Článek

Zdeněk Jemelík: Nátlaková skupina a ministr

 
Petr Dimun se dne 11.února 2023 rozepsal na serveru Česká justice o výměně nevlídných projevů mezi zájmovým sdružením Unie státních zástupců a ministrem Pavlem Blažkem. Pan ministr se na svém twitterovém účtu kriticky vyjádřil k jakýmsi nepřístojnostem státních zástupců, jež zastavil nejvyšší státní zástupce Igor Stříž zrušením a obsahovou kritikou usnesení o zahájení trestního stíhání dvou obviněných, které se na něj obrátily se stížností. Petr Dimun zprávu uvedl slovy „Nátlaková skupina uvnitř státního zastupitelství Unie státních zástupců (USZ) se ohradila vůči kritice orgánů činných v trestním řízení ze strany ministra spravedlnosti Pavla Blažka“. Doplnil je citací z výroků pana ministra, jenž napsal, že „k systémové nezákonnosti v práci některých represívních orgánů dochází, a proto se jím zabývají a zabývat budou vrcholné orgány veřejné moci“. Unie ministrovy výroky označila za „odborně nesprávný závěr“, neboť „stížnost je standardním prostředkem, kterým se může každý obviněný domáhat zrušení usnesení o zahájení „svého“ trestního stíhání z důvodu nezákonnosti nebo neodůvodněnosti“.
20.02.2023 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků) , Zdeněk Petr (201 článků) , Zdeněk Blažek (42 článků) , Petr Pavel (2851 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)
Podobné články

To jsme ve válce s Ruskem? Zdeněk Zbořil se s tím nemaže

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Ostuda a potupa pro celou republiku? Kritika šéfa Sněmovny Radka Vondráčka za jeho cestu do Ruska je podle politologa Zdeňka Zbořila pokrytecká: „V době, kdy se jedná s prezidentem Putinem na úrovni hlav států, snaží se nátlaková skupina chovat nejen, jako kdyby ČR neměla s Ruskou federací diplomatické styky, ale jako kdyby jí vyhlásila válku.“ A situace v ČSSD? To už není krize idejí, ale „eschatologická krize neosobnosti. To je stav, kdy je každá rada drahá, nebo dokonce marná“, podotýká politolog, který zároveň doporučuje vyhlásit odteď sto dní hájení sociální demokracie, aby si všichni odpočinuli. Do debaty o fungování Senátu přidává Zbořil s odkazem na spisek Erasma Rotterdamského Jak vychovávat křesťanského vladaře, návrh, aby za službu vlasti nepobírali odměnu.
22.10.2018 07:40 |

podobné články

Babiš zkusí sundat šéfa policie. Nepovede se mu to, přesto v koalici zůstane, píše Zdeněk Jemelík

 
Andrej Babiš velkoryse nabídne setrvání svého hnutí v koalici a konec odporu proti reorganizaci policie výměnou za nahrazení policejního prezidenta Tomáše Tuhého jím vybraným policistou, píše předseda spolku Šalamoun Zdeněk Jemelík.
13.06.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26255 článků)

Jemelík: Neschopný Potter-Pospíšil musí překládat Nečasovy čarodějné zákony

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mrhá svou inteligencí jen na zlepšení svého mediálního obrazu, místo aby řešil skutečné problémy české justice. To tvrdí Zdeněk Jemelík, člen spolku pro nezávislou justici Šalamoun. Tento spolek už v minulosti poslal řadu oficiálních stížností na působení ministra spravedlnosti tehdejšímu premiérovi Mirkovi Topolánkovi, v jehož vládě Pospíšil na tomto postu rovněž působil.
07.02.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2463 článků) , Jiří Pospíšil (2233 článků) , Jiří Pospíšil (2233 článků)

Humplík (ODS): Veřejný prostor pro cyklisty za 162.000.000.000 korun?

 
Nátlaková cyklistická skupina AutoMat vymyslela, jak z Prahy vystrnadit další auta. Do roku 2025 by prý jejich počet mohl klesnout až o 8 %. Stačilo by údajně jen lépe promyslet veřejnou dopravu, dostavět trasu metra D a protáhnout do centra železnici. A samozřejmě taky dostavět další cyklostezky, to hlavně.
11.06.2014 10:25 |

podobné články

Podívejte se, co je to za lidi, ukazují nešťastní Pražané fakta o firmě, která od ČEZu koupila jejich byty. Ještě bude veselo

 
Pronájem budovy Ředitelství silnic a dálnic, H-Systém, zlaté doly v Ugandě. Tyto kauzy a vůbec „temné pozadí“ vyčítají aktivisté z iniciativy Moje Písnice novému majiteli jejich bytů na stejnojmenném sídlišti, tedy firmě CIB Group. Ta se právně brání a možná půjde k soudu. ParlamentnímListům.cz její tiskový mluvčí napsal, že Moje Písnice je nátlaková skupina, která se pokouší prosadit neoprávněnou výhodu pro úzkou skupinu lidí.
21.06.2017 09:15 |

podobné články

Jiří Macků: Hrozí to každou z milionu chvilek

 
Když v létě rozhodla nátlaková skupina Milion chvilek pro demokracii (teď myslím jen ten jejich generální štáb kolem Mikuláše Mináře a všech jeho sírou a nenávistí čpících čertů) opustit všem Čechům posvátný prostor Václavského náměstí a vyhnat davy do větrné letenské pláně, oddechl jsem si a sepsal pro Neviditelného psa úvahu Konečně prázdný Václavák, zaplaťpánbůh.
01.01.2020 14:25 |

podobné články

Jiří Macků: Hrozí to každou z milionu chvilek

 
Když v létě rozhodla nátlaková skupina Milion chvilek pro demokracii (teď myslím jen ten jejich generální štáb kolem Mikuláše Mináře a všech jeho sírou a nenávistí čpících čertů) opustit všem Čechům posvátný prostor Václavského náměstí a vyhnat davy do větrné letenské pláně, oddechl jsem si a sepsal pro Neviditelného psa úvahu Konečně prázdný Václavák, zaplaťpánbůh.
01.01.2020 19:25 |

podobné články

Štvanice na Válkovou: Nešli po ní. Bylo to domluvené. „Ďáblův advokát“ dorazil

 
Zdeněk Jemelík, člen spolku pro nezávislou justici Šalamoun, se zastal exministryně spravedlnosti Heleny Válkové v kauze její spolupráce s komunistickým justičním vrahem Josefem Urválkem na článku o ochranném dohledu nad odsouzenými. Válková má cejch ženy, která hájila nástroj, jenž byl zneužíván i proti disidentům. Jemelík se rozhodl nabídnout na celou kauzu trochu jiný pohled.
14.01.2020 14:45 |

podobné články

Sestry: Nátlaková akce doktorů se nám nelíbí. Nepřipojíme se k ní

 
Česká asociace sester se nebude připojovat k akci lékařských odborů Děkujeme, odcházíme, neboť s takovou formou protestu nesouhlasí. Sestry prý nebudou podávat žádné výpovědi a ani nepřipravují podobnou formu protestu jako lékaři.
21.01.2011 15:40 |

podobné články

Nebyla jsem ani moc nervózní, pochvalovala si Kvitová

 
Pevné nervy, výborný servis a nátlaková hra pomohly tenistce Petře Kvitová k postupu do osmifinále Australian Open. Česká hráčka dnes vyřadila v Melbourne před zaplněnou Arenou Roda Lavera domácí Samanthu Stosurovou.
22.01.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1592 článků) , Rod Laver (14 článků) , Samantha Stosurová (46 článků)

Doktoři-vyděrači! Jako rukojmí si berou miminka!

 
Přišli na svět předčasně, mnozí neváží ani kilo a jsou závislí na teple a přístrojích inkubátorů. Ve dvanácti specializovaných centrech v celém Česku se perou o své právo na život desítky nedonošených dětí. Nátlaková akce lékařů, kteří chtějí vyšší platy, je teď ale o tuto šanci může připravit. Šesti z dvanácti center hrozí od března uzavření. Nikde jinde malým pacientům nepomohou.
26.01.2011 05:45 |

podobné články

Nátlaková kampaň podporující kojení na veřejnosti: Máte to vybalit přede všemi u stolu?

 
Je to věčný boj. Matka, zejména prvorodička, která dítě nedá z ruky "a kojení je pro ni otázkou nejen osobního práva, ale samozřejmostí":http://www.extra.cz/4-slavne-matky-ktere-se-vyfotily-pri-kojeni-ted-se-k-nim-pridala-dalsi. Na druhé straně veřejnost, která se na něco takového nechce dívat a podle dobrých mravů jsou tedy matky vykázány kamkoliv do soukromí.
10.06.2014 09:05 |

podobné články

Studentka šokovala svět! Na své promoci vytáhla prso a začala kojit! Fotku dala na Facebook, kde ji sdílí tisíce lidí

 
Zdánlivě nevinná fotka šokovala celý svět. Mladá maminka Jacci Sharkey zveřejnila na svém Facebooku snímek, na kterém "kojí svého šestitýdenního chlapce.":http://www.extra.cz/natlakova-kampan-podporujici-kojeni-na-verejnosti-mate-to-vybalit-prede-vsemi-u-stolu Háček je v tom, že to udělala přímo během své promoce.
04.11.2014 21:15 |

podobné články

Senátor Nytra: Proč jsem se nezúčastnil hlasování

 
Velmi diskutabilní programový bod schůze se týkal registru smluv. Sněmovna jej totiž doplnila spoustou výjimek, takže podle kritiků pozbýval smyslu. Projednávání zákona předcházela i nátlaková kampaň „Rekonstrukce státu,“ která „oslovila“ i mne.
01.05.2017 17:20 |

podobné články

Pošarová (SPD): Nátlaková federativní kampaň více tolerance určitě nepřinese

 
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 24. března 2022 k zřízení Agentury Evropské unie pro základní práva
24.03.2022 16:50 |

podobné články

Lidé od Pavla, skryté peníze. Obhájce rodiny Gregor po nových útocích

 
Nátlaková organizace. Tak otituloval Alianci pro rodinu, která se staví proti tzv. „manželství pro všechny“ a změně definice manželství jako svazku muže a ženy, liberální Deník N. „Je to tím, že redakce a její editoři se nejspíš ztotožnili s novým náboženským proudem LGBT aktivismu,“ sdělil ParlamentnímListům.cz místopředseda Aliance pro rodinu Jan Gregor. Hovořil o skrytých vazbách a finančních tocích, které proudí kolem podporovatelů toho, co on sám považuje za LGBT lobby. A dodal informace o soudu s pirátskou poslankyní Richterovou.
22.01.2024 04:50 |

podobné články

Tak to prasklo: Hříšnice Jirešová a potetovaný exmilenec Bartošové Zdeněk Podhůrský spolu nazí na usvědčujících fotkách!

 
Všeuměl "Zdeněk Podhůrský":http://www.extra.cz/tema/zdenek-podhursky to konečně dokázal: Poprvé se o něm nebude snad psát jen jako o bývalém milenci "Ivety Bartošové":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova, případně jako o dravci, který střemhlav útočí na každý večírek pozvánka nepozvánka! Zdeněk se totiž nechal dráždivě nafotit s herečkou ze známého "seroše" Ordinace v růžové zahradě "Ivanou Jirešovou":http://www.extra.cz/tema/ivana-jiresova. A zatímco je Ivana nahoře bez s ňadry cudně přikrytými nastřelenými vlasy, Zdeněk naplno ukazuje svou neodolatelnou hruď v celé kráse.
06.03.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Podhůrský (107 článků) , Ivana Jirešová (486 článků)

Zdeněk Jemelík: Úděl dětí neznámých otců

 
Občanskému aktivistovi se může přihodit, že „vedlejším produktem“ jeho činnosti se stane nahlédnutí do soukromí chráněnců, aniž by o to stál. Zjištění mohou být nepříjemná. Například jistě by se obešel bez poznatku, že existuje sociální skupina žen-samoživitelek, které mají těžký život.
16.11.2023 09:50 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Jaká byla volební kampaň Aleny Vitáskové

 
Konkurence ve volebním obvodu Ostrava, v němž kandiduje Alena Vitásková, je velmi silná. Kromě ní se o zvolení uchází dalších devět kandidátů, vesměs místních celebrit: Radim Babinec (ANO 2011), 42 let, náměstek primátora/ Jan Becher (Piráti), 40 let, knihkupec/Petr Borna (DSSS), 48 let, podnikatel/Liana Janáčková (Nezávislí), 62 let, starostka obvodu Ostrava-Mariánské Hory/Tomáš Málek (Ostravak), 48 let, primář/Zdeněk Nytra (nez. kandidát), 55 let, ředitel Hasičského záchranného sboru MS kraje/Josef Pravda (ČSSD), 53 let, předseda představenstva/Ilja Racek (KDU-ČSL + SZ), 66 let, ředitel Slezského divadla/Ivan Strachoň (KSČM), 43 let, náměstek hejtmana.
05.10.2016 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Borna (7 článků)