Článek

Zdeněk Jemelík: Chromý úřední šiml

 
K příznačným znakům administrativní kultury resortu spravedlnosti patří vynechávání spisové značky přijatého podání v odpovědi na ně. Uvádí se pouze datum. To podstatně ztěžuje orientaci v úředních sděleních. A dalším, daleko významnějším, jsou tak dlouhé lhůty vyřízení věci, že odpověď na podání postrádá smysl. Odpoví-li úřad občanovi na podání, jím dávno zapomenuté, aniž by je řádně označil, může vyvolat zmatek.
11.09.2020 17:00 |

podobné články

Podobné články

Diplomat Chromý: Vydat člověka do země na prahu občanské války je ostuda

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR V Rusku se vraždí novináři, lidé ve vězeních, a teroristických útoků tam každým rokem přibývá. Je to země na prahu občanské války a my tam vydáváme lidi, což se podobá situaci po nastolení komunistického režimu v Československu. Bývalý politický vězeň, chartista a diplomat Heřman Chromý si nedávno uvědomil, že se poměry na ministerstvu zahraničních věcí zhoršily nad únosnou mez, a dal výpověď.
02.06.2013 00:05 |

podobné články

Kontroverzní sochy Anny Chromy zaplavují Prahu: Odborníkům se to nelíbí

 
Na několika místech Prahy se nacházejí sochy a sousoší Anny Chromy, zahraniční autorky s českými kořeny. Některým odborníkům se její díla líbí, další je ale považují za kýč. Poslední z jejích plastik se nedávno objevila i na půdě Akademie múzických umění (AMU), část akademické obce proti ní protestuje. Kritikům kromě jiného vadí, že umísťování těchto děl probíhá darem.
11.05.2017 05:40 |

podobné články

Babiš zkusí sundat šéfa policie. Nepovede se mu to, přesto v koalici zůstane, píše Zdeněk Jemelík

 
Andrej Babiš velkoryse nabídne setrvání svého hnutí v koalici a konec odporu proti reorganizaci policie výměnou za nahrazení policejního prezidenta Tomáše Tuhého jím vybraným policistou, píše předseda spolku Šalamoun Zdeněk Jemelík.
13.06.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19403 článků)

Úřední šiml: Policejní příručka pro jízdu na kole má 93 stran

 
Policejní ředitelství v Británii se dočkalo výsměchu, když se ukázalo, že chce policistům rozdat dvoudílnou příručku o rozsahu 93 stran. Celý tento klenot měl být věnován tomu, jak správně jezdit na kole.
15.11.2009 18:10 |

podobné články

Úřední šiml někde stopnul chřipkové očkování

 
Epidemie chřipky zavřela na severu Moravy další školy a některé další nemocnice zakázaly návštěvy.
24.11.2009 12:45 |

podobné články

Grafika: Extralize vládnou zmatky,odpočty a úřední šiml

 
Projděte si všechny letošní extraligové aféry
20.01.2011 06:05 |

podobné články

Hejtman Chovanec truchlí. Brusel se na Plzeň vykašlal

 
Bruselský úřední šiml řehtá dál a Plzeňský kraj stále marně čeká na převod domu do svého vlastnictví, který kraj zakoupil pro své potřeby už letos v březnu. „Už jsme se smířili s tím, že slavnostní otevření nového sídla kraje, tak jak jsme původně plánovali, už neproběhne letos, ale až někdy začátkem příštího roku," řekl pro ParlamentníListy.cz hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD).
23.09.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Konec samoty unesené Michalky: Jela pro ni maminka!

 
Konečně! Běla Janová (20) z Trmic u Ústí nad Labem si může oddechnout. DNA testy v Německu potvrdily, že miminko na tamní klinice je její třítýdenní unesená a znovunalezená dcerka Michalka! A ačkoliv v případu začal »poskakovat« úřední šiml, dojemnému shledání nakonec nestojí nic v cestě!
14.07.2012 12:05 |

podobné články

Úřední šiml pochybil: Mrtvého muže chtěli rok hnát před soud!

 
Krutě si osud pohrává s Janou Kratinovou (40) z Olomouce. Před rokem jí na rakovinu zemřel manžel Jan (†40). Ze smrti manžela se jen těžko vzpamatovává. Teď dostala další ránu. Z České podnikatelské pojišťovny (ČPP) přišel na jméno zesnulého muže dopis, v němž ho pojišťovna žádá, aby zaplatil dlužné pojistné, nebo že ho dají k soudu.
28.07.2012 17:15 |

podobné články

Bárta: Smutné. Stát připravil kumštýře o důchod, teď je nutí přispívat

 
Následující příběh je smutný, uvědomíme-li si, že na jeho konci zůstanou lidé, kterým zbývá v produktivním věku pouhých pár let, během nichž jsou nuceni státu přispívat, aniž by z toho něco měli. Za tuto paradoxní situaci může úřední šiml.
03.11.2012 09:55 |

podobné články

Naprosté ponížení polonahých klientů v Domově na kopci: Po čtyřech na záchod a pro jídlo!

 
Nepohybliví lidé lezou polonazí po čtyřech, aby se dostali na toaletu, nebo pro jídlo k nákupnímu vozíku. To a jiné hrůzy dokládají fotografie, které v Domově na kopci v Červeném Újezdu na Teplicku pořídil bývalý klient (Aha! informovalo). Úřední šiml je však otrlý a řehtá dál...
24.05.2013 12:10 |

podobné články

Víme první: Exekutoři vtrhli do domu Štikových. Matka Ornelly zuřila a volala policii

 
Na rodinu Štikových, která si hraje na boháče, přitom dluží, kam se podívá, konečně dopadla ruka zákona. Ne že by museli do lochu, ale manželé Monika a Michal Štikovi poznali, jak funguje úřední šiml, když se dluží velké peníze! Minulé pondělí jejich pronajatou vilu v Hostivicích navštívili zaměstnanci exekutorského úřadu a začali jim zabavovat věci! „Paní Štiková byla v šoku. Měla sprostě urážet zaměstnance úřadu a slovně je napadat,“ dozvěděli jsme se od důvěryhodného zdroje.
23.09.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1102 článků)

Víme první: Míša Nosková je konečně rozvedená a ke znovunabyté svobodě natočila klip

 
Po mnoha měsících čekání na to, kdy úřední šiml konečně doúřaduje, je zpěvačka Míša Nosková  (31) konečně rozvedená s Janem Horsákem, s nímž má dceru Elišku. "Papíry mi přišly včera, ale ještě jsem neslavila. Určitě si ale otevřu lahev dobrého šampaňského," svěřila Super.cz Nosková.
14.05.2014 14:15 |

podobné články

Senior (71) kvůli přístroji za 3600 »prostěžoval« 1800 korun: O naslouchátko bojoval dva roky!

 
Byl vytrvalejší než úřední šiml! Aby se domohl naslouchátka, posílal senior Jiří Slaný (71) 20 měsíců stížnosti na všechny strany. Musel napsat 38 dopisů. »Prostěžoval« nakonec více než polovinu toho, co pomůcka stojí.
26.12.2016 05:10 |

podobné články

Miroslav Macek: Úřední šiml řehtá převelice silně

 
Středeční glosy Miroslava Macka
12.07.2017 09:05 |

podobné články

Jemelík: Neschopný Potter-Pospíšil musí překládat Nečasovy čarodějné zákony

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mrhá svou inteligencí jen na zlepšení svého mediálního obrazu, místo aby řešil skutečné problémy české justice. To tvrdí Zdeněk Jemelík, člen spolku pro nezávislou justici Šalamoun. Tento spolek už v minulosti poslal řadu oficiálních stížností na působení ministra spravedlnosti tehdejšímu premiérovi Mirkovi Topolánkovi, v jehož vládě Pospíšil na tomto postu rovněž působil.
07.02.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2299 článků) , Jiří Pospíšil (2083 článků) , Jiří Pospíšil (2083 článků)

Štvanice na Válkovou: Nešli po ní. Bylo to domluvené. „Ďáblův advokát“ dorazil

 
Zdeněk Jemelík, člen spolku pro nezávislou justici Šalamoun, se zastal exministryně spravedlnosti Heleny Válkové v kauze její spolupráce s komunistickým justičním vrahem Josefem Urválkem na článku o ochranném dohledu nad odsouzenými. Válková má cejch ženy, která hájila nástroj, jenž byl zneužíván i proti disidentům. Jemelík se rozhodl nabídnout na celou kauzu trochu jiný pohled.
14.01.2020 14:45 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Státnězástupcovská svévole pod úřední ochranou

 
Represivní orgán, jenž trpí svým zaměstnancům svévolné poškozování práv a zájmů občanů a dokonce je chrání před postihem za provinění při výkonu služby, je nebezpečný pro stát a národ. Výjimkou z pravidla není ani státní zastupitelství, které v jednotlivých případech promíjí státním zástupcům různé poklesky ke škodě občanů. Vedoucí státní zástupci-kární žalobci se drží zásady, že státní zástupci se kárných provinění dopouštějí jen zcela výjimečně a zásadně ne v případech, kvůli nimž je napadají postižení občané.
01.07.2017 09:30 |

podobné články

Dům po herečce Slávce Budínové koupil lihovar: Bude se tam prodávat slivovice!

 
Lihovar Rudolf Jelínek, který před pár týdny koupil legendární dům U bílé botky v Praze na Klárově, v němž prožila život herečka Slávka Budínová (†78), odtajnil, co s budovou, která deset let chátrala, plánuje! „Bude zde velká firemní prodejna,“ říká marketingový ředitel destilérky Zdeněk Chromý.
11.09.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Slávka Budínová (24 článků) , Rudolf Jelínek (71 článků)