Článek

Zdeněk Jemelík: Opakovaný podnět k podání kárné žaloby

 
Otevřený dopis ministrovi spravedlnosti a předsedovi KS BRNO
25.01.2023 09:05 |

podobné články

Podobné články

Rampula žádá Pospíšila o kárné řízení se Zemanem

 
Ke sporům v nejvyšších patrech prokuratury přibyla další kapitola. Odvolaný šéf vrchních žalobců v Praze Vlastimil Rampula podal podnět k podání kárné žaloby na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který stojí za Rampulovým odvoláním. Zemanovo údajné pochybení se netýká Rampulova případu, podle Rampuly měl Zeman chybovat při podání dovolání proti zprošťujícímu verdiktu pražského vrchního soudu.
13.12.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Pospíšil (64 článků)

Kárné žaloby na exekutory nikdo neřeší, čeká se na rozhodnutí Ústavního soudu

 
Dříve tyto žaloby řešila Exekutorská komora, po změně zákona to měl dělat správní soud. Ten se však domnívá, že by to bylo proti Ústavě. Zmatek kolem toho, kdo má řešit kárné žaloby, nahrává nepoctivým exekutorům.
27.09.2010 22:10 |

podobné články

MIRD: Podnět k podání návrhu na zahájení kárného řízení

 
Dnešního dne byl podán prezidentu republiky, ministru spravedlnosti, předsedovi Nejvyššího soudu, předsedovi Vrchního soudu v Praze a předsedovi Krajského soudu v Plzni podnět k podání návrhu na zahájení kárného řízení o kárné odpovědnosti tří soudkyň Krajského soudu v Plzni. V podrobnostech odkazuji na níže uvedený text podání.
22.12.2016 20:55 |

podobné články

Exšéf žalobců Zeman unikl kárné žalobě, kterou podala Benešová. Podle soudu nepochybil

 
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zprostil kárné žaloby bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Žalobu podala v létě ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) kvůli Zemanovu postupu v restituční kauze rodu Czerninů. Navrhovala v ní snížit státnímu zástupci plat. Zeman ve svém závěrečném návrhu uvedl, že ve schůzkách s Czerninem neviděl nic závadného. Podle soudu nešlo o kárné provinění. Reakci Zemana i Benešové ČTK zjišťuje.
15.12.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (444 článků)

Čunek chce dosáhnout kárné žaloby na soudce, který soudil Vaškůje

 
Senátor a bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek chce dosáhnout kárné žaloby na přerovského soudce Jiřího Barboříka. Tvrdí, že ho obvinil z podplácení svědkyně na základě vykonstruovaných důkazů v médiích.
07.10.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (877 článků)

Pospíšil podal kárné žaloby na brněnské soudní funkcionáře

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) podal kárné žaloby na předsedu Krajského soudu v Brně Jaromíra Pořízka a místopředsedu Jana Kozáka, sdělila dnes mluvčí úřadu Tereza Palečková. Kozák podle ní nerozděloval insolvenční řízení soudcům, kterým podle rozvrhu práce patřila.
30.09.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kozák (27 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků)

Ministr Pospíšil podal karné žaloby na brněnské soudce

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) podal kárné žaloby na místopředsedu a předsedu Krajského soudu v Brně. Důvodem byly výsledky prověrky, které ministerstvo na krajském soudu provedlo, informovala v pátek tisková mluvčí rezortu Tereza Palečková.
30.09.2011 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků)

Pospíšil podá další kárné žaloby kvůli chodu soudu v Litoměřicích

 
Ministerstvo spravedlnosti při prověrce u Okresního soudu v Litoměřicích našlo další chyby, spočívaly zejména v nedodržení lhůt. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) podá kárné žaloby na předsedkyni Václavu Porubiakovou a místopředsedkyni Janu Márovou. Právě Márová často chybovala ve lhůtách, například dvakrát nezákonně překročila délku vazby u mladistvých podezřelých. Pospíšil požádá kárný senát o její odvolání z funkce. Porubiakové ministr vyčítá "šlendrián" při řízení soudu.
05.12.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků)

Průtahy v Mostecké uhelné. Někteří žalobci by si měli odnést kárné žaloby

 
Praha - Někteří žalobci z Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) protahovali kauzu Mostecké uhelné společnosti (MUS). Vyplynulo to ze závěrů kontroly zaměřené na spolupráci státních zástupců se švýcarskými vyšetřovateli, které dnes předal dočasný šéf VSZ Stanislav Mečl ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS). ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Tereza Palečková s tím, že podle Pospíšila má být proti žalobcům "vyvozena kárná odpovědnost". Nyní bude na nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi, proti komu kárné žaloby podá.
12.12.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Zeman (1384 článků)

Kauza MUS: Pospíšil podá čtyři kárné žaloby, vinu nikdo necítí

 
AKTUALIZOVÁNO. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) v nejbližších dnech podá kárné žaloby na bývalého pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu a další tři žalobce kvůli postupu při vyřizování žádostí švýcarské justice o právní pomoc v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS).
05.01.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků)

Pospíšil podal kárné žaloby na státní zástupce kvůli MUS

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil z ODS podal kárné žaloby na čtyři pražské vrchní žalobce kvůli kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS).
09.01.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků)

Pospíšil podal kárné žaloby na státní zástupce kvůli kauze MUS

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) dnes podal kárné žaloby na bývalého pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu a další tři žalobce kvůli postupu při vyřizování žádostí švýcarské justice o právní pomoc v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS).
09.01.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků)

Hercegová, která měla krýt Janouška, se kárné žalobě vyhne

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nemůže podat kárnou žalobu na pražskou státní zástupkyni Janu Hercegovou. Ta je sice podezřelá z toho, že mařila vyšetřování kauz spojených s lobbistou Romanem Janouškem, ale podání kárné žaloby není možné, neboť důkazy policie získala pro účely trestního řízení. Ve středu to oznámil mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.
20.08.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (372 článků) , Pavel Roman (348 článků) , Jan Zeman (515 článků) , Petr Pavel (1630 článků)

Zvrat v případu Nečesaný: Státní zástupkyni chtějí žalovat za znevážení Nejvyššího soudu!

 
Případ Lukáše Nečesaného, který byl před několika dny znovu odsouzen na 13 let do vězení za pokus o vraždu kadeřnice, má dohru. Spolek Šalamoun, který se zabývá podporou nezávislé justice, podal podnět k podání kárné žaloby na státní zástupkyni Lenku Faltusovou! Podle nich znevážila Nejvyšší soud.
12.04.2016 17:55 |

podobné články

Soudce, který měl působit průtahy, zproštěn kárné žaloby

 
Nejvyšší správní soud (NSS) ve čtvrtek zprostil kárné obžaloby soudce Okresního soudu v Chomutově Petra Vaňka. Podle ministerstva spravedlnosti se ve své práci dopouštěl zbytečných průtahů.
10.12.2009 15:00 |

podobné články

Krajský státní zástupce čelí kárné žalobě, že si zastavil vlastní stíhání

 
Staronový vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištvan podal minulý týden kárnou žalobu na šéfa brněnských krajských žalobců Petra Coufala. Právu to ve čtvrtek potvrdil sám Ištvan. Důvodem kárné žaloby je podle Ištvana fakt, že Coufal před časem v rozporu se zákonem rozhodoval o trestním oznámení podaném na něj samotného, i když se měl z případu vyloučit.
19.01.2012 12:50 |

podobné články

Kandidát ODS na hejtmana: Zimola je zoufalý, tak opakuje triky z minulých voleb

 
Senátor ODS Tomáš Jirsa, který kandiduje na jihočeského hejtmana, zkritizoval současného hejtmana Jiřího Zimolu za jeho poplašnou zprávu, že se chystá zrušení nemocnic v Českém Krumlově a Prachaticích a kraj s tím nedokáže nic udělat. Jirsa zjistil, že se nic takového nechystá a hejtmanovi vzkazuje, že tak jako opakovaný vtip není vtipem, ani opakovaný volební trik nezabere.
21.09.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (99 článků)

Opakovaný vtip přestal být vtipem. Pozitivně hodnotíme Pazderkovou, protože není tak afektovaná. Nahradil ji Cina

 
Opakovaný vtip můžete opakovat jednou. Ale lze ho opakovat pořád dokola? Je velkou otázkou, jak budou na třetí řadu show Tvoje tvář má známý hlas reagovat televizní diváci. Podle redakce eXtra.cz zatím show za 1. i 2. řadou pokulhává. Bude dál pajdat? Nebo přijde zázračné zlepšení?
26.02.2017 22:55 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Chromý úřední šiml

 
K příznačným znakům administrativní kultury resortu spravedlnosti patří vynechávání spisové značky přijatého podání v odpovědi na ně. Uvádí se pouze datum. To podstatně ztěžuje orientaci v úředních sděleních. A dalším, daleko významnějším, jsou tak dlouhé lhůty vyřízení věci, že odpověď na podání postrádá smysl. Odpoví-li úřad občanovi na podání, jím dávno zapomenuté, aniž by je řádně označil, může vyvolat zmatek.
11.09.2020 17:00 |

podobné články