Článek

Zdeněk Jemelík: Úděl dětí neznámých otců

 
Občanskému aktivistovi se může přihodit, že „vedlejším produktem“ jeho činnosti se stane nahlédnutí do soukromí chráněnců, aniž by o to stál. Zjištění mohou být nepříjemná. Například jistě by se obešel bez poznatku, že existuje sociální skupina žen-samoživitelek, které mají těžký život.
16.11.2023 09:50 |

podobné články

Podobné články

Na rodičovskou chodí 2 procenta otců, podíl roste jen nepatrně

 
Na rodičovskou dovolenou odcházejí v Česku necelá dvě procenta otců. Podíl se zvedá jen pomalu a nepatrně. Za posledních 15 let vzrostl zhruba o jeden procentní bod. V loňském roce rodičovskou měsíčně pobíralo 5200 otců. Vyplývá to z údajů Ministerstva práce a sociálních věcí. Na neděli připadá „den otců“, na pondělí 19. června pak „den rovnosti mužů a žen“.
16.06.2017 18:20 |

podobné články

Dnes slavíme den otců. Měl by připomenout především rovnost obou rodičů

 
Otec hraje při výchově dětí stejně důležitou roli jako maminka. Právě to bychom si měli připomínat v den otců, který slavíme dnes. Připomenout by si to měli i čeští soudci, kteří v rozvodovém řízení často zohledňují jen mateřskou péči a otcové pak své děti nevidí, jak je rok dlouhý. O tom, že řada otců děla pro své děti první poslední, přitom svědčí i příklad pana Jaroslava Břízy, který se péči o dítě věnuje čtyřiadvacet hodin denně.
17.06.2012 10:00 |

podobné články

Rozvedený Putin zastáncem tradiční rodiny: V Rusku budou nově slavit Den otců

 
Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí podepsal dekret, jenž stanovuje třetí říjnovou neděli za Den otců. První oslava tohoto svátku tedy připadne na letošního 17. října, informoval list Kommersant s odvoláním na zveřejněnou vyhlášku. Podle ní se Den otců zavádí s cílem „posílit instituci rodiny a zvýšit význam otcovství ve výchově dětí“.
05.10.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků)

Dvě třetiny lidí chtějí slavit Den otců. Pilsner Urquell přináší originální dárky pro všechny táty

 
Třetí červnovou neděli se v mnoha zemích po celém světě slaví Den otců. Letos připadá na neděli 15. června 2014 a připomeneme si ho i v České republice. Podle výzkumu* 59 procent Čechů souhlasí s tím, že Den otců by se měl připomínat. Jako nejvhodnější formu připomínky uvedli respondenti poděkování, dárek či pozvání na pivo. Pilsner Urquell proto připravil pro všechny, kteří chtějí své tatínky překvapit, unikátní dárek a zajímavé akce. Udělejte svému tátovi 15. června radost.
31.05.2014 12:16 |

podobné články

Michaela Ochotská oslavovala Den otců: Nezdá se vám na té fotce ale něco zvláštního?

 
Den otců u nás sice nemá takovou tradici jako třeba v zámoří, ale poslední roky se pomalu slaví i v Čechách. Některé celebrity se chlubí na sociálních sítích svými tatínky a jiné zase fotí své partnery v roli novopečených otců. Co ale svou fotkou chtěla říct bývalá moderátorka a nyní žena v domácnosti Michaela Ochotská?
20.06.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Ochotská (948 článků)

Otcové u porodu nebudou a tečka: Ombudsman Křeček smetl ze stolu stížnosti budoucích matek

 
Jako jedno z mimořádných opatření vydala vláda nařízení zákazu přítomnosti otců u porodu v době koronaviru. S tímto opatřením ale nesouhlasí spousta lidí, a tak se stížnosti ohledně plošného zákazu otců u porodu začaly kupit na pražském ombudsmanství, v jehož čele stojí Stanislav Křeček. Ten však převzal tuto agendu po své zástupkyni a pro časopis Respekt se k situaci rázně vyjádřil. Zákaz přítomnosti otců u porodu se prošetřovat nebude.
09.04.2020 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (610 článků)

Den otců podle slavných: Mareš vzal dceru na pódium, Vémola propaguje spodní prádlo

 
Na Den otců se na rozdíl ode Dne matek často zapomíná a je to škoda. Přesto se našlo pár známých osobností, které 19. června sdílely snímek se svým tátou nebo svou ratolestí. Moderátor Leoš Mareš (46) zavzpomínal na svého zesnulého otce Iva a sám si jako otec svůj den užil se svou rozkošnou dcerou Alex, kterou vzal i na pódium svého koncertu. Na svátek nezapomněl ani MMA zápasník Karlos Vémola (36). Ten však skrz snímek zapózoval nejen s dcerou, ale také svým lvíčetem a Den otců využil k propagaci spodního prádla.
19.06.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3450 článků) , Karlos Vémola (844 článků) , Alex Alex (695 článků) , Alex Alex (249 článků) , Alex Alex (249 článků) , Alex Alex (286 článků) , Alex Alex (111 článků)

Princ William novými portréty ke Dni otců vzdal poctu královně Alžbětě II.

 
Britský princ William (40) oslavil letošní Den otců zveřejněním dosud neznámých fotografií se svými třemi dětmi. Novými snímky královská rodina zároveň uctila loni zesnulou Alžbětu II.
27.01.2010 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Taťána Kuchařová (1083 článků) , Leona Černá (19 článků) , Michaela Maláčová (259 článků) , Marta Ondráčková (114 článků)

Babiš zkusí sundat šéfa policie. Nepovede se mu to, přesto v koalici zůstane, píše Zdeněk Jemelík

 
Andrej Babiš velkoryse nabídne setrvání svého hnutí v koalici a konec odporu proti reorganizaci policie výměnou za nahrazení policejního prezidenta Tomáše Tuhého jím vybraným policistou, píše předseda spolku Šalamoun Zdeněk Jemelík.
13.06.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Zdeněk Jemelík: Radosti justičního prudiče

 
Úděl justičního prudiče (oficiálně se tomu říká občanský aktivista) je neveselý. Seznamuje se s osudy lidí, které poznamenala přímá nebo nepřímá účast na trestním řízení: s obviněnými, jejich obětmi, ale i s členy rodin těch i oněch. Stává se tak svědkem utrpení, někdy zcela nezaviněného.
27.11.2020 08:50 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Soudcovská zvůle pod záštitou ministra

 
Úděl odsouzených k vysokým trestům, o jejichž osudech rozhoduje cynický soudce, jenž protahuje vydání písemného vyhotovení rozsudku, je neradostný. Jsou týráni stresem z hrůzy, že je čeká dlouholetý pobyt ve vězení, a z nemožnosti bránit se proti krutému a dle jejich mínění nespravedlivému rozsudku.
06.12.2022 12:55 |

podobné články

Angelina si zachraňuje image. Nechala děti Bradovi na Den otců a sama odlétla do Iráku

 
Angelina Jolie pochopila, že svůj mediální obraz si nezlepší, pokud nebude s Bradem Pittem spolupracovat a nedovolí mu stýkat se s dětmi. Popularita hollywoodské hvězdy trvale slábne a po nedávném zveřejnění soudního nařízení, že nemá otci svých dětí házet klacky pod nohy, vypadá Angelina jako bezcitná Cruella de Vil. Proto nechala děti na víkend Bradovi v Londýně – zrovna se slavil svátek otců – a odlétla jako humanitární pracovnice do Iráku.
20.06.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1962 článků) , Angelina Jolie (2311 článků)

Krutý úděl osudu snáší Muž roku statečně

 
Statečně snáší na nemocničním lůžku krutý úděl osudu Muž roku 2009, 24letý vysokoškolák Martin Zach z krkonošského Vrchlabí. Martinovi, který den po zisku prestižního titulu skončil po nešťastném skoku do vody ochrnutý v královéhradecké Fakultní nemocnici, nechybí podle jeho blízkých a ošetřujícího personálu humor a nadhled.
05.09.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zach (182 článků)

Claudelův Polední úděl je podle kritiků inscenací roku

 
Inscenací roku 2011 se v anketě Divadelních novin stal Claudelův Polední úděl režisérky Hany Burešové v pražském Divadle v Dlouhé. Druhé místo obsadil postmoderně dekomponovaný a kontroverzně přijímaný Král Lear režiséra Jana Nebeského v Národním divadle. Třetí skončil Uhdeho, Štědroňův a Morávkův opus Leoš brněnského Divadla Husa na provázku. Na čtvrtém místě je Mikuláškova Europeana inscenovaná v brněnské Redutě podle textu Patrika Ouředníka.
10.01.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Hana Burešová (18 článků) , Jana Burešová (19 článků)

Nominacím Radokovy ceny dominuje Polední úděl Divadla v Dlouhé

 
Cenám Alfréda Radoka dominují nominace pražského Divadla v Dlouhé s hrou Polední úděl v režii Hany Burešové. Ta se může stát nejlepší inscenací, za výkon v ní jsou navrženi Marek Němec a Helena Dvořáková. Scéna v Dlouhé se navíc utká i o titul Divadlo roku, kde bude soupeřit s nominačně rovněž úspěšným Pražským komorním divadlem. Mezi herci a herečkami jsou nominováni například také Lucie Žáčková, Gabriela Míčová, Martin Havelka a Norbert Lichý, u skladatelů pak Aleš Březina a Miloš Štědroň
31.01.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Žáčková (32 článků) , Helena Dvořáková (28 článků) , Aleš Březina (9 článků) , Martin Havelka (28 článků) , Alfréd Radok (31 článků) , Hana Burešová (18 článků) , Norbert Lichý (20 článků) , Marek Němec (74 článků) , Gabriela Míčová (22 článků) , Lucie Burešová (14 článků)

Hladomor. Středověk. Zánik. Bašta a Zelený úděl: Mrazivé informace

 
„Předobraz a inspirace Zeleného údělu – čínský Velký skok vpřed – před 60 lety během pouhých 3 let způsobil hladomor, kterému podlehlo asi 40 milionů lidí. Jde o jediný hladomor v historii lidstva, jejž nezpůsobila ani válka, ani přírodní katastrofa, ale „jen“ špatně připravená a násilně prosazovaná politika modernizace ekonomiky a společnosti. Zelený úděl má stejné ambice, a také velmi rychle podobně katastrofálně dopadne,“ domnívá se exministr, bývalý diplomat, publicista a lídr kandidátky SPD v Pardubickém kraji Jaroslav Bašta. „Pokud se Green Deal povede prosadit tak, jak je dnes navrhován, zlikviduje nejen Evropskou unii, ale ve spojení s masovou migrací také naši civilizaci. Prozeleníme se někam do doby kamenné,“ dodává zlověstně.
15.08.2021 21:10 |

podobné články

Ivan David: Zdražování elektřiny a plynu je jen předehra k Zelenému údělu

 
Na zářijovém plénu Evropského parlamentu jsme měli diskusi o vztahu Zeleného údělu k současnému prudkému růstu cen elektřiny a plynu. Místopředseda Evropské komise pro Zelený úděl Frans Timmmermans hájil Zelený úděl a tvrdil, že tento projekt Komise se současným zdražováním nemá nic společného.
20.10.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků) , David David (1721 článků) , David David (1291 článků)

Skoro polovina otců je ještě v práci, když jdou jejich děti spát

 
Nutnost uživit rodinu a obava o ztrátu zaměstnání. To jsou dva základní důvody, proč se skoro polovina britských otců vrací domů z práce až v době, kdy jsou jejich děti už v postýlkách.
16.12.2009 17:20 |

podobné články

Včera byl Den otců! Pavel Zálešák: Vychovávám sedm dětí!

 
Den otců se slavil včera po celém světě, Češi si na něj ale moc nepotrpí. Tvrdí to alespoň Pavel Zálešák (48) z Lukova na Zlínsku. Sám by přitom slavit měl, »zasloužilejšího« otce v okolí nenajdete. S manželkou Milanou (47) má sedm dětí!
20.06.2011 12:10 |

podobné články