí. Podle exposlance Macka dokonce podlehl Svěrák "blbitidě".
03.10.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jana Bobošíková (796 článků) , Jan Svěrák (245 článků)

Zdeněk Svěrák oslaví 80. narozeniny s "novou" Obecnou školou. Promítat se bude po celém světě

 
Zdeněk Svěrák oslaví 28. března osmdesátiny a společně s jeho jubileem bude k vidění remasterovaná verze Obecné školy od Austrálie až po USA. „Po celém světě žijí desetitisíce českých krajanů, kteří mají rádi domácí kinematografii, ale nemají k ní přístup,“ říká Jan Svěrák, který oslovil české komunity v zahraničí. S nápadem souhlasily, a „novou“ Obecnou školu tak uvidí diváci ve více než 100 kinech po celém světě, jen v Česku se připojilo na 60 biografů. Film poběží například v Argentině, Austrálii, Spojených státech, Izraeli nebo na Bali. "Čeští diváci tak oslaví napříč poledníky a rovnoběžkami tátovy narozeniny," plánuje strůjce oslavy Svěrák ml.
29.02.2016 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jan Svěrák (245 článků)

Zákulisí natáčení Betlémského světla: Zdeněk Svěrák prozradil, co mu syn před každým záběrem šeptal do ucha

 
Po téměř 55 letech od své první klapky před kamerou se herec a scenárista Zdeněk Svěrák (85) vrací na plátna kin. A opět v roli velmi blízké jeho reálnému životu. „Spisovatel Šejnoha jsem já, jen trochu komičtější, přehnanější, než jsem ve skutečnosti. V příběhu je hodně autobiografického, ale ne všechno,“ vysvětlil představitel hlavní role, který je zároveň autorem předlohy snímku Betlémské světlo. Režie a scénáře se ujal jeho syn Jan Svěrák (57), střihu potom vnuk František Svěrák.
07.03.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jan Svěrák (245 článků)

Svěrák zvažuje soud kvůli metelescu blescu. Jste děsivá postava, vzkazuje mu Šťastný

 
Zdeněk Svěrák se ohradil proti použití téměř zlidovělého sousloví „metelescu blescu” ve volební hymně bloku Hlavu vzhůru, jejímž autorem je exposlanec ODS Tomáš Úlehla. Sousloví se objevilo v komedii Marečku, podejte mi pero autorské dvojice Svěrák-Smoljak, a scenárista Svěrák proto teď zvažuje žalobu. Zakladatel bloku Boris Šťastný mu vzkázal, že je děsivá postava.
02.10.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Tomáš Úlehla (106 článků) , Boris Šťastný (413 článků) , Tomáš Úlehla (105 článků)

Zdeněk Svěrák: Když píšu povídky, na Cimrmana nemyslím

 
Zdeněk Svěrák namluvil s Danielou Kolářovou na 2CD svou novou knihu. "Obesílal jsem jeden časopis za druhým, jestli by nechtěli povídku, ale nedařilo se to. Zřejmě to nebylo tisknutelné, takže jsem dostával dopisy typu: Je to slibné, ale ještě počkáme… Soustředil jsem se potom na literaturu pro děti," řekl o svých začátcích Právu Zdeněk Svěrák.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Daniela Kolářová (200 článků)

Zdeněk Svěrák: Jsem smutný, že nemůžu hrát divadlo

 
Ve středu zněla Českou republikou z televizí, rádií, obecních rozhlasů i hrdel občanů písnička Není nutno. V bloku Není nutno nezpívat ji po krátkém proslovu zapěl Zdeněk Svěrák, autor textu, za pianového doprovodu Jaroslava Uhlíře, autora melodie. Vyjádřili tak poděkování lidem v první linii boje s pandemií. Zdeněk Svěrák Právu přiblížil, jak akci prožíval.
27.03.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jaroslav Uhlíř (130 článků)

Filip Smoljak: Zdeněk Svěrák, ješitný bolševik. Statisíce Kč, padělky, výhrůžky. Odhaluji celý příběh

 
ROZHOVOR Zdeněk Svěrák se chová jako soudruh z 50. let, kdy skutečně vstupoval do strany. Každopádně je to člověk, který musí brát prášky na spaní, když někdy přijde o pětikorunu. Takhle dopadl člověk, který je dotován státem pomalu lépe než Agrofert, a to prostřednictvím OSA, DILIA, INTERGRAM, tedy z peněz nás všech, včetně těch, kterým se jeho písničky nelíbí a neposlouchají je. Filip Smoljak v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobně líčí, jak je to ve skutečnosti se ždímáním Divadla Járy Cimrmana, z něhož právě jeho Zdeněk Svěrák před týdnem obvinil.
15.02.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jára Cimrman (337 článků) , Jaroslav Filip (49 článků)

Zneužíval děti? Oscarový Zdeněk Svěrák řeší nelehkou životní situaci

 
Herec, režisér a scenárista Zdeněk Svěrák podal trestní oznámení na neznámého pachatele, jímž se chce bránit proti nařčení na facebooku, že zneužíval děti. "Se synem jsme dnes byli na policii, protože byl na mě i na něj spáchán hanebný atentát ze zálohy - z anonymních zákopů internetu," řekl Svěrák.
14.11.2013 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků)

Zdeněk Svěrák: Pohádka stihne potrestat zlo, v životě se to nestíhá

 
Zdeněk Svěrák se synem Janem Svěrákem přijeli do Karlových Varů s ukázkou z pohádkového filmu Tři bratři. Svěrák starší si s Novinkami povídal o jejich spolupráci.
10.07.2014 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jan Svěrák (245 článků)

Zdeněk Svěrák převzal v Karlových Varech Cenu prezidenta festivalu

 
Cena prezidenta festivalu za přínos české kinematografii. Takovou poctu si odnesl herec, spisovatel, textař, filmový i televizní scénárista Zdeněk Svěrák. Na Mezinárodním filmovém festivalu mu ji předal Jiří Bartoška. Svěrák v děkovné řeči vzpomněl mimo jiné i na Ladislava Smoljaka a poděkoval i svému synovi Janovi.
10.07.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jiří Bartoška (812 článků) , Ladislav Smoljak (160 článků) , Jan Svěrák (245 článků)

Přišli jste o rozum, vzkazuje vám Zdeněk Svěrák. Známá umělkyně natočila naštvané VIDEO

 
Den voleb se kvapem blíží a začínají se ozývat podporovatelé z řad umělců. V rozhovoru s Davidem Smoljakem známý herec Zdeněk Svěrák řekl, že stále podporuje Starosty. Brojil proti populismu a odrazoval od vystoupení z Evropské unie. Po parlamentních volbách prý národ přišel o rozum. „Nikdy nám nebylo tak dobře jako teď, a přesto si zvolíme ukřičeného japonského vlastence, nebo někoho, kdo chce tuhle zem řídit jako svoji firmu,“ nechápe Svěrák postoj Čechů. A je tu i video o tom, jak kandidát ANO zneužil fotografii s pěvkyní Dagmar Peckovou...
03.10.2018 08:02 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Dagmar Pecková (84 článků) , Zdeněk David (12 článků)

Zdeněk Svěrák (82): Otrokem svých léků!

 
Již před lety Jaroslav Uhlíř (73) týdeníku Sedmička prozradil, že jeho celoživotní kolega a kamarád Zdeněk Svěrák (82) má velké problémy se srdcem a nosí u sebe spoustu léků. Zatímco Uhlíř jí čtyři prášky denně, Svěrák má u sebe vždy plnou taštičku.
25.11.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Jaroslav Uhlíř (130 článků)

Zdeněk Svěrák: Životopis předního českého herce a scenáristy

 
Zdeněk Svěrák právě dnes, 28. března slaví 84. narozeniny. Svěrák je přední český herec a scenárista a také cimrmanolog. Díky němu existují snímky jako Vesničko má středisková nebo Rozpuštěný a vypuštěný. Jak vypadá životopis muže, který napsal desítky scénářů k divácky úspěšným i kritiky ceněným filmům a divadelním hrám?
28.03.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků)

Oslavenec Zdeněk Svěrák v Minišou Karla Šípa: V jaké roli vás nejvíce zaujal

 
Scenárista a herec Zdeněk Svěrák bude v sobotu druhým hostem nového pořadu Minišou Karla Šípa. Svěrák za svou dlouhou kariéru ztvárnil mnoho rolí ve filmech jako Kolja, Vratné lahve, Vrchní, prchni! a mnoho dalších. Vybrali jsme pro vás deset nejlepších hereckých výkonů napříč jeho kariérou.
03.04.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Karel Šíp (431 článků)

VIDEO Očkovací kampaň vytáhla nejtěžší kalibr: Zdeněk Svěrák a půvabná vojačka

 
Herec a scenárista Zdeněk Svěrák vyzývá k očkování ve videu přímo z očkovacího centra O2 Universum. „Očkování proti koronaviru je dobrovolná věc, a já bych vás chtěl poprosit, abyste v sobě našli dobrou vůli a vybrali si některou z vakcín,“ vyzval Svěrák.
02.07.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků)

Pražská kavárna vs. venkovská hospoda? Rána Zemanovi. Zdeněk Svěrák vystoupil v ČT

 
„Já si myslím, že tu je vřed, který se jmenuje bulvár, čili ‚novináři‘, kteří vyhledávají ve společnosti nemoci, úmrtí a tak dále,“ ohradil se v pořadu Interview ČT24 herec, scenárista a dramatik Zdeněk Svěrák proti bulvárním plátkům. Silná vyjádření adresoval i současné vládě. Během pandemie dle něj Češi obstáli, „vedení“ už však nikoliv, přičemž se to mělo ukázat i na pomoci jihu Moravy zasaženému tornádem, kdy Svěrák jmenoval, kolikanásobně pomohli samotní občané, kdežto vláda poslala pouhý zlomek vybrané pomoci. Došlo též na téma rozdělení společnosti. To prý panuje, přestože „všichni chceme totéž“. Ukázal i směrem k prezidentu Zemanovi.
05.07.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků)

Zdeněk Svěrák o hlouposti národa: Kdyby nás Havel nedostal do EU a NATO, jsme na tom teď jako Ukrajina

 
Herec Zdeněk Svěrák se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz mimo jiné vyjádřil k českému národu, naší mentalitě. „Vezměte si, koho jsme si zvolili na Hrad. Náš prezident jenom odráží, jací sami jsme,“ poznamenal Svěrák.
06.03.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků)