Článek

Zdeněk Jemelík: Nejen trestněprávní zádrhele…

 
Následky zneužití orgánů vymáhání práva k ovlivnění voleb kriminalizací Andreje Babiše (a jako „vedlejšího produktu“ Jaroslava Faltýnka) nedozněly, pouze se projevují sofistikovaněji a s větší silou než dříve.
03.11.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)
Podobné články

Vláda asi nepodpoří zrušení trestněprávní imunity poslanců

 
Stanovení výdajů státu v příštích třech letech nebo zrušení trestněprávní imunity zákonodárců bude dnes řešit vláda. Posoudit má také snahu dát obcím větší pravomoc nad videoloterijními terminály či návrh Prahy, aby hlavní město bylo opět jedním volebním obvodem pro volby svého zastupitelstva.
05.05.2014 06:00 |

podobné články

Policie pohrozila Šlachtovi „kroky v trestněprávní rovině“

 
Policie pohrozila bývalému lovci mafiánů Robertovi Šlachtovi „kroky v trestněprávní rovině“. A to za výroky, které na adresu vedení policie pronesl v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Informovala o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
09.07.2016 09:45 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Trestněprávní aspekty povolební situace

 
Demokratovi nezbývá než se pokořit před vůlí voličů, byť by se volební výsledky zásadně rozcházely s jeho soukromými názory. Politici a s nimi občané, zajímající se o politiku, dnes stojí před holou skutečností, že volební zisk hnutí ANO 2011 je mimořádně velký. Realisticky uvažující lidé se musí smířit s tím, že vítěz voleb svého úspěchu využije. Budou muset spolknout i hořkou pilulku naplnění slibu prezidenta republiky, že sestavením vlády pověří vítěze voleb Andreje Babiše. Někteří představitelé méně úspěšných politických stran ale přispěchali s vyjádřením, že nevstoupí do jím vedené vlády.
22.10.2017 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš zkusí sundat šéfa policie. Nepovede se mu to, přesto v koalici zůstane, píše Zdeněk Jemelík

 
Andrej Babiš velkoryse nabídne setrvání svého hnutí v koalici a konec odporu proti reorganizaci policie výměnou za nahrazení policejního prezidenta Tomáše Tuhého jím vybraným policistou, píše předseda spolku Šalamoun Zdeněk Jemelík.
13.06.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Jemelík: Neschopný Potter-Pospíšil musí překládat Nečasovy čarodějné zákony

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mrhá svou inteligencí jen na zlepšení svého mediálního obrazu, místo aby řešil skutečné problémy české justice. To tvrdí Zdeněk Jemelík, člen spolku pro nezávislou justici Šalamoun. Tento spolek už v minulosti poslal řadu oficiálních stížností na působení ministra spravedlnosti tehdejšímu premiérovi Mirkovi Topolánkovi, v jehož vládě Pospíšil na tomto postu rovněž působil.
07.02.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Jiří Pospíšil (1988 článků) , Jiří Pospíšil (1988 článků)

Koaliční ZÁDRHELE: peníze pro učitele a zdravotní pojišťovny

 
I když se ODS, TOP 09 a Věci veřejné chtějí domluvit na společné vládě do konce června, v některých odborných skupinách dochází k neshodám. Spory panují v otázkách zdravotnictví a školství.
16.06.2010 07:15 |

podobné články

Soud s Rolins se komplikuje. Nastala krutá válka mezi právníky

 
V případě vyšetřování nešťastné nehody Dary Rolins  (39) se objevují další zádrhele. Poté, co se celý případ vrátil na samý začátek kvůli výměně podjaté soudkyně JUDr. Zápalkové, podal právní zástupce popové divy další námitku pro podjatost.
18.07.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2427 článků)

Kaňkovský (KDU-ČSL): Protikuřácký zákon přináší pozitiva

 
V těchto dnech Poslanecká sněmovna jedná o tzv. protikuřáckém zákonu. Přináší skutečně jen samá pozitiva, nebo v sobě skrývá také nějaké zádrhele? Skutečně se nepropadnou daňové příjmy? A nejedná se o zásah do lidské svobody?
17.12.2015 12:51 |

podobné články

Svatopluk Otava: Šili tepláky a zatím to spíš vypadá na z ostudy kabát

 
Snaha o likvidaci premiéra Babiše, poslance Faltýnka a jejich blízkých až snad do devátého kolena se „tradičním“, samozřejmě hlavně „demokratickým“ politikům zatím málo daří. Dnes se má ke cause Čapí hnízdo nějak postavit i Mandátový a imunitní výbor PSPČR. Jaksi se však od začátku objevují jisté zádrhele v souvislosti s jeho prací.
11.12.2017 08:20 |

podobné články

Zraněná Brodská a těhotná Krejčíková: Seriálová svatba Patricie Solaříkové se neobešla bez zádrhele. Ale nevěsta byla krásná

 
Zatímco Patricii Solaříkovou  (29) velký den teprve čeká, její herecký kolega Matouš Ruml mohl čerpat z vlastní zkušenosti, když se jako Tereza a David v Ulici brali.
26.09.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Patricie Solaříková (280 článků) , Matouš Ruml (22 článků) , Tereza Brodská (223 článků)

Zdeněk Jemelík: Jaká byla volební kampaň Aleny Vitáskové

 
Konkurence ve volebním obvodu Ostrava, v němž kandiduje Alena Vitásková, je velmi silná. Kromě ní se o zvolení uchází dalších devět kandidátů, vesměs místních celebrit: Radim Babinec (ANO 2011), 42 let, náměstek primátora/ Jan Becher (Piráti), 40 let, knihkupec/Petr Borna (DSSS), 48 let, podnikatel/Liana Janáčková (Nezávislí), 62 let, starostka obvodu Ostrava-Mariánské Hory/Tomáš Málek (Ostravak), 48 let, primář/Zdeněk Nytra (nez. kandidát), 55 let, ředitel Hasičského záchranného sboru MS kraje/Josef Pravda (ČSSD), 53 let, předseda představenstva/Ilja Racek (KDU-ČSL + SZ), 66 let, ředitel Slezského divadla/Ivan Strachoň (KSČM), 43 let, náměstek hejtmana.
05.10.2016 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Borna (7 článků)

Tak to prasklo: Hříšnice Jirešová a potetovaný exmilenec Bartošové Zdeněk Podhůrský spolu nazí na usvědčujících fotkách!

 
Všeuměl "Zdeněk Podhůrský":http://www.extra.cz/tema/zdenek-podhursky to konečně dokázal: Poprvé se o něm nebude snad psát jen jako o bývalém milenci "Ivety Bartošové":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova, případně jako o dravci, který střemhlav útočí na každý večírek pozvánka nepozvánka! Zdeněk se totiž nechal dráždivě nafotit s herečkou ze známého "seroše" Ordinace v růžové zahradě "Ivanou Jirešovou":http://www.extra.cz/tema/ivana-jiresova. A zatímco je Ivana nahoře bez s ňadry cudně přikrytými nastřelenými vlasy, Zdeněk naplno ukazuje svou neodolatelnou hruď v celé kráse.
06.03.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Podhůrský (95 článků) , Ivana Jirešová (374 článků)

Semelová (KSČM): Kauza Opencard musí být řádně vyšetřena

 
„Nejen politickou, ale i trestněprávní a finanční odpovědnost musí nést ti, co o projektu a příslušných smlouvách rozhodovali,“ komentovala zamítnutí stížnosti pražských radních proti jejich stíhání v kauze Opencard předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hlavního města Prahy Marta Semelová.
30.05.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (275 článků)

Starosta Havlíčkova Brodu: Odebírat prezidentu pravomoci by bylo kontraproduktivní

 
Nejen o přímé volbě a pravomocích prezidenta, ale i trestněprávní imunitě či zatýkání v ODS jsme hovořili s dlouholetým členem ODS a starostou Janem Teclem. Jako starosta měl za cíl vyřešit ve městě otázku bydlení, což se mu zatím úspěšně daří. Jak se ale projekt vyvíjí a jak pokračují přípravy na průmyslovou zónu, která by městu přinesla také nová pracovní místa? Na to, ale i otázky týkající se rozhodnutí zastupitelstva zrušit ve městě hazard, ke kterému je on sám skeptický, odpovídal pro naše stránky.
04.08.2013 22:10 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - justiční stráž nejen proti veřejnosti

 
Dne 22. února 2017 pokračovalo u Krajského soudu v Brně hlavní líčení v kauze „Zadeh & spol.“, sp.zn. 46T 5/2015. Na jeho průběhu se projevily obvyklé handicapy rozsáhlých procesů s velkým počtem obžalovaných, obhájců a svědků.
25.02.2017 10:00 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Kajínek jako hůl na prezidenta

 
Pochybnosti o důvodnosti odsouzení Jiřího Kajínka za zavraždění Štefana Jandy, Juliána Pokoše a postřelení Vojtěcha Pokoše jsou v národě hojně rozšířené, a to nejen mezi laickou veřejností, ale i mezi právníky. Mezi pochybovači se vyskytují i významné osobnosti, jako prezident republiky Miloš Zeman nebo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
23.04.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků) , Jiří Kajínek (781 článků)

Zdeněk Jemelík: Politizující špičky justice a dění v Polsku

 
Politické a legislativní spory kolem polské justice vzbudily velký zájem českých médií a nejen jich.
26.07.2017 07:35 |

podobné články

Svoboda (KDU-ČSL): Finta, jak poslanci neomezí imunitu sami sobě

 
Vláda bude na svém dnešním zasedání projednávat poslanecký návrh na omezení trestněprávní imunity poslanců a senátorů a soudců Ústavního soudu. Místopředseda lidovců Pavel Svoboda vysvětluje, proč novela obsahuje záměrně dlouhou legisvakanční lhůtu.
21.09.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (406 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (407 článků)

Klasnová (VV): Věřím, že zrušení doživotní imunity zákonodárců konečně projde

 
Kateřina Klasnová, místopředsedkyně sněmovny a VV, vyjednala velmi silnou podporu novému návrhu na zrušení doživotní trestněprávní imunity zákonodárců. Pod ústavní novelou je podepsáno celé vedení sněmovny a všichni šéfové poslaneckých klubů. První čtení úpravy je na programu sněmovní schůze, která začíná právě dnes.
25.10.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků)